انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آموزش به یه لینوکس ندیده  (دفعات بازدید: 3305 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین micheal-tnt

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
آموزش به یه لینوکس ندیده
« : 04 آذر 1387، 12:25 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان ، :D
من همین دیروز یه ubuntu 8.4 رو نصب کردم از هیچیش سر در نمیارم ](*,) ](*,) لطفا آموزش کامل نصب  wine رو بنویسین اگه امکانش هست توضیحات کامل باشه . چند تا از پست ها رو دیدم ولی چون تازه کارم از این کد هایی که نوشته بودن هم سر در نیاوردم که چیکارشون باید بکنم .

آفلاین Farshid

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
پاسخ به: آموزش به یه لینوکس ندیده
« پاسخ #1 : 04 آذر 1387، 01:02 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان ، :D
من همین دیروز یه ubuntu 8.4 رو نصب کردم از هیچیش سر در نمیارم ](*,) ](*,) لطفا آموزش کامل نصب  wine رو بنویسین اگه امکانش هست توضیحات کامل باشه . چند تا از پست ها رو دیدم ولی چون تازه کارم از این کد هایی که نوشته بودن هم سر در نیاوردم که چیکارشون باید بکنم .

دورد

دوست عزیز اول جست‌جو... ;)

خوب شما راهنمای واین رو خوندید کجاش رو مشکل دارید؟

سوالتون رو موردی بپرسید حتما جوای می‌گیرید...

ضمنا خوش‌آمدی :)
معنای واقعی اوبونتو این است که "آدمی به کمک انسانهای دیگر به گوهر آدمیت میرسد"

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #2 : 04 آذر 1387، 01:03 ب‌ظ »
ورودتون رو به دنیای آزاد دیجیتال تبریک می گم

اول از همه بگید که به اینترنت توی اوبونتو دسترسی دارید یا نه ! اگه دارید بفرمایید ADSL هستش یا Dialup ؟

در ثانی پیشنهاد می کنم از آخرین نسخه اوبونتو ( 8/10 ) رو نصب کنید ...
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #3 : 04 آذر 1387، 05:10 ب‌ظ »
خوش امدید
من اولین چیزی که میتونم بگم که توی نوار اون بالا برو به applications بعد از اونجا برو به accessories و بعد از اونجا یه چیزی به نام terminal میبینی (ترمینال ) که خیلی به دردت میخوره .
 :D
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین toti

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 259
    • LINUX LOVER
« پاسخ #4 : 04 آذر 1387، 11:12 ب‌ظ »
مطمئن باش خیلی چیزا یاد میگیری...
من هم ۴ ، ۵ ماه پیش همین جور بودم اما امروز راحت کار هایی همیشگیم رو تو لینوکس انجام میدم...
خیلی دل بازه این اوبنتو....

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #5 : 05 آذر 1387، 09:38 ق‌ظ »
اگر شما اولین کاری که بعد از نصب اوبونتو کردید، تلاش برای نصب و اجرای برنامه‌های ویندوزیتون توی لینوکس بوده و به همین خاطر به عنوان اولین قدم درصدد نصب WINE بر‌اومدین، باید بگم که رویه‌ی غلطی رو انتخاب کردین. چون بزودی میفهمین که اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس مشکلات خاص خودش رو داره. خیلی از برنامه ها اصلا اجرا نمیشن.-مخصوصا برنامه های فارسی- مشکلات عدم تطبیق برنامه ها با سخت افزار های شما، -هر چند با مطالعه و نصب ابزار های کمکی تا حدودی قابل حل هست- و در نهایت کند تر اجرا شدن برنامه ها، بزودی دل شما رو میزنه و از لینوکس مایوس میشید.
پس توصیه میکنم به دنبال برنامه های جایگزین در لینوکس باشید که نمونه اش در همین انجمن زیاد هست.
امیدوارم از لینوکس لذت ببرید.
Godisnowhere

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
« پاسخ #6 : 05 آذر 1387، 10:22 ق‌ظ »
اگر شما اولین کاری که بعد از نصب اوبونتو کردید، تلاش برای نصب و اجرای برنامه‌های ویندوزیتون توی لینوکس بوده و به همین خاطر به عنوان اولین قدم درصدد نصب WINE بر‌اومدین، باید بگم که رویه‌ی غلطی رو انتخاب کردین. چون بزودی میفهمین که اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس مشکلات خاص خودش رو داره. خیلی از برنامه ها اصلا اجرا نمیشن.-مخصوصا برنامه های فارسی- مشکلات عدم تطبیق برنامه ها با سخت افزار های شما، -هر چند با مطالعه و نصب ابزار های کمکی تا حدودی قابل حل هست- و در نهایت کند تر اجرا شدن برنامه ها، بزودی دل شما رو میزنه و از لینوکس مایوس میشید.
پس توصیه میکنم به دنبال برنامه های جایگزین در لینوکس باشید که نمونه اش در همین انجمن زیاد هست.

+1

آفلاین micheal-tnt

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 06 آذر 1387، 12:31 ب‌ظ »
از همتون ممنونم .
نقل‌قول
Farshid
خوب شما راهنمای واین رو خوندید کجاش رو مشکل دارید؟

سوالتون رو موردی بپرسید حتما جوای می‌گیرید...

من يه فايل wine دانلود كردم وقتي روش كليك مي كنم package installer باز مي شه و يه Error با رنگ قرمز مي ده . يه بارم با روشي كه شما نوشتين امتحان مي كنم شايد تونستم نصبش كنم .
نقل‌قول
ROSHA
اول از همه بگید که به اینترنت توی اوبونتو دسترسی دارید یا نه ! اگه دارید بفرمایید ADSL هستش یا Dialup ؟

در ثانی پیشنهاد می کنم از آخرین نسخه اوبونتو ( 8/10 ) رو نصب کنید ...
تا حالا كه نتونستم مودم رو نصب كنم ( dial up ) مودمم قبلا يه اينترنال بود كه پيشنهاد دادن يه اكسترنال گرفتم و گفتن كه بايد برنامه ي scan modem با پسوند gz  رو نصب كنم تا مودمو شناسايي كنه كه تا حالا نتونستم نصبش كنم.
8.10 هنوز به دستم نرسيده .
نقل‌قول
narcissus
من اولین چیزی که میتونم بگم که توی نوار اون بالا برو به applications بعد از اونجا برو به accessories و بعد از اونجا یه چیزی به نام terminal میبینی (ترمینال ) که خیلی به دردت میخوره
فكر كنم براي ترمينال بايد زبان برنامه نويسي ياد بگيرم ، اينطور نيست .
نقل‌قول
toti
مطمئن باش خیلی چیزا یاد میگیری...
من هم ۴ ، ۵ ماه پیش همین جور بودم اما امروز راحت کار هایی همیشگیم رو تو لینوکس انجام میدم...
خیلی دل بازه این اوبنتو....
اميدوارم  ، ولي اول بايد يه زبان ياد بگيرم .
نقل‌قول
فاراب
من اوبونتو رو فعلا براي داداشم نصب كردم وقراره وقتي 8.10 به دستم رسيد واسه خودمم نصب كنم . اكثر كار داداشم مربوط به اينترنت و برنامه ي دلفي 7 كه الان مونده چطوري نصبش كنه .

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #8 : 06 آذر 1387، 04:21 ب‌ظ »
 :)
نقل‌قول
فكر كنم براي ترمينال بايد زبان برنامه نويسي ياد بگيرم ، اينطور نيست .

نه اینطور نیست  اصلا ربطی نداره
یکم که با لینوس کار کنی کم کم میفهمی که ترمینال به چه درد میخوره
ترمیتان یک واسط کاربره مثل محیط گرافیکی ولی به صورت متنی = یعنی یه خط فرمان
نمیدونم با Dos کار کردی یا نه ولی ترمینال هم یه چیزی مثل داسه اما فکر میکنم خیلی قدرتمند تر .

این تعریف ترمینال در حد دانسته های من بود .امیدوارم به دردت بخوره .

کم کم که کار کنی میفهمی چی به چیه
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #9 : 06 آذر 1387، 05:02 ب‌ظ »
سلام اون اخطار قرمز رنگ بدون شك مر بوط به پيش نياز هاست اسم اون بسته رو بنويس و بعد از تو سايت packages.ubuntu.com اونو دانلود كن بعد اونو تو اوبونتو نصب كن(اگر هيچي ديگه نصب نكرده باشي و اينترنتم نداشته باشي در اوبونتو يك پيش نياز ديگه هم مي خواد)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین micheal-tnt

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 26 آذر 1387، 04:43 ب‌ظ »
فعلا تا 6 يا 7 ماه نمي تونم به فروم سر بزنم  . خدا حافظ

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #11 : 26 آذر 1387، 04:49 ب‌ظ »
برای اوبونتو برنامه کم نیست تا کسی بخواهد با wine کار کنه؟!؟!؟
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #12 : 26 آذر 1387، 05:48 ب‌ظ »
والا همه انقدر خوب توضیح دادن که من دیگه .......
خوش اومدی به جمع اوبونتو کاران.
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.