انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: آیا گیت‌هاب؟  (دفعات بازدید: 1384 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4800
  • masoft قدیم
پاسخ : آیا گیت‌هاب؟
« پاسخ #30 : 31 خرداد 1403، 11:23 ب‌ظ »
گیتهاب یه سرویس به من میده سرویس خدایی خوبی هم هستش , بعد یکسری شرایط برای من میزاره میگه اگر قبول داری به اسم الله!
منم قبول میکنم!
اینجا هم این رو قبول کردید:
نقل‌قول
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است

کسی نمیگه که اینجا جای شما نیست
اینجا جای هرکسی هست
خیر، اینجا جای هر فردی نیست. اینجا جای افرادی است که قوانین اینجا رو رعایت می‌کنند. شما بارها اون رو نقض کردید.

تفاوت اینه که اگر ما دسترسی شما رو به دلیل عمل خلاف قوانین قطع کنیم و باور دارید که اون قوانین اشتباهه، خودتون می‌تونید برید یک سایت مثل اینجا راه بندازید، چون سرویس ما بر اساس نرم‌افزار آزاده. اگر گیت‌هاب دسترسی شما رو قطع کنه، مثلا چون ایرانی هستید، هیچ کاری نمی‌تونید بکنید. همینطوری که الان هم به شما سرویس اصلی‌اش رو به عنوان ایرانی نمیده و هر موقعی هم ممکنه سرویس‌های دیگه‌اش رو قطع کنه (همینطوری که در گذشته اینکار رو انجام داده)، بدون اینکه امکان این رو داشته باشید سایتی شبیه اون‌ها درست کنید. در کل، شما در گیت‌هاب هیچ حقی ندارید و فقط نقش این رو دارید که اجازه دارید کمک کنید تعداد کاربرانش بیشتر بشه و بر اساس کدهای شما بتونن سیستم‌های هوش مصنوعی‌شون رو بهبود بدن. برای قطع دسترسی و پاک کردن کدها و حساب شما هم حتا نیازی ندارند به شما خبر بدن.
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1403، 11:25 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2371
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #31 : 31 خرداد 1403، 11:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
بعد یکسری شرایط برای من میزاره میگه اگر قبول داری بیا. منم قبول میکنم! چه حقی؟ چه حقوقی؟ من الان میام (مثلا) یه برنامه مینویسم توش مینویسم که میخوام ازتون جاسوسی کنم برنامه هم متن بسته هستش. شما میاید روی دکمه accept میزنید! نمیتونید بگید که چرا جاسوسی میکنی!
نمیشه گفت دقیقا بر اساس اون شرایط استفاده که قبول کردید عمل میکنه. در شرایط استفاده از خدماتِ گوگل، مایکروسافت و ... ننوشته که یکی از شرایط استفاده از این محصول دادن اطلاعات شما به NSA هست ولی اونا این کار و هزار تا کار دیگه هم میکنن که نمیگن. البته شما برای خدمات آزاد هم مطمئن نیستید ولی اینو مطمئنید که هر وقت دلتون خواست میتونید اون خدمتو خودتون بالا بیارید.
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1403، 11:26 ب‌ظ توسط بریتانیای کبیر »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 200
« پاسخ #32 : 31 خرداد 1403، 11:59 ب‌ظ »
اول از همه که من اون قانون رو رعایت کردم و چیزهایی که الان الان گفتم هم مخالفتی با اون قوانین ندارند
بنده الان بیش از ۴ ساله که اینجام و واقعا این مشکل قوانین به شدت روی مخه
منتی نیست ، من الان قوانین رو رعایت میکنم
مگه گیت لب آزاد نیست؟
پس چرا برداشته ما ایرانی هارو مسدود کرده/کرده بود؟
حرف رو هم فقط یه تیکه اش رو نزارید!
بله در اون بخش نگفتم ، ولی به هر حال اینجا جای کسی هستش که قبول میکنه!
دوم ، در قوانین گیت‌هاب کجا گفته که هر لحظه میتونه دسترسی مارو بگیره؟
اگر هم گفته باشه ، ما حق اعتراض نداریم چون بدون خوندن روی دکمه accept زدیم!
!Its alireza

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #33 : 01 تیر 1403، 12:32 ق‌ظ »
قوانین؟؟؟ واقعا جالبه از وقتی وارد این انجمن شدم هیچ وقت درک نکردم این نگاه متعصبانه به نرم افزار آزاد چیه حتی با وجود این قوانین این حجم از تعصب بی جاست!!البته مشکل از این انجمن نیست و ۹۰ درصد انجمن های دیگه یا آدم هایی که من میشناسم هم اینطوری هستند.

خب الان گیت هاب آزاد نیست درست؟؟؟! و من هم به عنوان کاربر علاقه ایی به جایگزین های دیگه ندارم. پس یعنی باید دست رو دست بزارم و هیچ کاری نکنم؟؟؟! و از دنیای متن باز وآزاد  بیرون بی خبر باشم؟؟! هزاران هزار نرم افزار آزاد و متن باز هر روز و هر دقیقه و هر ثانیه  تو گیت هاب ثبت میشوند! و این رقم تو بقیه جایگزین های گیت هاب چطوره؟؟!دقیقا مثل اینه که کسی حق نداره از ویندوز استفاده بکنه چون یه جایگزین بهتر براش هست و اون سیستم های گنو/لینوکسی هست!خب هزاران بار سر این بحث کردیم که کاربر باید بسته به نیاز های خودش و علایقش سیستم عامل یا نزم افزار رو خودش انتخاب بکنه.
باید تعادل بین دنیای نرم افزار آزاد و غیر آزاد حفظ بشه یا چه میدونم متن باز و غیر متن باز.
تا حالا شده یه بار هم بپرسید که اگه این تعادل از بین بره چی میشه؟؟! یعنی واقعا فکر کردید همه طرف دنیای نرم افزار آزاد رو میگیرند؟من هم همین الان کنجکاو شدم اگه این تعادل حفظ نشه چه اتفاقی میفته.
همیشه از اینجور بحث ها داشتیم ولی به نتیجه نرسیدیم مخصوصا تو انجمن فلسفه اوبونتو و...
چرا داریم الکی بحث رو ادامه میدیم؟ هر دو طرف حق دارند اونطور که راحت هستند از دنیای نرم افزار استفاده بکنند. ولی نه اینکه فقط یک طرفه به قضیه نگاه بکنیم!
« آخرین ویرایش: 01 تیر 1403، 12:39 ق‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 200
« پاسخ #34 : 01 تیر 1403، 01:28 ق‌ظ »
دوستان به قوانین قدیمی معتقد هستند
یا ویندوز رو میریزی دور و به نرم افزار آزاد ایمان میاری یا اصلا درک نمیکنی و تو اشتباه میکنی و فلان و بهمان!
این تعصب خیلی چرطه
من الان میخوام به یه تدوینگر گنو رو معرفی کنم
میگم این فلسفه هستش فلان و بهمان ، اونم میگم باشه
بهش میگم بیا اینحا پریمیر نداریم kdenlive داریم و وی فرار می‌کند!
خودم دیدم شبیه همین رو
واقعیت هم اینه که اپلیکیشنی مثل پریمیر و داوینچی اصلا جایگزینی ندارند ، kdenlive اصلا نزدیک هم نیست!
بزنید دوره پریمیر،  یه پکیج میگیری همه چی داره و راحت یاد میگیری
حالا kdenlive که فکر نکنم دوره فارسی اصلا داشته باشه ....
گیت‌هاب هم همینه ، حالا هزاری بگو گیتلب آزاده
به خیلی ها گنو لینوکس رو پیشنهاد دادم ، همچنین ماستودون
نقل‌قول
همین الان کارم رو داره را میندازه چرا چیز دیگه ای؟
و
نقل‌قول
چرا بیام ماست و دوغ؟
ماجرا همینه!
من وارد دنیای نرم افزار آزاد نشدم
اینجا هم راهی بود که تابلو اش رو دیدم ، اوبونتو! ، نه کم ، نه بیشتر
من و خیلی های دیگه وارد دنیای گنو/لینوکس شدیم نه نرم افزار آزاد
خیلی راحت میگم ، چند نفر اینجا وارد دنیای نرم افزار آزاد شدید و به عنوان سیستم عامل آزاد از گنو/لینوکس استفاده کردید؟ کدومتون؟
این تعصب کلیشه ای رو کنار بزارید! ، در واقعیت و در عمل من الان از گیت‌هاب استفاده کنم یا گیت‌لب چه فرقی به حالم داره؟
چه فرقی؟
!Its alireza

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
« پاسخ #35 : 01 تیر 1403، 02:21 ق‌ظ »
نقل‌قول
نمیشه گفت دقیقا بر اساس اون شرایط استفاده که قبول کردید عمل میکنه. در شرایط استفاده از خدماتِ گوگل، مایکروسافت و ... ننوشته که یکی از شرایط استفاده از این محصول دادن اطلاعات شما به NSA هست ولی اونا این کار و هزار تا کار دیگه هم میکنن که نمیگن
باید این را هم اضافه کنم تو این موارد بحث شهروند بودن یا نبودن هم تاثیر گذار است. مثلا اگر کاربری خارجی باشد یا حتی ما که ایرانی هستیم شاید با دست خیلی بازتری اینکار را بکنند (چون عملا این پیشفرض هست که هیچ حق شکایتی از طرف کاربر وجود ندارد)
~

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19595
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #36 : 01 تیر 1403، 04:53 ق‌ظ »
گیتهاب یه سرویس به من میده سرویس خدایی خوبی هم هستش , بعد یکسری شرایط برای من میزاره میگه اگر قبول داری به اسم الله!
منم قبول میکنم!
چه حقی؟ چه حقوقی؟
من الان میام (مثلا) یه برنامه مینویسم توش مینویسم که میخوام ازتون جاسوسی کنم برنامه هم متن بسته هستش
شما میاید روی دکمه accept میزنید! نمیتونید بگید که چرا جاسوسی میکنی!
گیتهاب هم همینطور
یکسری شرایط داره
اگر کسی مخالفه میتونه قبول نکنه!
حقوق پایهٔ انسانی قابل مذاکره نیستن. در همون اسلام که این‌قدر ازش دم می‌زنید هم معامله با جاهل باطله.

مگه گیت لب آزاد نیست؟
به نظر می‌رسه شما گیت‌لب رو با گیت‌لب‌دات‌کام اشتباه گرفته‌اید.
گیت‌لب یه نرم‌افزار آزاده.
گیت‌لب‌دات‌کام یه خدمته. در مورد خدمت‌ها چیزی به نام آزاد و مالکیتی نداریم. درست مثل این انحمن که یه خدمته و فقط شرایط خدمت داره.

قوانین؟؟؟ واقعا جالبه از وقتی وارد این انجمن شدم هیچ وقت درک نکردم این نگاه متعصبانه به نرم افزار آزاد چیه حتی با وجود این قوانین این حجم از تعصب بی جاست!!البته مشکل از این انجمن نیست و ۹۰ درصد انجمن های دیگه یا آدم هایی که من میشناسم هم اینطوری هستند.
تعصب از عصبیت می‌آد و عصبیت در مورد چیزی مثل آزادی بی‌معنیه. شما نمی‌تونید در مورد حقوق پایه‌ای انسانی تعصب داشته باشید.
« آخرین ویرایش: 01 تیر 1403، 04:58 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4800
  • masoft قدیم
« پاسخ #37 : 01 تیر 1403، 04:59 ق‌ظ »
اول از همه که من اون قانون رو رعایت کردم و چیزهایی که الان الان گفتم هم مخالفتی با اون قوانین ندارند
اینجا دارید تبلیغ نرم‌افزار و سرویس‌های انحصاری رو می‌کنید که مستقیما نقض قوانین این انجمنه.

مگه گیت لب آزاد نیست؟
بله، نسخهٔ Community گیت‌لب آزاده. مهم نیست که مسدود کرده بود، هر موقع خواستید می‌تونید یک نسخه از اون رو روی سرور خودتون بالا بیارید. اتفاقا وقتی که ایرانی‌ها رو مسدود کردند، ما هم یک نسخه از اون رو بالا آوردیم. در مورد گیت‌هاب اینکار امکان‌پذیر نیست.

در ToS، بخش D بند دوم. شما که حتا قوانین گیت‌هاب رو نخوندید، چرا تبلیغ اون رو به عنوان بهترین گزینه می‌کنید؟

خب الان گیت هاب آزاد نیست درست؟؟؟! و من هم به عنوان کاربر علاقه ایی به جایگزین های دیگه ندارم. پس یعنی باید دست رو دست بزارم و هیچ کاری نکنم؟؟؟!
اگر می‌بینید که نرم‌افزارهای آزاد بسیاری وجود داره که از نمونه‌های انحصاری بهتر هستند، بخاطر اینه که یک جایی یک فردی گفته من از این نرم‌افزار و سرویس به دلیل انحصاری بودن اون استفاده نمی‌کنم و یک نرم‌افزار آزاد بجاش می‌نویسم. یا از نمونهٔ آزاد اون پشتبیانی می‌کنم. ولی خب اصراری نیست که شما چنین فردی باشید. شما می‌تونید هر نرم‌افزار و سرویس و ابزاری که دوست دارید رو استفاده بکنید. ولی جای تبلیغ نرم‌افزارهای انحصاری در این انجمن نیست. اگر دوست دارید برای اون‌ها تبلیغ کنید، انجمن‌های زیادی وجود داره که مشکلی با نرم‌افزار انحصاری ندارند، می‌تونید اونجا براشون تبلیغ کنید.

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #38 : 01 تیر 1403، 07:26 ق‌ظ »
نقل‌قول
اگر می‌بینید که نرم‌افزارهای آزاد بسیاری وجود داره که از نمونه‌های انحصاری بهتر هستند، بخاطر اینه که یک جایی یک فردی گفته من از این نرم‌افزار و سرویس به دلیل انحصاری بودن اون استفاده نمی‌کنم و یک نرم‌افزار آزاد بجاش می‌نویسم. یا از نمونهٔ آزاد اون پشتبیانی می‌کنم. ولی خب اصراری نیست که شما چنین فردی باشید. شما می‌تونید هر نرم‌افزار و سرویس و ابزاری که دوست دارید رو استفاده بکنید. ولی جای تبلیغ نرم‌افزارهای انحصاری در این انجمن نیست. اگر دوست دارید برای اون‌ها تبلیغ کنید، انجمن‌های زیادی وجود داره که مشکلی با نرم‌افزار انحصاری ندارند، می‌تونید اونجا براشون تبلیغ کنید.
من تبلیغ نکردم  ](*,)
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین محمد رضا لامعی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 75
  • همیشه در حال یادگیری
    • سایت شخصی
« پاسخ #39 : 01 تیر 1403، 03:26 ب‌ظ »
یه نکته خیلی ساده ای هست!
کسایی که این سایت رو راه اندازی کردن، پشتیبانی فنی شو انجام میدن، هزینه سرور و دامین و SSL و.... رو پرداخت میکنن
پس حق دارن هر قانونی رو تصویب کنن و ما رو هم مجبور به استفاده از این سایت نکردن!
اگه موافق قوانین اینجا نبودیم نباید از همون اول توی انجمن حساب کاربری باز میکردیم یا اگه کردیم یا طبق قوانین رفتار کنیم یا دیگه از این انجمن استفاده نکنیم!
حالا میخاد قوانین این انجمن درست باشه یا غلط، متعصبانه باشه یا نباشه یا هر چیز دیگه ای!
پس اگه میخایم توی این انجمن فعالیت کنیم باید Policy های مربوط به این انجمن رو هم رعایت کنیم.
a Day Without Learning is a Lost Day

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 325
  • Technoblade Nerver die💔
« پاسخ #40 : 01 تیر 1403، 04:10 ب‌ظ »
هرکاری هم بکنید باز م گیتهاب از همشون بهتره.
چه امکاناتی از Gitlab رو استفاده می‌کنید که مثلا توی گیت‌لب نیست؟
ci/cd
البته مشکلش اینه که برای استفاده از اون باید یک شماره کردیت کارت معتبر خارجی بهش بدی و گرنه کار نمیکنه.

مگه گیت لب آزاد نیست؟
حرف رو هم فقط یه تیکه اش رو نزارید!
متاسفانه تحریم بودن یا نبودن یک خدمت ربطی به آزاد بودنش نداره. چون از نظر fsf آزاد بودن یک خدمت اهمیتی نداره.
نقل‌قول
بله در اون بخش نگفتم ، ولی به هر حال اینجا جای کسی هستش که قبول میکنه!
جناب معین به این موضوع اشاره کرد و البته اگر فکر نمیکنید چنین اتفاقی نیفتاده پرونده شبیه ساز yuzu رو به یاد بیارید.
تعصب به نرم افزار آزاد مشکلی نداره و با این کار به شعور خودمون توهین نمیکنیم و حقوق خودمون رو زیر پا نمیگذاریم.
مشکل اینجاست که این جامعه داره آدم های متعصب به بخشی از نرم افزار آزاد تولید میکنه که معتقده مثلا آرچ خوبه ولی دبیان بده و بلعکس و به این اعتقاد ندارن که باید به هم دیگه کمک کنیم تا این جامعه سالم بمونه و خودمون هم ازش سود ببریم. همه سعی دارن به پر و بال هم بپیچن و هیچ احترامی به سلایق نیست. که مثلا چرا به فلانی گیمپ رو میگی خوبه ولی فتوشاپ رو نه یا اینکه چرا kdenlive رو به بقیه معرفی میکنی درحالی که نزدیک پریمیر نیست. سلایق مختلف خوبه تا زمانی که تبدیل به تعصب نشه و بخاطرش بقیه رو از مثلا دبیان دور کنیم. اگر فکر میکنید فلان چیز در یسری چیزها مشکل داره باید بهش کمک کنید نه اینکه بیایم بنشینیم و همه دیگر رو ترول کنیم. یا اینکه مثلا طرف نره آرچ و اینا نصب کنه، یه توزیع بد بهش معرفی کنیم تا از آرچ بدش بیاد و اینا. هیچ آدمی وقتی میاد به انجمن اوبونتو و جامعه نرم افزار آزاد فکر نمیکنه که یه روزی خودش بشه یه متعصب. هرموقع تونستیم این چیزا رو درست کنیم بعد بیایم درمورد اینجور چیزا صحبت کنیم و به بقیه بیایم گنو/لینوکس و اینا رو پیشنهاد بدیم.
موفق و پیروز باشید.
« آخرین ویرایش: 01 تیر 1403، 04:17 ب‌ظ توسط Enderman »
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #41 : 01 تیر 1403، 04:42 ب‌ظ »
نقل‌قول
تعصب به نرم افزار آزاد مشکلی نداره و با این کار به شعور خودمون توهین نمیکنیم و حقوق خودمون رو زیر پا نمیگذاریم.
مشکل اینجاست که این جامعه داره آدم های متعصب به بخشی از نرم افزار آزاد تولید میکنه که معتقده مثلا آرچ خوبه ولی دبیان بده و بلعکس و به این اعتقاد ندارن که باید به هم دیگه کمک کنیم تا این جامعه سالم بمونه و خودمون هم ازش سود ببریم. همه سعی دارن به پر و بال هم بپیچن و هیچ احترامی به سلایق نیست. که مثلا چرا به فلانی گیمپ رو میگی خوبه ولی فتوشاپ رو نه یا اینکه چرا kdenlive رو به بقیه معرفی میکنی درحالی که نزدیک پریمیر نیست. سلایق مختلف خوبه تا زمانی که تبدیل به تعصب نشه و بخاطرش بقیه رو از مثلا دبیان دور کنیم. اگر فکر میکنید فلان چیز در یسری چیزها مشکل داره باید بهش کمک کنید نه اینکه بیایم بنشینیم و همه دیگر رو ترول کنیم. یا اینکه مثلا طرف نره آرچ و اینا نصب کنه، یه توزیع بد بهش معرفی کنیم تا از آرچ بدش بیاد و اینا. هیچ آدمی وقتی میاد به انجمن اوبونتو و جامعه نرم افزار آزاد فکر نمیکنه که یه روزی خودش بشه یه متعصب. هرموقع تونستیم این چیزا رو درست کنیم بعد بیایم درمورد اینجور چیزا صحبت کنیم و به بقیه بیایم گنو/لینوکس و اینا رو پیشنهاد بدیم.
موفق و پیروز باشی
خب منم همینو میگم!ربطی به آرچ و اینجور چیزا نداره همش درباره سلیقه ست مثلا من از گوگل خوشم نمیاد و از فایر فاکس استفاده میکنم چون برام راحت تره.
یا اینکه از piped  استفاده نمیکنم چون میخوام یوتیوبر مورد نظر خودم رو مستقیما حمایت کنم یا چون piped  دیرتر توش آپلود میشه ولی یوتیوب همون لحظه آپلود میشه و میتونی ببینی.
خب برنامه های از این قبیل زیاد هستند  ولی باید با معیار های من یا هرکسی دیگه ایی سازگاری داشته باشه!  نمیتونیم حق انتخاب رو از دیگران بگیریم.
درضمن تعصب بی جا غلطه! حالا هرطور راحت هستید میتونید قضاوت کنید ولی من حرفم رو پس نمیگیرم!
راستی git flow چطور نظرتون در باره اون چیه؟
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 325
  • Technoblade Nerver die💔
« پاسخ #42 : 01 تیر 1403، 04:57 ب‌ظ »
خب برنامه های از این قبیل زیاد هستند  ولی باید با معیار های من یا هرکسی دیگه ایی سازگاری داشته باشه!  نمیتونیم حق انتخاب رو از دیگران بگیریم.
درضمن تعصب بی جا غلطه! حالا هرطور راحت هستید میتونید قضاوت کنید ولی من حرفم رو پس نمیگیرم!
[/quote]
بله حق انتخاب رو نمیشه از دیگران گرفت اما نباید کاری کنیم که حتما کاربر از یک چیز استفاده کنه اونم بخاطر زور یا تجربه ای که عمدا براش رقم میزنیم. چیزی که توی گروه های تلگرامی نرم افزار آزاد زیاده.
تعصب بی جا بله غلطه. ولی دردنیایی که همه افراد دارن از حریم شخصیت پول درمیارن، اطلاعات خصوصیت همه جا پخش شده، شرکت های بزرگ برای نگه داشتن حسابت بخاطر کاری برای تو تصمیم میگیرن تعصب به نرم افزار آزاد کار غلطی نیست.
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.