انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: KDE بهترین رابط کاربری !  (دفعات بازدید: 3365 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
KDE بهترین رابط کاربری !
« : 12 آبان 1391، 11:15 ق‌ظ »
دوستان من از این رابط خیلی خوشم می یاد ! به نسبت میز کار های دیگه خیلی قابلیت تغییر داره ! خیلی دوست دارم از این به بعد به جای استفاده از GTK+ همه برنامه ها از کدهای KDE واسه برنامشون استفاده کنن ! نظر شما چیه ! :o ای کاش به جای اینکه دو نوع رابط با کدهای مختلف (منظورم Gnome , KDE ) هست همه می نشستن روی یه رابط کار می کردن و اونو توسعه می دادن ! اینجوری مثلا لازم نبود واسه نصب یه برنامه ساده از KDE مجبور باشیم حدود ۴۰ مگ هم واسه رابطش دانلود کنیم !
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : KDE بهترین رابط کاربری !
« پاسخ #1 : 12 آبان 1391، 11:26 ق‌ظ »
اینجوری یکی مثل من که عاشقه گنوم هست باید KDE رو تحمل میکرد و چون نمیتونست باید تو محیط متنی میموند .

چرا با تنوع مخالفید آخه ;D
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #2 : 12 آبان 1391، 11:32 ق‌ظ »
دوستان من از این رابط خیلی خوشم می یاد ! به نسبت میز کار های دیگه خیلی قابلیت تغییر داره ! خیلی دوست دارم از این به بعد به جای استفاده از GTK+ همه برنامه ها از کدهای KDE واسه برنامشون استفاده کنن ! نظر شما چیه ! :o ای کاش به جای اینکه دو نوع رابط با کدهای مختلف (منظورم Gnome , KDE ) هست همه می نشستن روی یه رابط کار می کردن و اونو توسعه می دادن ! اینجوری مثلا لازم نبود واسه نصب یه برنامه ساده از KDE مجبور باشیم حدود ۴۰ مگ هم واسه رابطش دانلود کنیم !
لینوکس بر اساس انتخاب بنا شده. شما گزینه‌های زیادی دارید و این زیبایی لینوکسه. استفاده از یک میزکار بستگی به این داره که چه کاری می‌خواهید با کامپیوتر انجام بدید. من اول گنوم ۲ رو استفاده می‌کردم و بعد با اومدن گنوم ۳ خیلی راحت بودم (البته با داشتن cairo-dock). ولی از اونجا که سبک و سریع بودن و درنتیجه داغ‌نکردن لپتاپ برام مهمه xfce رو انتخاب کردم. به نظرم یه نگاهی به این لیست بندازید. شاید یه راهنمای خوب باشه برای اینکه بدونید دیگران چه نظری دارند.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #3 : 12 آبان 1391، 11:48 ق‌ظ »
دوستان تسلیم !  8)
حرفتون درسته ! تنوع خیلی مهمه ! واینا همش سلیقه ایه !
یه مشکل که رابطه KDE داره سنگین بودن بیش از حدشه !
ولی محاسن خیلی زیادی هم داره  ;)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #4 : 12 آبان 1391، 12:16 ب‌ظ »
اختلافات فلسفی این دو میزکار زمین تا آسمونه. امکان نداره توسعه‌دهندگانشون بتونن با هم متحد بشن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #5 : 12 آبان 1391، 12:39 ب‌ظ »
گنوم و کی دی ای با دو فلسفه کاملا متفاوت طراحی شدن. گنوم دنبال سادگی حداکثر است و درست کردن بهترین رابط کاربری برای استفاده کننده نهایی و به حداقل رسوندن چیزهایی که ذهن / کاربر رو از کار اصلی اش که استفاده از برنامه ها است،  منحرف می کنن. در اصل گنوم سعی می کنه خودش رو از کاربر مخفی کنه و حداقل مزاحمت رو داشته باشه.

در مقابل ک دی ای ایده اش اینه که حداکثر تنظیم پذیری رو به کاربر بده و این یعنی شلوغ شدن بیشتر و بیشتر منوها و تنظیمات و غیره. شما می تونین جزیی ترین چیزها رو از توی تنظیمات عوض کنین اما در عوض در هر برنامه با کلی کلی منو و تنظیم و غیره طرفین که هم فضا رو شلوغ می کنه و هم ممکنه چیزهای واقعا مورد نیاز رو از چشم دور کنه... این فلسفه تا جایی پیش رفته که کی دی ای دیگه به خودش می گه «مجموعه برنامه» یا چنین چیزی چون از براوزر تا مسنجر تا ترمینال تا ادیتور و برنامه خوندن ایمیل و ... جزو خودش شده. این فرق داره با گنوم که این برنامه ها رو داره، این برنامه ها در گنوم «جزو» گنوم نیستن بلکه بهش اضافه می شن اما توی کی دی ای جزو مجموعه کی دی ای به حساب می یان.

من شخصا برای لذت بردن از لینوکسم ترجیح می دم دائما به خیلی از توزیع ها و میزکارها سر بزنم (: هم آپدیت می مونیم در موارد متنوع و هم کل جریان فان است (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #6 : 14 آبان 1391، 01:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
این فلسفه تا جایی پیش رفته که کی دی ای دیگه به خودش می گه «مجموعه برنامه» یا چنین چیزی چون از براوزر تا مسنجر تا ترمینال تا ادیتور و برنامه خوندن ایمیل و ... جزو خودش شده. این فرق داره با گنوم که این برنامه ها رو داره، این برنامه ها در گنوم «جزو» گنوم نیستن بلکه بهش اضافه می شن اما توی کی دی ای جزو مجموعه کی دی ای به حساب می یان.
درسته ولی kde ماژولار هستش  واگر یه میزکار بدون اون برنامه‌ها می‌خوای میشه kdebase نصب کرد و گروهبندی خیلی خوبی هم داره مثلا kdenetwork kdemultimedia و ... که تو هر گروه هم لازم نیست کل گروه نصب بشه ومیشه فقط نرم‌افزار مورد نظر رو از گروهش نصب کرد.
البته مطمینا جادی اینا رو میدونه واسه اونایی میگم که شاید ندونن