انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مخفی کردن پورت ها  (دفعات بازدید: 4262 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
مخفی کردن پورت ها
« : 16 مهر 1391، 04:59 ب‌ظ »
سلام

سایت https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 تستهای مختلفی روی سیستم انجام میده که از نظر امنیتی کمک میکنه سیستممون رو بسنجیم
 یه تست مربوط به فایروال و چک کردن پورت ها میشه که ۳ حالت داره،رنگ قرمز برای پورت های باز،ابی برای بسته و سبز برای بسته و مخفی

معمولا هرباز که با ویندوز این تست رو انجام میدادم همه پورت ها به رنگ سبز نشون داده میشدن ولی حالا که با اوبونتو تست کردم:

http://up.vatandownload.com/images2/kwr4bb6rzclnfqdysq5.png

---------------------------
دوستان شرمنده، در توضیحات به اشتباه نوشتم که با ویندوز،پورت ها به رنگ ((ابی)) نمایش داده میشدن(اشتباهم رو تصحیح کردم)
در اصل در ویندوز به رنگ سبز نمایش داده میشدن(همیشه سبز و ابی رو اشتباه میکنم  ::) ) که به این معنی بود که پورت ها هم بسته و هم مخفی هستن
ولی در اوبونتو تقریبا همه پورت ها به رنگ آبی نشون داده میشه که به این معنیه که پورت ها تنها بسته هستن ولی مخفی نیستن
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1391، 02:34 ب‌ظ توسط ahmaad »

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
پاسخ : مخفی کردن پورت ها
« پاسخ #1 : 16 مهر 1391، 06:07 ب‌ظ »
با nmap هم میشه همین کارو کرد.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 مهر 1391، 07:34 ب‌ظ »
راهی هست که همه پورت ها رو سبز کرد؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 17 مهر 1391، 12:41 ق‌ظ »
الآن من متوجّه مشکل شما نشدم.
نباید همه‌ی پورت‌ها سبز باشن، فقط اون‌هایی که دارن استفاده می‌شن باید سبز باشن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 17 مهر 1391، 06:44 ق‌ظ »
دانیال جان مشکل اینجاست که من وقتی با ویندوز این تست رو انجام میدادم حتی با وجود فایروال پیش فرضش هم همه پورت ها به رنگ سبز در میومدن و حتی یک ابی هم وجود نداشت و طبق توضیحی خونده بودم اون بهترین حالت برای پورت ها و امنیت سیستمم بود
ولی با لینوکس که از نظر امنیتی پیشرفته تر از ویندوز هست،این تست به چنین جوابی میرسه که قابل قبول نیست

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #5 : 17 مهر 1391، 10:42 ق‌ظ »
 gufw را نصب کن ببین فایروال فعال است. چون به صورت پیش فرض غیر فعاله.
اگر فعاله income رو reject بزن و دوباره تست کن.
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1391، 10:45 ق‌ظ توسط alend »

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 17 مهر 1391، 11:05 ق‌ظ »
alendعزیز برنامه رو دانلود و تنظیم رو انجام دادم ولی تغییری در تست انجام نشد ???

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #7 : 17 مهر 1391، 11:58 ق‌ظ »
با nmap بیازمایید همه درگاه های باز را نشانتان میدهد :sudo apt-get install nmap
nmap 127.0.0.1

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #8 : 17 مهر 1391، 12:14 ب‌ظ »
با ویندوز همه سبز اند یا آبی؟

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 17 مهر 1391، 02:03 ب‌ظ »
من با nmap امتحان کردم فقط چهارتا پرت ۵۳ و ۱۳۹ و ۴۴۵ و ۶۳۱ باز بودن. این خوبه یا نه؟ ::)

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 17 مهر 1391، 02:29 ب‌ظ »
nmap برنامه ی متنی هستش ولی روشی که من امتحان میکنم تصویری هست و توضیحات بیشتری میده

زمانی که با ویندوز این تست انجام بشه(در شرایط عادی) همه پورت ها به رنگ سبز نمایش داده میشن

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #11 : 17 مهر 1391، 04:33 ب‌ظ »
nmap برنامه ی متنی هستش ولی روشی که من امتحان میکنم تصویری هست و توضیحات بیشتری میده

زمانی که با ویندوز این تست انجام بشه(در شرایط عادی) همه پورت ها به رنگ سبز نمایش داده میشن
البته nmap نسخه گرافیکی هم داره! بعضی از فایروال ها حالت پورت ها رو روی stealth قرار میدن مثل Comodo فایروالت چی هست در ویندوز؟  فرق این دو حالت (close و stealth) در اینه که پورت در حالت بسته به فرستنده جواب میده پورت بسته و از دسترس خارج هستش در صورتی که پورتی که در حالت مخفی باشه هیچ جوابی نمیده. در لینوکس فایروال همون iptables هستش که سه کار رو با بسته ها انجام میده:Drop, Reject,Accept این حالت مخفی همون DROP هستش که شما مد نظرت هست و هیچ پاسخی به ریموت هوست نمیده اما زمانی که iptables رو در حالت Reject قرار میدی به ریموت هوست یه پیغام ارور میفرسته که فلان پورت بسته است. خوب پس شما باید برای این کار iptables رو به صورت زیر تنظیم کنی برای این کار ترمینال رو باز کن و دستورات زیر رو اجرا کن:
sudo -s
iptables -P INPUT DROP
iptables -P FORWARD DROP
iptables -P OUTPUT ACCEPT
iptables -A INPUT -m state --state NEW,ESTABLISHED -j ACCEPT
من با nmap امتحان کردم فقط چهارتا پرت ۵۳ و ۱۳۹ و ۴۴۵ و ۶۳۱ باز بودن. این خوبه یا نه؟ ::)
خوب شما باید اینها رو ببندید اگه کاری باهاش نداری! به صورت زیر یا اینکه دستورات بالا رو که در نقل قول بالایی نوشتم اجرا کنی تا همه ورودی ها بسته بشه.
sudo ufw deny portیا اینکه بزنی کلا سرویس مورد نظر رو غیر فعال کنی  :o مثلا برای بستن و غیر فعال کردن پورتهای ۱۳۹ و ۴۴۵ دستورات زیر رو در ترمینال بزنی بسته میشه:
sudo -s
echo "manual" >> /etc/init/smbd.override
برای بستن پورت ۶۳۱ هم مانند دستور بالا اما به جای smbd باید cups رو بنویسی. 
« آخرین ویرایش: 17 مهر 1391، 04:44 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 17 مهر 1391، 05:01 ب‌ظ »
نقل‌قول
خوب شما باید اینها رو ببندید اگه کاری باهاش نداری!
از کجا بفهمم با یه پورت کار دارم یا نه؟ شاید مثلا فایرفاکس یا یه برنامه دیگه دارن از اون پورتها استفاده میکنن ::)

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #13 : 17 مهر 1391، 05:10 ب‌ظ »
شما ورودی ها رو ببند و خروجی رو اکسپت کن مشکلی پیش نمیاد  ;D
sudo -s
iptables -P INPUT DROP
iptables -P FORWARD DROP
iptables -P OUTPUT ACCEPT
iptables -A INPUT -m state --state NEW,ESTABLISHED -j ACCEPT
در ضمن این پورت ۱۳۹ و ۴۴۵ برای به اشتراک گذاری فایل و پرینتر هستش و به درد نفوذ میخورن!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 17 مهر 1391، 05:23 ب‌ظ »
دانیال جان مشکل اینجاست که من وقتی با ویندوز این تست رو انجام میدادم حتی با وجود فایروال پیش فرضش هم همه پورت ها به رنگ سبز در میومدن و حتی یک ابی هم وجود نداشت و طبق توضیحی خونده بودم اون بهترین حالت برای پورت ها و امنیت سیستمم بود
ولی با لینوکس که از نظر امنیتی پیشرفته تر از ویندوز هست،این تست به چنین جوابی میرسه که قابل قبول نیست

خب این‌جوری که یعنی فایروال ویندوزت خراب بود که! پورتی که استفاده نمی‌شه رو باید ببندی. اون پورت هایی هم تو شکل سبزه هر کدوم برای یه کاریه که باید ارتباط داشته باشه، پس اون‌ها رو stealth کرده که نشه ازشون سوء استفاده کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن