انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: File manager با گراف غیر درختی.  (دفعات بازدید: 565 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین irancplusplus

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
File manager با گراف غیر درختی.
« : 22 تیر 1392، 08:12 ق‌ظ »
دنبال یه فایل منیجر (=اکسپلورر) برای اوبونتو هستم که یه فایلو بشه توو چندتا فولدر قرار داد. یه فایل در هارد دیسک چندتا آدرس در فایل مینیجر داشته باشه. اگه اد-آن خاصی برای نوتیلوس یا دلفین برای این باشه خیلی بهتره.

کسی اطلاعی داره؟!
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1392، 08:19 ق‌ظ توسط irancplusplus »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ : File manager با گراف غیر درختی.
« پاسخ #1 : 22 تیر 1392، 09:52 ق‌ظ »
اگر منظورت چیزی شبیه لینک است، دستور ln رو داریم که سافت یا هارد لینک می سازه از یک فایل. فایل توی چند جا دیده می شه ولی در اصل روی دیسک فقط یک جا است (سافت لینک). ربطی به فایل منیجر نداره اگر اینه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #2 : 22 تیر 1392، 11:00 ق‌ظ »
ممنون از جادی، من هم با اجازه کمی پست ایشون رو کامل کنم:
ln -s /path/to/first /path/to/second در این جا /path/to/first آدرس فایل اصلی و /path/to/second آدرس جایی که می خوای لینک بدی،مثلا اگر بخوای فایل example رو از پوشه ی خانگیت به پوشه ی example2 داخل پوشه ی خانگیت لینک بدی:
ln -s ~/example ~/example2

آفلاین irancplusplus

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
« پاسخ #3 : 22 تیر 1392، 11:09 ق‌ظ »
من فایل‌های زیادی دارم که به شدت نیاز به تقسیم بندی دارن. دنبال یه چیزی مثل تگ هستم. می خوام تگ ها را به صورت فولدر نشون بده. مثلا این صفحه رو ببینید:
http://askubuntu.com/tags

روی هر تگ  کلیک کنید همه سوالات مربوط به اون تگ رو نشون میده. اما ممکنه یه سوال در چندین لینک پیدا بشه. گفتم شاید فایل منیجری باشه که به همین شکل عمل کنه. بشه یه فایل رو در چند فولدر عضو کرد. این کار برای دسته بندی فایل ها خیلی کمک می کنه.

مثلا به عنوان یه کاربرد فرض کنید همه فایل های pdf در یک فولدر باشن و همه فایل های متنی مربوط به برنامه نویسی در یه فولدر دیگه. اما ممکنه یه فایل در هر دو فولدر باشه. یعنی فولدر ها اشتراک دارن. اما این طوری تقسیم بندی شدن بدون این که مشکلی در محل فایل ها در هارد وجود داشته باشه.

ایده لینک که گفتید تا حدی خوبه اما همه چیز مصنوعی و پر زحمته. برای تقسیم بندی فایل هاخیلی جالب در نمیاد.

نمونه این جور فولدر سازی توی DVD (یا فایل‌های ISO) امکان داره. اما روی هارد نمی دونم. ضمن این که در هارد بر عکس DVD امکان تغییر هم هست.
شاید با این ایده نرم افزاری ساخته شده باشه و کسی بدونه. ممکنه فایل منیجر هم نباشه فقط نرم افزار تقسیم بندی یا جست و جوی فایل باشه.
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1392، 11:16 ق‌ظ توسط irancplusplus »