انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای پارتیشن بندی برای نصب اوبونتو ۸.۰۴  (دفعات بازدید: 5491 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما . من قبلا یکی دو بار درباره نصب اوبونتو سوال کرده بودم ولی جوابم رو به صورت واضح دریافت نکردم . ببینید من چی میگم . من یک هارد 160 گیگ دارم که توش 5 تا پارتیشن قرار دارد و توی 3 تا از پارتیشن ها ویندوز xp نصب هست و توی 2 تای دیگه اطلاعات خودم از قبیل فیلم و عکس و غیره قرار دارند . در ضمن فرمت همه ی پارتیشن ها NTFS هست وتا حالا هیچ لینوکسی روی هیچ کدام از پارتیشن ها نصب نشده است . من می خوام که یکی از پارتیشن ها رو که ویندوز xp خودم روش نصب است را به طور کامل فرمت یا خالی کنم و اوبونتو نسخه 8.04 را که از سایت رسمی اوبونتو دانلود کردم توش نصب کنم . من نمی خوام که اوبونتو و ویندوز xp را در کنار هم داشته باشم . حجم پارتیشنی که می خوام اوبونتو را توش نصب کنم 20 گیگ هستش . لطفا اگه میشه یک آموزش جامع و کامل درباره همه کارهایی که من باید برای نصب اوبونتو انجام بدهم بدهید از مراحل نصب گرفته تا پارتیشن بندی و غیره . خیلی ممنون .

آفلاین alchemist1360

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام و خسته نباشی
برای حذف یک ویندوز به صورت کامل بهتر است که پارتیشنی که رور ان ویندوز نصب شده است را به طور کامل حذف کنید. زیرا این درایو قابل فرمت کردن نیست. برای اینکار:
1- سی دی ویندوز را در سی دی رام قرار داده و کاممپیوتر را بوت کنید
2- به مر حله نصب ویندوز بروید
3- در صفحه ای که پارتیشن های شما نشان داده شده اند (ویندوز ها نیز نشان داده می شوتد) پارتیشنی را که ویندوزی که باید حذف شود را انتخاب کنید. کلید D را فشار دهید تا این پارتیشن حذف شود.
4- در صفحه جدید عمل خود را تایید کنید.
5- حال کامپیوتر خود را به صورت دستی (با کمک کلید کیس) ری استارت کنید. سی دی ویندوز را بردارید. اگر با استفاده از یکی از ویندوز های خود بوت شوید خواهید دید که یکی از درایوهایتان حذف شده است.
6- با استفاده از سی دی LINUX خود بوت شوید و مراحل نصب را ادامه دهید...
(شما نیازی ندارید که با استفاده از windows پارتیشن جدیدی ایجاد کنید. زیرا لینوکس با فرمت خاص خود ان را فرمت خواهد کرد. فقط باید دقت کنید که پارتیشن درست را هنگام نصب LINUX انتخاب کنبد.................
موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1387، 05:32 ب‌ظ توسط alchemist1360 »

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
سلام
فکر کنم اون سری هم همین سوال رو پرسیدی.
خوب حالا فهمیدم.
این کار بهتره.
با سی دی لایو اوبونت بیا بالا.(یعنی با سی دی اوبونتو بوت کن بعد گزینه try ubuntu withouy any change to your computer رو انتخاب کن.
بعد وقتی کامل اومد بالا برو توی یک ترمینال و بزن sudo gparted
حالا یه نرم افزار باز می شه مثل partition magic درایوی رو که ویندوز توشه راست کلیک کن و پاکش کن.
حالا ریستارت کن این سری install ubuntu رو انتخاب کن بعد وقتی وقت پارتشن بندی رسید گزینه use maximum free space رو انتخاب کن

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
آقا کلا تمام کارهایی که من باید انجام بدهم رو به صورت تصویری توضیح بدهید . از گذاشتن سی دی در درایو تا .....

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
آقا کلا تمام کارهایی که من باید انجام بدهم رو به صورت تصویری توضیح بدهید . از گذاشتن سی دی در درایو تا .....
یه سری به وبلاگ www.myubuntu.blogfa.com بزن فکر کنم اموزش تصویری نصب اوبونتو  رو داشت
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین Masoud

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
نقل‌قول
با سی دی لایو اوبونت بیا بالا.(یعنی با سی دی اوبونتو بوت کن بعد گزینه try ubuntu withouy any change to your computer رو انتخاب کن.
بعد وقتی کامل اومد بالا برو توی یک ترمینال و بزن sudo gparted
حالا یه نرم افزار باز می شه مثل partition magic درایوی رو که ویندوز توشه راست کلیک کن و پاکش کن.

نصب با دیسک زنده - تهیه و تدوین:  محمدرضا میردامادی
http://wiki.ubuntu-ir.org/Installation/Hardy/Live

فقط تو مرحله چهارم (پارتیشن بندی) بجای گزینه ی اول گزینه ی سوم رو (Guided - use the largest free space) انتخاب کن.
!Open mind, open source

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
سلام
واقعا دستتون درد نکنه همیشه گفتم یکی از بهترین امکانات اوبونتو همین انجمن های فارسی است.
توضیحات دوستان کامل کامل بود.
موفق باشید.

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
سلام . بابا من دیگه خسته شدم . آخه برای نصب اوبونتو 8.04 من باید چیکار کنم . یه جا میگید که باید پارتیشن بندی کنم و توی این صفحه زیر که آدرسش مینویسم اصلا صحبتی از پارتیشن بندی نیست . شما میگید که باید 3 تا پارتیشن بسازم ولی توی آموزش نصب تو آدرس زیر اصلا حرفی زده نشده است . بابا تکلیف من رو روشن کنید دیگه . من که میگم توی هاردم 5 تا پارتیشن دارم و می خوام که توی یکی از اون ها اوبونتو رو نصب کنم ( فقط اوبونتو ) . من که هاردم پارتیشن بندی هست دیگه نیازی به پارتیشن بندی ندارم . لطفا این دفعه یک آموزش جامع و کامل درباره نصب اوبونتو به من بدهید . یعنی شما فرض کنید که من سی دی اوبونتو را در اختیار دارم و می خوام که اوبونتو رو توی یکی از درایوهام به طور کامل نصب کنم . بگید که باید چیکار کنم و تمام کارهایی را که باید انجام بدم رو به صورت تصویری توضیح بدهید . خدا کنه این بار آخر باشه .

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
دوست عزیز چرا عصبانی میشی ؟
این که کاری نداره
این آموزش تصویری نصب با Wubi
ok ?
اگه مشکل دیگه ای هست بفرما
http://myubuntu.sekke.net/index.php/blog/show/Wubi-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%B1-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2.html
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
سلام . بابا من دیگه خسته شدم . آخه برای نصب اوبونتو 8.04 من باید چیکار کنم . یه جا میگید که باید پارتیشن بندی کنم و توی این صفحه زیر که آدرسش مینویسم اصلا صحبتی از پارتیشن بندی نیست . شما میگید که باید 3 تا پارتیشن بسازم ولی توی آموزش نصب تو آدرس زیر اصلا حرفی زده نشده است . بابا تکلیف من رو روشن کنید دیگه . من که میگم توی هاردم 5 تا پارتیشن دارم و می خوام که توی یکی از اون ها اوبونتو رو نصب کنم ( فقط اوبونتو ) . من که هاردم پارتیشن بندی هست دیگه نیازی به پارتیشن بندی ندارم . لطفا این دفعه یک آموزش جامع و کامل درباره نصب اوبونتو به من بدهید . یعنی شما فرض کنید که من سی دی اوبونتو را در اختیار دارم و می خوام که اوبونتو رو توی یکی از درایوهام به طور کامل نصب کنم . بگید که باید چیکار کنم و تمام کارهایی را که باید انجام بدم رو به صورت تصویری توضیح بدهید . خدا کنه این بار آخر باشه .

WUBI رو پیشنهاد نمی‌کنم چون تعداد کمی در این مورد تجربه دارند و ممکنه مشکلی براتون پیش بیاد که کسی نتونه کمک کنه
خوب برای نصب شما با دیسک لایو اوبونتو ۸.۰۴ که سیستم خودتون رو بوت کنید روی Install کلیک کنید و شروع به نصب کنید
تا اینکه به Partitioner میاد و شما باید پارتیشن بندی کنید که اونم خیلی راحته
اول درایوی که برای نصب خالی کردید رو delete کنید و طبق راهنمایی جامع ویکی پارتیشن بندی کنید یعنی سه تا پارتیشن خودتون رو بسازید:
1- پارتیشن swap که فضایی دو برابر رم رو بهش اختصاص بدید مثلا اگه رو ۲۵۶ داری فضای swap رو ۵۱۲ در نظر بگیرید.
2- پاتیشن / که بین ۶ تا ۱۰ گیگ به این پارتیشن اختصاص بدید کفایت می‌کنه
3- پارتیشن home/ که فضای باقیمانده که هرچی بیشتر بهتر رو به این پارتییشن بدید
خوب ادامه نصب هم که خیلی راخته
مشکلی داشتی بگو ;)

آفلاین sorena

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 484
دوست من خونسرد و صبور باشید. برای تاپیک‌های خود عناوین مناسب انتخاب کنید و برای یک موضوع از باز کردن چند تاپیک خودداری کنید.
شاد و موفق باشی

عناوین تکراری با هم ادقام شد.
In The World That Has No fences Or Walls , Who Need Gates Or Windows

آفلاین Masoud

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
نقل‌قول
فقط تو مرحله چهارم (پارتیشن بندی) بجای گزینه ی اول گزینه ی سوم رو (Guided - use the largest free space) انتخاب کن.

با انتخاب این گزینه برنامه ی نصب به صورت خودکار پارتیشن های لازم رو با حجم مناسب درست می کنه ، و دیگه لازم نیست خودت دستی پارتیشن بندی کنی. این آسون تر دیگه نداریم!
!Open mind, open source

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
سلام
دوست من زیاد عجله نکن این راهنما ها که دوستان گذاشتن خیلی کامله.
الان بگو ببینم مشکنلت با پارتیشن بندی حل شدن یا نه اگه نه دوباره یه راهنمای کامل برات بذاریم.

موفق باشی

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
سلام . ببینید درست میگم . وقتی که اوبونتو اومد بالا زبان رو انتخاب میکنم . بعد گزینه install ubuntu رو می زنم . بعد روی install کلیک می کنم . بعد زبان انگلیسی رو انتخاب می کنم . بعد منطقه زمانی رو انتخاب می کنم . بعد نوع ورودی صفحه کلید رو انتخاب می کنم . بعد وارد مرحله پارتیشن بندی میشم که مهمترین مرحله است . حالا مشکل من اینجاست . به من بگید که چیکار کنم . ( من می خوام که اوبونتو رو تنهایی نه در کنار وبندوز توی پارتیشنی که دوست دارم نصب کنم ) . یک نکته رو به شما بگم که پارتیشنی رو که می خوام توش اوبونتو رو نصب کنم هنوز فرمت نکردم و می خوام که توی مراحل نصب غرمت کنم و به جاش اوبونتو رو نصب کنم مثل مراحل نصب ویندوز . لطفا من رو کمک کنید .

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم

WUBI رو پیشنهاد نمی‌کنم چون تعداد کمی در این مورد تجربه دارند و ممکنه مشکلی براتون پیش بیاد که کسی نتونه کمک کنه
خوب برای نصب شما با دیسک لایو اوبونتو ۸.۰۴ که سیستم خودتون رو بوت کنید روی Install کلیک کنید و شروع به نصب کنید
تا اینکه به Partitioner میاد و شما باید پارتیشن بندی کنید که اونم خیلی راحته
اول درایوی که برای نصب خالی کردید رو delete کنید و طبق راهنمایی جامع ویکی پارتیشن بندی کنید یعنی سه تا پارتیشن خودتون رو بسازید:
1- پارتیشن swap که فضایی دو برابر رم رو بهش اختصاص بدید مثلا اگه رو ۲۵۶ داری فضای swap رو ۵۱۲ در نظر بگیرید.
2- پاتیشن / که بین ۶ تا ۱۰ گیگ به این پارتیشن اختصاص بدید کفایت می‌کنه
3- پارتیشن home/ که فضای باقیمانده که هرچی بیشتر بهتر رو به این پارتییشن بدید
خوب ادامه نصب هم که خیلی راخته
مشکلی داشتی بگو ;)

چیزایی که بهتوم میگیم رو می‌خونین؟
راهنمای بالا رو بخونید مشکلی نیست ;)