انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمای تایپ با صفحه کلید فارسی استاندارد  (دفعات بازدید: 149629 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hira_m2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • امروز اولین روز از بقیه عمر ماست...
سلام
آقا نخواستیم، من اگه بخوام همون صفحه کلید ویندوز رو روی لینوکسم هم داشته باشم باید چیکار کنم؟ خیلی مشکل ساز شده برام.

بهتر برعکسش رو انجام بدید یعنی یه صفحه کلید استاندارد هم تو ویندوز داشته باشید نه این که از صفحه کلید عربی استفاده کنید ;D
زندگی میکنم...
حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!
چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد
بگذار هر چه از دست میرود برود؛ من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد،
حتی زندگی را

آفلاین torghoundy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام
آقا نخواستیم، من اگه بخوام همون صفحه کلید ویندوز رو روی لینوکسم هم داشته باشم باید چیکار کنم؟ خیلی مشکل ساز شده برام.

بهتر برعکسش رو انجام بدید یعنی یه صفحه کلید استاندارد هم تو ویندوز داشته باشید نه این که از صفحه کلید عربی استفاده کنید ;D
ترکیب صفحه کلیدی که در ویندوز 8 به بعد هست عربی نیست، شاید غیر استاندارد باشه، ولی همه ی کامپیوتر های من به جز یکیشون ویندوزه، کلا نمیتونم با این مورد کنار بیام :D ، یعنی هیچ راهی نیست همون ترکیب رو در لینوکس هم داشت؟ جای کلیدارو نمیشه عوض کرد؟ :O

آفلاین hira_m2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • امروز اولین روز از بقیه عمر ماست...
ترکیب صفحه کلیدی که در ویندوز 8 به بعد هست عربی نیست، شاید غیر استاندارد باشه، ولی همه ی کامپیوتر های من به جز یکیشون ویندوزه، کلا نمیتونم با این مورد کنار بیام :D ، یعنی هیچ راهی نیست همون ترکیب رو در لینوکس هم داشت؟ جای کلیدارو نمیشه عوض کرد؟ :O
فایل زیر رو با یه ادیتور باز کنید و هر چی رو که دوست دارید تغییر بدید به همین اسونی ;)
/usr/share/X11/xkb/symbols/ir
زندگی میکنم...
حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!
چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد
بگذار هر چه از دست میرود برود؛ من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد،
حتی زندگی را

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
سلام

من کلا این عادت سابق رو گذاشتم کنار توی ویندز هم از کیبرد استاندار فارسی استفاده می‌کنم بنظرم خیلی رون‌تر هستش
البته روی ویندوز ۸.۱ دارمش نمی‌دونم روی هفت هستش یا نه؟