انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نصب اوبونتو 14.04.1 کنار ویندوز8.1 در لپ تاپ lenovo g510  (دفعات بازدید: 2859 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین niaz-linux93

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
با سلام
من وقتی که می خوام اوبونتو 14 رو کنار ویندوز 8.1 نصب کنم بعد از شیرینک کردن در ویندوز و گذاشتن دی وی دی لینوکس مربوطه در قسمت انتخاب پارتیشن و پارتیشن سازی برای لینوکس دکمه add  یا + برام روشن نیست وقتی که رو فضایی که در ویندوز ساختم می رم. باید چیکار کنم؟ اصلا این روش کنار ویندوز8.1 جواب می ده یا روش دیگری رو باید انجام بدم؟؟
این رو هم بگم که اطلاعات روی هاردم دارم و می خوام ویندوز 8.1 هم باشه کنار اوبونتو.
لطفا راهنمایی کنید!
« آخرین ویرایش: 06 مهر 1393، 01:23 ب‌ظ توسط niaz-linux93 »

آفلاین hira_m2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • امروز اولین روز از بقیه عمر ماست...
بدترین کار پارتیشن‌بندی با ویندوز هستش.
بهترین کار ممکن اینه که با استفاده از gparted کل هاردتون رو از اول پارتیشن‌بندی کنید.
زندگی میکنم...
حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!
چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد
بگذار هر چه از دست میرود برود؛ من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد،
حتی زندگی را

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام

شما اول ویندوز رو نصب کن و فقط ویندوز نصب کن حتی برای دیتا و اطلاعات شخصی هم با ویندوز پارتیشنی نساز نصبش که تموم شد دربارهٔ fastboot ویندوز بگرد که باید غیرفعال بشه وگرنه پس از اتمام نصب اوبونتو و ری‌استارت مستقیما به ویندوز وارد میشی و تمثال مبارک ;Dاوبونتو رو نخواهی دید

موفق باشی ;)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
اول ویندوز نصب کن
در ویندوز یه پارتیشن حذف کن(Free space)
بعد با دیستک یا فلش اوبونتو سیستم رو بالا بیار
از پارتیشن  Free Space سه تا پارتیشن بساز
1-Swap : حداکثر دوبرابر اندازه RAM
2-Root یا / : اندازه دلخواه
3-Home : اندازه دلخواه

بعد از نصب لینوکس.Boot Loader به اسم GRUB به شما کمک میکند که همزمان ویندوز و لینوکس رو بتونید بارگذاری کنید.
اگه به مشکل خوردید.نگران نباش.به راحتی میشه Boot Loader گراب رو نصب کرد.و اگر حتی ویندوز و لینوکس هم بالا نیومد نگران نباش.به راحتی با همون فلش یا Live CD سیستم بالا میاد (حتی به اینترنت هم متصلی) و با استفاده از آموزش زیر بوت لودر گراب رو دوباره نصب کن(How to Repair, Restore, or Reinstall Grub 2 with a Ubuntu Live CD or USB):
http://howtoubuntu.org/how-to-repair-restore-reinstall-grub-2-with-a-ubuntu-live-cd

احتمال اینکه بوت لودر قدیمی باشه هم هست.بوت لودر قدیمی گراب هم تجربه میگه ویندوز رو نمیشناسه.برای اینکه ویندوز رو هم در لیست قرار بگیره باید گراب رو به نسخه 2 آپگرید کنید.
برای آپگرید گراب هم از آموزش زیر استفاده کن (Upgrading to GRUB 2 From GRUB 0.97):

https://help.ubuntu.com/community/Grub2/Upgrading
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین naserbagheri

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
  • من گنو لینوکس رادوست دارم چون آموختم ازتغییر نترسم
    • ناصر باقری