انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: با کاربران تازه کار و متخلف و کم سن و سال که موجب گمراهی بقیه میشن چیکار کنیم ؟!  (دفعات بازدید: 7152 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
اگه من هم مشکلی دارم بگید. لطفا بگید. :D

آفلاین farshid-foss

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 283
    • محتوای باز
جسارتا میشه بگین بخش «پیشنهادات و انتقادات» به چه دردی میخوره؟!

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
بنظر من این انجمن در 2 مورد باید اصلاح بشه،
اولی همونی بود که دوستان گفتن، یعنی مطالب بطور مرتب دسته بندی بشه، تاپیکهای نامربوط فورأ انتقال داده بشه، سیستم امتیاز دهی اظافه بشه و...

دومین مورد اینکه سانسور بی مورد و الکی باید باعث سرافکندگیِ ناظران باشه نه باعث افتخارشون، ناظران فقط و فقط یک چیز رو باید سانسور کنن اونم پستهای نامربوطه، پستهایی که کاملأ نامربوط باشه. تازه قبلش هم باید به طرف اخطار بدن، اگه دوباره پست نامربوط فرستاد اونوقت پستشو حذف کنن. یعنی درکل ناظر باید حذف و سانسور رو برای خودش یه جور ننگ طلقی کنه و براحتی دست به این کار نزنه. ولی مثلأ اگه کسی وسط حرفاش اومد یه جملۀ ماجراجویانه هم گفت نباید چپ و راست بهش گیر بدن چون اینجوری شبیه فضای خفقان میشه!
مثلأ تو انجمن میزهای کار لینوکس، دوستی تاپیک زده بود میگفت که مثلأ از گنوم خوشش نمیاد و میخواست بدونه گنوم چچی داره که انقدر طرفدار داره؛ بلافاصله بعضی از ناظران ریختن سرش و گفتن تو داری نفرت و خشونت رو رواج میدی و اگه ادامه بدی تاپیک رو قفل میکنیم! اینجور وقتاست که آدم دلش میخواد سرشو بکوبه به دیوار!
یا مثلأ یه دختری (که معلوم هم نبود واقعأ دختره یا نه) اومده بود یه تاپیک وا کرده بود و سوالش یه چیزی تو این مایه ها بود: {چکار کنم که هر وقت سیستمو روشن میکنم، کامپیوتر ساعت ناهار و شام رو بهم بگه، بعد موزیک دلخواهمو واسم پخش کنه بعد واسم یه نقاشی بکشه بعدش یه نیمرو هم واسم درست کنه بعدش خودش برنامه ها رو ببنده و خاموش بشه}!!! کاربران هم که تعجب کرده بودن اومدن گفتن خانم مسخره کردی ما رو؟ مگه کارهای شخصیِ کارهای شما رو ما باید انجام بدیم؟ بعد آقایی که شما باشین بعضی از ناظران انجمن بجای اینکه به اون خانمی که انجمن رو به سخره گرفته بود تذکر بدن، به کاربران اعتراض کردن و گفتن: آهای...! مؤدب باشین بی ادبا! چرا به این خانم محترم توهین کردین؟؟ ... یعنی من یکی که دلم میخواست خودمو از برج میلاد پرت کنم پایین از بس که لجم گرفته بود از دست اون ناظران!

امیدوارم این موارد اصلاح بشه.

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
با سلام،
کاربر عزیزی که این تاپیک رو مطرح کرده بهتره اول از خودش شروع کنه و بالغ شه.. و سعی کنه به دیگران توهین نکنه.. و به کشور خودش، ایران، نگه یه دهکده اطراف بمبئی!!!!!

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,76352.0.html

من فکر میکنم آدم بالغ همچین سطح و طرز فکری نداره.
با احترام
سینا

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
با سلام،
کاربر عزیزی که این تاپیک رو مطرح کرده بهتره اول از خودش شروع کنه و بالغ شه.. و سعی کنه به دیگران توهین نکنه.. و به کشور خودش، ایران، نگه یه دهکده اطراف بمبئی!!!!!

با احترام
سینا

بلوغ جديداً به ميهن پرستيه نه ؟

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
با سلام،

با احترام
سینا
لینک رو چک کردم، من که هرچی فکر میکنم میبینم حرفاش درسته.

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
با سلام،

با احترام
سینا

نه بالغ به کسی میگن که شب و روز بیاد ملت رو به فحش بکشه و به کشورش و آدمای توش توهین کنه.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
با سلام،

با احترام
سینا

نه بالغ به کسی میگن که شب و روز بیاد ملت رو به فحش بکشه و به کشورش و آدمای توش توهین کنه.
درستش ميشه حقيقت نه توهين. .
كشورمون از خيلى لحاظ كلى مشكل داره كسيم نميتونه انكار كنه حالا بايد دروغ گفت و انكار كرد تا توهين نشده باشه ؟ وقتى كه چيزى حقيقت داره ديگه توهين نيست .

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
با سلام،

با احترام
سینا

درستش ميشه حقيقت نه توهين. .
كشورمون از خيلى لحاظ كلى مشكل داره كسيم نميتونه انكار كنه حالا بايد دروغ گفت و انكار كرد تا توهين نشده باشه ؟ وقتى كه چيزى حقيقت داره ديگه توهين نيست .
حقایقی مثل: "ایرانی ها لیاقت نرم افزار آزاد ندارن و بیفرهنگن"

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
حالا اینو ول کنید(حداقل فعلا)
مدیرها لطف میکنن نظرشونو راجع به اضافه کردن سیستم امتیاز دهی به پست و برگردوندن سیستم امتیاز دهی به کاربر بگن؟

آفلاین jalili

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 52
با سلام
اگه مهد کودکو ایجاد کنین من یکی که توش عضو میشم
من تازه اومدم تو قروم شما
و یه چیزی دیدم اونم اینه که پست ها انسجام نداره
و شاید مسئولین خجالت میکشن یا رو رودرواسی دارن پستای بی ربطو حذف کنن
و مثلا من میام یه پست باز میکنم یه سوالی میکنم 2 نفر پاسخ میدن بعد اون پست همونجوری میمونه
به نظرم بهتره یه پست مخصوصی باز کنین مثلا:
آموزش عبور از فیلترینگ در اوبونتو
هر کسی هم مثل من اومدو سوالی پرسید
یه لینک بزارین به این آدرس و تا 24ساعت دیگه پستمو حذف کنین
فک کنم این بهترین راه حل باشه

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
با سلام،

با احترام
سینا
دوست عزیز شما با همین پست مسیر تایپک رو منحرف میکنی و شخصی میکنی من خواستم یه چاره اندیشی بشه که جواب های اشتباه رو از درست هاش بشه راحت تر تشخیص داد شما اومدی به موضوع دیگری اشاره کردی توی اون تایپک من جواب اشتباهی دادم بدون این که اطلاعی داشته باشم ؟ یا مورد دیگری هست ؟ اگه مورد دیگری هست تایپک بزنید شفاف سازی بشه !
یکی از نشانه های بلوغ اینه که شما بتونی شوخی رو از جد تشخیص بدی
دوم این که بتونی معنی و منظور شخص رو بهتر درک کنی به هر حال سن و تجربه که میره بالا آدم درکش از گفتار بقیه بیشتر میشه
سوم این که نیای توی تایپک دیگه کسی رو به خاطر تایپک قبلیش خراب کنی و اون تایپک جدید رو هم از موضوعش خارج کنی
چهارم این که بتونی با بقیه بیشتر سازگار بشی تا کسی به ارزش های بسیار والای ملی شما حس کردید داره توهین میکنه کمر به نابودیش نبندی
در ضمن شما به چه چیزی میگی توهین توی اون تایپک توهینی دیده نمیشه ؟ توهین به کشور ؟ :)
دقیقا یکی از مشکلات دوران نوجوانی همون جو گرفتی و میهن پرستی بیش از حد و رادیکالیسم هست
نقل‌قول
سوال توی تایپک : چرا اینترنتم داغونه و سایت ها لود نمیشن
جواب بنده : چون شما توی ایران هستی و اینترنت شما سرعت بسیار کمتری داره در حد عقب افتاده ترین و ناشناخته ترین کشور ها  و روستا ها
اگر هنوز مفهموم رو نگرفتید میتونم بیشتر بسط بدم
دوستان کم سن و سال عزیز من اصلا به شخص خاصی منظوری نداشتم پاسخم کلی بود این وسط ممکنه یکی کم سن و سال و تازه کار هم نباشه و بیاد پاسخ های اشتباه وبده یا بدون خوندن کامل و درک مسئله از خودش یه چیزی بگه که اوضاع پیچیده تر بشه
منظور من همونطور که توی پست های قبلی برخی از دوستان اشاره کردن اینه که اصلا فرقی بین پاسخ درست با یه پاسخ نادرست نیست و بازهم هر چی فکر کردم کلمه بهتر از دیمی شدگی به ذهنم نرسید
من فکر میکنم رفتار های بچگانه و رعایت نکردن اعضا کوچکتر باعث فراری شدن اعضای قدیمی و حرفه ای میشه که همین خودش باعث میشه سطح علمی انجمن هی پایین تر بیاد قبلا اعضایی بودن که اطلاعات و دانش خوبی داشتن ولی متاسفانه دیگه کمتر دیده میشه به انجمن سر بزنن که احتمالا عاملی باعث رنجششون شده که از انجمن رفتن
قبلنا که امتیاز منفی و مثبت بود حداقل یه فایدش این بود که اعضا از ترس گرفتن امتیاز منفی جواب بی ربط نمیدادن تا تعداد پست هاشون بره بالاتر بعد برداشتن امتیاز ها تعداد پست های اعضا سعودی رفت بالا ولی سطح علمی انجمن اومد پایین تر
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1392، 08:26 ب‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
جواب اشتباه، مشکلیه که به راحتی کاریش نمی‌شه کرد و تنها وابسته به یک سن خاص نیست. قسمتی از اون هم مساله فرهنگی هستش.
۱) باید سعی کنیم به سوال‌های اشتباه جواب ندیم تا افراد یاد بگیرند درست سوال بپرسند. گاهی یک تذکر هم بد نیست.
۲) اگر کسی جواب اشتباه داد، جوابش رو تصحیح کنیم.
۳) اگر خودمون جایی جواب اشتباه دادیم و جواب درستش رو متوجه شدیم، پستمون رو تصحیح کنیم.

ما از یک سرور مشترک استفاده می‌کنیم و تغییرات توی اون خیلی ساده نیست، از طرفی وقت افرادی هم که سرور رو مدیریت می‌کنند محدوده و نمی‌تونیم خیلی تغییرات زیادی داشته باشیم. استفاده از ماژول‌های غیر داخلی SMF این تغییرات رو بیشتر می‌کنه، نیاز به چک کردن مداوم برای وصله‌های امنیتی داره، ... برای همین تصمیم گرفتیم که از ماژول‌های خارجی استفاده نکنیم و امکاناتی هم که درخواست شده در SMF به صورت پیش‌فرض وجود نداره.

سیستم امتیازدهی به کاربر وجود داره که به علت عدم استفاده درست، مجبور شدیم حذفش کنیم. برای مدت طولانی‌ای هم فعال بود و انتظار داشتیم که استفاده از اون بدرستی انجام بشه، ولی متاسفانه اینطور نشد. فعال کردن دوباره اون هم تنها مشکلات قبل رو بوجود میاره.

متاسفانه این تاپیک کاملا منحرف شده و فکر نکنم به نتیجه خاصی برسه، برای همین قفلش می‌کنم. اگر فکر می‌کنید حرف نگفته‌ای مونده یا ممکنه نتیجه‌ای گرفت و باید تاپیک باز بمونه، به من پیغام خصوصی بدید.

ممنونم :)