انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وضعیت بد انجمن علتی برای ترک آن  (دفعات بازدید: 14554 بار)

0 کاربر و 22 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
پاسخ به: وضعیت بد انجمن علتی برای ترک آن
« پاسخ #45 : 12 آبان 1389، 04:04 ق‌ظ »
نقل‌قول
اما این حق رو برای خودم قائلم که به قول شما "گیر" بدم وقتی کسی/سیاستی/مدیری باعث میشه کیفیت فروم پایین بیاد.

شما بیخودی برای خودت حق قائلی، توهم برت داشته، بگو بذارتت زمین!

کسی اینجا همچین حقی داره که برای انجمن زحمت کشیده باشه، نه یه بیکاره ای مثل تو.

متاسفانه همین که همه میتونن اینجا پست بزنن خلاف حرف شما رو نشون میده. کاربرها چه اونی که دیروز ثبت نام کرده چه اونی که ۵ سال پیش حق دارن نظرشون رو بگن.

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
« پاسخ #46 : 12 آبان 1389، 04:08 ق‌ظ »
متاسفانه همین که همه میتونن اینجا پست بزنن خلاف حرف شما رو نشون میده. کاربرها چه اونی که دیروز ثبت نام کرده چه اونی که ۵ سال پیش حق دارن نظرشون رو بگن.
نظر با توهین و تعیین تکلیف و حق بیجا برای خود قائل شدن و جوگیر شدن و حرف مفت زدن و ... خیلی فرق میکنه.

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
« پاسخ #47 : 12 آبان 1389، 04:09 ق‌ظ »
ویرایش میشه:
این دوستمون amirhomayoun متاسفانه مشکل حاد داره!
تا جایی که تاپیک رو به بیراهه که هیچ به جوق کشید
خوب دیگه شغل شریف مبارز اسپم هست.
این تاپیک میتونست اون دو کاربر خاطی رو نشونه بره ولی چه بسا که این amirhomayoun دست همه رو از عقب و جلو بسته
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1389، 04:30 ق‌ظ توسط Alir3z4 »
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
« پاسخ #48 : 12 آبان 1389، 04:17 ق‌ظ »
نظر با توهین و تعیین تکلیف و حق بیجا برای خود قائل شدن و جوگیر شدن و حرف مفت زدن و ... خیلی فرق میکنه.

با این جمله موافقم. مشکل اینجاست که شما تعمیمش میدید به پستهای من. برداشت شخصی شما اینه که من "بیکاره" ام و بالطبع حق پست زدن و ابراز نگرانی برای فروم رو ندارم. با این دید، "پیشنهاد" رو "تعیین تکلیف" دیدن و "نظر دادن" رو "حق بیجا" محسوب کردن ساده است.

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • Long Live KDE
« پاسخ #49 : 12 آبان 1389، 04:28 ق‌ظ »
با این جمله موافقم. مشکل اینجاست که شما تعمیمش میدید به پستهای من. برداشت شخصی شما اینه که من "بیکاره" ام و بالطبع حق پست زدن و ابراز نگرانی برای فروم رو ندارم. با این دید، "پیشنهاد" رو "تعیین تکلیف" دیدن و "نظر دادن" رو "حق بیجا" محسوب کردن ساده است.
من همونطوری که شما با دیگران برخورد میکنید باهاتون برخورد میکنم و لحن پست هام در جواب هیچ کس دیگه اینطوری نیست، ولی متاسفانه شما توانایی درک این موضوع رو هم ندارید (با اینکه آخر اون پست اولم که مخاطبش شما بودی به این موضوع اشاره کردم!)

پس بگو، تنها کمبود فروم ابراز نگرانی شما بوده!

شما به همون شغل شریف گزارشگری ِاسپم بپردازی کافیه، احتیاجی نیست این همه ابراز نگرانی کنی!

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: وضعیت بد انجمن علتی برای تر
« پاسخ #50 : 12 آبان 1389، 04:34 ق‌ظ »

شما به همون شغل شریف گزارشگری ِاسپم بپردازی کافیه، احتیاجی نیست این همه ابراز نگرانی کنی!

متاسفانه به شما مربوط نیست. اگر به نظر من اعتراض به وضع فروم لازم باشه، نظرم رو خواهم گفت.

چه تلاشیه که ساکت کنید اعتراض رو؟ عده‌ای از اسپم به تنگ اومدن. در تلاشن وضع رو (از نظر خودشون) بهتر کنن. در نهایت تصمیم مدیریته که معلوم میکنه چه باید کرد. همونطور که از اول این تاپیک گفته شده اگر نابسامان بمونه فروم اونهایی که ناراضی هستند احتمالا کمتر به فروم سر خواهند زد.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1389، 04:42 ق‌ظ توسط amirhomayoun »

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • Long Live KDE
نظرم
:o صحبت های شما به همه چیز شباهت داره غیر از نظر (با اینکه خودت اسمش رو نظر میذاری)

اونهایی که ناراضی هستند احتمالا کمتر به فروم سر خواهند زد.
اتفاقا برعکسه، غیر از این بود شما تا این موقع شب (نصفه شب؟ صیح؟) توی فروم نبودی و تنداتند اینجا و اونجا پست نمیزدی!

______________________________________________________________________________________________

برای جلوگیری از به اصطلاح اسپم :o جواب پست بعدی رو اینجا میدم :o

اصل مطلب رو دریاب، مهم مدت زمانیه که شما توی فروم هستی و صرف زدن پست میکنی، میخواد غروب باشه، میخواد نصفه شب.

راستی این تاپیک هم بخون مگر که دیدت قدش بلندتر شه!:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,16192.0/topicseen.html
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1389، 05:01 ق‌ظ توسط Pyruzan »

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
نظرم
:o صحبت های شما به همه چیز شباهت داره غیر از نظر (با اینکه خودت اسمش رو نظر میذاری)

اونهایی که ناراضی هستند احتمالا کمتر به فروم سر خواهند زد.
اتفاقا برعکسه، غیر از این بود شما تا این موقع شب (نصفه شب؟ صیح؟) توی فروم نبودی و تنداتند اینجا و اونجا پست نمیزدی!

مرسومه که پستهای افراد معادل نظرهاشون در نظر گرفته بشه (کما اینکه چند نظر خوب از شما در صفحه پیشین هست).

:) همه در یه تایم زون زندگی نمیکنن. اگر ایران باشید به وقت شما ۴-۵ صبحه. اینجا غروبه اما.

در ضمن امید به اصلاح هنوز هست. دلیل اینکه افرادی این تاپیک رو زدن تلاش برای بهتر کردنه. به خصوص که من امیدوارم به صرف ایجاد این بحثها اسپمرها بیشتر مواظب باشن و کمتر پستهای بی‌ارتباط بدن.

پ.ن.۱) دقیقا! امید من همینه که این وقتی که صرف میکنم حداقل جلوی بدتر شدن وضع فروم رو بگیره. اگر حس کنم تلاشم بی‌فایده است دست میکشم.

پ.ن.۲) با خوندن (و البته نوشتن) تنها، دید "قد" نمیکشه. باید فکر هم کرد. بگذریم که برای این منظور به نظر من پیشنهاد مناسبی نیست اون تاپیک.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1389، 05:13 ق‌ظ توسط amirhomayoun »

آفلاین r_m1232002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
« پاسخ #53 : 12 آبان 1389، 10:19 ق‌ظ »
فکر می کنم نیاز باشد صحبت های مطرح شده تا اینجا را یک بار مرور کنم:
این انجمن یکی از معدود انجمن هایی بود که من در آن فعالیت می کردم. اگر به تاریخ عضویت بنده هم مراجعه کنید مشخص خواهد شد که من از مدت ها قبل با شرایط این انجمن تا حدی آشنا بوده ام. اما پس از بازگشتم به این انجمن در ماه های اخیر متوجه شدم شرایط با گذشته بسیار فرق کرده است. بسیاری از مطالب انجمن سامان دهی نمی شوند. عده معدودی که دو کاربر ذکر شده در راس آن ها هستند اقدام به ارسال پست هایی می کنند که تاپیک ها را از مسیر خودشان منحرف می کند. جالب اینکه مدیران و یا ناظرین سایت نیز هیچ عکس العمل موثری نشان نمی دهند.
با این حال من سعی کردم با احترام به حقوق این افراد به فعالیت خود ادامه دهم. تا جایی که به یاد دارم من هیچ گاه در پاسخ به این افراد پستی در آن تاپیک ها ارسال نکردم زیرا از یک سو نمی خواستم من هم تاپیک ها را منحرف کنم و از سوی دیگر فکر می کردم شاید این مشکل ، مشکل شخصی بنده می باشد.
با شدت یافتن این مسایل من نیز بشتر با فعالیت در این انجمن دچار مشکل شدم. در ابتدا خواستم نظر مدیران را جویا شوم تا شاید اگر من اشتباهی می کنم آنها این اشتباه را رفع کنند و دلایل خود را برای سکوت توضیح دهند. اما وقتی دیدم مدیران نسبت به اعتراضات برخی افراد در این خصوص پاسخ هایی بسیار نا مناسب دادند از آن ها نیز تا حدی نا امید شدم.
در این جور شرایط که هم کاربران و هم مدیران یک انجمن از دید من ( تاکید می کنم صرفا از دید من)  نا متناسب با معیارهای شخصی خودم به نظر می رسند ، راهی جز ترک آن انجمن نمی بینم تا شاید خود این افراد که ظاهرا با هم مشکلی هم ندارند به فعالیت های بی تنش خود ادامه دهند. بدیهی است که من قصد اختشاش در یک انجمن را ندارم.
اما علتی که موجب شد قبل از رفتنم اقدام به انتشار این تاپیک کنم این بود که دیدم افراد دیگری نیز اعتراضات مشابهی را اخیرا اعلام داشته اند.
گروهی که از دید من عموما تاپیک ها را به انحراف می کشند و در راس آنها آن دو شخص نظرات خود را ابراز داشتند. برداشت من از صحبت های این دو فرد این است که آنها فکر می کنند اینجا یک انجمن آزاد است و می توانند چنین پست هایی را هرچند که به انحراف مسیر تاپیک ها بیانجامد ارسال کنند. اجازه دهید قدری خوش بین باشیم و فکر کنیم این دو فرد همان طور که خود یکی از آنان گفت نیتی جز کمک به دیگران ندارند و برداشت اشتباه دیگران است که موجب شود فکر کنند تاپیک به انحراف کشیده شده است. اگر این چنین باشد پس شاید بهتر باشد این افراد به نتیجه کار خویش هم نگاهی بیاندازند. اگرچه نیت تان خیر است اما نتیجه خیری ندارد. پس بهتر است در عملکرد خود تجدید نظر کنید تا دیگران نیز متوجه برداشت نادرست خود شوند.
برداشت من از ارسال های این دو فرد این است که آنها فکر می کنند دیگر کاربران باید کار خود را بکنند و نباید در کارهای آن ها مداخله کنند و یا از آنها ایراد بگیرند. تا حدی که ریچارد استالمن بزرگ می گوید « اجازه بدید اگه بهتون بر نمی خوره هر کسی جای خودش باشه! مدیر جای خودش باشه و کاربر جای خودش! نه به دنبال اصلاح کسی باشید و نه به پرچم داری از حقوق کسی به چالش دیگران بنشینید!»برای من بسیار عجیب است که چطور این دو نفر که خود مدعی و خواستار آزادی هستند حاضر نیستند این آزادی ما را برای ایراد گرفتن از آنها و ابراز نارضایتی مان بپذیرند!
باید گفت من با عقیده آزادی بی حد و حصر این افراد مخالفم و به همین دلیل فکر می کنم جملات فوق از ایشان درست است. هرکسی وظایفی در این انجمن دارد و نمی تواند کسی به بهانه آزادی در اینجا مدیریت کند. به همین دلیل من این تاپیک را خطاب به مدیران نوشتم. نه در کارهای آن گروه مداخله کردم و نه سعی کردم بخش های دیگر انجمن را به آشوب بکشم.
---------------------------------
*حال صحبت من با مدیران محترم این است که من فکر می کنم عملکرد هایی این چنینی در انجمن موجب بروز مشکلات می شود. چرا شما سکوت اختیار کرده اید و یا پاسخ هایی بسیار محتاطانه می دهید؟ چرا سعی نمی کنید انجمن را نظم دهید و یا حداقل علت اشتباه بودن نظرات ما را بیان کنید؟
*صمیمانه از تمامی کاربران با سابقه در انجمن هم دعوت می کنم تا نظر خود را بیان کنند. آیا موضوعاتی که به نظر ما مشکل می رسند به نظر آنها هم مشکل محسوب می شود یا خیر ؟

---------------------------------
نتیجه این بحث این می تواند باشد که یا ما به اشتباه بودن نظر خود پی می بریم یا اینکه وضعیت انجمن تغییر خواهد کرد. اگر هیچ کدام از این دو حاصل نشد نشان می دهد مشکل از ما عده معدود است که توان سازگاری با چنین انجمنی نداریم و آنگاه نبودن ما در این انجمن و عدم وجود اختشاش برای هر دو طرف بهتر خواهد بود.

با تشکر
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1389، 10:26 ق‌ظ توسط r_m1232002 »

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #54 : 12 آبان 1389، 11:33 ق‌ظ »
یاران چه غریبانه رفتند از این خانه...
من که خیلی وقته نیازی به این انجمن ندارم و اصلاً هیچ استفاده‌ای برام نداره. پس ما هم دیگه بریم...
شما با خیال راحت بزنید توی سر و کلهٔ همدیگه ببینیم (یا ببینید) به کجا می‌رسید...
خوش باشید...

آفلاین rezass

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • مرگ بر نژاد پرستی
« پاسخ #55 : 12 آبان 1389، 11:57 ق‌ظ »
متاسفانه هنوز به صفحه ۵ نرسیده این تاپیک کلا به حاشیه رفت در حالیکه هدفش فقط اعتراض به تعداد زیاد اسپم توی فروم بود.
وقتی کاربر ها ۵ صفحه نمیتونن مثل آدم توی فروم با هم بحث کنن و بحث سریع به حاشیه و کل کل کشیده میشه حداقل مدیر ها قوانین اسپم رو کامل و دقیق توی قسمت قوانین قرار بدن و به شدت هم با اون هایی که طبق قوانین فروم پستشون اسپم تشخیص داده میشه برخورد کنن تا دیگه این مشکل پیش نیاد.
اگه مدیران نمیخوان یا نمیتونن وقت کافی بذارن از اون جایی که میگن این فروم متعلق به کاربر هاست از بین کاربر ها چند تا مدیر انتخاب کنن تا فروم اینجوری نشه!