انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کد های اوبونتو  (دفعات بازدید: 3482 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali zarean

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 51
کد های اوبونتو
« : 20 خرداد 1391، 10:18 ق‌ظ »
چطوری میتوانم کد هایی را که با اون اوبونتو را نوشته اند ببینم؟

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : کد های اوبونتو
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1391، 10:25 ق‌ظ »
اوبونتو از چند ده هزار برنامه تشکیل شده
کجاش رو می‌خوای ببینی
همون رو از تو اینترنت کدش رو دانلود کن
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
« پاسخ #2 : 20 خرداد 1391، 10:41 ق‌ظ »
چطوری میتوانم کد هایی را که با اون اوبونتو را نوشته اند ببینم؟
ببخشید که سوال می کنم ولی میشه بگید براچی می خواهید کدهای اوبونتو رو ببینید ???
همچین چیز جالب و دیدنی نیست فکر کنم و هرکسی ازش سر در نمیاره :o (البته منظورم هسته اوبونتو هستش)

آفلاین ali zarean

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 20 خرداد 1391، 11:03 ق‌ظ »
یکی از دلایلم که به اوبونتو اومدم همین بود که بتوانم کد های برنامه های منبع باز را ببینم

آفلاین ali zarean

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 خرداد 1391، 11:04 ق‌ظ »
ایا سایتی هست که بشه راحت تر این کد هارو ببینم؟

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #5 : 20 خرداد 1391، 11:13 ق‌ظ »
کد اوبونتو احتمالا باید روی لانچپد باشه (launchpad.net)
کد برنامه ها را هم با دستور sudo apt-get source NAME توی ترمینال بگیر.
« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1391، 12:21 ب‌ظ توسط identi.ca »

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 خرداد 1391، 11:55 ق‌ظ »
با روشی که identi.ca گفت می‌تونید کد برنامه‌ها رو دریافت کنید اما با کل کدهایی که شاید بکارتون نیاد مثل makefile اما بهتره اول بدونید که کد چه برنامه‌ای رو  می‌خواید ببینید همه برنامه‌ها به یک زبان نوشته نشدن باید در زمینه‌ای که برنامه نوشته و همچنین زبانی که ازش استفاده کردن تخصص داشته باشید تا متوجه بشید

« آخرین ویرایش: 20 خرداد 1391، 11:58 ق‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #7 : 20 خرداد 1391، 05:25 ب‌ظ »
همه برنامه‌ها به یک زبان نوشته نشدن باید در زمینه‌ای که برنامه نوشته و همچنین زبانی که ازش استفاده کردن تخصص داشته باشید تا متوجه بشید
نمی خواهم الان خاطرات تعریف کنم که به خاطر یه همچین حرف هایی چه ضررهایی کردم اما، بنده ی حقیر فقط VBرو اونم در حد سوم دبیرستان خودندم و در یکی از شب های دوران مدرسه (یکی دو سال پیش) به یکی از دوستام تو تکلیف دانشگاهیش کمک کردم و اون داشت تکالیف دانشگاهیش رو با زبان سی یا سی ++ می نوشت من هیچ کدوم از این زبان ها رو بلد نیستم اما با خوندشون متوجه می شدم چه خبره بلد نبودم بنویسم اما توی ذهنم اون ها رو به الگوریتم تبدیل می کیردم و الگوریتم می دادم تحویلش و اون می نوشت هدف کلی این بود که بگم می شه درک کرد کدها چه خبره اما پردازش زیادی می بره یه کمی سخته ولی شدنیه چون من کردم تو هم می تونی انجامش بدی.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 20 خرداد 1391، 10:12 ب‌ظ »
نمی خواهم الان خاطرات تعریف کنم که به خاطر یه همچین حرف هایی چه ضررهایی کردم اما، بنده ی حقیر فقط VBرو اونم در حد سوم دبیرستان خودندم و در یکی از شب های دوران مدرسه (یکی دو سال پیش) به یکی از دوستام تو تکلیف دانشگاهیش کمک کردم و اون داشت تکالیف دانشگاهیش رو با زبان سی یا سی ++ می نوشت من هیچ کدوم از این زبان ها رو بلد نیستم اما با خوندشون متوجه می شدم چه خبره بلد نبودم بنویسم اما توی ذهنم اون ها رو به الگوریتم تبدیل می کیردم و الگوریتم می دادم تحویلش و اون می نوشت هدف کلی این بود که بگم می شه درک کرد کدها چه خبره اما پردازش زیادی می بره یه کمی سخته ولی شدنیه چون من کردم تو هم می تونی انجامش بدی.

توی پروژه‌های بزرگ دیگه از این خبرها نیست !
احتمال اینکه کد C++ برنامه‌های بزرگ رو ببینی و سر در بیاری بسیار کمه و حتی متوجه هم بشی بکارت نمی‌یاد تا زمانی که برنامه‌نویسی نکنی

یک کتاب هست با نام Accelerated C++ Practical Programming by Example  که اومده با نوشتن برنامه C++ رو آموزش داده برای شروع این رو بخونی بسیار بهتره تا اینکه کدها رو بررسی کنی
شما شروع کن به برنامه‌نویسی بعد که کمی برنامه‌نویسیت بهتر که شد یک پروژه برای خودت تعریف کن و شروع کن به برنامه‌نویسی اون موقع خوندن کد برنامه‌های دیگه بکارت میاد

آفلاین N3MiSiS

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
« پاسخ #9 : 21 خرداد 1391، 12:13 ق‌ظ »
موضوعی که هست اینکه کدام قسمت از کد اوبونتو رو میخوای ببینی؟
مثلا کد هسته گنو لینوکس یا کد شل یا کد برنامه ها یا مثلا کد بوتلودر و هزار تا چیزه دیگه!!
و اینکه بله شاید اگه کمی از زبان های برنامه نویسی مثل سی و پایتون رو بلد باشید بتونید از کد برنامه موجود سر در بیارید ولی اینکه بتونید کد های هسته یا بوتلودر و یا ... رو درک کنید امکان نداره(یا بهتر بگم خیلی خیلی سخته)! و برا تازه کار ها غیر ممکن هست. چون علاوه به برنامه نویسی به دانش بالایی از نحوه عملکرد سخت افزار و دیگز اجزا و تکنولوژی ها نیاز دارید.

10 نوع مختلف آدم در دنیا وجود دارد ، آنهایی که باینری میفهمند و آنهایی که باینری نمیفهمند.
========================================================