انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوکس برای استفاده شخصی !!!  (دفعات بازدید: 1612 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ariyadownload

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
    • میهن لایسنس | مرکز فروش لایسنس انواع نرم افزار
لینوکس برای استفاده شخصی !!!
« : 02 خرداد 1391، 08:16 ب‌ظ »
سلام دوستان
خیلی وقته دلم می خوام نقش ویندوز رو در استفاده های شخصیم کمرنگ کنم 8)
می خوام بیام طرف لینوکس \\:D/
دیروز تور تحت وب لینوکس ابونتو رو دیدم به نظرم جالب اومد http://www.ubuntu.com/tour/en/
نشتم دانلودش کردم و الانم این پست رو از سیستم عامل لینوکس دارم می دم و هم اکنون چندتا سوال دارم:
- اول اینکه به نظرتون کدوم نسخه از لینوکس برای استفاده شخصی خوب هست؟
- دوم اینکه نرم افزار زیاد داشته باشه و معادل لینوکسی اون هم باشه
- سوم اینکه این فونت چطوری می تونم برای لینوکس پیدا کنم؛ انصافا فونت های \یشفرض فارسی خیلی افتضاح هست
- چهارم اینکه چطوری می تونم درایورهای سخت افزاری خودم رو برای این سیستم عامل نصب کنم؟ کارت گرافیک و مادربرد و کارت صدا و از اینجور چیزا (تو سایت اصلی خودشون رفتم ولی متاسافانه نسخه لینوکس رو پیدا نکردم)
- پنجم اینکه یک پک کامل نرم افزاری لینوکس تویه بازار وجود نداره؟؟؟ امروز کل مشهد رو دور زدم ولی دریغ از یک سی دی که شامل نرم افزارهای لینوکس باشه / از دوستان کسی پکی یا محصول خاصی رو سراغ داره که کامل باشه؟؟
ممنون می شم راهنمایی کنید
با سپاس

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
پاسخ : لینوکس برای استفاده شخصی !!!
« پاسخ #1 : 02 خرداد 1391، 09:31 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز
همه ی نسخه ها از نظر شخصی خودم تقریبا یه چیزن چون همه چیز اوپن سورسه معمولا نرم افزارها رو می شه حتی برای یک نسخه ی دیگه حتی اگر هم نباشه کامپایلش کرد.
اکثر فونت هایی که واسه ویندزد هستش می تونی روی لینوکست نصب کنی. من این راهو واسه نصب دارم روی فایل کلیک کنی بعد یه دکمه داره به نام اینستال اونو بزنی.
نیازی هم به نصب درایور نیست یه برنامه هست به نام ادیشنال درایور additional driver سخت فزارهایی که نصب نیستن رو واست شناسایی و به کمک اون می تونی نصب کنی.
اینترنت که داشته باشی هر چی که لازم داری رو می تونی راحت تر از اون چیزی که تصورشو می کنی از سافویر سنتر دانلود و نصب کنی که راه های دیگه ای هم هست. اما از اونجا که همه چیز مجانیه و زود به زود آپدیت می شن همه مستقیما می رن سراغ آخرین نسخه نرم افزار و کم تر کسی واسه خودش چیزی به عنوان مخزن می سازه که حالا بخواهد بده بیرون یا نه اما اگر هم بخواهد همچین کاری بکنه بعد از گذشت کم تر از ۶ ماه اون مجموعه قدیمی شدن.
ببخشید اگه کم یا بد توضیح دادم عجله ای بود.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #2 : 02 خرداد 1391، 10:14 ب‌ظ »
برای نصب فونت ها به صورت همگانی چون نمی شه دونه دونه درست کنی برو تو پوشه home و سپس ctrl + h رو بزن که پوشه های مخفی نمایان بشن بعدش هم یه فولدر میسازی به نام
.fontsنقطه هم حتما باشه ! بعدش هر چی فونت داری رو کپی کن توش !‌ بعد هم فونت ها  نصب هستند !‌
برای اون نرم افزارا هم همونطور که دوست عزیزمون گفتند می تونی اگه اینترنت داری از سافتویر سنتر بری دانلود کنی ولی اگه اینترنت نداری می تونی از سایت sito.ir با قیمت ۲۵ هزار تومن معادل ۱۱ دی وی دی بخری که تا آخر چهار شنبه هم با ۱۵ هزار تومن می تونی بخری
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #3 : 02 خرداد 1391، 10:33 ب‌ظ »
سلام و درود

- برای شروع و برای کاربرهای خونگی بهترین گزینه به نظرم اوبونتو هستش. اوبونتو زیر شاخه های متفاوتی داره که شاید از اونا بیشتر خوشت بیاد که مشهورترینش لینوکس مینت هست که خیلی جدیدا مشهور شده.

- اوبونتو قسمتی داره به نام ubuntu software center (مرکز نرم افزاری اوبونتو) که شامل چندین هزار نرم افزار میشه.

- فونت پیشفرض افتضاح هست بخاطر اینکه استاندارد فارسی نیست.
راهنمای نصب فونت خیلی وجود داره. یه سرچ ساده نتایج رو میاره.

- در اوبونتو نیاز به نصب درایور نداری و خودکار اوبونتو همه سخت افزارهای سیستم رو شناسایی میکنه و میتونه باهاشون کار کنه.
ولی گاهی (مثل زمان اجرای بازی) نیاز به نصب درایور کارت گرافیک هست که به راحتی از بخش additional drivers این کار ممکنه.

- والا در مورد پک نمیدونم. ولی سایتی هست که اینطور که خودشون نوشتن، مال مشهد هستن. اونجا نرم افزارهارو میفروشن. ولی به صورت پک نمیدونم.
http://linuxshop.ir
http://linuxshop.ir/contact_us.php
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #4 : 02 خرداد 1391، 10:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
- اول اینکه به نظرتون کدوم نسخه از لینوکس برای استفاده شخصی خوب هست؟
هرکس متناسب با نیازش یک توزیع رو انتخاب میکنه، اما برای شروع خوبه که از توزیع های جامع شروع کنید مثل اوبونتو و یا مینت
نقل‌قول
- چهارم اینکه چطوری می تونم درایورهای سخت افزاری خودم رو برای این سیستم عامل نصب کنم؟ کارت گرافیک و مادربرد و کارت صدا و از اینجور چیزا (تو سایت اصلی خودشون رفتم ولی متاسافانه نسخه لینوکس رو پیدا نکردم)

معمولا به غیر از کارت گرافیک های nvidia و بعضی از پرینتر ها به درایور احتاج نیست، که البته همون طور که دوستان گفتن
نقل‌قول
یه برنامه هست به نام ادیشنال درایور additional driver سخت فزارهایی که نصب نیستن رو واست شناسایی و به کمک اون می تونی نصب کنی.
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین ariyadownload

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 02 خرداد 1391، 11:43 ب‌ظ »
سلام
اول از همه از لطف تک تک دوستان که پاسخ دادن، سپاسگذارم
در مورد مشکلاتم :

نیازی هم به نصب درایور نیست یه برنامه هست به نام ادیشنال درایور additional driver سخت فزارهایی که نصب نیستن رو واست شناسایی و به کمک اون می تونی نصب کنی.
من از این استفاده کردم، ولی وقتی می زنم اکتیو کنه، ارور می ده
می خوام کارت گرافیک رو نصب کنم nvidia 9800gt هست، مادربورد رو صدا رو هم بتونم نصب کنم عالی می شه
ولی فقط الان کارت گرافیک رو می شناسه و وقتی هم می زنم اکتیو بشه بهم ارور می ده
من اسکرین شات تهیه کردم، بی زحمت این دو عکس رو مشاهده کنید
http://mostafarahmati.ir/imgup/dir/Screenshot%2001.png
http://mostafarahmati.ir/imgup/dir/Screenshot02.png

اینترنت که داشته باشی هر چی که لازم داری رو می تونی راحت تر از اون چیزی که تصورشو می کنی از سافویر سنتر دانلود و نصب کنی که راه های دیگه ای هم هست. اما از اونجا که همه چیز مجانیه و زود به زود آپدیت می شن همه مستقیما می رن سراغ آخرین نسخه نرم افزار و کم تر کسی واسه خودش چیزی به عنوان مخزن می سازه که حالا بخواهد بده بیرون یا نه اما اگر هم بخواهد همچین کاری بکنه بعد از گذشت کم تر از ۶ ماه اون مجموعه قدیمی شدن.
ببخشید اگه کم یا بد توضیح دادم عجله ای بود.
اینترنت دارم ولی سرعت پایینه، اگه پک کاملی تویه نت باشه و برای لینوکس باشه خیلی عالی می شه
من تا الان تعدادی از نرم افزارها رو نصب کردم به صورت آنلاین ولی دیگه نتم جواب نمی ده :دی

آفلاین ariyadownload

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 02 خرداد 1391، 11:46 ب‌ظ »
برای اون نرم افزارا هم همونطور که دوست عزیزمون گفتند می تونی اگه اینترنت داری از سافتویر سنتر بری دانلود کنی ولی اگه اینترنت نداری می تونی از سایت sito.ir با قیمت ۲۵ هزار تومن معادل ۱۱ دی وی دی بخری که تا آخر چهار شنبه هم با ۱۵ هزار تومن می تونی بخری
امکانش هست لینک رو لطف کنید
من هر چی گشتم چیزه خاصی پیدا نکردم