انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در دانلود شبانه با آریا2 و کرون(حل شد)  (دفعات بازدید: 1650 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
    • هوشمند سیاره نپلاد
با سلام به همه دوستان گرامی - بعد از خوندن یه مقاله در این رابطه تو همین انجمن - مصمم شدم که یه کامپیوتر قدیمی رو که دارم وارد خط کنم و تنظیمش کنم برای دانلود شبانه - برای این کار اوبونتو رو بدون رابط گرافیکی نصب کردم(چون یکم سیستم قدیمی هست حال گرافیک رو نداره) - اوکی شد - آریا2 رو هم نصب کردم - تست های اولیه رو انجام دادم ، اوکی بود، حالا دوتا مشکل اساسی دارم ](*,)
من برای دانلود از دستور زیر استفاده میکنم
aria2c -c -x16 -s16 -k 1M -i "/home/agape/nightdownload/links.txt" -d "/home/agape/nightdownload/" -l tlog --log-level=infoالبته بیچاره شدم تا این فرمان اگه تو یوزر روت اجرا نشه کار نمیکه!!! البته هنوز نفهمیدم چرا؟ ???
اگه از این قضیه بگذریم تو کرون تب هم فرمان شروع دانلود رو وارد کردم، برای این کار چون یوزر ادمین باید اجرا کنه این فرمان رو نوشتم
crontab -e -u rootدستور رو به این صورت وارد کردم
10 01 * * * aria2c -c -x16 -s16 -k 1M -i "/home/agape/nightdownload/links.txt" -d "/home/agape/nightdownload/" -l tlog --log-level=infoبرای قطع شدن دانلود از خط زیر رو وارد کردم
45 07 * * * pkill aria2cولی خوب ساعت یک و نیم نگا کردم دیدم که هیچ دانلودی شروع نشده - با فرمان nload ترافیک شبکه رو نگا کردم- ترافیک تقریبا صفر بود و مسجل شد برام که انگار دانلودی شروع نشده ](*,) ](*,)
صبح فایل لاگ آریا2 رو چک کردم خالی بود !!!!
حالا چطور میشه بفهمم که چرا اجرا نشده ، اگه به خطا خورده - خطاش رو از کجا میتونم ببینم  ???
« آخرین ویرایش: 10 تیر 1393، 06:13 ب‌ظ توسط agape »
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!
آنچه مرا هنوز به صورت آینه نگه داشته است.....

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
    • هوشمند سیاره نپلاد
پاسخ : مشکل در دانلود شبانه با آریا2 و کرون
« پاسخ #1 : 05 فروردین 1393، 11:40 ب‌ظ »
یعنی هیشکی این مشکل رو ندیده ؟
یا نداره ؟  :o
بابا به خدا ترافیک رایگانم رو زمین مونده ها!!!!!!!!!!!۱
در این دنیایی که درش زندگی می کنیم، هیچ چیز به آینه ئی که بعضی جاها جیوه اش را تراشیده باشند به من شبیح نیست.
فکر کنید جیوه ی آینه ئی را از بعضی جاهاش تراشیده باشند و به این دلیل نتواند چیزی را که درش منعکس می شود،سالم و کامل منعکس کند.
چه می گویید ؟!

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1393، 12:06 ق‌ظ »
گام به گام کاری رو که میکنید بیازمایید
دو کار در اینجا انجام میشه
یکی بارگیری با آریا
یکی کار با کرون
ببینید دستوری که برای بارگیری با آریا مینویسید رو اگر توی ترمینال بزنید بدون خطا انجام میشه یا خیر
دستور کرون جاب رو هم با یک فرمان ساده تر (‌ مثلا ساختن یک پرونده ی تٌهی در همون پوشه ی nightdownload‌) بیازمایید

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #3 : 06 فروردین 1393، 09:47 ق‌ظ »
برای این کار اوبونتو رو بدون رابط گرافیکی نصب کردم(چون یکم سیستم قدیمی هست حال گرافیک رو نداره) - اوکی شد
اگر نسخه سرور اونتویه، همچین هم سبک نیست!

نقل‌قول
- آریا2 رو هم نصب کردم - تست های اولیه رو انجام دادم ، اوکی بود، حالا دوتا مشکل اساسی دارم ](*,)
من برای دانلود از دستور زیر استفاده میکنم
aria2c -c -x16 -s16 -k 1M -i "/home/agape/nightdownload/links.txt" -d "/home/agape/nightdownload/" -l tlog --log-level=infoالبته بیچاره شدم تا این فرمان اگه تو یوزر روت اجرا نشه کار نمیکه!!! البته هنوز نفهمیدم چرا؟ ???
احتمالا یوزر عادی برای دسترسی به مسیرها و فایلهای زیر مشکلی داره:
home/agape/nightdownload/
home/agape/nightdownload/links.txt/
با دستور زیر امتحان کن:
aria2c LINK
نقل‌قول
crontab -e -u root
یا
sudo crontab -e

نقل‌قول
ولی خوب ساعت یک و نیم نگا کردم دیدم که هیچ دانلودی شروع نشده - با فرمان nload ترافیک شبکه رو نگا کردم- ترافیک تقریبا صفر بود و مسجل شد برام که انگار دانلودی شروع نشده ](*,) ](*,)
به جای نام نرم افزار باید آدرس نرم افزارها در فایل کرون داده بشه:
10 01 * * * /usr/bin/aria2c -c -x16 -s16 -k 1M ...which aria2c
نقل‌قول
برای قطع شدن دانلود از خط زیر رو وارد کردم
45 07 * * * pkill aria2c
راحت تر نیستید اگر خاموش کنید:
sudo crontab -e
45 07 * * * /sbin/shutdown -h 0

در آخر اینکه از transmission-daemon یا rtorrent می تونی برای دانلود تورنت ها در کرون استفاده کنی.
« آخرین ویرایش: 06 فروردین 1393، 09:48 ق‌ظ توسط کیان »

آفلاین hassan.yavar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
« پاسخ #4 : 09 فروردین 1393، 05:32 ب‌ظ »
می خواستم بگم شاید لینک هایی رو که بهش دادید یوزر و پسورد می خواد ولی از اونجایی که توی لاگ هیچی نیست این احتمال وجود نداره.

آفلاین hassan.yavar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
« پاسخ #5 : 09 فروردین 1393، 05:44 ب‌ظ »
-d "/PATH/TO/DOWNLOAD DIRECTORY/" -l tlog --log-level=info
این دو تا کد با هم فرق دارند یا هر دو یک کار انجام می دن؟

-d "/PATH/TO/DOWNLOAD DIRECTORY/" -l dllog --log-level=notice

آفلاین agape

• Jr. Member
  • *
    • هوشمند سیاره نپلاد
« پاسخ #6 : 01 تیر 1393، 09:14 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان !
و متشکر از جواب ها - مشکل حل شد - مساله همون دسترسی یوزر به فولدر بود
چه می گویید ؟!