انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: صفحه لپ تاپم شکسته و مانیتور جدا وصل کردم اما تو نصب سیستم عامل ها مشکل دارم !  (دفعات بازدید: 3842 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 94
چه جوری مانیتور دیگه ای بهش وصل کردید ؟

با کابل VGA
یا راهی خواهم ساخت ، یا ساخی راهم عاخ !

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
ب ی چیزی شک کردم و امتحانش کردم ! مشکل safe graphic هستش ! با چند تا سیستم عامل دیگه ( المنتری و آرچ کرفت و دیپین و .. ) رفتم رو حالت safe سراغ نصب ! وقتی لایو بالا میان همه بدون استثنا اولش با همین رزولوشن عجیب غریب فشرده بالا میان ! بعد میتونی بری تو تنظیمات دیسپلی و عوضش کنی ب ی رزولوشن دیگه ! اما الان ک ( نومودست ) رو اضافه کردم ، دیگه تو تنظیمات دیسپلی رزولوشن های دیگه رو نمیده ! فقط همین یکیه !

اگه با نرم افزار گرافیکی inkscape کار نمیکردم ، باز میشد کنار اومد با فشردگیش ! اما الان مربع میکشم تو اینکسکیپ بهم مستطیل عمودی نشون میده ! اصلا نمیشه کار کرد !
ب» به
ی » یه
=
ب ی » به یه

:-s :-s :-s

( ک ) رو جا انداختی !!!  :-|

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
شاید زورین 16 از wayland استفاده می‌کنه. توی صفحه‌ای که می‌خواهید لاگین کنید، ببینید یه‌جای صفحه جایی نیست که بتونید نشست یا همون seesion رو تغییر بدید؟

این مشکل رزولوشن فقط واسه زورین نیس ک ! بالاتر گفتم ک برای همه صادقه ! وقتی با safe graphic بوت میکنم با این رزولوشن بوت میشه !

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
فایل تنظیمات پیش‌فرض گراب رو باز کنید و nomodeset رو بعد از quiet و splash قرار بدید. شاید فرقی کنه.
ولی اینکه با تغییر تنظیمات گراب یا موقع بوت، به صورت دستی این پارامتر رو به کرنل بدید، نباید فرقی کنه. هر دو حالت یجوره.

در مورد عکس هم منظورم اونی هست که با زورین زنده درست کار می‌کرد. چیزی رو توی اونجا تغییر ندید، فقط یه عکس از صفحه ادیت اون نشون بدید.
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1400، 10:43 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
جابجا کردن nomodeset تفاوتی ایجاد نکرد !

اینم عکسی ک خواستین از ادیت گزینه نصب safe graphic !

آفلاین Dragon-

• *
بعد که nomodeset رو جابجا کردید، دستور update-grub رو زدید تا تنظیمات گراب آپدیت بشه؟
توی زورین زنده هم همین پارامتر‌ها به کرنل داده شده.
اگه می‌تونید یه عکس هم از صفحه ادیت گراب بزارید. از اون زورین که نصب کردید. قبل و بعد از زدن دستور update-grub

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
بعله گراب رو هم آپدیت کردم ! ولی تاثیری نداشت !

در مورد خط دوم پیامتون باید بگم ک فقط اگه برم روی safe graphic و تب رو بزنم nomodeset خودش اونجا هست ! اما روی گزینه اصلی زورین اینطور نیس !

یعنی nomodeset رو جابجا کنم و قبل از آپدیت کردن گراب از صفحه ادیت گراب قبل از بوت عکس بزارم ی بار بعد از آپدیت گراب ؟

آفلاین Dragon-

• *
چیزی رو تغییر ندید، فقط یه عکس از صفحه ادیت بزارید، بعدش update-grub رو بزنید و یه عکس دیگه از اون بزارید.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
بعله گراب رو هم آپدیت کردم ! ولی تاثیری نداشت !

در مورد خط دوم پیامتون باید بگم ک فقط اگه برم روی safe graphic و تب رو بزنم nomodeset خودش اونجا هست ! اما روی گزینه اصلی زورین اینطور نیس !

یعنی nomodeset رو جابجا کنم و قبل از آپدیت کردن گراب از صفحه ادیت گراب قبل از بوت عکس بزارم ی بار بعد از آپدیت گراب ؟
* بله
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com