انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در ورود به سیستم  (دفعات بازدید: 721 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
مشکل در ورود به سیستم
« : 29 بهمن 1392، 08:32 ب‌ظ »
دیشب سیتم رو گذاشتم رو دانلود و امروز سیستم رو روشن کردن دیدم صفحه اوگین اومده و پسورد میخواد (من پرسیدن پسورد رو غیرفعال کرده بودم) حالا پسورد رو که میزنم صفحه یه لحظه سیاه میشه و یه سری نوشته میاد و سریع بر میگرده به همون لوگین اسکرین وقتی با guest وارد شدم اون بالا نوشت حافظه درایو home پر شده ](*,) و فکر کنم به خاطر همینم نمیونه وارد بشه
حالا باید چیکار کنم؟

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
پاسخ : مشکل در ورود به سیستم
« پاسخ #1 : 29 بهمن 1392، 08:40 ب‌ظ »
خوب یه خورده از  home رو خالی کنید ببینید درست میشه یه نه.

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 29 بهمن 1392، 08:46 ب‌ظ »
چجوری خالی کنم؟ از طریق guest که اصلا اجازه نمیده وارد درایوش بشم با سی دی اوبونتو هم اومدم بالا نمیذاشت حذف کنم

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #3 : 29 بهمن 1392، 08:55 ب‌ظ »
چجوری خالی کنم؟ از طریق guest که اصلا اجازه نمیده وارد درایوش بشم با سی دی اوبونتو هم اومدم بالا نمیذاشت حذف کنم
هم از طریق خط فرمان میشه. که باید وارد یکی از ttyها بشی و با دستورات خط فرمان home رو خالی کنی.
و هم اینکه با سی‌دی لایو بیای بالا home رو خالی کنی

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 29 بهمن 1392، 09:03 ب‌ظ »
هم از طریق خط فرمان میشه. که باید وارد یکی از ttyها بشی و با دستورات خط فرمان home رو خالی کنی.
و هم اینکه با سی‌دی لایو بیای بالا home رو خالی کنی
من تازه کارم اگه میشه ساده تر بگید ولی از طریق سی دی آوردم بالا گزینه shift+delete کار نمیکرد و مجبور شدم delete خالی بزنم و رفتم تو trash تا خالیش کنم هیچی توش نبود و یه هشدار در مورد اینکه این دسترسی رو ندارید  بهم داد بعد هم که سیستم بالا اومدم و اومدم تو guest باز هم زده پره و صفر بایت خالی داره

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
« پاسخ #5 : 29 بهمن 1392، 09:30 ب‌ظ »
میتونید با لایو بیاید بالا و بادستورsudo rm fileفایل ها رو حذف کنید.sudo بهتون دسترسی ریشه میده.به جای file هم که اسم کامل فایل یا پوشه رو باید بذارید.
اگه راجع به دستور توضیح بیشتر خواستید فکر کنم تو 30li.org توضیح داده باشه.

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 29 بهمن 1392، 09:33 ب‌ظ »
آقا بالاخره موفق شدم درستش کنم روش حلش رو هم میگم تا بعدا کسی به این مشکل برخورد راه حل رو داشته باشه
از طریق سی دی لایو اوبونتو سیتمو آوردم بالا بعد تو ترمینال نوشتم sudo nautilus (در حالت معمولی اجازه حذف نمیده) بعد حتما باید از طریق shift+delete چند تا از فایل ها رو حذف کنی( اگه فقط delete رو بزنید بهتون اجازه نمیده وارد trash بشید پس حتما از shift+delete استفاده کنید)
ولی انصافا خیلی مسخرس حافظه پر بشه دیگه سیستم نیاد بالا. حد اقل باید سیستم خودش نذاره کامل پر بشه
یکی این باگ رو اعلام کنه

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
« پاسخ #7 : 29 بهمن 1392، 09:39 ب‌ظ »
البته در حالت کلی این روش پیشنهاد نمیشه و روشی که من گفتم بهتر هستش.چون ممکنه مشکل امنیتی پیش بیاره...