انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تفاوت رشته IT و نرم افزار چیه؟  (دفعات بازدید: 46676 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : تفاوت رشته IT و نرم افزار چیه؟
« پاسخ #45 : 11 خرداد 1392، 08:42 ب‌ظ »
دوستان برای ورود به رشته ای تی در دانشگاه به جز ریاضی میتونیم با رشته های فنی حرفه ای کامپیوتر یا کارو دانش کامپیوتر وارد شیم؟(این سوال رو میپرسم چون واقعا منیع درست حسابی برای اطلاعات در مورد فنی حرفه ای و کارو دانش وجود نداره!(من ندیدم))

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
« پاسخ #46 : 11 خرداد 1392، 09:22 ب‌ظ »
۲ سال پیش که ما اول دبیرستان می خواستیم انتخاب رشته کنیم، همین سوال رو پرسیدیم گفتن اگه برین مثلا فنی یا کاردانش کامپیوتر بخونین نمی تونین تو دانشگاه های سراسری ادامه تحصیل بدین ولی آزاد یا دانشگاه های خود فنی حرفه ای یا علمی کاربردی می تونین برین حالا یا رشته ی مرتبط مثل کامپیوتر یا آی تی یا غیر مرتبط که باید یه سری واحد اضافه به خاطر نامرتبط بودن رشته مون برداریم.

[اینی که به ما گفتن تو آموزش و پرورش به مشاورا می گن مشاورا هم به بچه ها انتقال می دن حالا نمی دونم تا چه حد درسته!ولی تو اطرافیانمون داشتیم که کاردانش خونده الان داره آزاد می خونه توی یه رشته ای که با رشته ی کاردانشش فرق داره]
« آخرین ویرایش: 11 خرداد 1392، 11:08 ب‌ظ توسط Rezwan.Derakhshan »

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #47 : 11 خرداد 1392، 09:28 ب‌ظ »
برای کاردانش و فنی حرفه ای میتونید توی علمی کاربردی ادامه بدید

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #48 : 11 خرداد 1392، 09:37 ب‌ظ »
۲ سال پیش که ما اول دبیرستان می خواستیم انتخاب رشته کنیم، همین سوال رو پرسیدیم گفتن اگه برین مثلا فنی یا کاردانش کامپیوتر بخونین نمی تونین تو دانشگاه های سراسری ادامه تحصیل بدین ولی آزاد یا دانشگاه های خود فنی حرفه ای یا علمی کاربردی می تونین برین حالا یا رشته ی مرتبط مثل کامپیوتر با آی تی یا غیر مرتبط که باید یه سری واحد اضافه به خاطر نامرتبط بودن رشته مون برداریم.

[اینی که به ما گفتن تو آموزش و پرورش به مشاورا می گن مشاورا هم به بچه ها انتقال می دن حالا نمی دونم تا چه حد درسته!ولی تو اطرافیانمون داشتیم که کاردانش خونده الان داره آزاد می خونه توی یه رشته ای که با رشته ی کاردانشش فرق داره]
والا ما موندیم این چه وضعشه :| حنی تو سایت های دولتی آموزش پرورش و ... در مورد فنی حرفه ای و کارودانش توضیحی داده نشده ...
به ما هم همینارو گفتن که همش دروغ محضه ... فنی حرقه ای و کارو دانش رسما فرقی ندارن فقط کارودانش ریاضی فیزیک نداره بجاش ساعت کاری بیشتری داره اما تو کنکورشون برای کاردانی به کارشناسی این دو کنکور فنی حرفه ای رو میدن . خوب ینی چی؟ ینی آقایی هم که رفته کار و دانش درس خونده باید ریاضی فیزیک و آمار فنی حرفه ای هم امتحان بده . در کل به دو نتیجه میرسیم: ۱-کسی مثل من که میخواد دانشگاه بره بهتره فنی حرفه ای بره ۲-سیستم وحشتناک و کزایی آموزش پرورش کشورمون که با این طرز توضیح و آموزش داره استعداد های مملکت رو به باد میده. حالا من درسم خوبه و معدل بالا ۱۸/۵ میگیرم اما اصلا به رشته ی ریاضی فیزیک علاقه ندارم . از طرفی عاشق کامپیوترم هدفمم اینه که در طول دبیرستان کامپیوتر و برنامه نویسی بخونم و در دانشگاه به فناوری اطلاعات بپردازم تنها مشکلم اینه که آیا از کامپیوتر به فناوری اطلاعات در دانشگاه تغییر رشته وجود داره یا نه؟

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
« پاسخ #49 : 11 خرداد 1392، 11:22 ب‌ظ »
والا ما موندیم این چه وضعشه :| حنی تو سایت های دولتی آموزش پرورش و ... در مورد فنی حرفه ای و کارودانش توضیحی داده نشده ...
به ما هم همینارو گفتن که همش دروغ محضه ... فنی حرقه ای و کارو دانش رسما فرقی ندارن فقط کارودانش ریاضی فیزیک نداره بجاش ساعت کاری بیشتری داره اما تو کنکورشون برای کاردانی به کارشناسی این دو کنکور فنی حرفه ای رو میدن . خوب ینی چی؟ ینی آقایی هم که رفته کار و دانش درس خونده باید ریاضی فیزیک و آمار فنی حرفه ای هم امتحان بده . در کل به دو نتیجه میرسیم: ۱-کسی مثل من که میخواد دانشگاه بره بهتره فنی حرفه ای بره ۲-سیستم وحشتناک و کزایی آموزش پرورش کشورمون که با این طرز توضیح و آموزش داره استعداد های مملکت رو به باد میده. حالا من درسم خوبه و معدل بالا ۱۸/۵ میگیرم اما اصلا به رشته ی ریاضی فیزیک علاقه ندارم . از طرفی عاشق کامپیوترم هدفمم اینه که در طول دبیرستان کامپیوتر و برنامه نویسی بخونم و در دانشگاه به فناوری اطلاعات بپردازم تنها مشکلم اینه که آیا از کامپیوتر به فناوری اطلاعات در دانشگاه تغییر رشته وجود داره یا نه؟
این مطلب مال بهمن 89 هست ولی مطالب خوبی توش هست،

اون جور که این جا توضیح داده شما می تونین تو داشگاه پیام نور یا علمی کاربردی(البته اگه علمی کاربردی IT داشته باشه من نمی دونم دقیقا داره یا نه)بدون محدودیتی IT بخونید اما برای دانشگاه آزاد تو انتخاب رشته تون محدودیت دارین یعنی ممکنه نزارن IT انتخاب کنید،

وبلاگ شون هنوز فعاله، من نظر گذاشتم، ایشالا ببینه جواب بده. 

ولی فکر کنم بهترین راه اینه که برین دفترچه های آزاد و سراسری(البته از امسال دیگه 90 درصد رشته های دانشگاه آزاد معدلی شده و اون 10 درصد مابقی هم با توجه به کنکور سراسری گزینش می شن واسه اون 90 درصد که با شرط معدل اند رو می تونید دانشگاه هاش رو ببینین، اگه اون دانشگاه ها می خواین برین، دفترچه ی مربوط به انتخاب رشته ی این رشته ها رو مطالعه کنید اگه دانشگاه آزادی که می خواین برین از اون دسته است که آزمون داره همون دفترچه ی کنکور سراسری رو و شرایطش رو مطالعه کنید) رو بگیرین و بخونین ببینین چه شرایط و تبصره هایی برای کسایی که دیپلم فنی یا کاردانش دارن گفته برای ادامه تحصیل و تغییر رشته چون مرجع همین دفترچه هان.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #50 : 11 خرداد 1392، 11:46 ب‌ظ »
یک کلام هم بگم :D کاملا به دانشگاهی که میری و استادتون داره
ما مثلا این ترم استاده برنامه نویسیمون (جاوا) خیلی اذیت میکرد و زیاد پروژه می گفت دیوانه وار (به نظرم) اصلا فکر نمیکرد که درسهای دیگه ای هم هست
امتحان هاش عجیب غریب یعنی تعداد سوالایی که میداد قشنگ سه چهار ساعت زمان برای نوشتن میخواست و عمرا کسی میتونست به همه سوالا برسه که جواب بده ( مثلا سیستم ثبتنام و گرفتن کتاب از کتابخونه فقط یه سوالش بود که ازفایل بخونه تعداد کتاب های موجود رو چک کنه تعداد کتابهایی که طرف گرفته و....)

ولی انصافا خوب درس یادگرفتیم یک شروع عالی (سکوی خوب) برای ورود به  عرصه برنامه نویسی (البته هنوز نمیدونم پاس میشم یانه  ::) )

و اینکه استاد خیلی مهمه ;D همین استاده ما اگه می گفتیش  مثلا استاد خواهشا هفته اخره نزدیکه نوروزه نیایم میگفت من بخاطره خودتون میگم  (ما : :-X ) و خودش تا 28 اسفند دانشگاه بود :|

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #51 : 12 خرداد 1392، 12:04 ق‌ظ »
تو این تاپیک پست های نامربوط با موضوع زیاد ارسال شد.حالا اگر اجازه بدید منم یکی از پستا بزنم.
روی سخن من با کسایی که سال یا سال های بعد کنکور دارن.می خوام ازشون خواهش. کنم که اشتباه منو تکرار نکنن و سعی کنن تو یه دانشگاه خوب قبول شن.موقعی که من دانش آموز بودم هم خیلیا اینو بهم می گفتن اما من گوش نمی دادم و فکر امروزو نمی کردم.
حالا دانشگاه پیام نور میرم.البته چون به رشتم علاقه مندم مطالعه زیاد می کنم و الحمدالله تو این مدت یکسال پیشرفت زیادی داشتم.اما
اگر یه دانشگاه بهتر قبول میشدم الان خیلی سرحال تر بودم  :'(
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1392، 12:11 ق‌ظ توسط mohsen-rashidi »