انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی(لغات)  (دفعات بازدید: 1243 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
فیلم دیدن تاثیرش بیشتر از همه چیه! من اولا تو یوتیوب با اینکه هیچی نمیفهمیدم بازم ویدیو های انگلیسی رو میدیدم، اما الان تقریبا کامل میفهمم!
یه چیزی فیلم دیدن واقعا تاثیر داره؟ اکثر جاها میبینم میگن زیرنویس انگلیسی ببینید ولی خب متوجه نمیشم و مجبورم خط به خط فیلم رو بنویسم و مترجم بزنم!
نباید از مترجم استفاده کنی. زیرنویس انگلیسی استفاده کن و حتا اگه نمی‌فهمی، برو جلو. این‌جوری مثل کودکی که با شنیدن واژه‌هایی که نمی‌فهمدشون زبانی رو یاد می‌گیره، انگلیسی رو یاد می‌گیری. حتا وقتی داری کار می‌کنی بذار رادیو بی‌بی‌سی اون پشت در حال پخش باشه؛ حتا اگه بهش گوش نکنی.
این کاری بود که هیچوقت نمیکردم مثلا یه فیلم 30 دقیقه باشه 3 ساعت لفتش میدم و هم نمیفهمم چیشد و خسته میشم هم یادگیری ندارم.. ، بیشتر این کارم سر این بود که فکر میکردم اگه اینکارو نکنم یادگیری هم ندارم، ولی الان متوجه شدم کارم اشتباه بود مرسی واقعا+ از چیزی که میخواستم راهنمایی های بیشتری کردید..

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
فیلم دیدن به من در یادگیری جمله بندی درست و اصطلاحات خیلی کمک کرد ، بخصوص در لهجه !
آرچ و گنوم!

آفلاین saleh143

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
در مورد فیلم دیدن برای زبان  ٬ تمرکزت روی فیلمایی باشه که هر چقد هم تکرارش و ببینی خسته نشی تا جایی که یه سری دیالوگ ها رو حفظ میشی جوری که بدون زیرنویس میتونی متوجه بشی

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
پیشنهاد من یه چی هست مثل بیگ بنگ تئوری مثلا ! هم میخندی هم تقویت زبانه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
توی بیگ‌بنگ خیلی سریع حرف می‌زنن. فرندز یا HIMYM بهترن. اگه خاص‌پسند باشی هم The Good Place بهترینه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
چجوری هم این همه فیلمو سریال دیدین ، هم این همه پروژه دارین ، هم این همه چیز بلدین ، هم فلسفه میدونین ، هم یه ویکی پدیا متحرکین ، هم همه جا میرین و رفتین ، هم این همه دوست و آشنا دارین ، هم تو انجمن و ماستودون و ... انلاینین ، هم میخوابین ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
وقت شون رو تلف نکردند. ;))
همیشه از این دانش آموز های اعصاب خورد کن  تو مدرسمون بود. XD
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
چجوری هم این همه فیلمو سریال دیدین ، هم این همه پروژه دارین ، هم این همه چیز بلدین ، هم فلسفه میدونین ، هم یه ویکی پدیا متحرکین ، هم همه جا میرین و رفتین ، هم این همه دوست و آشنا دارین ، هم تو انجمن و ماستودون و ... انلاینین ، هم میخوابین ؟
جناب بهزادی روزاشون ۷۲ ساعتس شباشون ۲ ساعت خودشون هم پنج نفرند ! هر نفر یک بخش رو بر عهده داره اگه باز کم بیاد با جناب حقیری دست به یکی کردند حساب های جناب بهزادی رو وصل کردن به هوش مصنوعی اون رو هم به انواع ویکی و سایت و کتاب و... داده در میاره تنظیم میکنه ما استفاده می کنیم !  :D جناب بهزادی اصلی فقط همونیه که توی ماتریکسه !  :D (شوخی ! جدی نگیریدا !!)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 533
    • ذهن زیبا
توی بیگ‌بنگ خیلی سریع حرف می‌زنن. فرندز یا HIMYM بهترن. اگه خاص‌پسند باشی هم The Good Place بهترینه.

البته Silicon Valley هم بد نیست. کلی اصطلاح آشنا داره. Person of Interest بد نبود، ولی یکم انگلیسیش پیچیده‌ست.

جناب بهزادی روزاشون ۷۲ ساعتس شباشون ۲ ساعت خودشون هم پنج نفرند ! هر نفر یک بخش رو بر عهده داره اگه باز کم بیاد با جناب حقیری دست به یکی کردند حساب های جناب بهزادی رو وصل کردن به هوش مصنوعی اون رو هم به انواع ویکی و سایت و کتاب و... داده در میاره تنظیم میکنه ما استفاده می کنیم !  :D جناب بهزادی اصلی فقط همونیه که توی ماتریکسه !  :D (شوخی ! جدی نگیریدا !!)

سید خدا عمرت بده کلی خندیدم  ;D

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
فکر کنم بشه wav رو به mp3 تبدیل کرد. احتمالا ffmpeg چنین قابلیتی داره.

بله ولی تعداد فایلها بسیار زیاده و پوشه در پوشه دسته بندی شده. :(
نقل‌قول
یه چیزی فیلم دیدن واقعا تاثیر داره؟ اکثر جاها میبینم میگن زیرنویس انگلیسی ببینید ولی خب متوجه نمیشم و مجبورم خط به خط فیلم رو بنویسم و مترجم بزنم!
برای فیلم دیدن از کارتون و انیمیشن سریالی و سینمایی شروع کن که دیالوگهای آسون تری داره
خودم این کارو کردم نتیجه خیلی خوب بود \\:D/

بعد برو سراغ سریالها و فیلم های سینمایی اکشن کمدی :o ;D

بعد کمدی رمانتیک که دیالوگهای بیشتری داره معمولا :) :( ;D ::)

ترسناک وعلمی تخیلی آخر 8)

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
خب find میتونه همه رو پیدا کنه از همون بالاترین پوشه و بده آدرسشونو به ffmpeg تا تبدیل شه !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
برای فیلم دیدن از کارتون و انیمیشن سریالی و سینمایی شروع کن که دیالوگهای آسون تری داره
خودم این کارو کردم نتیجه خیلی خوب بود \\:D/

بعد برو سراغ سریالها و فیلم های سینمایی اکشن کمدی :o ;D

بعد کمدی رمانتیک که دیالوگهای بیشتری داره معمولا :) :( ;D ::)

ترسناک وعلمی تخیلی آخر 8)
اره همینطور که گفتن اولش فیلم هایی که شمرده شده حرف میزنن بهتره..
(عاشق شکلکایی که میذاری شدم ;))

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
باسلام
نقل‌قول
فکر کنم بشه wav رو به mp3 تبدیل کرد. احتمالا ffmpeg چنین قابلیتی داره.

بله ولی تعداد فایلها بسیار زیاده و پوشه در پوشه دسته بندی شده. :(
با استفاده از find و یکم اسکریپت‌نویسی می‌تونید اینکار رو راحت انجام بدید.
میدونید که زکات علم نشر آن است