انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای پارتیشن بندی برای نصب اوبونتو ۸.۰۴  (دفعات بازدید: 5488 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
سه تا سوال دارم : 1- منظورتون از Partitioner کدام است . فکر نکنم توی مراحل نصب همچین چیزی باشه . لطفا توضیح دهید . 2- شما میگید که پارتیشنی رو که قبلا خالی کردید delete کنم ولی من که پارتیشن رو خالی نکردم . یعنی نمیشه مثل مراحل نصب ویندوز پارتیشنی رو که می خوام فرمت کنم و بعد اوبونتو رو نصب کنم . 3- شما میگید که پارتیشنی رو که می خوای delete کن . آیا با delete کردن پارتیشن حذف می شود یا محتویات درون آن پاک می شود .

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
سه تا سوال دارم : 1- منظورتون از Partitioner کدام است . فکر نکنم توی مراحل نصب همچین چیزی باشه . لطفا توضیح دهید . 2- شما میگید که پارتیشنی رو که قبلا خالی کردید delete کنم ولی من که پارتیشن رو خالی نکردم . یعنی نمیشه مثل مراحل نصب ویندوز پارتیشنی رو که می خوام فرمت کنم و بعد اوبونتو رو نصب کنم . 3- شما میگید که پارتیشنی رو که می خوای delete کن . آیا با delete کردن پارتیشن حذف می شود یا محتویات درون آن پاک می شود .
سلام
اول برنامه پارتیشنر همونقسمت انتخاب پارتیشن موقع نصب اولونتو
۲- منظور از اینکه پارتیشن رو خالی کن اینکه اگه پارتیشن فرمت یا delete بشه اطلاعاتش پاک میشه پس بهتره قلا اطلاعات رو جای دیگه ای بریزی.
۳- delete کردن پارتیشن هم پارتیشن رو ازبین میبره و هم اطلاعات درونش رو پاک می کنه.

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
پیشنهاد می‌کنم پارتیشن رو از توی ویندوز دیلیت نکنید. بلکه همون موقع نصب لینوکس دیلیت کنید. کلاً هیچ وقت هیچ قسمتی از هارد رو unpartitioned (بدون پارتیشن) نذارید بمونه(همون موقع که یه پارتیشن رو دیلیت می‌کنید، جاش رو پر کنید). چون ممکنه از extended شوت بشه بیرون! و این یعنی کلی دردسر!
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1387، 10:55 ب‌ظ توسط ilius »

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
پیشنهاد می‌کنم پارتیشن رو از توی ویندوز دیلیت نکنید. بلکه همون موقع نصب لینوکس دیلیت کنید. کلاً هیچ وقت هیچ قسمتی از هارد رو unpartitioned (بدون پارتیشن) نذارید بمونه(همون موقع که یه پارتیشن رو دیلیت می‌کنید، جاش رو پر کنید). چون ممکنه از extended شوت بشه بیرون! و این یعنی کلی دردسر!

سلام
تایید می شه این بلا سرم اومده.
موفق باشید

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
سلام . اگه من بخوام که برای پارتیشن بندی یک پارتیشن خام یا خالی داشته باشم باید چیکار کنم .

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
سلام . اگه من بخوام که برای پارتیشن بندی یک پارتیشن خام یا خالی داشته باشم باید چیکار کنم .
منظورتون اینه که از کل حجم هاردتون استفاده کنید و لینوکس رو نصب کنید؟

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
اگه فضای اضافی روی هارد دارید، بجای اینکه بدون پارتیشن بذاریدش، یه پارتیشن با فرمت دلخواه اونجا درست کنید، مجبور نیستید که حتماً ازش استفاده کنید، اما بدون پارتیشن هم نذارید.