انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لپ‌تاپ‌های مدرن که فقط ویندوز رو بوت میکنن!  (دفعات بازدید: 1771 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
یاد جوابیه انلاین تست کرونا افتادم
جواب که از سایتش می گرفتی دقیقا همون کاغذی بود به جای امضا از امضای دکتر عکس گرفته بودن گذاشته بودن رو اون  :D
اینجا هم همونه لازم نیست کلید لو بره خود امضا رو رفته !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
همین الآنش هم رفته هوا دیگه… نرفته؟
هر بدافزاری می‌تونه از shim امضا شده به دست مایکروسافت استفاده کنه!
shim اول سعی می‌کنه امضای فایل اجرایی رو با کلید‌های داخل firmware بررسی کنه. اگه توسط اونها تائید نشه، از کلید‌های خودش و mok استفاده می‌کنه و اگه توسط اونها ام تایید نشه، چیزی رو بوت نمی‌کنه.
کلید‌های خودش موقع کامپایل داخلش قرار میگیرن. کلید‌های mok هم روی چیپ‌های مادربرد ذخیره میشن. برای تغییر اونها، دسترسی فیزیکی لازمه.

اینجا یکی از کارمند‌های کنونیکال طولانی توضیح داده که shim چجوری فایل‌ها رو تائید می‌کنه.

پس بدافزار‌ها نمی‌تونند از shim برای بوت شدن استفاده کنند. مگه اینکه خود بدافزار توسط کلیدی که داخل shim یا mok هست امضا شده باشه.

یاد جوابیه انلاین تست کرونا افتادم
جواب که از سایتش می گرفتی دقیقا همون کاغذی بود به جای امضا از امضای دکتر عکس گرفته بودن گذاشته بودن رو اون  :D
اینجا هم همونه لازم نیست کلید لو بره خود امضا رو رفته !
امضای دیجیتال مثل امضای معمولی نیست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
دوستان باور کنید خوب بودن لینوکس معنیش این نیست که یه سری کم‌عقل بی‌سواد دارن توی مایکروسافت و امثاله کار می‌کنن. درسته که به خاطر سیاست‌های انحصارطلبانه، تصمیماتی گرفته‌ن که باعث شده یه سری ضعف‌ها و محدودیت‌های احمقانه و غیرضروری واسه دنیای رایانه بوجود بیاد اما در هر صورت که اونا هم کارشونو بلدن. به هیچ وجه قصد ندارم تأیید یا تحسینشون کنم اما به هر حال کمپانی‌های چند صد میلیارد دلاری با چند ده هزار کارمند و چند دهه سابقه و چند ده شعبه در تمام کره‌ی زمین، همینطوری و شانسکی و رو هوا به اینجاها نرسیده‌ن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92