انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در کاربراتور (حل شد)  (دفعات بازدید: 657 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 305
با دستور proxychains sudo freshclam کار کرد، نیازی به دو تا sudo نیست، ولی در آپدیت شدن مشکل داره که فکر میکنم جغرافیای پراکسی رو ایران تشخیص داده و ریجکت میکنه. باید پل ها رو عوض کنم یا توی تنظیمات کاربراتور یه کشور دیگه انتخاب کنم.

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
کلاً Exit relay های Tor در اکثر مراکز سرویس دهی اینترنتی Ban هستن چون ازشون زیاد سو استفاده شده. حتی سایت گوگل میری باید کپچا پر کنی. احتمالا سرور آپدیت clamav برای همین ریجکتش میکنه.
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1403، 06:32 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2571
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
خیر.
برای من با همین تور کار کرد.
گوگل چون دشمن آزادی و ... هست بیخیالش شید.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
خیر.
برای من با همین تور کار کرد.
گوگل چون دشمن آزادی و ... هست بیخیالش شید.
گوگل فقط یه مثال بود! سو استفاده از شبکه تور هم چیزی نیست که انکار کنیم، بسیاری سو استفاده کردند و اکثر آی پی های شبکه تور بلک لیست شدن.
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1403، 06:34 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2571
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
نقل‌قول
اکثر آی پی های شبکه تور بلک لیست شدن.
خیر
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 121
نقل‌قول
گوگل فقط یه مثال بود! سو استفاده از شبکه تور هم چیزی نیست که انکار کنیم، بسیاری سو استفاده کردند و اکثر آی پی های شبکه تور بلک لیست شدن.
ببینید آی‌پی‌های تور در ویکی‌پدیا بلاک شده‌اند (صرفا جهت ثبت‌نام و ایجاد حساب‌کاری، که می‌شود برای آن دلیل منطقی پیدا کرد: جلوگیری از انتشار مطالب هرز در آن) ولی در موتور جستجوی گوگل هیچ دلیل منطقی وجود ندارد، جز اینکه گوگل تمایل دارد شما به طور مستقیم به آن وصل شوید و اطلاعات گسترده‌تری از شما جمع‌آوری کند. در کل اکثر محدودیت‌هایی که برای آی‌پی‌های تور وجود دارد صرفا به خاطر این است که نمی‌توانند اطلاعات زیادی از شما جمع‌آوری کنند و با این کار سعی می‌کنند تا شما با آی‌پی واقعی خودتان از سرویسشان استفاده کنید. (از این منظر محدودیت صرفا باید در مواردی مثل ثبت‌نام وجود داشته باشد، نه استفاده از سرویس ــ محدودیتی که گوگل اعمال می‌کند و داک‌داک‌گو نه)
~

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
ببینید آی‌پی‌های تور در ویکی‌پدیا بلاک شده‌اند (صرفا جهت ثبت‌نام و ایجاد حساب‌کاری، که می‌شود برای آن دلیل منطقی پیدا کرد: جلوگیری از انتشار مطالب هرز در آن) ولی در موتور جستجوی گوگل هیچ دلیل منطقی وجود ندارد، جز اینکه گوگل تمایل دارد شما به طور مستقیم به آن وصل شوید و اطلاعات گسترده‌تری از شما جمع‌آوری کند. در کل اکثر محدودیت‌هایی که برای آی‌پی‌های تور وجود دارد صرفا به خاطر این است که نمی‌توانند اطلاعات زیادی از شما جمع‌آوری کنند و با این کار سعی می‌کنند تا شما با آی‌پی واقعی خودتان از سرویسشان استفاده کنید. (از این منظر محدودیت صرفا باید در مواردی مثل ثبت‌نام وجود داشته باشد، نه استفاده از سرویس ــ محدودیتی که گوگل اعمال می‌کند و داک‌داک‌گو نه)
گوگل بخواد ما رو از استفاده سرورهای تور منصرف کنه کلاً خدماتشو به روی این -ی پی ها می‌بنده، بنده خدا یه کپچا گذاشته که ربات نباشیم. البته من نمیخواهم از گوگل دفاع کنم ولی شما خیلی منفی نگاه می کنید. غیر از گوگل خیلی از شرکتهای دیگه آی تی هم آی پی های تور رو بلک لیست کردن که بخاطر سو استفاده هکر هاست.
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1403، 07:05 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 121
نقل‌قول
گوگل بخواد ما رو از استفاده سرورهای تور منصرف کنه کلاً خدماتشو به روی این -ی پی ها می‌بنده، بنده خدا یه کپچا گذاشته که ربات نباشیم. حالا من نیومدم از گوگل دفاع کنم ولی شما هم زیاد منفی می‌بینید.
شما باید از خودت بپرسی که چرا گوگل باید چنین موردی را از ما بپرسد؟ چرا باید برای گوگل مهم باشد و برای داک‌داک‌گو نه؟ خدمات را نمی‌بندد، ولی مانعی می‌گذارد که ممکن است شما را منصرف کند.
~

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
گوگل بخواد ما رو از استفاده سرورهای تور منصرف کنه کلاً خدماتشو به روی این -ی پی ها می‌بنده، بنده خدا یه کپچا گذاشته که ربات نباشیم. حالا من نیومدم از گوگل دفاع کنم ولی شما هم زیاد منفی می‌بینید.
شما باید از خودت بپرسی که چرا گوگل باید چنین موردی را از ما بپرسد؟ چرا باید برای گوگل مهم باشد و برای داک‌داک‌گو نه؟ خدمات را نمی‌بندد، ولی مانعی می‌گذارد که ممکن است شما را منصرف کند.
خب یه سرویس دهنده ای هم ممکنه بنا به تصمیم خودش این آیپی ها رو بلک لیست نکنه، به هر حال کپچا به معنی محروم کردن نیست.

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
بعد از ۳۰۰  ۴۰۰ بار اجرای دستور آپدیت، بلاخره فایل daily.cvd که ۶۰ مگابایت بود رو گرفت. الان تو مرحله دانلود فایل main.cvd هست که ۱۶۱ مگابایته  :'( فکر کنم حدود ۳۰۰۰ باری باید دستور آپدیتو اجرا کنم تا اینو بگیره  :'(

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پس این کاربراتور برای چی ساخته شده؟ وقتی ترافیک سیستم رو پراکسی نمیکنه به چه دردی میخوره؟ اگه بخوام فقط مرورگر رو از شبکه تور عبور بدم خود Tor Browser رو نصب میکنم خب!
در گنو/لینوکس چیزی به نام «پروکسی کردن ترافیک سیستم» نداریم. پیشکارها یه استانداردن که به برنامه‌ها پیشنهاد می‌شن و خود برنامه‌ها باید پشتیبانی ازش رو توی کدشون اضافه کنن. اگه برنامه‌ای این قابلیت رو نداره، به توسعه‌دهنده‌هاش درخواست افزودنش رو بدید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
پس این کاربراتور برای چی ساخته شده؟ وقتی ترافیک سیستم رو پراکسی نمیکنه به چه دردی میخوره؟ اگه بخوام فقط مرورگر رو از شبکه تور عبور بدم خود Tor Browser رو نصب میکنم خب!
در گنو/لینوکس چیزی به نام «پروکسی کردن ترافیک سیستم» نداریم. پیشکارها یه استانداردن که به برنامه‌ها پیشنهاد می‌شن و خود برنامه‌ها باید پشتیبانی ازش رو توی کدشون اضافه کنن. اگه برنامه‌ای این قابلیت رو نداره، به توسعه‌دهنده‌هاش درخواست افزودنش رو بدید.
اگه اشتباه نکنم توی settings دبیان یه تنظیماتی هست برای وی پی ان کردن کل سیستم، اگه اشتراک سرور خریده باشیم و توی تنظیمات سیستم وارد کنیم به راحتی میشه کل ترافیک رو از وی پی ان عبور داد. توی ویندوز ۱۰ و بقیه سیستم عامل های مدرن هم این ویژگی هست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چیزی که می‌فرمایید برای وی‌پی‌ان است. شیوه‌نامه‌های وی‌پی‌ان مثل وایرگارد و اوپن‌وی‌پی‌ان روشی متفاوت با پیشکارهایی چون تور و v2ray دارن و نمی‌شه به جای هم استفاده‌شون کرد.

وی‌پی‌ان‌ها یه میانای شبکه ایجاد می‌کنن و شدآمد شبکه رو به صورت یک مسیر از اون عبور می‌دن.
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1403، 08:20 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن