انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب درایور geforce 9 series notebooks  (دفعات بازدید: 1805 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین G3n3Rall

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
مشکل در نصب درایور geforce 9 series notebooks
« : 31 اردیبهشت 1391، 11:26 ب‌ظ »
سلام ، من  برای نصب د رایور  چون ارور میداد که باید  ایکس سرور رو ببندم  یه چیز تو این مایه ها  داشتم همینجور با دستورهایی مثل   kill  کردن    پ روسه  که توی   /var/log/nvidia-installer  و زدن دستور  init 3 , init 1  و ور رفتن باXorg.0.log و service lightdm stop va rest va start   این چیزا آخر نصب  شد ولی با lightdm که ور می فتم  از محیط گرافیک خا رج شد و با محیط ترمینال نصب کردم .... و حالا دیگه وارد محیط گرافیکی نمیشه     ریست ک ردم و Xorg.0.log .old    رو جایگزین هم کردم ولی  توchecking battery states   یه همچین چیزی قفل کرده !  خوب بعد از این همه خراب کاری چیکارش کنم درست بشه ؟  اگه میشه کمک کنید  راستی ubuntu12.04 lts  هست و به نت هم دسترسی دارم           یه کمک میشه بدین ممنون                                                مدل گ رافیک : geforce 9300m          و یه سوال دیگه : recover made چیه و چطوری یرم به این حالات ؟
« آخرین ویرایش: 01 خرداد 1391، 12:06 ق‌ظ توسط G3n3Rall »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل در نصب درایور geforce 9 series notebooks
« پاسخ #1 : 01 خرداد 1391، 12:34 ق‌ظ »
سلام. ورودتون رو به دنیای آزاد تبریک می‌گم. فقط ای کاش یه مقدار خواناتر بنویسید. نوشته‌ها خیلی تو هم هستن و سخت می‌شه خونشون. ممنون
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین G3n3Rall

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 01 خرداد 1391، 01:08 ق‌ظ »
سلام ، سیستم که به فنا رفته دارم با موبایل میام به خاطره همین تو همه نوشته ها ، ببین کل ماجرا اینه که  با زور اومدم درایور گ افیک رو نصب کردم حالا سیستم  که ریست دادم این ارور اومده   checking  battery state  مشکلش چیه ؟  اگه میشه کمک کنید ممنون

آفلاین G3n3Rall

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 01 خرداد 1391، 01:59 ق‌ظ »
سلام مشکل گ رافیک حل شد فقط یه مشکل هست که با یوزر خودم لوگین نمیشه فقط با یوزر مهمان لوگین شد برای یوزر خودم پسورد رو که میزنم یه صفحه سیاه میومد میرفت و الان که گرافیک نصبه عکس nvidia  میاد ولی دوباره بر میگرده به صفحه لاگین ،  مشکلش چیه؟  موقع خاموش  شدن هم یه صفحه اضافه شده پشت صفحه آبی نوشته xubuntu  و لود میپنه که خاموش بشه ولی نمشه هر چی صبر میکنم !
« آخرین ویرایش: 01 خرداد 1391، 02:58 ق‌ظ توسط G3n3Rall »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 02 خرداد 1391، 10:27 ب‌ظ »
احتمالا برای فایل‌های تنظیمات کاربر خودت مشکلاتی پیش اومده با زدن دکمه‌های مهار + دگرساز + F1 تو محیط ترمینال لاگین کن و با useradd یه کاربر جدید بساز ببین برای اون درسته؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #5 : 05 خرداد 1391، 08:51 ق‌ظ »
دوست عزیز !‌ مشکل از اینها نیست ! مشکل از اینه که شما داری از دوگرافیک توی لپتاپت استفاده می‌کنی و وقتی این رو نصب بکنی کار رو خراب می‌کنی! این پست رو بخون :
http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/

و برای حل مشکل در محیط متنی بر ( با Ctrl + Alt + F1 ) و بعدش بزن :
sudo rm /etc/X11/xorg.confو بعدش هم بزن
sudo reboot
نتیجه رو به ما هم بگو!‌  ;)
« آخرین ویرایش: 05 خرداد 1391، 08:58 ق‌ظ توسط abahjati »
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟