انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جمع آوری رزومه  (دفعات بازدید: 491 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 816
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
جمع آوری رزومه
« : 24 شهریور 1403، 08:59 ب‌ظ »
درود

چندتا سوال داشتم درمورد اینکه چطور میتونم رزومه جمع کنم برای تحصیل در خارج.یا اینکه چطور میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم.
میدونم که باید معدل هر سه پایه تحصیلی عالی باشه و باید خیلی روی این دو سال باق مونده تمرکز کنم همه اینا رو میدونم ولی نمیتونم فقط رو معدل تمرکز کنم. میخوام تا میتونم رزومه جمع کنم.من یک مبتدی هستم در این زمینه و زیاد اطلاعاتی ندارم توی اینترنت هم جستجو کردم ولی بیشتر گیج شدم. از طرفی میدونم که آدم های با تجربه زیادی در این انجمن هست.
ولی چندتا چیز رو میدنم:
۱: باید انگلیسی بلد باشم.
۲: باید ریاضیات بلد باشم.
۳: باید با یک معدل خوب دیپلم رو بگیرم.
درضمن قصد دانشگاه رفتن رو ندارم ( اینجا نه ) خیلی سوالات زیادی دارم که قصد دارم بپرسم. امیدوارم بتونید منو راهنمایی کنید.
در کل میخوام بدونم چطور میتونم رزومه جمع کنم و بورسیه تحصیلی بگیرم.
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1403، 06:55 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : جمع آوری رزومه
« پاسخ #1 : 25 شهریور 1403، 09:27 ب‌ظ »
در یک نرم‌افزار آزاد مشارکت کن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 25 شهریور 1403، 10:36 ب‌ظ »
در یک نرم‌افزار آزاد مشارکت کن.
درود
من اتفاقا در این باره چندتا سوال داشتم و اتفاقا این فکر به ذهن من هم خطور کرد.
اما چندتا سوال پیش میاد. آیا میشه این مشارکت رو به صورت یک مدرک یا هرچیزی که بشه ترجمه کرد و برد به سفارت استفاده کرد؟
من بهترین جا رو برای مشارکت پیدا کردم:

https://www.raku-lang.ir/

میخوام تابستون بعدی یک خدمتی به این جامعه فارسی زبان بکنم ( اولین جامعه برای مشارکت )‌ که خیلی جامعه کوچیکی هست و من از جامعه های کوچیک خوشم میاد. اما خب این مشارکت رو چطور میشه ترجمه رسمی کرد؟
مورد بعدی بورسیه تحصیلی هست که فکر نکنم با مشارکت در یک جامعه متن باز یا نرم افزار آزاد بدست بیاد؟
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 26 شهریور 1403، 01:51 ق‌ظ »
برای آلمان اومدن پیش‌نیازها اینه:
* نمرهٔ خوبی در سال آخر دبیرستان داشته باشید.
* در دانشگاه دولتی قبول شده باشید.
* آلمانی در سطح B2-C1 بلد باشید.

خود دانشگاه تقریبا رایگانه. بورسیه رو برای کارشناسی به سختی میشه گرفت، غیر از اینکه نمرهٔ خیلی خوبی داشته باشید. بورسیه‌هایی هم برای فعالیت‌های غیر علمی وجود داره، ولی در اکثر موارد باید توی آلمان باشید تا بتونید براش اقدام کنید. من خودمم هم بعد از اینکه اومدم آلمان بورسیه شدم.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 26 شهریور 1403، 08:33 ق‌ظ »
درود

من ایم کشور ها رو انتخاب کردم حالا اگر فکر می‌کنید دارم اشتباه میکنم بهم بگید:
ایتالیا (به عنوان یک سکوی پرتاب برای کشور مورد نظرم)
سوئد
سوئیس

به کشور های حاشیه خلیج فارس هم خیلی علاقه دارم ولی افسوس که ایرانیم.
واقعا با آلمان نمیتونم کنار بیام.از طرفی به کانادا هم فکر کردم ولی فکر کنم نشدنی باشه تو مقطع فعلی.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1255
« پاسخ #5 : 26 شهریور 1403، 10:25 ق‌ظ »
اینکه برای آینده برنامه دارید خیلی خوبه.
اما یک نکته را در نظر بگیرید که هدف رزومه سازی نیست.

داشتن یک رزومهٔ خوب نتیجهٔ فعالیت‌های مفیدی است که تا حالا انجام دادید.

به نظر من بهتره پیش از کسب و گسترش توانایی‌های فنی، روی تقویت پایهٔ ریاضی و مهارت‌های زبان تمرکز کنید.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 26 شهریور 1403، 01:55 ب‌ظ »

به نظر من بهتره پیش از کسب و گسترش توانایی‌های فنی، روی تقویت پایهٔ ریاضی و مهارت‌های زبان تمرکز کنید.
من که فقط با یک معدل خوب و با یک آیلتس نمیتونم که بورسیه تحصیلی یا مهاجرت کنم. اون طرف به دنبال آدم های کار بلد هستند.
من به حوزه امنیت خیلی علاقه مند هستم و حوزه مورد علاقم مهندسی معکوس و تجزیه و تحلیل بد افزار هست.اما تصمیم گرفتم مهندسی نرم افزار بخونم چون شنیدم بعضی از کشور ها این رشته مورد علاقه منو خیلی زیره ذره بین بردند.از طرفی من میخوام دانشم رو بیشتر کنم.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #7 : 27 شهریور 1403، 10:39 ق‌ظ »

+1
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 29 شهریور 1403، 04:38 ب‌ظ »
آیا میشه این مشارکت رو به صورت یک مدرک یا هرچیزی که بشه ترجمه کرد و برد به سفارت استفاده کرد؟

نیازی به ترجمه نیست. شما اگه یک خط کد توی لینوکس اضافه کرده باشید، مدرکش خود اون خطه و شرکتی که درخواستتون رو به سفارت می‌فرسته این رو لحاظ می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 29 شهریور 1403، 10:34 ب‌ظ »
آیا میشه این مشارکت رو به صورت یک مدرک یا هرچیزی که بشه ترجمه کرد و برد به سفارت استفاده کرد؟

نیازی به ترجمه نیست. شما اگه یک خط کد توی لینوکس اضافه کرده باشید، مدرکش خود اون خطه و شرکتی که درخواستتون رو به سفارت می‌فرسته این رو لحاظ می‌کنه.
به نظرم این معقول نیست که اون سفارت یا دولت بشینه هزاران  خط کد رو بررسی بکنه و ببینه که من اون خط کد رو نوشتم یا نه؟
به نظرتون آیا مدرک lpic ارزش گرفتن داره؟ آیا باعث میشه که درصد رد شدن ویزا کمتر بشه؟
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1403، 11:29 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #10 : 31 شهریور 1403، 09:27 ق‌ظ »
به نظرم الان داری مساله ای رو حل می کنی که وجود نداره (:

باید ببینی مساله اصلی ات چیه. اگر دقیقا «گرفتن ویزا» است احتمالا فکر کردن به اوپن سورس و مدرک فلان و بهمان مسیر سختتری است از مثلا درس خوندن و قبول شدن یه جای مشهور و گرفتن پذیرش از جای بعدی (:

از نظر کسانی که جواب دادن هدف درست باید «یاد گرفتن» و «پیشرفت کردن» باشه. حرف اکثر بچه ها اینه که وقتی تو آدم قوی ای باشه یه شرکتی هست که باهاش مصاحبه می کنی و اون بهت یه قرارداد می ده که ما این آدم رو می خوایم و تو می ری سفارت می گی من ویزای کار می خوام (:‌ سفارت نه می دونه الپیک چیه نه می دونه کرنل لینوکس چیه نه براش مهمه که بشینه تو رو بررسی کنه ((: براش حرف اون شرکت که بهت قرارداد کار داده مهمه و چهار تا مدرک دیگه که می تونی بری در سایت های مرتبط هر کشوری و ببینی.

به نظرم اگر هدفت اینه، سایت سفارت ها رو ببین و انواع ویزاها رو ببین برای هر کدوم چی می خوان.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 31 شهریور 1403، 12:54 ب‌ظ »
به نظرم الان داری مساله ای رو حل می کنی که وجود نداره (:

باید ببینی مساله اصلی ات چیه. اگر دقیقا «گرفتن ویزا» است احتمالا فکر کردن به اوپن سورس و مدرک فلان و بهمان مسیر سختتری است از مثلا درس خوندن و قبول شدن یه جای مشهور و گرفتن پذیرش از جای بعدی (:

از نظر کسانی که جواب دادن هدف درست باید «یاد گرفتن» و «پیشرفت کردن» باشه. حرف اکثر بچه ها اینه که وقتی تو آدم قوی ای باشه یه شرکتی هست که باهاش مصاحبه می کنی و اون بهت یه قرارداد می ده که ما این آدم رو می خوایم و تو می ری سفارت می گی من ویزای کار می خوام (:‌ سفارت نه می دونه الپیک چیه نه می دونه کرنل لینوکس چیه نه براش مهمه که بشینه تو رو بررسی کنه ((: براش حرف اون شرکت که بهت قرارداد کار داده مهمه و چهار تا مدرک دیگه که می تونی بری در سایت های مرتبط هر کشوری و ببینی.

به نظرم اگر هدفت اینه، سایت سفارت ها رو ببین و انواع ویزاها رو ببین برای هر کدوم چی می خوان.
من دلایل خودم رو دارم.من میخوام با بهترین مدارک برای تحصیل به خارج برم  میخوام منو به عنوان یک آدم مفید و سرشناس بشناسند نه یک آدم عادی!!
برای کار هنوز خیلی زوده که حتی به خوام بهش فکر کنم. و علاقه ای به کار های شرکتی ندارم.
اگر الان بهش فکر نکنم پس باید کی فکر بکنم؟!خب شاید از نظر شما این درست نباشه ولی من باید از الان اقدام بکنم.
پس باید تجربه کسب کنم؟؟ چطوری؟
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
« پاسخ #12 : 31 شهریور 1403، 11:18 ب‌ظ »
نقل‌قول
من دلایل خودم رو دارم.من میخوام با بهترین مدارک برای تحصیل به خارج برم  میخوام منو به عنوان یک آدم مفید و سرشناس بشناسند نه یک آدم عادی!!
برای کار هنوز خیلی زوده که حتی به خوام بهش فکر کنم. و علاقه ای به کار های شرکتی ندارم.
اگر الان بهش فکر نکنم پس باید کی فکر بکنم؟!خب شاید از نظر شما این درست نباشه ولی من باید از الان اقدام بکنم.
پس باید تجربه کسب کنم؟؟ چطوری؟
به نظرم این خوب نیست که بخواهید شما را به عنوان یک آدم مفید و سرشناس بشناسند نه یک آدم معمولی. اتفاقا خیلی جاها بهتر است شما را یک آدم معمولی حساب کنند. آن کسی که تیر خلاص می‌زند هم به احتمال زیاد خودش را فردی مفید می‌داند. قطعا کارمندان ابرآروان هم فکر می‌کنند آدم مفید و سرشناسی هستند. در صورتی که هدفتان رفتن به خارج از کشور است، قطعا شیوه‌های بهتری وجود دارد در مقایسه با اینکه خیلی صادقانه بشینید کارهای مفید انجام بدهید و بعد به آن‌ها ثابت کنید من فرد مفیدی هستم ــ در جذب نیرو و دانشجو و... نه مفید بودن بلکه بهره‌وری بهتر اهمیت دارد ــ که در این صورت موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور بهترین مشاوره‌ها را به شما خواهند داد (که بعضی‌هایشان هم با سفارت‌خانه‌ها مراوده دارند)
متاسفانه یک جنبه‌ی نارسیسیسمی در اکثریت ما وجود دارد، اینکه می‌خواهیم ناممان روی کارهایی که انجام می‌دهیم بگذاریم و همه بگویند ما این کار را انجام دادیم. اشکالی ندارد، ولی بهتر است همیشه به این جنبه واقف باشیم و فکر نکنیم داریم به جامعه آزاد کمک می‌کنیم (یا لااقل اینکه هدفمان صرفا کمک به آن نیست). در این مورد همیشه برای من خالق ناشناس بیت‌کوین بسیار بسیار تحسین‌برانگیز تر بوده تا خالق‌های سرشناس گنو و لینوکس و...
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1403، 11:20 ب‌ظ توسط abc »
~

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2591
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #13 : 31 شهریور 1403، 11:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
ولی بهتر است همیشه به این جنبه واقف باشیم و فکر نکنیم داریم به جامعه آزاد کمک می‌کنیم (یا لااقل اینکه هدفمان صرفا کمک به آن نیست). در این مورد همیشه برای من خالق ناشناس بیت‌کوین بسیار بسیار تحسین‌برانگیز تر بوده تا خالق‌های سرشناس گنو و لینوکس و...
قبل از استالمن که اصلا نرم افزار آزادی وجود نداشت. :/
این افراد هم اصلا مثل یکی از مدیر عامل های شرکت های انحصاری که خیلی معروف هم هست از معروفیت خودشون دنبال کسب پول نیستن.
استالمن تا نرفت سر یه جشنواره‌ای این همه آدم نفهمیدن که سرطان داره تازه شیمی درمانیشم شروع شده بود. یعنی حداقل چند هفته‌ای از اینکه فهمیده سرطان داره گذشته بوده.
این افراد خیلی معروف شدن و اسمشون رفته روی چیزی که ساختن چون چیزی که ساختن هم جزء اولین ها و بهترین های حوضه خودش بوده و دوم اینکه بعدش روند توسعه چیزی که ساختنو رهبری کردن.

و البته خالق بیتکوین رو ممکن بوده بندارن زندان!
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1403، 11:40 ب‌ظ توسط 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 01 مهر 1403، 04:03 ب‌ظ »
اگه می‌خوای تحصیلی بری معدّلت رو خوب کن و پایان‌نامهٔ خوبی بردار.