انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انجمن سازهای اوپن سورس  (دفعات بازدید: 766 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
انجمن سازهای اوپن سورس
« : 28 فروردین 1391، 01:50 ب‌ظ »
درود دوستان
به جز smf ایا انجمن ساز اوپن سورس دیگری وجود داره؟
کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : انجمن سازهای اوپن سورس
« پاسخ #1 : 28 فروردین 1391، 01:53 ب‌ظ »
در ویکی‌پدیای انگلیسی یه لیست از کلیه انجمن سازها می‌تونی پیدا کنی که آزاد و متن‌باز ها هم جزوشونه
لینک1
لینک۲

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #2 : 28 فروردین 1391، 11:10 ب‌ظ »
درود دوستان
به جز smf ایا انجمن ساز اوپن سورس دیگری وجود داره؟

بله که هست!

phpBB ؛ MyBB ؛ Drupal Forum و PowerBB همه اوپن سورس هستند!

البته یه سرچ در ویکیپدیا بزنید میتونید انجمن سازهای بیشتری رو بیابید ;)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین nekooee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
« پاسخ #3 : 29 فروردین 1391، 01:15 ق‌ظ »
البتهvbulletin اوپن سورس نیست اما اگر  بخوای استفاده کنی به نظر من از اینها خیلی بهتره.

البته کد ویبولتین همه فایلها php هست و راحت میشه خوندشون. اصلا php خودش سورسش آزاده برنامه هایی واسش مینویسن شاید
مثل بعضی برنامه های ubuntu پولی باشن ولی سورسهاشون کد شده نیست مثل ویندوز... ولی فکر کنم تنها فرقش با اوپن سورسها  اینه مجوزش واسه اون شرکت توسعه دهنده هست و دیگران حق ندارن اون رو توسعه بدن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 29 فروردین 1391، 02:50 ق‌ظ »
اصلا php خودش سورسش آزاده برنامه هایی واسش مینویسن
البته برنامه‌های PHP هم می‌تونند به صورت Bytecode یا سورس‌بسته (با چیزی مثل ionCube) ارائه بشوند.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 29 فروردین 1391، 08:58 ق‌ظ »
البته vbulletin اوپن سورس نیست اما اگر  بخوای استفاده کنی به نظر من از اینها خیلی بهتره.

البته کد ویبولتین همه فایلها php هست و راحت میشه خوندشون. اصلا php خودش سورسش آزاده برنامه هایی واسش مینویسن شاید
مثل بعضی برنامه های ubuntu پولی باشن ولی سورسهاشون کد شده نیست مثل ویندوز... ولی فکر کنم تنها فرقش با اوپن سورسها  اینه مجوزش واسه اون شرکت توسعه دهنده هست و دیگران حق ندارن اون رو توسعه بدن

vbulletin شاید اوپن‌سورس باشه، ولی آزاد نیست و این به اندازه ی انحصاری بودن بده، حتا شاید بدتر
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
« پاسخ #6 : 29 فروردین 1391، 12:49 ب‌ظ »
آره دوستان راستش دنبال قوی ترین انجمن ساز آزاد می باشم..نه اینکه صرفااوپن سورس باشه
کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #7 : 29 فروردین 1391، 01:22 ب‌ظ »
xenforo بچه ویبولتینه که آجاکس توش توفان میکنه :)
ولی مثل وی بی انحصاریه :(

آفلاین nekooee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
« پاسخ #8 : 29 فروردین 1391، 01:41 ب‌ظ »
اصلا php خودش سورسش آزاده برنامه هایی واسش مینویسن
البته برنامه‌های PHP هم می‌تونند به صورت Bytecode یا سورس‌بسته (با چیزی مثل ionCube) ارائه بشوند.

هنوز راه حلی برای کد کردن 100 درصد کدهای php و java و html نیامده یک سری برنامه ها برای کد کردن دستورات هست یا روشهای ابتکاری شرکتها که برای کد کردن استفاده میکنن اما توسط یک فرد حرفه ای خیلی راحت دیکد میشن. چون به هر حال اون کد باید درآخرین لحظه به حالت عادی در بیاد تا در سیستم اجرا بشه حالا چه سرور ساید چه کلاینت ساید فرق نمیکنه. و از همین روزنه برای دیکد کردن اونها راحت استفاده میشه. به همین دلیل خیلی شرکتها مثل ویبولتین دیگه زحمت کد کردن صفحات رو به خودشون ندادن اما خوب اگر کسی بخواد به صورت شرکتی اقدام به توسعه و فروش و ... نرم افزارش بکنه ازش شکایت میکنن
راستش من تو این 6 یا 7 سال که ویبولتین دارم خیلی ازش راضیم. این اوپن سورسهای موجود هم مطمئنا روز به روز پیش رفت میکنن ولی چون ویبولتین قدمتش زیاده و به مرور پیشرفت کرده هنوز خیلی جلوتر هست. البته یکسری تفاوتها سلیقه ای هست مثلا اینجا پست بزنید میپرید از تایپیک بیرون ولی ویبولتین اینجوری نیست که من با حالت ویبولتین خیلی راحت تر هستم.  یا اینجا برای خیلی کارها صفحه رفرش میشه اونجا همش آجاکس هست و در همان صفحه کارها صورت میگیره به اضافه پلاگ اینهای بسیار زیادی که روزانه برای ویبولتین ارائه میشه.
البته یک برتری اینجا احساس کردم که سرعت لود شدن صفحات خیلی سریع تر از ویبولتین هست حتی باوجود اینکه صفحه رفرش میشه سریعتر بعضی کارها انجام میشه
من الآن که به انجمن خودم عادت دارم از وقتی اینجا فعالیت میکنم میفهمم که چقدر امکانات ویبولتین بیشتر هست
انجمنهای رایگان و اوپن سورسی که دوستان گفتن من باید phpnuk رو هم بهشون اضافه کنم که هم پورتال داره و هم انجمن داره که اون هم اوپن سورس هست
سایت توسعه دهنده فارسی و پشتیبانی فارسی هم داره....
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1391، 01:48 ب‌ظ توسط nekooee »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #9 : 29 فروردین 1391، 03:29 ب‌ظ »
آره دوستان راستش دنبال قوی ترین انجمن ساز آزاد می باشم..نه اینکه صرفااوپن سورس باشه

MyBB رو تست کن :)

خودم دو سالی میشه که دارم ازش استفاده میکنم و حتی خیلی ها رو دیدم که از ویبالتین به سمت مای بی بی رفتند :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود