انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: برگرداندن اطلاعات پارتیشن ext4 پاک‌شده [حل شد]  (دفعات بازدید: 2300 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alireza0361

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
سلام به همهٔ دوستان
نمی‌دونم چه جوری شد که موقع نصب، اطلاعاتش یکی از پارتیشن‌هام پاک شد. پارتیشن به فرمت ext4 بود.
چون اطلاعات آشناهامون توش بود برام مهمه.
ممنون میشم دوستان راهنمایی بکنند.
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1391، 04:19 ب‌ظ توسط alireza0361 »

lomion

• مهمان
من تجربه‌ای که داشتم رو میگم.
اولا که به پارتیشن بندی دست نزنید.
ثانیا با یک دیسک زنده یا لینکوسی که اطلاعاتش روی اون پارتیشن نباشه بالا بیاید. کنار دستتون هم یک فلش یا هارد خارجی باشه. بعدش برنامه TestDisk رو نصب کنید (یا اگه نصبه، اجراش کنید) و اجازه بدید که بگرده.
در آخر اینکه، برای من خیلی خوب کار کرد. فقط باید محل ریکاوری، جایی به جز محل قبلی باشه که روش ننویسه. 

پ.ن. از دوستان اگه کسی توزیعی میشناسه که این برنامه روش پیش فرض هست بگه ممنون میشم :)

آفلاین alireza0361

• Jr. Member
  • *
برگرداندن اطلاعات پارتیشن ext4 پاک‌شده
« پاسخ #2 : 04 فروردین 1391، 05:04 ب‌ظ »
من تجربه‌ای که داشتم رو میگم.
اولا که به پارتیشن بندی دست نزنید.
ثانیا با یک دیسک زنده یا لینکوسی که اطلاعاتش روی اون پارتیشن نباشه بالا بیاید. کنار دستتون هم یک فلش یا هارد خارجی باشه. بعدش برنامه TestDisk رو نصب کنید (یا اگه نصبه، اجراش کنید) و اجازه بدید که بگرده.
در آخر اینکه، برای من خیلی خوب کار کرد. فقط باید محل ریکاوری، جایی به جز محل قبلی باشه که روش ننویسه. 

پ.ن. از دوستان اگه کسی توزیعی میشناسه که این برنامه روش پیش فرض هست بگه ممنون میشم :)

با سپاس از شما
با استفاده از برنامهٔ PhotoRec تونستم بخشی از اطلاعات پاک‌شده رو برگردونم.
برنامهٔ TestDisk و PhotoRec در دیسک زندهٔ Parted Magic موجود است که من متاسفانه نتونستم با برنامهٔ TestDisk اطلاعات رو برگردونم.
دیسک زندهٔ Parted Magic از لینک زیر قابل بارگیری است.
http://exo.enarel.eu/mirror/partedmagic
« آخرین ویرایش: 08 فروردین 1391، 03:48 ب‌ظ توسط alireza0361 »

آفلاین alireza0361

• Jr. Member
  • *
با استفاده از برنامهٔ PhotoRec تونستم فایل‌ها رو برگردونم. حتّی فایل‌های ویدیویی هم به صورت سالم برگردانده شدند.
با تشکر از دوستان

lomion

• مهمان
ما اینجا یه رسمی داریم که وقتی یه مشکلی [حل شد] یه عبارت [حل شد] اضافه می کنیم. ممنون میشم که شما هم عنوان پست اول رو ویرایش کنین و عبارت [حل شد]‌ رو به عنوان اضافه کنید. اینطوری هم این پست موضوع تعیین تکلیف میشه و هم اگه کسی براش مشکل مشابه پیش اومد می تونه از یک راه حل درست استفاده کنه.

آفلاین alireza0361

• Jr. Member
  • *
ما اینجا یه رسمی داریم که وقتی یه مشکلی [حل شد] یه عبارت [حل شد] اضافه می کنیم. ممنون میشم که شما هم عنوان پست اول رو ویرایش کنین و عبارت [حل شد]‌ رو به عنوان اضافه کنید. اینطوری هم این پست موضوع تعیین تکلیف میشه و هم اگه کسی براش مشکل مشابه پیش اومد می تونه از یک راه حل درست استفاده کنه.

بله دوست عزیز، ویرایش شد.