انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مخفی کردن پورت ها  (دفعات بازدید: 4264 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
پاسخ : مخفی کردن پورت ها
« پاسخ #15 : 17 مهر 1391، 06:35 ب‌ظ »
دانیال جان مشکل اینجاست که من وقتی با ویندوز این تست رو انجام میدادم حتی با وجود فایروال پیش فرضش هم همه پورت ها به رنگ سبز در میومدن و حتی یک ابی هم وجود نداشت و طبق توضیحی خونده بودم اون بهترین حالت برای پورت ها و امنیت سیستمم بود
ولی با لینوکس که از نظر امنیتی پیشرفته تر از ویندوز هست،این تست به چنین جوابی میرسه که قابل قبول نیست

خب این‌جوری که یعنی فایروال ویندوزت خراب بود که! پورتی که استفاده نمی‌شه رو باید ببندی. اون پورت هایی هم تو شکل سبزه هر کدوم برای یه کاریه که باید ارتباط داشته باشه، پس اون‌ها رو stealth کرده که نشه ازشون سوء استفاده کرد
من با همین سایت چک کردن همه رو سبز نشون میده. دانیال شما منظورتون اینه که تنها پورتهایی که دارن کاری میکنن و باز هستن به صورت سبز باید نشون بده درست متوجه شدم؟ حالت مخفی الزاما به نظرم مبنی بر فعال بودن سرویسی نیست ممکنه پورتی مخفی و بسته باشه این به نظرم به تنظیمات فایروال ربط داره مثلا zone alarm و کومودو همچین قابلیتی دارن فایروال ویندوز هم همین قابلیت رو داره میشه حالت مخفی رو انتخاب کرد ربطی به درست و خراب بودن فایروال نداره یه سرچی کنید دقیقا میگه فرق Reject و DROP چی هست
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1391، 06:49 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #16 : 17 مهر 1391، 09:20 ب‌ظ »
دانیال جان پورت هایی که باز باشن به رنگ قرمز نشون داده میشن،اونهایی که بسته باشن به رنگ ابی و اونهایی که هم بسته باشن و هم مخفی باشن به رنگ سبز(که طبق توضیح داده شده باید همه پورت ها به این رنگ باشن)

جناب Bijanbnd ، در ویندوز با هر فایروالی که تست رو انجام میدادم(comodo ، نورتون،کسپر،ناد۳۲ ،پیش فرضه ویندوز و....) همه پورت ها سبز رنگ(بسته و مخفی) بودن و لازم هم نبود هیچ تغییری در تنظیمات هیچ فایروالی ایجاد کنم،ولی انگار اوبونتو اون سادگی رو نداره ???
گرچه کارایی که گفتید رو هم انجام دادم ولی باز تغییری انجام نشد :-k

فقط زمان هایی که از وی پی ... استفاده میکردم یک یا دوتا از پورت ها به رنگ قرمز در میومدن

اگه از نظر قوانین انجمن مشکلی نباشه،لینک انجمنی که توضیحات کاملی درباره این سایت و این تست نوشته رو اینجا قرار بدم؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #17 : 17 مهر 1391، 09:41 ب‌ظ »
دانیال جان پورت هایی که باز باشن به رنگ قرمز نشون داده میشن،اونهایی که بسته باشن به رنگ ابی و اونهایی که هم بسته باشن و هم مخفی باشن به رنگ سبز(که طبق توضیح داده شده باید همه پورت ها به این رنگ باشن)

جناب Bijanbnd ، در ویندوز با هر فایروالی که تست رو انجام میدادم(comodo ، نورتون،کسپر،ناد۳۲ ،پیش فرضه ویندوز و....) همه پورت ها سبز رنگ(بسته و مخفی) بودن و لازم هم نبود هیچ تغییری در تنظیمات هیچ فایروالی ایجاد کنم،ولی انگار اوبونتو اون سادگی رو نداره ???
گرچه کارایی که گفتید رو هم انجام دادم ولی باز تغییری انجام نشد :-k

فقط زمان هایی که از وی پی ... استفاده میکردم یک یا دوتا از پورت ها به رنگ قرمز در میومدن

اگه از نظر قوانین انجمن مشکلی نباشه،لینک انجمنی که توضیحات کاملی درباره این سایت و این تست نوشته رو اینجا قرار بدم؟
خوب زمانی که شما از وی پی ان استفاده میکنید اون آی پی که به شما اختصاص داده رو چک میکنه. در کل ببین مشکلی نیست که نگران کننده باشه در ضمن تمام پورت های ورودی به صورت پیش فرض در لینوکس بسته اند تازه امنیت هم اینجا بالاتر از ویندوزه پس جای نگرانی نیست. من با این سایتی که دادی چک کردم همه رو سبز نشون داد یه بار بدون وی پی ان و فیل*کن چک کن.
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1391، 09:55 ب‌ظ توسط Bijanbnd »