انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افزار راهنمای اوبونتو۱۴ توسط دوستم آقای میرزازاده  (دفعات بازدید: 5797 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
با سلام

این رویه که در پیش گرفتید من را بیشتر به یاد اپل می اندازد که حتی برای یک عکس باید از هفت خان رستم رد بشوی کدام اپن سورسی در جهان کاربرانش را مجبور به استفاده از مجرای خاصی می کند یک اپن سورسی خوب به جای اینکه به مقابله به مثل بپردازد بستری برای استفاده از نرم افزار خود در سایر پلتفرم ها می سازد مثل فایرفاکس و ... شما هم کار خوبی نکردی لینک مایکت را حذف کردی به جای اینکه جذب کنید چرا دفع می کنید بهتر است تجدید نظر کنید شما دارید اپن سورسی های ایران را کور می کنید

با احترام

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
سورسی از این برنامه آیا قراره آزاد منتشر بشه؟

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
سلام

دوستی که از من سورس خواسته اند سورس خاصی نیست ولی چون قوانین شما خیلی سخت گیرانه و ضد اپن سورس است می ترسم سورس را منتشر کنم ببینم هیچی ازش باقی نمانده ولی اگر این افکار بسته را رها کنید لینک می گزارم اگر مدیر سایت قول بدهد حذف نکند سورس برنامه ام را اپلود کنم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
متأسّفانه طبق قوانین انمن، نمی‌شه پیوند برنامه‌ی مایکت رو گذاشت. دوستانی که می‌خوان، خودشون مي‌رن اون‌جا و نصب می‌کنن. ولی ما نمی‌تونیم اون‌ها رو تشویق به استفاده از نرم‌افزارها غیرآزاد بکنیم.
مشکل هم سکّویی که شما برای نوشتن برنامه استفاده کردی نیست. مشکل اینه که تا کسی نرم‌افزار مایکت رو که آزاد نیست نصب نکنه، نمی‌تونه نرم‌افزار شما رو که آزاده نصب کنه. من و اکثریت کاربران این‌جا که نمی‌خوایم هیچ نرم‌افزار غیر آزادی داشته باشیم، به همین دلیل نمی‌تونیم نرم‌افزار آزاد شما رو نصب کنیم.
شما یا می‌تونی یه نسخه از apk برنامه رو جایی بارگذاری کنی و پیوند بارگیری اون رو به همراه پیوند کد مبدأ برنامه (همون که کامپایل می‌کنی و ازش خروجی می‌گیری) این‌جا بذاری تا دوستان بگیرن. یا بهتر از اون، کد مبداً اون رو روی جایی مثل گیت‌هاب قرار بدی و پیوندش رو این‌جا بذاری تا من یا هرکس دیگه‌ای که علاقه داشت مراحل افزودنش رو به F-Droid انجام بدم/بده.
« آخرین ویرایش: 31 امرداد 1393، 02:23 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
 ](*,)با سلام

سورس برنامه من با نرم افزار ازاد درست نشده پس شما خوشت نمی اید ولی نسخه apk را می زارم ولی از کجا معلوم شاید سرور ویندوزی باشه شما خوشت نمی اید دوست من شما دارید اپن سورس را تحریف می کنید مگر اینهمه اموزش و کتاب لینوکس را با نرم افزار ازاد نوشته اند اصلا خودتان متوجهید چی می گید هدف اپن سورس چی بود ؟! هدف اپن سورس که من 10 سال پیش با ان اشنا شدم و اولین سوزه را روی کامپیوترم نصب کردم نوشتن و ساخت نرم افزار های ازاد ( نه رایگان ) و اپن سورس بود نه تحریم ویندوز !!! یعنی اگر افیس را نمی خواهی گران بخری لیبر را بهتر از ان بسازی و در اختیار کسانی قرار بدهی که نمی توانند بخرند حالا ارباب بخشیده غلام نمی بخشه بابا مگر اپن سورس می خواهد اینترنت را از کار بیندازد قربون شکل ماهت یک کسی لطف کرده ابزار اپلود نرم افزار اندروید را در وب و موبایل ساخته منم نرم افزارم را در ان قرار دادم چرا نباید شما لینکش را بزاری مگر من می خواهم مایکت را تبلیغ کنم دارم لینک نرم افزار خودم را در اینترنت قرار می دهم والسلام درک این مطلب اینقدر سخت است اصلا اپن سورس یعنی برنامه نویسی نه اینکه یک عده بگویند این کار را بکن این را نکن اصلا به عنوان یک حداقل کاربر لینوکس با سابقه 10 سال درک نمی کنم
ا.م

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
ببخشید میپرم وسط بحث تخصصی.

گرانی آفیس یا ویندوز یا هرچیز دیگه ربطی به این مسائل نداره. هرکس که «آزادی» میخواد، میتونه توزیع‌های رایگان رو استفاده کنه یا اینکه توزیع‌های پولی (که فکر میکنم خیلی هم گران هستند) رو استفاده کنه.

خیلیها خیلی لطف‌ها میکنن. مایکروسافت هم مونو داده اینور که آزادی‌خواهان عرصه‌ی تکنولوژی و نرم‌افزار هم ازش استفاده کنن. (البته من اگه میخواستم از دات‌نت استفاده کنم، همون مایکروسافت ویندوز نصب میکردم که مال خودشه، بهتر توش کار میکنه).

مسئله‌ی تبلیغ مایکت نیست. من فکر میکنم مسئله تحمیل استفاده از یه چیز غیرآزاد هست. معمولا انجمن‌های مرتبط با نرم‌افزار آزاد و بازمتن این جور چیزها رو ترویج نمیدن (ولی نمیگن که اگه استفاده کردید، دیگه اینورا هم پیداتون نشه).

واقعا اوپن سورس یعنی برنامه‌نویسی؟ (من فکر میکردم اوپن سورس میشه متن‌باز/بازمتن/نرم‌افزاری که دیگران را از دیدن کد منبع منع نمیکند. آیا اشتباه میکردم؟ ???)
و هرچیزی قوانینی داره که باعث میشه آدم یه کارایی رو بکنه، یه کارایی رو نه. (از جمله اوپن سورس یا آزاد یا هرچیز دیگه)

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
بزودی نسخه جدید را که مطالبی در باره میز کار ها و یک مرورگر مبتدی را شامل می شود منتشر خواهم کرد در این مرورگر ساده می توانید داخل برنامه به جستجوی مطالب مرتبط در گوگل بپردازید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
شما هم کار خوبی نکردی لینک مایکت را حذف کردی
دوست عزیز، انگار قوانین سایت رو نخوندید!

۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند.
در حالت عادی چنین پست‌هایی قفل می‌شه، ولی به دلیل زحمتی که در این زمینه کشیدید، پست قفل نشده و با انتشار اون در یک محیط آزاد یا لینک مستقیم به برنامه‌ای که دارید، مخالفتی نیست.

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
با سلام

دوست گرامی حتی اگر هم اینطور باشد وب سایت ها مستثنی هستند خود اندروید اپن سورس است و طبق یکی از این قوانین اپن سورس شما می توانید با استفاده از ترم افزار ازاد نرم افزاری را طراحی کنید ولی سورس ان را منتشر نکنید قطعا این نرم افزار مایکت با اکلیپس ( نرم افزار ازاد) نوشته شده پس اپن سورس است حالا من با اید کار ندارم نرم افزار من اپن سورس است باز با این کاری ندارم نرم افزار من اموزشی است مثلا ایا کتاب راهنمای لینوکس که در مکینتاش نوشته شده بود و من 10 سال پیش می خواندم ایا باید سوخته می شد همین الان هم باز اکثرا انتشارات در امریکا با مک می نویسد حتی ویندوز را هم قبول ندارند من با این هم کاری ندارم فقط من یک لینک گذاشته بودم دوستان می توانستند بعد از نصب نرم افزار اموزشی من مایکت را حذف کنند برای من انتشار نرم افزار کاری ندارد ولی وقتی راه ساده تری است چرا لقمه را بپیچانیم من باز تاکید می کنم هیچ کسی تا به امروز در دنیا مدعی نشده اندروید اپن سورس نیست منم از شما می شنوم  :o ???

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
شما فرض کنید من اموزشم را در یک وب سایت گذاشتم سرور وب سایت ویندوز است حالا شما بفهمید سرور ویندوز است ایا باز لینک اموزش من را پاک می کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟ ](*,)

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
با سلام

دوست گرامی حتی اگر هم اینطور باشد وب سایت ها مستثنی هستند خود اندروید اپن سورس است و طبق یکی از این قوانین اپن سورس شما می توانید با استفاده از ترم افزار ازاد نرم افزاری را طراحی کنید ولی سورس ان را منتشر نکنید قطعا این نرم افزار مایکت با اکلیپس ( نرم افزار ازاد) نوشته شده پس اپن سورس است حالا من با اید کار ندارم نرم افزار من اپن سورس است باز با این کاری ندارم نرم افزار من اموزشی است مثلا ایا کتاب راهنمای لینوکس که در مکینتاش نوشته شده بود و من 10 سال پیش می خواندم ایا باید سوخته می شد همین الان هم باز اکثرا انتشارات در امریکا با مک می نویسد حتی ویندوز را هم قبول ندارند من با این هم کاری ندارم فقط من یک لینک گذاشته بودم دوستان می توانستند بعد از نصب نرم افزار اموزشی من مایکت را حذف کنند برای من انتشار نرم افزار کاری ندارد ولی وقتی راه ساده تری است چرا لقمه را بپیچانیم من باز تاکید می کنم هیچ کسی تا به امروز در دنیا مدعی نشده اندروید اپن سورس نیست منم از شما می شنوم  :o ???
کاری به بودن یا نبودن پیوند ندارم.
فقط:
کسی راجع به اندروید حرف نزد!ایشون راجع به نرم افزار مایکت حرف زدن.متنش ارائه نشده پس متن باز نیست!ربطی هم نداره که با یا برای چی نوشته شده.
در ضمن منظور ایشون از آزاد برنامه ای تحت مجوزی مثل gpl یا... هستش.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
با سلام

شما حتی معنی منبع باز (اوپن سورس) رو نمیدونید. اگر برنامه آموزشی‌تون رو منبع باز میدونید باید تمام سورسش (از عکس و متن گرفته تا اگر اسکریپتی که برای سرهم بندیش استفاده کردید) رو با مجوز آزاد منتشر کنید. اگر من کتابی رو با بسته ترین سیستم عامل جهان و نرم افزار کرک شده بنویسم باز صاحب محتوایی که تولید کردم خودم هستم و با هرمجوری که دوست داشتم میتونم منتشرش کنم.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ug1482304631

• Newbie
  • *
به نظر می رسد بیماری لینوکس در ایران پایان ندارد مطمین باشید با این رویه نه تنها به اپن سورس کمک نکردید بلکه تیشه به ریشه ان زدید شما لطف کن بگو چه تغییراتی در اینهمه نرم افزار منتشر شده دادید من هم بدانم مثلا اوبونتو متنش هم در اختیارتان است تا به حال چه گلی به سر ان زدید که من بیایم چند خط سورسم را که فقط اموزش است بدهم به شما واقعا حرف خنده داری زدید اگر نرم افزار من را دانلود کنید و بخوانید سورسشم انگار خواندید نرم افزار اموزشی من نمی دانم چه سورسی ممکن است داشته باشد بدرد شما بخورد دارم کم کم پشیمان می شوم بهتر است از فردا بنشینم برای سی شارپ برنامه بنویسم و پولی بزارم مایکت به جای دانلود کردن و نظر دادن کلی چرت و پرت تحویل گرفتم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
۵. انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد مایل نماید معذور است و حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش چنین ارسال‌هایی را برای خود محفوظ می‌داند.
در صورتی که نرم‌افزار شما به صورت آزاد منتشر بشه، با کمال میل از شما پشتبیانی می‌کنیم، ولی متاسفانه در حال حاضر به دلیل قوانین سایت از چنین کاری معذوریم.