انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خداحافظ لینوکس  (دفعات بازدید: 5468 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 51
  • جاوید ایران زمین...زنده باد آزادی...دور باد استبدا
پاسخ به: خداحافظ لینوکس
« پاسخ #15 : 18 دی 1387، 04:04 ب‌ظ »
اینو امتحان کنید، شاید اومد دوباره!:
http://wiki.ubuntu.ir/GrubHowto#head-4c7773949c6bc9d71484e211fa49429b9cb9acc2
ضمنا برای دسترسی به درایو لینوکس تون در ویندوز، از این برنامه استفاده کنید:
http://www.fs-driver.org/download.html
موفق باشید و بدونید اگه از الان کار با لینوکس رو شروع بکنید، نتیجه اش رو چند سال بعد می بینید.
 :)

الا از لینوکس باهاتون تماس میگیرم  ;D
به روش این دوست عزیزم عمل کردم درست شد مشکل از بوت گراب بود.
بزارید مثل مرد یه اعترافی بکنم.من یه ویندوز داشتم تو یه درایو خراب شده بود من اومدم خواستم با fix درستش کنم سی دی ویندوز رو گذاشتم اما fix نداشت واسه همین من با دست ریستش کردم فکر کنم مشکل از همون جا شروع شد و به گفته معروف کرم از خوده درخته  ::)

حالا هم اومدم دستور گراب رو اجرا کردم با live cd لینوکسم  برگشت....زنده باد لینوکس البته از زحمتهای بیلی همون نباید غافل بود  :oops:

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #16 : 18 دی 1387، 04:27 ب‌ظ »
خیلی خوشحال شدم.  :)
تو لینوکس برای هر کاری روشی وجود داره!  ;)

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #17 : 18 دی 1387، 04:34 ب‌ظ »
اینو امتحان کنید، شاید اومد دوباره!:
http://wiki.ubuntu.ir/GrubHowto#head-4c7773949c6bc9d71484e211fa49429b9cb9acc2
ضمنا برای دسترسی به درایو لینوکس تون در ویندوز، از این برنامه استفاده کنید:
http://www.fs-driver.org/download.html
موفق باشید و بدونید اگه از الان کار با لینوکس رو شروع بکنید، نتیجه اش رو چند سال بعد می بینید.
 :)

الا از لینوکس باهاتون تماس میگیرم  ;D
به روش این دوست عزیزم عمل کردم درست شد مشکل از بوت گراب بود.
بزارید مثل مرد یه اعترافی بکنم.من یه ویندوز داشتم تو یه درایو خراب شده بود من اومدم خواستم با fix درستش کنم سی دی ویندوز رو گذاشتم اما fix نداشت واسه همین من با دست ریستش کردم فکر کنم مشکل از همون جا شروع شد و به گفته معروف کرم از خوده درخته  ::)

حالا هم اومدم دستور گراب رو اجرا کردم با live cd لینوکسم  برگشت....زنده باد لینوکس البته از زحمتهای بیلی همون نباید غافل بود  :oops:

بهت گفتم :دی

در مورد زحمات بیلی جون
به نظر من کشاورز هایی که تو ایران کار می کنند بیشتر زحمت نکشیده باشن کمتر نکشیدن :)
بیلی هم میلیون ها برابر زحمتش درامد داشته :دی

مهم جهت این زحمت هست که چون در جهت انحصاری کردن بیشتر هست  برای همون پول درآوردن خودش بهتره :)
فلسفه و اهداف جنبش نرم افزار آزاد بسیار زیبا تر و انسانی تر هست :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #18 : 19 دی 1387، 12:46 ق‌ظ »
یه زنده باد دیگه باید به لینوکس گفت ....من یک وب کم neo5 داشتم که سی دیش رو گم کرده بودم سایتش هم ما شالله اصلا پشتیبانی نداشت ما هم این وب کم میخواستیم بندازیم دور .امروز زدم به کامپیوتر با برنامه camorama آوردمش بالا دیدم مثل نبات داره کار میکنه .....واقعا دارم علاقه مند میشم  :D

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #19 : 19 دی 1387، 01:53 ق‌ظ »
نقل‌قول از: mer30oo
من پدرم در اومد نتونستم یه یاهو پیدا کنم که بشه میسیج سند تو الل کرد ...پدرم در اومد نتونستم چیزی پیدا کنم که ایمیج های کلون دی وی دی رو بخونه.
در مورد قسمت اول ببینید این تاپیک به دردتون میخوره:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,3797.msg61888.html
اما در مورد ایمیج‌های کلون، همون iso خودمون هست. یعنی همون فایل ایمیج کلون رو پسوندش رو از img به iso تغییر بدید، توی لینوکس می‌تونید رایت کنید(توی گنوم راست‌-کلیک روی فایل iso کنید و Write to Disk رو بزنید، یا با K3B یا Brasero). حتی می‌تونید Extract هم کنید(مثل فایل zip) کافیه با Archive Manager یا Ark بازش کنید یا توی گنوم روش راست-کلیک کنید و Extract Here رو بزنید. می‌بینید که حتی راحت‌تر از ویندوز هست(مثلاً برای رایت یا گرفتن image لازم نیست Nero یا Clone نصب کنید). برای image گرفتن توی گنوم، روی آیکون سیدی راست-کلیک و Copy Disk بزنید و Image File رو انتخاب کنید...

خوشحالم که نجات پیدا کردید! خدا هیچ لینوکس‌کاری رو دوباره اسیر ننگ ویندوز نکنه! ;D
ایشالا که همهٔ مشکلاتتون همینجوری حل بشه. آدم نباید زود ناامید بشه.
موفق باشید :)
« آخرین ویرایش: 19 دی 1387، 02:23 ق‌ظ توسط ilius »

آفلاین کنجکاو!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 580
  • الکترونیک + برنامه نویسی + لینوکس
    • یک کنجکاو بلاگ!
« پاسخ #20 : 19 دی 1387، 10:58 ق‌ظ »
خوبه! گفتم لینوکس فور اور!
جناب ilius، این راهی که گفتید برای فایلهای nrg نرو هم میشه؟
سه سوال دیگه، البته خارج از بحث تاپیکه. ببینم K3B قابلیت این رو داره که از روی ایمیج چند تا کپی رایت کنه؟ آخه Brasero همچین قابلیتی نداره! و هر دفعه بعد از رایت یه سی دی باید گزینه رایت سی دی دیگر رو بزنم! ولی توی نرو این امکان بود که از همون اول مشخص کنی چند تا کپی بزنه! من بعضی وقتها 100 تا کپی میزنم و برای همین مجبورم یه وین2ز هم داشته باشم! (بیچاره VirtualBox ام رو با ویندوز اشغال کردم! )
«پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 19 دی 1387، 11:07 ق‌ظ »
سه سوال دیگه، البته خارج از بحث تاپیکه. ببینم K3B قابلیت این رو داره که از روی ایمیج چند تا کپی رایت کنه؟ آخه Brasero همچین قابلیتی نداره! و هر دفعه بعد از رایت یه سی دی باید گزینه رایت سی دی دیگر رو بزنم! ولی توی نرو این امکان بود که از همون اول مشخص کنی چند تا کپی بزنه! من بعضی وقتها 100 تا کپی میزنم و برای همین مجبورم یه وین2ز هم داشته باشم! (بیچاره VirtualBox ام رو با ویندوز اشغال کردم! )

در مورد k3b بله

برای تبدیل قرمت های ایمیج می تونید از برنامه قدرتمند acetoneiso2 استفاده کنید ( خیلی امکانات زیادی داره)

برای nrg می تونید از کامند لاین و با برنامه nrg2iso هم استفاده کنید
قبلش پکیج nrg2iso رو نصب کنید :)

آفلاین کنجکاو!

• High Sr. Member
  • *
    • یک کنجکاو بلاگ!
« پاسخ #22 : 19 دی 1387، 11:10 ق‌ظ »

در مورد k3b بله

برای تبدیل قرمت های ایمیج می تونید از برنامه قدرتمند acetoneiso2 استفاده کنید ( خیلی امکانات زیادی داره)

برای nrg می تونید از کامند لاین و با برنامه nrg2iso هم استفاده کنید
قبلش پکیج nrg2iso رو نصب کنید :)

اوه! ممنون!
خوشم میاد جناب کرگدن آدم رو دست خالی نمیذاره! تا حالا سوالی نبوده که جواب نده!
ممنون.
با خط فرمان بیشتر حال می کنم! برم ببینم چه خبره! ;)
«پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
نصب بسته های tar.gz یا موارد مشابه
« پاسخ #23 : 19 دی 1387، 12:00 ب‌ظ »
آقا این ورژن جدید gyachi  اومده ولی tar.gz هست هیچ جا هم راه حلی واسه نصبش نیست اینوو لطفا به ما بگید
http://sourceforge.net/project/platformdownload.php?group_id=158490

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #24 : 19 دی 1387، 12:02 ب‌ظ »
من همین چند روز پیش با k3b  یه ایمیج nrg  که از دی وی دی گرفته شده بود رو رایت کردم ! جالب این که توی گزینه هاش همچین چیزی نبود و با انتخاب Burn DVD Iso Image  و بعد توی filter  گزینه all files رو انتخاب کردم و به قول دوستمون mer30oo  "مثل نبات"  کارش رو انجام داد و من نزدیک به 15 دقیقه با دهن باز داشتم به k3b  نگاه میکردم ...  ;D
ایمیج سی دی رو امتحان نکردم ، شاید نرو برای دی وی دی از ایزو استفاده میکنه و فقط اسمش رو تغییر میده!

آفلاین deprecated

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 99
« پاسخ #25 : 19 دی 1387، 12:12 ب‌ظ »
نقل‌قول از: Curious Tux
ببینم K3B قابلیت این رو داره که از روی ایمیج چند تا کپی رایت کنه؟ آخه Brasero همچین قابلیتی نداره!
من از ورژن 0.8.2 استفاده میکنم و این قابلیت رو داره.
« آخرین ویرایش: 19 دی 1387، 12:16 ب‌ظ توسط PC2st.ir »

آفلاین کنجکاو!

• High Sr. Member
  • *
    • یک کنجکاو بلاگ!
« پاسخ #26 : 19 دی 1387، 03:48 ب‌ظ »
اما من که از ۰.۸.۴ استفاده می کنم این قابلیت رو نداره! مگه میشه نرم افزاری به روزتر بشه و بدتر بشه؟
«پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 19 دی 1387، 04:38 ب‌ظ »
اما من که از ۰.۸.۴ استفاده می کنم این قابلیت رو نداره! مگه میشه نرم افزاری به روزتر بشه و بدتر بشه؟

در ۸.۲ منم هست ( در قسمت رایت image )
ولی ازش استفاده نکردم

برای convert های coommand line می تونید از اینها هم استفاده کنید

i   b5i2iso                                                                  - BlindWrite image to ISO image file converter
i   ccd2iso                                                                  - Converter from CloneCD disc image format to standard ISO
i   cdi2iso                                                                  - DiscJuggler image to ISO image file converter
i   mdf2iso                                                                  - A simple utility to convert mdf to iso / cue / toc images
i   nrg2iso                                                                  - Extracts ISO9660 data from Nero ".nrg" files
i   pdi2iso                                                                  - Instant Copy image to ISO image file converter

آفلاین sorena

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 484
« پاسخ #28 : 20 دی 1387، 12:43 ق‌ظ »
دوستان به نظر میرسه که جریان این تایپک تمام شده است پس لطفا از طرح سوالات متفرقه و جدید در این تاپیک خودداری کنید و برای سوالات جدید تاپیک جدیدی باز کنید تا در آینده این اطلاعات قابل استفاده دیگران هم باشد.
ممنون و شاد باشید.
In The World That Has No fences Or Walls , Who Need Gates Or Windows