انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Force Quit  (دفعات بازدید: 3967 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 160
Force Quit
« : 09 اردیبهشت 1386، 02:11 ب‌ظ »
سلام
دیروز ubuntu 7.04 کاملا درست کار میکرد. امروز که کامپیوتر رو روشن کردم، بعضی از برنامه ها مثل Gedit, Movie Player درست اجرا نمیشن :-\
مثلا هر چی gedit میزنم، اتفاقی نمی افته... Movie Player هم اجرا میشه اما اونقدر میمونه تا من ForceQuit کنم(یعنی نمیتونم آهنگی اجرا کنم) :'(

نکنه دوباره باید از نو لینوکس نصب کنم ؟ ::) دوباره باید همه چیز رو دانلود کنم؟ :'( :'(

# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# /dev/sda5
UUID=1e240c8d-c7af-4a79-a4ad-cb157e494afd /               xfs     defaults        0       1
# /dev/sda6
UUID=7d839aa0-4cb0-4008-b9ac-ded3da9957fb /boot           ext3    defaults        0       2
# /dev/sda7
UUID=4d9c298f-ed89-4bbf-b7e6-7425ccfb8702 /home           xfs     defaults        0       2
# /dev/sda1
UUID=10F0F389F0F372F8 /media/sda1     ntfs    defaults,nls=utf8,umask=007,gid=46 0       1
# /dev/sda10
UUID=2A1DD9E6758FD348 /media/sda10    ntfs    defaults,nls=utf8,umask=007,gid=46 0       1
# /dev/sda11
UUID=A2B26804DF9A87EB /media/sda11    ntfs    defaults,nls=utf8,umask=007,gid=46 0       1
# /dev/sda8
UUID=20f962ba-8570-47fd-ab91-d9a5ef5a91e8 /media/sda8     xfs     defaults        0       2
# /dev/sda9
UUID=0efae3ae-cfda-48cd-9968-ba06878bda2c none            swap    sw              0       0
/dev/scd1       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto     0       0
/dev/scd0       /media/cdrom1   udf,iso9660 user,noauto     0       0
/dev/fd0        /media/floppy0  auto    rw,user,noauto  0       0
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1386، 02:14 ب‌ظ توسط Afshin_Zavar »

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
پاسخ به: Force Quit
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1386، 02:15 ب‌ظ »
سلام
می تونی از اول نصب کنی . پارتیشن home نداری ؟
از نرم افزار aptoncd استفاده کن از دانلودهات بک آپ میگیره بعدش می تونی restore کنی

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1386، 06:06 ب‌ظ »
بابا مهدی جان، دو روز پیش پارتیشن بوت به خاطر یه اشتباه خراب شد، طوری که گراب غیر قابل برگشت شد... مجبور شدم همه چیز رو از اول نصب کنم.
بعد که لینوکس نصب شد،  دسکتاپ لود نمیشد ( فکر کنم به خاطر Desktop Effects بود )
واسه همین دیروز همه پارتیشن ها رو از اول فرمت و لینوکس رو نصب کردم و شب هم درایور های صوتی و گرافیکی و Codec ها رو بعلاوه چند برنامه دیگه مثل Numlockx رو دانلود و نصب کردم...
امروز صبح که وارد لینوکس شدم... به ظاهر همه چیز درست بود اما Movie Player همینطوری میموند( ماوس به حالت busy میرفت) مجبور شدم Force quit کنم. وقتی هم که gedit رو با sudo فراخوانی میکردم هیچ اتفاقی نمی افتاد  :'(

اینطور که نمیشه، هی لینوکس یه چیزیش بشه و من همه چیز رو از اول دانلود کنم ::) نمیشه یه Restore Point تعریف کرد؟ نمیشه علت یابی کرد؟ پس این Homa جدید کی قراره بیاد بیرون ؟؟

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 09 اردیبهشت 1386، 06:13 ب‌ظ »
راستش تو این سه سالی که با لینوکس ور رفتم و دستکاریش کردم مشکل تو رو نداشتم و کمتر از یه سال هم دوباره نصبش نکردم

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #4 : 09 اردیبهشت 1386، 11:02 ب‌ظ »
یه کاربر جدید بسازید و با اون وارد سیستم بشید، ببینید اونم همین مشکلات رو داره...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 09 اردیبهشت 1386، 11:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
یه کاربر جدید بسازید و با اون وارد سیستم بشید، ببینید اونم همین مشکلات رو داره...

قبل از اینکه راهنماییتون رو تست کنم این نکته رو اضافه کنم که تصور میکنم مشکل از کدک ها Gstream باشه چون تا آخر وقت داشتم کدک های gstream رو واسه انواع فایلها نصب میکردم.

ضمنا نتونستم با apt-get remove gstream حذفش کنم.

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 اردیبهشت 1386، 01:21 ب‌ظ »
مهدی جون
پنجره users and group یه پنجره سفید میاد و هیچی توش نیست!!!

جل الخالق ! چه بلایی سر لینوکس اومد ؟!  ::)

مهدی جون این همای جدید رو زودتر تولید کن   :-*

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 اردیبهشت 1386، 07:09 ب‌ظ »
از دستور newuser خط فرمان استفاده کن

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #8 : 11 اردیبهشت 1386، 10:54 ق‌ظ »
برای ساختن کاربر جدید برید به محیط خط فرمان مثلا با فشردن کلیدهای Ctrl + Alt + F1 و بعد با دستور useradd new_user یک کاربر جدید بسازید.
در مورد هما هم امیدوارم تا پایان این هفته آماده بشه...

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 11 اردیبهشت 1386، 11:20 ق‌ظ »
با recovery mode و کاربر root لاگین کردم... به ظاهر همه چیز درست بود. اما چو نمیدونستم بعدش باید چیکار کنم... دوباره اوبونتو نصب کردم.

درسته که مشکل از کدک ها بود و احتمالا دیگه نباید توی لینوکس آهنگ گوش کنم!  اما مشکل بدتر اینه که ظاهرا Desktop Effect رو نباید فعال کرد. چون بعد از اینکه لینوکس جدید رو نصب میکنی و می خواد پارتیشن home/ رو بخونه... تمام دسکتاپ به هم میریزه... ::)

« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1386، 11:23 ق‌ظ توسط Afshin_Zavar »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #10 : 11 اردیبهشت 1386، 01:43 ب‌ظ »
مشکل از کدکها نیست! من خودم همه کدکها رو دارم... هما هم همه کدکها رو نصب میکنه و این مشکلات رو هم درست نمیکنه.
شاید همون Desktop Effects مشکلی ایجاد کرده باشه... Desktop Effects بر اساس Compiz هست و ممکنه که کارت گرافیکی شما توانایی پشتیبانی نداشته باشه یا اینکه راه‌اندازش نصب نشده باشه...
به هر حال اگر مشکل با کاربر root حل شده یعنی اینکه یه تغییراتی تو پوشه کاربری شما ایجاد شده بوده که نیازی به نصب مجدد هم نداشته. میتونستید یه کاربر جدید بسازید و با اون وارد بشید یا اینکه فایلهای تنظیمی کاربر خودتون رو حذف کنید و مجددا وارد بشید تا دوباره از نو یه میزکار تمیز داشته باشید :)

تو نسخه جدید اوبونتو برای نصب کدکها کافیه که روی فایل مورد نظرتون دوبار کلیک کنید و بعد خودش بهتون میگه که به کدک نیاز داره و همون کدکها رو هم از اینترنت میگیره و نصب میکنه... اگر اینترنت پر سرعت ندارید میتونید فعلا چندتایی از کدکها که براتون ضروری تر هست رو نصب کنبد و کمی صبر کنید تا نسخه جدید هما بیاد...

یه نکته دیگه اینکه شما گفتید همه کدکها را دانلود کرده بودید. از اونها backup نگه داشتید ؟؟؟

آفلاین Afshin_Zavar

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 11 اردیبهشت 1386، 01:50 ب‌ظ »
نقل‌قول
یه نکته دیگه اینکه شما گفتید همه کدکها را دانلود کرده بودید. از اونها backup نگه داشتید ؟؟؟
نه به جون مهدی .
از این کارا تو لینوکس بلد نیستم  8)

نقل‌قول
میتونستید یه کاربر جدید بسازید و با اون وارد بشید یا اینکه فایلهای تنظیمی کاربر خودتون رو حذف کنید و مجددا وارد بشید تا دوباره از نو یه میزکار تمیز داشته باشید
خیلی سعی کردم با همون Recovery mode تنظمیات مربوط به کاربر afshin رو پاک کنم اما اول اینکه بلد نبودم دوم اینکه اجازه ورود به user and groups رو نمیداد

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
    • هزاردستان
« پاسخ #12 : 11 اردیبهشت 1386، 02:27 ب‌ظ »
برای backup گرفتن از کل مخزنهاتون و فایلهایی که دانلود کردید از دستور زیر استفاده کنید
sudo tar zcvf apt.tgz /etc/apt/ /var/lib/apt/ /var/cache/apt/
برای حذف کردن تنظیمات کاربری‌تون تو محیط Gnome و برای اینکه یه میزکار تمیز داشته باشید از دستورات زیر استفاده کنید :)
Alt + Ctrl + F1
cd ~
mkdir gconf_old
mv .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity gconf_old
Alt + Ctrl + F7