انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کوبنتو ناقص است  (دفعات بازدید: 3525 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین azad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
کوبنتو ناقص است
« : 02 آذر 1387، 08:21 ب‌ظ »
با سلام خدمت همه دست اندر کاران
بعد از مدتها که bug هاو نواقص سیستم عامل اوبنتو ما را به نسخه های  آتی دلگرم می کرد اما هر بار با تهیه نسخه جدید باز هم شاهد تداوم bug و نواقص دیگری هستیم برای نمونه این بار کوبنتو 8.10 را گرفتم
 اولا برای تکمیل آن باید تعدادی برنامه های دیگر از سایرمخازن دبیان را به آن اضافه کرد . سراغ synaptic را می گیری می بینی که وجود ندارد می مانی که این نسخه جدید با kde 4 چه پیشرفتی  نسبت به نسخه  kde3.5.9داشته است.این چه تعجیلی که در ارائه نسخه های متوالی می شود. بنده که از ابتدا با این سیستم شروع کردم پاک گیج شدم.هر بار به انتظار نسخه جدید و هربار مشکلات جدید.
هم اکنون هم نسخه دیگر لینوکس ارایه می شود و علیرغم تبلیغات پر طمطراق اوبتنو بدرستی در مسیر پیشرفت با روش اصلاح نسخه های پیشین و بروزآوری پیش می روند نمونه آن پارسیکس است که علیرغم نداشتن پشتوانه و حمایت مالی سیر درستی را پیش گرفته است . نمونه دیگر اوپن سوزه است که انصافاٌ امکانات آن نسبت به توزیع دیگر که من دیده ام فوق العاده است . اما این همه تبلیغات ندارد

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: کوبنتو ناقص است
« پاسخ #1 : 02 آذر 1387، 08:58 ب‌ظ »
خوب به نظر میاد که شما تا حالا با میزکار KDE و به خصوص KDE 4.1 کار نکردید و فکر می کنم دلیل بعضی از مشکلات شما عدم آشنایی با این دسکتاپ هست ! به عنوان مثال شما نبودن برنامه ی synaptic را که مختص میزکار Gnome هست یک ایراد KDE 4 می دانید ! معادل این برنامه در کوبونتو , Adept است که می توانید آن را Application -> System پیدا کنید ! هر چند این برنامه هنوز ناقص است ولی کارتون رو راه میندازه ! همچنین میتونید synaptic رو از مخازن یا dvd و یا از سی دی اوبونتو ( نسخه ی Alternate ) نصب کنید.

من توی این چند هفته ی اخیر که با کوبونتو ۸.۱۰ کار می کنم مشکل خاصی نداشتم و سیستم به اندازه ی کافی پایدار و خوب عمل می کنه , مخصوصا با آپدیت به KDE 4.1.3 . اگر مشکلی دارید سعی کنید آپدیت ها رو نصب کنید.

برای آشنایی با دسکتاپ KDE4 و برنامه های آن , حتما سری به این سایت بزنید و راهنما های آن را مطالعه کنید.

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 03 آذر 1387، 12:30 ب‌ظ »
محیط کی دی ای Synaptic نداره. به جاش برنامه Adept هست که به نسبت کی دی ای ۳.۵.۹ خیلی خوبه.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #3 : 03 آذر 1387، 01:29 ب‌ظ »
با سلام خدمت همه دست اندر کاران
بعد از مدتها که bug هاو نواقص سیستم عامل اوبنتو ما را به نسخه های  آتی دلگرم می کرد اما هر بار با تهیه نسخه جدید باز هم شاهد تداوم bug و نواقص دیگری هستیم برای نمونه این بار کوبنتو 8.10 را گرفتم
 اولا برای تکمیل آن باید تعدادی برنامه های دیگر از سایرمخازن دبیان را به آن اضافه کرد . سراغ synaptic را می گیری می بینی که وجود ندارد می مانی که این نسخه جدید با kde 4 چه پیشرفتی  نسبت به نسخه  kde3.5.9داشته است.این چه تعجیلی که در ارائه نسخه های متوالی می شود. بنده که از ابتدا با این سیستم شروع کردم پاک گیج شدم.هر بار به انتظار نسخه جدید و هربار مشکلات جدید.
هم اکنون هم نسخه دیگر لینوکس ارایه می شود و علیرغم تبلیغات پر طمطراق اوبتنو بدرستی در مسیر پیشرفت با روش اصلاح نسخه های پیشین و بروزآوری پیش می روند نمونه آن پارسیکس است که علیرغم نداشتن پشتوانه و حمایت مالی سیر درستی را پیش گرفته است . نمونه دیگر اوپن سوزه است که انصافاٌ امکانات آن نسبت به توزیع دیگر که من دیده ام فوق العاده است . اما این همه تبلیغات ندارد

سلام یکسری نکات : اولا خب شما وقتی کمی با میز کارها از جمله kde اشنا شوید با مثلا adept بقول دوستان میتوانید اقدام به نصب و حذف بنمایید لطفا اول هر مشگلی را که نمیدانید یا در انجمن جستجو کنید ویا در مورد ان تحقیق کنید و یا در نهایت در تاپیکی سوال کنید نه اینکه به خانواده اوبونتو حمله کنید

دوما ما نیز بشدت از پارسیکس حمایت میکنیم و ارزوی موفقیت برای ان داریم

سوما شما از کجا دریافتید که شرکت ناول با انهمه تبلیغاتش در عرصه جهانی اصلا تبلیغات نمیکند و اوپن سوزه تبلیغات ندارد؟؟؟

اگر شما از پارسیکس وارد خانواده اوبونتو میشوید بهتر بود اول مدتی با اوبونتو کار میکردید سپس وارد کوبونتو میشدید اما هم اکنون نیز که وارد کوبونتو که طبعا از اوبونتو کمی پیچیده تر است به شما تبریک میگم و میخوام اول بتدریج در سایتهای مربوطه راجع ان تحقیق کنید و اگر مشگلی هم داشتید مطرح بفرمایید

در مورد اینکه اوبونتو 8.10 با باگهای متاسفانه زیادی عرضه شد منم موافقم ولی اینها همه با اپدیتهایی که میاید بتدریج در حال بر طرف شدن است

لطفا کمی تحقیق کنید

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 03 آذر 1387، 06:50 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین azad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 03 آذر 1387، 06:09 ب‌ظ »
 من هم با تحقیقات چه در سایتهای مختلف و هم استفاده از آن به این نتیجه رسیده ا م و دوستان نیز بر وجود نقص اشاره کرده اند
 ولی بهر حال دنیای لینوکس یعنی آزادی  انتخاب سوزه فدورا اوبنتو...و این تجربه بود که خواستم در اختیار دوستان بگذارم
 صلاح خویش خسروان دانند
با تشکر از همه کسانی که زحمت کشیده اند و پاسخ داده اند

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #5 : 03 آذر 1387، 07:52 ب‌ظ »
من هم با تحقیقات چه در سایتهای مختلف و هم استفاده از آن به این نتیجه رسیده ا م و دوستان نیز بر وجود نقص اشاره کرده اند
 ولی بهر حال دنیای لینوکس یعنی آزادی  انتخاب سوزه فدورا اوبنتو...و این تجربه بود که خواستم در اختیار دوستان بگذارم
 صلاح خویش خسروان دانند
با تشکر از همه کسانی که زحمت کشیده اند و پاسخ داده اند

درسته این ازادی زیباست ولی شما که نتوانستید اون نصاب نرم افزار رو تو منو ببینید خب برای شما اوپن سوزه و یا فدورا بسیار مشگل خواهد بود چون اون دو توزیع از سیستم مدیریت پکیج rpm بهره میبرند که متاسفانه مثل سیستم deb هوشمند نیست و در نصب پیش نیازها اغلب به مشگل بر میخورید
ولی تو خونواده اوبونتو نصب و حذف نرم افزار ها بسیار سادست از جمله تو کوبونتو ولی باگ ها و نواقص خب پیش میاد که با اپدیتها رفع میشه بتدریج

مثلا در مورد اوپن سوزه که از نسخه 11 بسیاری از دستش ناراحت شدن به خاطر کندی و کرشهای زیاد با یه اپدیت هسته بسیاری از مشگلات حل میشد و یا مشگلات تو فدورا و همچنین در مورد اوبونتو با اپدیتها بهتر میشود
البته اگه شما به خوبی میخواد با دنیای kde جدید کار کنید راههای زیادی دارید ولی پیشنهاد من استفاده از کوبونتو و یا اوپن سوزه هست چون به بهترین شکل کا دی ای رو پیکر بندی میکنند

البته این نکته رو هم در نظر بگیرید درسته من مشگلی با کوبونتو البته با اپدیت به kde 4.1.3 ندارم اما این یه واقعیته که سری 4 از کا دی ای هنوز کار داره و باید تکمیل بشه

در مورد اوپن سوزه هم پیشنهاد میکنم منتظر اوپن سوزه 11.1 بمانید بهتره

و اما کلا هر مشکلی دارید بفرمایید دوستان با کمال میل در خدمت شما هستند ;)

به امید اعتلای تمامیت دنیای لینوکس  ;) انشالله

موفق باشید
« آخرین ویرایش: 03 آذر 1387، 08:03 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین azad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 04 آذر 1387، 06:22 ب‌ظ »
جناب آقای حبیبی از راهنماییتان بسیار متشکرم و قطعا توصیه شما را بکار می بندم
در پناه یزدان پاک

آفلاین ناربه