انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بالا نیامدن دسکتاپ پس از نصب درایور انویدیا  (دفعات بازدید: 1187 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
سلام
همه چی خوب بود و کارت گرافیک انویدیا درایورش نصب بود تا این ک تصمیم گرفتم اینتل رو هم نصب کنم اینتل ی نرم افزار نصاب داره که اونو از سایتشون دانلود و نصب کردم
https://01.org/linuxgraphics/downloads/intel-graphics-installer-linux-1.4.0
همیشه قبل این تغییر دادن کارت گرافیک فعال سیستم ب راحتی این بود که برم توو x server setting و گرافیک رو بزارم روی یکی از این دو تا ، که بعد از این کار وقتی تغییر دادم و گذاشتم روی انویدیا و ریستارت کردم با این مشکل روبرو هستم که بعد از لاک اسکرین ی چند لحظه بک گراند نشون داده میشه و بعد دوباره برمیگردم به همون لاک اسکرین (لازم بذکر است که از صحت اطلاعات ورود مطمئنم) اگر هم رستارت کنم احتمال زیاد با پیام « حداقل گرافیک ... » روبرو میشم
درباره منشا این مشکل که آیا مربوط ب نصب اینتل بوده یا نه مطمئن نیستم
تنها راه حل برای رفع مشکل بالا purge تمام بسته های انویدیا است و این رو تا حالا چندین بار با چندین نسخه درایور مختلف هم از قسمت aditional و هم از ppa تست کردم
mostafa@mostafa:~$ sudo lspci | grep -i vga
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF116M [GeForce GT 555M/635M] (rev a1)
نیاز من به کارت گرافیک ب دو علت است :
۱ ظاهرا خروجی hdmi لپ تاپ از انویدیا خروجی میگیره و هنگامی که این کارت گرافیک فعال نیست hdmi هم فعال نیست و نمیشود خروجی گرفت
۲ جدیدا بازی dota2 رو گرفتم و هنگام بازی بازی لگ دارد ( 10 fps ) با سرچ متوجه شدم که مقدار این fps برای سخت افزار من باید بیشتر از اینها باشد پس ظاهرا در اجرای بازی کارت گرافیک درگیر نمی شود
پیشاپیش از لطف شما ممنونم
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین zymo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
  • zymo@zymo-Lenovo-IdeaPad-Z510
سلام دوست عزیز
مشکل گرافیکی همیشه در لینوکس ( یا حداقل اوبونتو تا اونجا که من میدونم ) یه مشکل متداول هست واسه ما تازه کارا
متاسفانه انجمن اوبونتو خیلی غیر فعال شده و نمیدونم دلیلش چیه تا پارسال که تا یه تاپیک میزدیم به نصف روز نمیکشید که جواب میدادن  :'(
به هر حال ببخشید که اینجا مطرح کردم این گلایه هارو  ;)

در مورد این مشکل من فکر میکنم با نصب bumblebee برطرف بشه و بتونی راحت سوییچ کنی بین کارت گرافیکی ها
بازم یه گشت و گذار بکن تو انجمن ها
اگه زبانتم خوبه یه سر به ask linux بزن
موفق باشی  :)
همه برای جامعه آزاد ، جامعه آزاد برای همه

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
معمولا مشکلات توی فروم ها بر اساس ایده ها پاسخ داده میشن. راستیتش خیلی زیاد گرافیک رو دستکاری نمیکنم چون Xorg خیلی غیر اتوماتیکه یه کم دستی تغییر دادنش سخته.
اینجور مشکلات خیلی دلیل میتونه داشته باشه. تغییر دسترسی روت توسط نصاب اینتل، تغییر کانفیگ ها و ...
اولین کاری که میشه کرد اینه که موقعی که لاک اسکرین اومد
CTRL + ALT + F1 رو بزن و از اونجا لوگین شو ببین بازم مشکل هست؟
اگه دسترسی داشتی نتیجه اینو پست بعدی بزار:
cat ~/.xsession-errors

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
سلام دوست عزیز
مشکل گرافیکی همیشه در لینوکس ( یا حداقل اوبونتو تا اونجا که من میدونم ) یه مشکل متداول هست واسه ما تازه کارا
متاسفانه انجمن اوبونتو خیلی غیر فعال شده و نمیدونم دلیلش چیه تا پارسال که تا یه تاپیک میزدیم به نصف روز نمیکشید که جواب میدادن  :'(
به هر حال ببخشید که اینجا مطرح کردم این گلایه هارو  ;)

در مورد این مشکل من فکر میکنم با نصب bumblebee برطرف بشه و بتونی راحت سوییچ کنی بین کارت گرافیکی ها
بازم یه گشت و گذار بکن تو انجمن ها
اگه زبانتم خوبه یه سر به ask linux بزن
موفق باشی  :)
ممنون از راهنماییت و امیدوارم گلایت رو دوستان بشنون
البته انجمن غیرفعال نیست فقط برداشت من اینه حال پاسخ به بعضی موارد رو ندارن ! :D
من خیلی سرچ کردم این مشکل من نادره ، مشکلات مشابهش هست ولی اینطور نیستند ، bumblebee هم را چک کردم و نشده
معمولا مشکلات توی فروم ها بر اساس ایده ها پاسخ داده میشن. راستیتش خیلی زیاد گرافیک رو دستکاری نمیکنم چون Xorg خیلی غیر اتوماتیکه یه کم دستی تغییر دادنش سخته.
اینجور مشکلات خیلی دلیل میتونه داشته باشه. تغییر دسترسی روت توسط نصاب اینتل، تغییر کانفیگ ها و ...
اولین کاری که میشه کرد اینه که موقعی که لاک اسکرین اومد
CTRL + ALT + F1 رو بزن و از اونجا لوگین شو ببین بازم مشکل هست؟
اگه دسترسی داشتی نتیجه اینو پست بعدی بزار:
cat ~/.xsession-errors
به tty دسترسی دارم ولی اگر از اونجا هم سرویس lightdm ریستارت کنم یا startx کنم و ... بازهم همان آش و همان کاسه
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
عزیز منم الان دقیقا به همین مشکل خوردم  ;D
ولی حل شد

یک یوزر جدید با قابلیت لوگین بساز ببین با اون میتونی وارد بشی یا نه.

آفلاین امیر محمد رضایی

• Jr. Member
  • *
من الان کامل مشکلم با یوزر قبلیم حل شد.
اینم روش حلش:
خب من اول یه یوزر جدید ساختم با یوزر جدید میتونستم وارد یونیتی بشم.
اگه اینطور بود مشکل شما هم مثل من از XAuthority هست.
داخل /home/user خودت این کامنذ رو بزن:
rm -f .Xauthority
حالا:
sudo service lightdm restart
اگه باز مشکلی بود مث من بیا این کارو بکن:
sudo chown user:user /home/user
به جای یوزر هم اسم یوزر خودت رو بزار.