انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: خاموش شدن ناگهانی سیستم! (مشکل از پاور بود)  (دفعات بازدید: 2301 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
سلام.
حدود یه ماهی هست سیستم ناگهانی خاموش میشه مثلا دو هفته در میون یا کمتر اتفاقی،هر چی هم پاورو میزنم روشن نمیشه! باید حدود 10 یا 20 دقیق کلا از برق بکشم بعد روشن میشه.پاور ظاهرا سالمه چون چراغ مین بورد روشنه.بردمش تعمیر اما خب اونجا مثله ساعت کار میکرد،24 ساعت هم تست بود اونجا.طرف گفت ظاهرا سالمه.منم گفتم خب حتما حل شده خودش!
اما نشده انگار.
من ویندوز و با اوبونتو با هم دارم و تو ویندوز این اتفاق میفته.البته چون بیشتر وقتا بخاطر اکسل مایکروسافت تو ویندوزم،از صفحه مرگ ابی رنگ هم خبری نیست.تو ایونت ویور هم چیز خاصی نبود چک کردم.
فن هم سالمه دمای سیتم زیر 40 درجست.هارد هم تو هر دوتا سیستم عامل چک کردم سالم بود.
خلاصه انگار همه چی روبراست اما نیست.
بنظر دوستان مشکل از کجاست؟
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1393، 03:02 ب‌ظ توسط md2014 »

آفلاین امین - am1n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 467
  • ... روش دین توضیح شناخته‌ها بوسیله ناشناخته‌هاست!!
    • دات امین / حرف های آزاد من
پاسخ : خاموش شدن ناگهانی سیستم!
« پاسخ #1 : 28 شهریور 1393، 05:53 ب‌ظ »
سلام.
حدود یه ماهی هست سیستم ناگهانی خاموش میشه مثلا دو هفته در میون یا کمتر اتفاقی،هر چی هم پاورو میزنم روشن نمیشه! باید حدود 10 یا 20 دقیق کلا از برق بکشم بعد روشن میشه.پاور ظاهرا سالمه چون چراغ مین بورد روشنه.بردمش تعمیر اما خب اونجا مثله ساعت کار میکرد،24 ساعت هم تست بود اونجا.طرف گفت ظاهرا سالمه.منم گفتم خب حتما حل شده خودش!
اما نشده انگار.
من ویندوز و با اوبونتو با هم دارم و تو ویندوز این اتفاق میفته.البته چون بیشتر وقتا بخاطر اکسل مایکروسافت تو ویندوزم،از صفحه مرگ ابی رنگ هم خبری نیست.تو ایونت ویور هم چیز خاصی نبود چک کردم.
فن هم سالمه دمای سیتم زیر 40 درجست.هارد هم تو هر دوتا سیستم عامل چک کردم سالم بود.

درود
به ماورا‌الطبیعه اعتقاد داری ؟ :دی

بعضی سازنده‌ها مثل HP وقتی دما از یه حد بیشتر بشه، سیستم رو خاموش می‌کنن، شاید مشکل از دما باشه، تو اوبونتو با lm_sersors دمای سیستم رو چک کن

در ضمن، ممکن این سیستم تشخیص دما یه دلایلی از کار افتاده باشه، همینجوری خودش با خودش درگیری پیدا کرده باشه (:

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
« پاسخ #2 : 28 شهریور 1393، 06:41 ب‌ظ »
ایراد از فن cpu هست

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 28 شهریور 1393، 07:05 ب‌ظ »
درود!
نه فکر نمیکنم مشکل از دما باشه.گفتم که هم تو ویتدوز هم اوبونتو دما همیشه 37 درجه ست.خنکه در کل اتاقم.تازه یبارم همون

لحظه اول که سیستم اومد بالا خاموش شد.اون موقع که cpu  خنکه!

نمیدونم شاید واقعا درگیری داره با خودش!  ](*,)
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1393، 08:26 ب‌ظ توسط md2014 »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #4 : 31 شهریور 1393، 04:19 ق‌ظ »
درود!
نه فکر نمیکنم مشکل از دما باشه.گفتم که هم تو ویتدوز هم اوبونتو دما همیشه 37 درجه ست.خنکه در کل اتاقم.تازه یبارم همون

لحظه اول که سیستم اومد بالا خاموش شد.اون موقع که cpu  خنکه!

نمیدونم شاید واقعا درگیری داره با خودش!  ](*,)

سلام نمیدونم مفیده یا نه ولی بهتره یه نگاهی به رم ها و نوع قرار گیریشون تو شکاف های مادر برد بندازید.
گاهی مشاهده شده که اتصال بد و یا گردو خاک گرفته رم منجر به ریست شدن سیستم میشه.
مشکل بعدی میتونه توان خواهی بیشتر سیستم شما نسبت به پاورتون باشه با یه پاور قدرتمند تر سیستم رو تست کنید و مقدار توان مصرفی را با کمک نرم افزار های مناسب مشخص کنید شاید مشکلتون حل بشه.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #5 : 31 شهریور 1393، 08:05 ق‌ظ »
من قبلا مشکل مشابه شما رو روی PC داشتم... از Motherboard بود.
کلی هم درگیر شده بودم... پاورش رو عوض کردم با رم و سی‌پی‌یو دیگه‌ای تست کردم اما مشکل پابرجا بود، نهایتا مین رو عوض کردم و...
اما ممکنه مشکل از هر جایی باشه، مثلا همون گرد و خاکی که دوستمون گفتن.
شما قطعات رو در بیار با یه فرچه رنگ نسبتا نرم تمیزشون کن و بعد بهشون اسپری خشک بزن ببین چی میشه.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 شهریور 1393، 09:57 ق‌ظ »
من همیشه سیستم تمیز نگه میدارم.
پاورم گرین 380.نسبت به سیستم توانش بالاست.کارت گرافیکم ندارم که بخواد پاور کم بیاره.کلا عمر سیستم دوسال هم نشده.
یجایی خوندم گفته بود شاید ویروس یا کرمی چیزی افتاده بجون سیستم...با ملوربیت چک کردم چندتا پیدا کرد! نمیدونم شاید همینا باعث بوده.
بهرحال ممنون دوستان

آفلاین morijordan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
« پاسخ #7 : 31 شهریور 1393، 10:01 ق‌ظ »
سلام.
اما نشده انگار.

زمانی بنده هم مشکل شمارو داشتم و ایراد از کیبوردم بود که اتصالی داشت.ولی خب نمیشه گفت حتما سیستم شما هم کیبوردش یا هر چیزی که بهش وصله مشکل داره!پاورش هم تو این مساله دخیله!یکی از دوستام همینطور شد پاور عوض کرد!یکی دیگه مادربوردش مشکل داشت اونم عوض کرد و خلاصه بگم باید همه چیتون رو تست کنید!
یه چیز دیگه شما یه سیم از بدنه ی کیس به لوله یا چهار چوب یا هر چیزی که به زمین وصله متصل کن(ارت)شاید درست شد.ضرر نداره.