انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با فایل های pdf  (دفعات بازدید: 4253 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jutyaar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
    • سایت عکس
مشکل با فایل های pdf
« : 08 تیر 1388، 10:58 ب‌ظ »
من فایل های pdf ی دانلود کردم که تو لینوکس باز نمیشه ولی تو ویندوز باز میشه
روش کد گزاشتن نه مینونم کپی یا تغیرش بدم که او نو بیارم تو لینوکس

تو ویندوز با این راه نما باز میشه
ﺑ[quote]ﺮاي ﺑﺎز ﻛﺮدن ﻓﺎﻳﻠﻬﺎي ‪ PDF‬ﻛﺘﺎﺑﻬﺎي درﺳﻲ ﻻزم اﺳﺖ اﺑﺘﺪا ﻛﻠﻴﺪ اﻳﻦ ﻓﺎﻳﻠﻬﺎ ﺑﺮ روي ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻋﺎﻣﻞ‬
‫وﻳﻨﺪوز ‪ XP‬ﺷﻤﺎ ﻧﺼﺐ ﮔﺮدد. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﺼﺐ ﻛﻠﻴﺪ در ﻫﻤﻴﻦ ﻓﺎﻳﻞ ‪ PDF‬ﻛﻪ ﻣﺸﻐﻮل ﺧﻮاﻧﺪن آن ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻗﺮار دارد.‬
‫ﺑﺮاي اﺳﺘﻔﺎده از آن ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﺼﺐ را از داﺧﻞ ﭘﻨﺠﺮه ‪ Attachments‬روي ‪ Desktop‬ﺧﻮد ‪ Save‬ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ.‬
‫اﮔﺮ ﭘﻨﺠﺮه ‪ Attachments‬ﺑﺎز ﻧﻴﺴﺖ ﻣﻲﺗﻮاﻧﻴﺪ از ﻣﻨﻮي ‪) Adobe Reader‬ﻧﺴﺨﻪ 7 ﻳﺎ ﺑﺎﻻﺗﺮ( ﺑﺼﻮرت زﻳﺮ‬
                                           ‫اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ:‬
  ‫‪View -> Navigation Tools -> Attachments‬‬
‫در داﺧﻞ اﻳﻦ ﭘﻨﺠﺮه ﻓﺎﻳﻞ ﻧﺼﺐ ‪ pdfuser.chap.sch.ir.pfx‬را ﻣﺸﺎﻫﺪه ﻣﻲﻛﻨﻴﺪ. آن را ﺑﺎ ﻳﻜﺒﺎر ﻛﻠﻴﻚ‬
‫اﻧﺘﺨﺎب ﻛﺮده و ﺑﺮ روي دﺳﺘﻮر ‪ Save‬ﻛﻪ در ﺑﺎﻻي ﭘﻨﺠﺮه ‪ Attachments‬ﻗﺮار دارد ﻛﻠﻴﻚ ﻛﻨﻴﺪ. ﻓﺎﻳﻞ ﻧﺼﺐ را‬
‫روي ‪ Desktop‬ذﺧﻴﺮه ﻛﺮده و ﺑﺎ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ ‪ Desktop‬ﺑﺮ روي آن دوﺑﺎر ﻛﻠﻴﻚ ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ ﺗﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﺼﺐ اﺟﺮا‬
‫ﮔﺮدد. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﺼﺐ از ﺷﻤﺎ ﻣﻲﺧﻮاﻫﺪ ﺗﺎ ﻣﻮاردي را ﻣﺸﺨﺺ ﻛﺮده و ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ. ﻧﻴﺎزي ﺑﻪ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻫﻴﭽﻴﻚ از‬
‫ﻣﻮارد وﺟﻮد ﻧﺪارد و ﻣﻲﺗﻮاﻧﻴﺪ دﺳﺘﻮر ‪ Next‬را اﻧﺘﺨﺎب ﻛﻨﻴﺪ. ﭘﺲ از دوﺑﺎر ﻛﻠﻴﻚ ﺑﺮ روي دﺳﺘﻮر ‪ Next‬ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‬
‫از ﺷﻤﺎ ﻣﻲﺧﻮاﻫﺪ ﺗﺎ رﻣﺰ ﻛﻠﻴﺪ را وارد ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ. رﻣﺰ ﻛﻠﻴﺪ را ﺑﺼﻮرت 654321 وارد ﻛﺮده و ﺑﺮ روي دﺳﺘﻮر‬
‫‪ Next‬دوﺑﺎر دﻳﮕﺮ ﻛﻠﻴﻚ ﻛﻨﻴﺪ. در ﭘﺎﻳﺎن ﺑﺮ روي دﺳﺘﻮر ‪ Finish‬ﻛﻠﻴﻚ ﻛﻨﻴﺪ ﺗﺎ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻧﻬﺎﻳﻲ ﻧﺼﺐ ﻛﻠﻴﺪ را ﻣﺸﺎﻫﺪه‬
                               ‫ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ. ﺑﺎ ﻛﻠﻴﻚ ﺑﺮ روي دﺳﺘﻮر ‪ OK‬ﻧﺼﺐ ﻛﻠﻴﺪ ﺑﻪ ﭘﺎﻳﺎن ﻣﻲرﺳﺪ.‬
‫ﺑﺮاي ﺷﺮوع اﺳﺘﻔﺎده از ﻛﻠﻴﺪ و ﺑﺎز ﻛﺮدن ﻓﺎﻳﻠﻬﺎي ‪ PDF‬ﻛﺘﺎﺑﻬﺎي درﺳﻲ ﻻزم اﺳﺖ ﻳﻜﺒﺎر از ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‬
     ‫‪) Adobe Reader‬ﻳﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ‪ (Adobe Acrobat‬ﺑﻄﻮر ﻛﺎﻣﻞ ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﻣﺠﺪدا آن را اﺟﺮا ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ.‬

حلا نمیدونم تو لینوکس چطوری باز میشه هرچی بارنامه بود امتحان کردم
تو لینوکس ادوبه ریدر هر کاری میکنم از مخازن دانلود نمیشه
لطفا کمک کنید.

آفلاین Ubuntu Geek

• Full Member
  • *
  • ارسال: 249
  • I`m Linux
پاسخ به: مشکل با فایل های pdf
« پاسخ #1 : 10 شهریور 1389، 08:27 ب‌ظ »
عجیبه که لینوکس ترفندی برای رفع این مشکل نداره
الان نمیشه از کتب درسی استفاده کرد