انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دیگه دارم از لینوکس خسته میشم. شاید بعد یه سال و نیم برگردم ویندوز  (دفعات بازدید: 8350 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
خوبی گنو/لینوکس اینه که هر چقدر علمت بیشتر باشه و سیستم رو بهتر config کنی سیستم پایدارتر و امن تری رو داری
ولی بدی ویندوز اینه که هرچقدر هم که علم ات زیاد باشه و به خوبی سیستم رو هم config کنی باز هم سیستم ات خیلی پایدار نیست.و این تناقض هم به علت بسته بودن ویندوزه.
مثلا برای من بارها شده که من خراب کاری نکردم و نکات فنی رو درست رعایت کردم ولی ویندوز من دچار مشکل شده و وضعیت به شکلی بوده که قابل حل هم نبوده و مجبور شدم دوباره از اول ویندوز نصب کنم  ](*,)
ولی در دنیای گنو / لینوکس اصلا این طور نبوده.هر جا که من خودم سیستم رو بهتر تنظیم کردم نتیجه بهتری گرفتم.
اینجا هر کی که کنجکاو نباشه و دنبال بیشتر یاد گرفتن نباشه.و پشتکار هم نداشته باشه.آخرش خسته میشه و خداحافظی میکنه
ولی هر کی کنجکاو باشه و بخواد امروز بیشتر از دیروز یاد بگیره حتی به قیمت خسته شدن.تا ابد توی این محیط باقی میمونه و از بودن لذت میبره.و البته کسانی که هم تازه میخوان از گنو/لینوکس استفاده کنند.فکر نکنند که ما همیشه دنبال حل مشکل و یادگیری هستیم و از سیستم عامل لذت نمیبریم.نه این مشکلاتی که گفتند انقدرها هم شدید نیست.من به شخصه از کار با اوبونتو خیلی لذت میبرم.و اگر روزی بخوام لپ تاپ جدیدی بخرم.حتما لپ تاپی میخرم که سخت افزارش با گنو/لینوکس سازگار باشه.در این پست ها از نظر من نسبت به ایرادات اوبونتو اغراق شده و در حقش اجحاف 8)
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اوه چه داغ شد ;D

البته دوست داشتم تجربه ای طلانی تر داشته باشم ولی اوبونتو با اون همه گیر و ارور، کاملا نا امیدم کرده بود. گرچه تا چند روز آینده ورژن جدیدش رو تست می کنم. ::)
خب این‌ها مشکل اوبونتو نیست. دقیقاً مشکل کاربره. وگرنه من چرا این مشکلات رو ندارم؟
دلیلش اینه که نسبت به چیزی که استفاده می‌کنم آگاهم. من دو سال پیش ۱۳.۰۴ رو نصب کردم روی لپ‌تاپم و به محض این که نصب تموم شد و سیستم جدیدم اومد بالا شروع کردم به استفاده. بدون این که بخوام کار اضافی‌ای بکنم یا راه‌اندازی نصب کنم یا نگران گرمای لپ‌تاپ باشم یا با ارور مواجه شم یا بعد از گذشت دو سال ذرّه‌ای کند شده باشه.
چون هم می‌دونم اوبونتو قراره چه‌طوری کار کنه و هم سخت‌افزارم رو می‌شناسم و موقع خرید هرچیزی دقّت می‌کنم که حتماً سخت‌افزار و نرم‌افزارم با هم سازگار باشن.

جان؟؟  :o
حالا خوبه هر سری تو همین انجمن جدالِ ویندوز و اوبونتو میشه، دقیقا همین رایگان بودن رو تو چشم ملت میکنین ;D
هرکس در مورد قیمت حرف زده اشتباه کرده. توزیع‌های آزاد گنو/لینوکسی داریم مثل RHEL یا SUSE Enterprise که از  ویندوز هم گرون‌تر هستند. برای اطّلاعات بیش‌تر این متن (فارسی) رو بخون: http://www.gnu.org/philosophy/selling.fa.html
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
اینجانب اگه از توزیعی که استفاده میکنم خسته بشم، میرم یه توزیع دیگه امتحان میکنم. چیزی که زیاده توزیع! اگه از یه مدیر پنجره خسته بشم، میرم از یکی دیگه استفاده میکنم. (یک سالی میشه خیلی تمیز و ساده فقط از مدیرهای پنجره استفاده میکنم، چون تمیز و ساده‌ هستن  و «سادگی ایز پرفکشن».) وقتی از روی اجبار، دقایقی چند از ویندوز استفاده میکنم میبینم که دیگه چیزی نداره که برام جالب باشه. همین سیستم خودم خیلی بهتره.

لپتاپ ابوی که ویندوز روشه و درایورهاش هم نصبه خیلی داغ‌تر از سیستم منه (حتی اون وقتی که گنوم داشتم هم لپتاپم اونقدر داغ نمیکرد.)

از پنچ یا شیش سال پیش که دارم گنو/لینوکس استفاده میکنم خاطرم نیست که به مشکل خیلی خاصی خورده باشم (غیر از سیستم بدجور جامع گلستان).

از اولش که کلمه‌های «گنو» و «لینوکس» رو شنیدم همراه «آزادی» بوده و نه رایگانی. این هم که بعضی‌ها رایگان بودن رو زیاد پیش می‌کشن، به نظر من، برای کاربر خیلی ساده‌ست (مثلا همون کسایی که میگن چرا «ویندوزت» این شکلیه؟ این چه ویندوزیه؟) وگرنه فعلا که فرقی نمیکنه. ویندوزش رو هم یه طوری کرک میکنن که مایکروسافت خودش نمی‌فهمه و آپدیت میده. البته مسائل دیگه هنوز پابرجاست. با نصب نرم‌افزارهای زیاد سیستم کند نمیشه، مگر اینکه گیمپ یا بلندر (برای مثال گفتم) رو به اوتواستارت اضافه کنیم.

در کل اصلا نمیتونم تصور کنم که چطوری بعضیا از چیزی که فقط صاحبش (و نه هیچ کس دیگه) میدونه زیر پوستش چه خبره اینطوری دفاع میکنن. مثل سربازیه که نمیدونه برای کی و چی می‌جنگه. تازه اگه همینایی که ازش اینقدر طرفداری میکنن برن ببینن اون زیر‌میرا چه خبره باید برن آب خنک بخورن. باز هم مثل سربازیه که بپرسه چرا میریم جنگ.

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
نقل‌قول
با نصب نرم‌افزارهای زیاد سیستم کند نمیشه، مگر اینکه گیمپ یا بلندر (برای مثال گفتم) رو به اوتواستارت اضافه کنیم.
نقل‌قول
خب این‌ها مشکل اوبونتو نیست. دقیقاً مشکل کاربره. وگرنه من چرا این مشکلات رو ندارم؟
دلیلش اینه که نسبت به چیزی که استفاده می‌کنم آگاهم. من دو سال پیش ۱۳.۰۴ رو نصب کردم روی لپ‌تاپم و به محض این که نصب تموم شد و سیستم جدیدم اومد بالا شروع کردم به استفاده. بدون این که بخوام کار اضافی‌ای بکنم یا راه‌اندازی نصب کنم یا نگران گرمای لپ‌تاپ باشم یا با ارور مواجه شم یا بعد از گذشت دو سال ذرّه‌ای کند شده باشه.
چون هم می‌دونم اوبونتو قراره چه‌طوری کار کنه و هم سخت‌افزارم رو می‌شناسم و موقع خرید هرچیزی دقّت می‌کنم که حتماً سخت‌افزار و نرم‌افزارم با هم سازگار باشن.
البته اگه یادم باشه شما یا دوستان دیگه، گفتین اوبونتو با همه یا اکثریت سخت افزار ها سازگاری داره.
.....
سوزنتون گیر کرده ها :D هزاریم که بگم اصلا بلد نیستم دستکاری کنم، بازم می گید باهاش ور رفتی.
چون رو سیستم خودتون مشکلی نداره، امکان نداره رو یه سیستم دیگه اشکالی نشون بده؟  :-s
برای سرعت هم که هم رو لپتاپ هم دسکتاپ تست کرده بودم، اصلا نزدیک به سرعتی که میگید هم نیست ??? شاید تنظیمات خاصی انجام دادین ???
احتمالشم هست که اوبونتو کلا خدای بی نقص باشه و همه ی افرادی که باهاش مشکل دارن، به دلیل زیر و رو کردن سیستم عاملشون باشه حتی اگر واقعا کاری نکرده باشن :-X
نقل‌قول
توزیع‌های آزاد گنو/لینوکسی داریم مثل RHEL یا SUSE Enterprise که از  ویندوز هم گرون‌تر هستند.
اره درباره شون شنیدم برای همین گفتم اوبونتو ::)
نقل‌قول
در کل اصلا نمیتونم تصور کنم که چطوری بعضیا از چیزی که فقط صاحبش (و نه هیچ کس دیگه) میدونه زیر پوستش چه خبره اینطوری دفاع میکنن.
چندتا پست قبلیم رو بخونی میبینی چجوری از خجالت ویندوز در اومدم ;D
......
لطفا تاپیک رو قفل نکنید، میخوام اخرین سری اوبونتو رو روی سیستم جدیدم تست کنم
شاید یک درصد، بعضی ایرادها مربوط به سیستم قبلیم بوده باشه (شرمنده اوبونتو نشم یوقت)  ::)

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
اینجانب اگه از توزیعی که استفاده میکنم خسته بشم، میرم یه توزیع دیگه امتحان میکنم. چیزی که زیاده توزیع! اگه از یه مدیر پنجره خسته بشم، میرم از یکی دیگه استفاده میکنم. (یک سالی میشه خیلی تمیز و ساده فقط از مدیرهای پنجره استفاده میکنم، چون تمیز و ساده‌ هستن  و «سادگی ایز پرفکشن».) وقتی از روی اجبار، دقایقی چند از ویندوز استفاده میکنم میبینم که دیگه چیزی نداره که برام جالب باشه. همین سیستم خودم خیلی بهتره.

لپتاپ ابوی که ویندوز روشه و درایورهاش هم نصبه خیلی داغ‌تر از سیستم منه (حتی اون وقتی که گنوم داشتم هم لپتاپم اونقدر داغ نمیکرد.)

از پنچ یا شیش سال پیش که دارم گنو/لینوکس استفاده میکنم خاطرم نیست که به مشکل خیلی خاصی خورده باشم (غیر از سیستم بدجور جامع گلستان).

از اولش که کلمه‌های «گنو» و «لینوکس» رو شنیدم همراه «آزادی» بوده و نه رایگانی. این هم که بعضی‌ها رایگان بودن رو زیاد پیش می‌کشن، به نظر من، برای کاربر خیلی ساده‌ست (مثلا همون کسایی که میگن چرا «ویندوزت» این شکلیه؟ این چه ویندوزیه؟) وگرنه فعلا که فرقی نمیکنه. ویندوزش رو هم یه طوری کرک میکنن که مایکروسافت خودش نمی‌فهمه و آپدیت میده. البته مسائل دیگه هنوز پابرجاست. با نصب نرم‌افزارهای زیاد سیستم کند نمیشه، مگر اینکه گیمپ یا بلندر (برای مثال گفتم) رو به اوتواستارت اضافه کنیم.

در کل اصلا نمیتونم تصور کنم که چطوری بعضیا از چیزی که فقط صاحبش (و نه هیچ کس دیگه) میدونه زیر پوستش چه خبره اینطوری دفاع میکنن. مثل سربازیه که نمیدونه برای کی و چی می‌جنگه. تازه اگه همینایی که ازش اینقدر طرفداری میکنن برن ببینن اون زیر‌میرا چه خبره باید برن آب خنک بخورن. باز هم مثل سربازیه که بپرسه چرا میریم جنگ.

عزیز دفاع کردن از چی؟
وقتی دوستان میان و شایعه پراکنی میکنن نباید جلوی این مورد گرفته بشه؟
در واقع من اصلا قصد شرکت تو این بحث رو نداشتم منتها دیدم حرف های دوستان داره از اعتدالی که باید رعایت بشه خارج میشه گفتم حد اقل سعی خودمو بکنم تا شاید بتونم از این حرکت یکطرفه به قاضی بعضی از دوستان جلو گیری کنم.
باور کنید من بدون اضافه کردن گیمپ یا بلندر(جفتشون رو سیستم نصبند) باز هم تایم بوت کند تری نسبت به شرایط ویندوزی دارم.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
در صفحه ۳ دوستی که عرض بنده رو نقل قول کرده بودن جمله‌ای داشتن که همه با اوبونتو پر باگ شروع می‌کنن
من با فدورا شروع کردم الان هم به دلیل اینترنت ایرانسل و عدم حوصله مینت دارم

فقط خواستم بگم که همه
۱. همه با اوبونتو شروع نمی‌کنن
۲. قضاوت یک‌طرفه هم خوب نیست

روی برخی سخت‌افزارها سیستم واقعا عمل‌کرد معرکه‌ای داره و روی برخی سخت‌افزارها دقیقا عکس

مثال: اندروید روی گوشی من واقعا کنده مشکل از اندروید نیست مشکل از برنامه‌های نصبی من هم نیستند
مشکل اینه که ram و CPU ضعیف هستند.

برای گنو/لینوکس هم دقیقا بحث سازندگان برخی سخت‌افزارها هستند که درایور مناسب ارائه نمی‌دن
مضافا بر اینکه گاهی اوقات کاربر هم بی‌تقصیر نیست به علت کمبود اطلاعات

به طور کلی با عرض پوزش از همه این تاپیک، تاپیک خوبی نیست هر چند خوندن چنین تاپیک‌های بعضا مفیده
ما همه با هم دوستیم
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
در صفحه ۳ دوستی که عرض بنده رو نقل قول کرده بودن جمله‌ای داشتن که همه با اوبونتو پر باگ شروع می‌کنن
من با فدورا شروع کردم الان هم به دلیل اینترنت ایرانسل و عدم حوصله مینت دارم

فقط خواستم بگم که همه
۱. همه با اوبونتو شروع نمی‌کنن
۲. قضاوت یک‌طرفه هم خوب نیست

روی برخی سخت‌افزارها سیستم واقعا عمل‌کرد معرکه‌ای داره و روی برخی سخت‌افزارها دقیقا عکس

مثال: اندروید روی گوشی من واقعا کنده مشکل از اندروید نیست مشکل از برنامه‌های نصبی من هم نیستند
مشکل اینه که ram و CPU ضعیف هستند.

برای گنو/لینوکس هم دقیقا بحث سازندگان برخی سخت‌افزارها هستند که درایور مناسب ارائه نمی‌دن
مضافا بر اینکه گاهی اوقات کاربر هم بی‌تقصیر نیست به علت کمبود اطلاعات

به طور کلی با عرض پوزش از همه این تاپیک، تاپیک خوبی نیست هر چند خوندن چنین تاپیک‌های بعضا مفیده
ما همه با هم دوستیم

خیلی ممنون از شما که لطف کردید اشتباه من رو بهم گوش زد کردید.
حق باشماست، همه نه بلکه اکثریت با اوبونتو شروع میکنند.
متاسفانه مشکل اینجاست که خیلی از کارهایی که کاربر بعد از نصب اوبونتو باید انجام بده با چندتا اسکریپت ساده توسط خود کنو نیکال میتونه به صورت خودکار انجام بشه و کاربر دغدغه کمتری داشته باشه.
مثال اندروید تون هم خیلی درست نیست به شخصه دیدم گوشی قدرتمندی مثل M8اچ تی سی و یا GALAXY S5 که تغریبا دارای قدرتمندترین سخت افزار ها هستند ولی باز هم هنگ داشتند بدون دستکاری از طرف کاربر(اچ تی سی پدرم دارند و سامسونگ هم برای یکی از دوستان پدر)
درمورد خوب نبودن این تاپیک ها با شما هم موافقم هم نه اگه ما فقط بخواهیم بر روی حرفمان پا فشاری کنیم و اصلا واقعیات رو نبینیم بله اینچنین تاپیک هایی اصلا خوب نبوده و بر عکس مضر هم هستند اما اگر در حین بحث اطلاعات علمی و قابل استناد و مفیدی هم ارائه بشه نه نتها مضر نبوده بلکه بسیار مفید هم هست.
به هر حال مهم ترین اصل شرکت در بحث احترام گذاشتن به شخص مقابل هست که امید وارم به شخصه تونسته باشم رعایت کرده باشم(اگر به هر یک از دوستان ناخواسته بی ادبی و یا توهینی کرده ام همینجا صمیمانه پوزش میطلبم)

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up