انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با ظاهر xfce  (دفعات بازدید: 3234 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!rezA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
مشکل با ظاهر xfce
« : 09 دی 1391، 10:14 ب‌ظ »
سلام
ببخشید
من روی ابونتو دسکتاپ xfce رو نصب کردم
بعد از این که وارد دسکتاپ میشه اصلا بصورت پیشفرض خودش نیست و یک دسکتاپ خالی هست که خودم باید موارد که میخوام رو اد کنم و به دسکتاپ اضافه کنم
پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی هیچ تغییر ایجاد نشد
اسکرین شات های محیط پیش فرض بصورت زیر هست
http://www.xfce.org/about/screenshots
ضمنا به این صورت نصب کردم
sudo apt-get install xfce4
ممنون میشم راهنمایی کنید
ممنون ومتشکر

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
پاسخ : مشکل با ظاهر xfce
« پاسخ #1 : 09 دی 1391، 10:27 ب‌ظ »
سلام
ببخشید
من روی ابونتو دسکتاپ xfce رو نصب کردم
بعد از این که وارد دسکتاپ میشه اصلا بصورت پیشفرض خودش نیست و یک دسکتاپ خالی هست که خودم باید موارد که میخوام رو اد کنم و به دسکتاپ اضافه کنم
پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی هیچ تغییر ایجاد نشد
اسکرین شات های محیط پیش فرض بصورت زیر هست
http://www.xfce.org/about/screenshots
ضمنا به این صورت نصب کردم
sudo apt-get install xfce4
ممنون میشم راهنمایی کنید
ممنون ومتشکر
مثلا چی دوست دارید رو دسکتاپ باشه؟ یه عکس بزارید از دسکتاپ خودتون و یه عکس از چیزی که دوست دارید باشه تا بهتون بگیم باید چیکار بکنید. به هر حال از توی Menu--->setting----->Setting Manager می‌تونید هرکاری انجام بدید.

آفلاین Al!rezA

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 09 دی 1391، 10:44 ب‌ظ »
سلام ممنون
 ظاهرش میخواستم همون ظاهر دیفالت xfce باشه
برام عجیب هست که قبلا توی 12.04 ازش بصورت دیفالت استفاده میکردم و خیلی ساده و خوب بود ولی الان مثل عکس پایین هست
http://uploadtak.com/images/k7943_2.png

خیلی ممنون ومتشکر

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 09 دی 1391، 10:58 ب‌ظ »
خوب اول از همه اینکه پنل نداری الان. دستور xfce4-panel رو اجرا کن تا پنل ظاهر بشه. بعد از Menu-->setting--Setting Manager--> Session and startup-->Genral گزینه Automatically save session of logout رو فعال کن تا بعد از هر لاگین خودکار پنل ظاهر بشه. بعد وقتی پنل ظاهر شد، روی پنل کلیک راست کن و در تنظمیاتش چیزهایی رو که دوست داری اضافه کن.

آفلاین Al!rezA

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 دی 1391، 11:24 ب‌ظ »
خوب اول از همه اینکه پنل نداری الان. دستور xfce4-panel رو اجرا کن تا پنل ظاهر بشه. بعد از Menu-->setting--Setting Manager--> Session and startup-->Genral گزینه Automatically save session of logout رو فعال کن تا بعد از هر لاگین خودکار پنل ظاهر بشه. بعد وقتی پنل ظاهر شد، روی پنل کلیک راست کن و در تنظمیاتش چیزهایی رو که دوست داری اضافه کن.
خیلی ممنونم از راهنمایی
تونستم پنل رو اضافه کنم به این روش که فرمودین
الان روی یه سیستم دیگه هم نصب کردم اولین بار بعد از نصب xfce یه پیغام ظاهر میشه که که میگه از تنظیمات دیفالت استفاده میکنه یا اینکه یک پنل خالی ایجاد کنه که من دومی رو به اشتباه زدم و مجبور شدم تمام موراد رو دستی اضافه کنم

اگه ممکنه لینک آموزشی برای شخصی سازی و زیبا تر کردن محیط xfce قرار بدین
خیلی ممنون ومتشکر

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 10 دی 1391، 12:02 ق‌ظ »
خوب اون گزینه‌ای که اول میاد برای انتخاب: برای غیر فعال کردنش
Menu-->Settings-->Session and Startup--->Generalو گزینه Display chooser on login رو ناپویا کن.

آیکونهای Faenza بسیار زیبا هستند که در ۳ شکل ارائه می‌شن. احتمالا می‌تونید از مرکز نرم‌افزار اوبونتو نصب کنید.

شمایل پنجره‌ها، آیکون‌ها و قلم پیش‌فرض رو می‌تونید عوض کنید در
Menu-->Settings-->appearanceمن از شمایل CratOS_lion استفاده می‌کنم که فکر می‌کنم اون رو هم میتونید از اینترنت پیدا کنید

استایل رو می‌تونید از
Menu-->Settings-->Window Managerتغییر بدید.

کامپوزیت رو فعال کنید در
Menu-->Settings-->window manager tweaks--> enable display compositingتمام گزینه‌های زیر کامپوزیت رو میتونید فعال کنید و شفافیت (opacity)پنجره‌ها رو هم میتونید تغییر بدید. من فقط شفافیت در زمان حرکت رو تغییر دادم (opacity of windows during move)

من از پنل ۲ خوشم نمیاد و حذفش می‌کنم. پنل ۱ (پنل اصلی که در بالاست) رو میشه کاملا شفاف کرد در
right click on panel-->panel-->appearanceو انتخاب none برای style و به راست کشیدن alpha.
حال میله item رو انتخاب کنید و گزینه window buttons  رو رنگی کنید و روی دکمه تنظیمات (چرخ‌دنده زیر علامت ضربدر سرخ) کلیک کنید و هر سه گزینه قسمت apearance رو فعال کنید ببینید خوشتون میاد یا نه.
در همین قسمت item می‌تونید روی علامت به‌اضافه کلیک کنید و چند launcher اضافه کنید و بعد لانچرها رو به زیر Application Menu انتقال بدید (به کمک پیکانهای بالا و پایین در همان قسمت items). بعد هر کدام از لانچرها رو رنگی کنید و دوباره دکمه تنظیمات رو کلیک کنید و نرم‌افزار مورد نظرتون رو اضافه کنید تا یک تعداد برنامه پرکاربرد رو به صورت آیکن روی پنل داشته باشید.

افزونه‌های lm_sensors و cpu graph هم وجود داره که می‌تونید نصب کنید و روی پنل استفاده کنید.

و در آخر اینکه توی گوگل عبارت steampunk wallpaper رو جستجو کنید و یک عکس خوب پیدا کنید:)
« آخرین ویرایش: 10 دی 1391، 12:07 ق‌ظ توسط omidtavana »

آفلاین Al!rezA

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 دی 1391، 09:21 ب‌ظ »
خیلی خیلی ممنونم
الان همشون رو انجام میدم

بازم خیلی ممنون