انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سوالاتی تازه کارانه پیرامون چاکرا فریتز ۲۰۱۳  (دفعات بازدید: 1831 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

درود به عزیزان دل برادر ( چاکراکـــــــاران‌‌‌‌‌‌‌ دلـــــــاوران نامـــــــاوران....... )

خیلی وقت بود که مزاحم نشده بودم دلم تنگ شده بود ;Dگفتم که یادی از اساتید کنم و به زحمت بندازمشون . غرض از مزاحمت اینه که چند وقتی درگیری داشتم و بالاخره تونستم ویندزد و اوبونتو و چاکرا رو با هم نصب کنم و کلی هم مستفیض شدم ابتدا ویندزد ۸ سپس اوبونتو ۱۲.۰۴.۲ و سپس چاکرا فریتز ۲۰۱۳ ؛ یعنی آخرین سیستم عامل نصب شده چاکرا بود و هنگام روشن شدن دستگاه ، منوی بوت چاکرا موجود و گزینه ها قابل انتخاب هستند خوب ... حالا حاج آقا مسالتون :

۱. برای نصب برنامه در چاکرا خونده بودم که باندل منیجر هست که با اینکه گرافیکیه و بالطبع ناقص ولی با اینحال برای تازه کارها خوبه و کار راه اندازه ولی من نمیتونم پیداش کنم ؟

۲. اگه فقط با ترمینال میشه برنامه‌ای رو نصب کرد اسم اصلی اون برنامه مورد نظر رو از کجا میشه پیدا کرد ؟

۳. وقتی که همهٔ سیستم عامل هارو نصب کردم و تموم شد در منوی بوت که وارد میشدم منوی پیش فرض چاکرا میومد که خیلی ساده و مرتب بود پس از نصب سیستمها اول ابونتو رو آپدیت کردم ولی بعد از آپدیت اوبونتو یه دفعه منوی بوت به شکل و ظاهر اوبونتویی دراومد که خیلی شلوغه و گفتم با آپدیت چاکرا درست میشه ولی حتی با آپدیت چاکرا هم درست نشد و نمیدونم از چیه ؟

۴. من در ترمینال Sy- رو برای آپدیت و Syu- رو برای آپگرید استفاده میکنم ولی در آپدیت میگه همه چی بروز هست ولی وقتی در کمال پررویی و فضولی آپگرید میزنم میگه حدود ۵۰۰ مگ در انتظارمه ؟ تازه بعضیاشم میگه که نمیشه و سرعت کمه و بعضیاشم میگه که باید این جایگزین اون بشه ؟

بابت عنوان تاپیک هم شرمنده :oops:که داغونه قول میدم اصلاحش کنم جوونم جاهلم کار میکنم درست بشه ;) ;D

پیشاپیش و پساپس دستتون درد نکنه
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
نقل‌قول
۴. من در ترمینال Sy- رو برای آپدیت و Syu- رو برای آپگرید استفاده میکنم ولی در آپدیت میگه همه چی بروز هست ولی وقتی در کمال پررویی و فضولی آپگرید میزنم میگه حدود ۵۰۰ مگ در انتظارمه ؟
Syy- دیتابیس رو آپدیت می کنه!

اطلاعات بیشتر
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1392، 03:03 ق‌ظ توسط xubuntu4iran »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
درود و ممنون از توجهت

واقعیتش ... اون دستور رو از خود سیستم پیدا کردم یعنی طی مراحل نصب یه جایی اون بالاها نوشته بود که برای آپدیت دستورش اینه و صد البته که حرف شما متینه چون جاهای دیگه هم همه جور دستورات دیده بودم و نمیدونستم کودوم درسته ؟ منظور من همون apt-get update & upgrade اوبونتو اینا ;Dو دبیان بیس هاست که میخواستم پس از نصب سیستم رو بروز کنم و غیره و غیره . بابت اون لینک ارسالی هم کمال مچکرم ;D :o

بازم دستت درد نکنه که حرکتی کردی منتظرم که تکمیل بشه..........
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1392، 09:21 ب‌ظ توسط narayana »
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست