انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خداحافظ لینوکس  (دفعات بازدید: 5466 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 51
  • جاوید ایران زمین...زنده باد آزادی...دور باد استبدا
خداحافظ لینوکس
« : 18 دی 1387، 12:00 ق‌ظ »
سلام دوستان
حدود یک هفته هست که با لینوکس ابونتو 8.10 شروع به کار کردم ولی الان که بالا هستم واستون پیام میدم با ویندوز عزیز هستم .

والا  ما لینوکس رو میخواستیم واسه کش اسکویید بعد کم کم به لینوکس ابونتو علاقه مند شدیم و پیشرفتیم و تو این هفته بعدشم شروع کردیم کار کردن و به هزار مکافات گرافیک و  vpn اینها رو راه انداختیم ...حالا امروز اومدم پایه کامپیوتر میبینم خبری از لینوکسی که اول کامپیوتر میومد بالا نیست و مستقیم میره رو ویندوز .گفتم این همه دانلود هم به هدر رفت.بعدش به این نتیجه رسیدم زنده باد بیل گیتس که واقعا به فکر استفاده کننده هاش هست .
من پدرم در اومد نتونستم یه یاهو پیدا کنم که بشه میسیج سند تو الل کرد ...پدرم در اومد نتونستم چیزی پیدا کنم که ایمیج های کلون دی وی دی رو بخونه.

به هر حال فعلا خداحافظ لینوکس تا شاید یه زمانی بشه ازت استفاده کرد 

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
پاسخ به: خداحافظ لینوکس
« پاسخ #1 : 18 دی 1387، 12:09 ق‌ظ »
سلام دوستان
حدود یک هفته هست که با لینوکس ابونتو 8.10 شروع به کار کردم ولی الان که بالا هستم واستون پیام میدم با ویندوز عزیز هستم .

والا  ما لینوکس رو میخواستیم واسه کش اسکویید بعد کم کم به لینوکس ابونتو علاقه مند شدیم و پیشرفتیم و تو این هفته بعدشم شروع کردیم کار کردن و به هزار مکافات گرافیک و  vpn اینها رو راه انداختیم ...حالا امروز اومدم پایه کامپیوتر میبینم خبری از لینوکسی که اول کامپیوتر میومد بالا نیست و مستقیم میره رو ویندوز .گفتم این همه دانلود هم به هدر رفت.بعدش به این نتیجه رسیدم زنده باد بیل گیتس که واقعا به فکر استفاده کننده هاش هست .
من پدرم در اومد نتونستم یه یاهو پیدا کنم که بشه میسیج سند تو الل کرد ...پدرم در اومد نتونستم چیزی پیدا کنم که ایمیج های کلون دی وی دی رو بخونه.

به اینا میگی مشکل؟!!!  :D   کاش حداقل پول ویندوزتو داده بودی و اینقدر قربون صدقش میرفتی. در هر صورت نظرت محترمه ... امیدوارم از ویندوز لذت ببری  ;D

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #2 : 18 دی 1387، 12:33 ق‌ظ »
موفق باشی  ;)

قدر لینوکس رو بعدا میفهمند.   ;)

آمادگی از الان - راحتی بعدا

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 51
  • جاوید ایران زمین...زنده باد آزادی...دور باد استبدا
« پاسخ #3 : 18 دی 1387، 01:14 ق‌ظ »
خوب دوستان مهربونم خودتون رو بزارید جای من....من که با این سرعت داغون اینترنت ایران این همه چیز واسه لینوکسم دانلود کرده بودم و تازه داشتم بهش عادت میکردم حالا یه دفعه ببینم لینوکس پریده چه ضد حالی میخورم؟؟؟؟ ](*,)

تازه الان دلم واسه لینوکسه تنگ شد دوباره رفتم ور رفتم با تنظیمات بوت کامپیوتر ولی دیدم نه خیر خبری نیست ازش  :'(

آخه سیستم عامل اگر اینطور ناپایدار باشه و آدم رو بزاره تو خماری که  ::)
من تازه میخواستم سفارش بدم دی وی دی هما و لینوکس 8.10 هم برام بیاد چون سی دیش رو الان دارم نه دی وی دی...

ولی بهر حال سفارش میدم میاد و از رو دی وی دی میرم ...چون هنوز بهش امیدوارم ولی جای کار کردن داره هنوز  ::)

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #4 : 18 دی 1387، 01:27 ق‌ظ »
خوب دوستان مهربونم خودتون رو بزارید جای من....من که با این سرعت داغون اینترنت ایران این همه چیز واسه لینوکسم دانلود کرده بودم و تازه داشتم بهش عادت میکردم حالا یه دفعه ببینم لینوکس پریده چه ضد حالی میخورم؟؟؟؟ ](*,)

تازه الان دلم واسه لینوکسه تنگ شد دوباره رفتم ور رفتم با تنظیمات بوت کامپیوتر ولی دیدم نه خیر خبری نیست ازش  :'(

من تازه میخواستم سفارش بدم دی وی دی هما و لینوکس 8.10 هم برام بیاد چون سی دیش رو الان دارم نه دی وی دی...

ولی بهر حال سفارش میدم میاد و از رو دی وی دی میرم ...چون هنوز بهش امیدوارم ولی جای کار کردن داره هنوز  ::)

درود

۱۰۰٪ مطمئن باش یا بی دقتی کردی یا اشتباهی که باعث شده این اتفاق بیفته
لینوکس یکی از پایدار ترین سیستم عامل ها هست
و در ضمن حتی اگر مشکلی پیش بیاد قابل رفع هست
ویکی هایی که مربوط به تعمیر گراب هست رو بخونید شاید کمکتون کنه :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #5 : 18 دی 1387، 01:58 ق‌ظ »

=D>  ایول این درسته ... تلاش کن.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #6 : 18 دی 1387، 03:18 ق‌ظ »
بزرگترین مشکل کاربران تازه کار اینه که بدون مقدمه و آشنایی با مفاهیم لینوکس , می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن از همه چی سر در بیارن و هر کاری رو انجام بدن ! اگر اصولی و بدون شتاب جلو برید , لذت کار کردن با لینوکس رو درک خواهید کرد.

اون مشکلی رو هم که گفتید بدون دلیل و همینجوری به وجود نمیاد !

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #7 : 18 دی 1387، 05:02 ق‌ظ »
به نظر من بهترین کارو کردی امید وارم در ویندوز موفق باشی یک چیز دیگه سعی نکن حتما" لینوکس رو یاد بگیری اگر بدردت می خوره یاد بگیر ولی گویا تو با ویندوز (ونرم افزارهای ویندوزی)مشکل نداری پس لینوکس می خوای چکار اگر با ویندوز مشکل داری پس خداحافظی چیه دیگه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین نوید زراعتی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
    • میزبانی وب لینوکس ایران
« پاسخ #8 : 18 دی 1387، 09:02 ق‌ظ »
یاد گرفتن ویندوز زیاد سخت نیست و یکروزه همه چیز را یاد میگیری. ولی لینوکس هر روز یک چیز تازه وهیجان انگیز داره
میزبانی وب لینوکس ایران:  http://www.itn.ir

آفلاین Saman.S

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 322
« پاسخ #9 : 18 دی 1387، 09:48 ق‌ظ »
یاد گرفتن ویندوز زیاد سخت نیست و یکروزه همه چیز را یاد میگیری. ولی لینوکس هر روز یک چیز تازه وهیجان انگیز داره

+1000
با جمله‌ی آخرت واقعا موافقم  ;D
« آخرین ویرایش: 18 دی 1387، 09:50 ق‌ظ توسط saman.s »

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #10 : 18 دی 1387، 10:35 ق‌ظ »
اینو امتحان کنید، شاید اومد دوباره!:
http://wiki.ubuntu.ir/GrubHowto#head-4c7773949c6bc9d71484e211fa49429b9cb9acc2
ضمنا برای دسترسی به درایو لینوکس تون در ویندوز، از این برنامه استفاده کنید:
http://www.fs-driver.org/download.html
موفق باشید و بدونید اگه از الان کار با لینوکس رو شروع بکنید، نتیجه اش رو چند سال بعد می بینید.
 :)

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #11 : 18 دی 1387، 12:01 ب‌ظ »
کاری که یکی میخواد شروع کنه هیچوقت با دیدن یا نصب کردن یا با یه بار کار کردن نمیشه مهندس. تلاش و کوشش.  ;)

یه بند خدایی یه پست اینجا داده بود.         
نقل‌قول
20بار نصب ناموفق ابونتو

ببینید یاد گرفتن لینوکس چقدر براش مهم بوده.
منم ۱ ماه اول از لینوکس بدم اومد. ( شاهد سید مهدی )
ولی کم کم دیدم که ۱ روزه راه ۱۰ ساله رو نمیشه رفت.  :D
شروع کردم فقط یکم وقت گذاشتن و مشکلاتمو حل کردم.

نقل‌قول
با ویندوز عزیز هستم
این ویندوز عزیزتون در ایران خیلی خیلی عزیز تر از هر چیزیه. ولی اگه فقط یک قدم با لیپتاپتون که ویندوز روشه برین اونور مرز ببینید چه بلاهایی که سرتون نمیارن.  ;)

ایران هم یه روزی این قانونو رعایت میکنه.
پس بهتره الان کم کم . نه کلا تمام وقتتو بزار برا لینوکس. کم کم شروع کن و بعدا میشی +۱   :D
موفق باشی

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #12 : 18 دی 1387، 12:48 ب‌ظ »
با بهنام موافقم: اگه پول ویندوزت رو می‌دادی، می‌فهمیدی که لینوکس چی‌هستش.
البته لینوکس رو به خاطر رایگان بودنش دوست ندارم.
لینوکس یه سیستم عامل نرم و دوست داشتنی هستش که میتونی هر جاش رو که دوست داری تغییر بدی. من از طریق لینوکس دوستان خوب زیادی پیدا کردم.
و ... پس من مدیون محبت های لینوکس هستم.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین کنجکاو!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 580
  • الکترونیک + برنامه نویسی + لینوکس
    • یک کنجکاو بلاگ!
« پاسخ #13 : 18 دی 1387، 01:13 ب‌ظ »
در ضمن، اگر هنوز پارتیشن ها رو دستکار نکردی می تونی با نرم افزارهای به خصوصی اونها رو توی ویندوزت بیاری و کپی کنی! بعد دوباره لینوکس نصب کنی و استفاه کنی!
نقل‌قول
واقعاً همینطوره! من که واقعاً هر روز بیشتر به بی سوادی خودم پی میبرم!
                          Linux For Ever !
;)
«پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #14 : 18 دی 1387، 02:40 ب‌ظ »
سلام دوستان

از همون روز اول از اوبونتو خوشم اومد همین طوریم از روی کنجکاوی انتخابش نکردم
اول رفتم کلی توزیع رو با هم مقایسه کردم دیدم این بهترین است از نظر من و به کار من هم میاد
از زمانی که نسخه ۵ رو نصب کردم و تا حالا یا بروز رسانی کردم و یا نسخه جدید رو نصب کردم دیگه هیچ مشکلی نداشتم حتی یکبار هم ری استارت نکردم حتی یک فایلم هم از بین نرفته و حتی یک مشکل کوچک هم باهاش نداشتم اصلا گاهی اوقات حوصله ام سر میره که چرا این دچار  مشکل نمیشه تا من یه کم مجبور بشم کار کنم!!!!
اگر با مطالعه پیش می رفتی اطلاعاتت از بین نمی رفت
من هر ۳ ماه یه دی وی دی از هر چی که برام مهمه پیشیبان میگیرم با اینکه می دونم شاید ۱ درصد به دردم بخوره
با اوبونتو خیلی راحتم
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم