انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب  (دفعات بازدید: 2495 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
  • ارسال: 201
    • متن های عاشقانه وزیبا
مشکل در نصب
« : 13 مهر 1393، 01:28 ب‌ظ »
سلام دوستان
در حال نصب ابونتو 13.10 بودم که این ارور  برام نمایش داده شده البته چند بار قبل هم نصب کردم  که همین خطا رو داده بود
The installer encountered an error copying files to the hard disk:

[Errno 5] Input/output error

This is often due to a faulty CD/DVD disk or drive, or a faulty hard disk. It may help to clean the CD/DVD, to burn the CD/DVD at a lower speed, to clean the CD/DVD drive lens (cleaning kits are often available from electronics suppliers), to check whether the hard disk is old and in need of replacement, or to move the system to a cooler environment.

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
پاسخ : مشکل در نصب
« پاسخ #1 : 13 مهر 1393، 03:00 ب‌ظ »
سلام
خودش واضح توضیح داده که!
یا مشکل از دیسکی هستش که باهاش میخواید نصب کنید یا مشکل از هارد هستش و یا دی وی دی رایتر.اگه هارد دیسکتون موردی نداره،DVD رو دوباره رایت کنید.(روی فلش بریزید خیلی بهتره.)البته قبلش MD5 پرونده ای که دانلود کردید رو بررسی کنید که درست باشه.اگه هر قسمت از چیزی که گفتم رو متوجه نشدید چیکار کنید،با جستجو تو همین انجمن خیلی سریع به نتیجه میرسید.
راستی:پشتیبانی از این نسخه دیگه تموم شده.بهتره که نسخه ی ۱۴٫۰۴ رو نصب کنید وگر نه به مشکل میخورید.
موفق باشید.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #2 : 13 مهر 1393، 03:28 ب‌ظ »
سلام
خودش واضح توضیح داده که!
یا مشکل از دیسکی هستش که باهاش میخواید نصب کنید یا مشکل از هارد هستش و یا دی وی دی رایتر.اگه هارد دیسکتون موردی نداره،DVD رو دوباره رایت کنید.(روی فلش بریزید خیلی بهتره.)البته قبلش MD5 پرونده ای که دانلود کردید رو بررسی کنید که درست باشه.اگه هر قسمت از چیزی که گفتم رو متوجه نشدید چیکار کنید،با جستجو تو همین انجمن خیلی سریع به نتیجه میرسید.
راستی:پشتیبانی از این نسخه دیگه تموم شده.بهتره که نسخه ی ۱۴٫۰۴ رو نصب کنید وگر نه به مشکل میخورید.
موفق باشید.
ممنون دوست عزیز
من با فلش نصبش کردم درست نشد و  این خطا رو داد
اما ابونتو 12.4 رو که نصب کردم بدون هیچ مشکلی نصب شد.
شما لطف کن یه راهنمایی بکن  که منن این ابونتو ۱۲.4 رو حذف کنم و ۱۴ رو نصب کنم یا نه میشه از طریق دستورات این ورژن رو به ۱۴ اپگریت کرد.راه داره یا نه ؟
بازم ممنون

آفلاین سهراب سپید

• Full Member
  • *
  • ارسال: 207
« پاسخ #3 : 13 مهر 1393، 03:38 ب‌ظ »
من دو بار اوبونتو دانلود کردم و هر دو بار این مشکل رو داشتم بعد فهمیدم مشکل از دانلود منیجر بوده چون فایل رو تکه نکه میکرده و دانلود میکرده و بعد وقتی بهم میچسبونده فایل ناقص از آب در میومده.
بعد تنظیمات دانلود منیجر تغییر دادم تا یک تکه دانلود کنه، اینجوری مشکلم حل شد

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 مهر 1393، 03:45 ب‌ظ »
سلام
خودش واضح توضیح داده که!
موفق باشید.
ممنون دوست عزیز
شما لطف کن یه راهنمایی بکن  که منن این ابونتو ۱۲.4 رو حذف کنم و ۱۴ رو نصب کنم یا نه میشه از طریق دستورات این ورژن رو به ۱۴ اپگریت کرد.راه داره یا نه ؟
بازم ممنون
همونطور که دوستمون گفت،احتمالا پرونده ناقص دانلود شده.به هر حال با این دستور میتونید آپگرید کنید.(البته اگه مخازن موردی نداشته باشه.)
sudo do-release-upgrade -pویرایش:فقط قبلش بخونید ببینید چی میگه که نکنه مشکلی پیش بیاد.
این میتونه کمک کنه.از این استفاده کنید.:http://www.omgubuntu.co.uk/2014/04/upgrade-ubuntu-14-04-12-04
« آخرین ویرایش: 13 مهر 1393، 03:55 ب‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #5 : 13 مهر 1393، 04:00 ب‌ظ »
سلام
خودش واضح توضیح داده که!
موفق باشید.
ممنون دوست عزیز
بازم ممنون
همونطور که دوستمون گفت،احتمالا پرونده ناقص دانلود شده.به هر حال با این دستور میتونید آپگرید کنید.(البته اگه مخازن موردی نداشته باشه.)
sudo do-release-upgrade -pویرایش:فقط قبلش بخونید ببینید چی میگه که نکنه مشکلی پیش بیاد.
این میتونه کمک کنه.از این استفاده کنید.:http://www.omgubuntu.co.uk/2014/04/upgrade-ubuntu-14-04-12-04
تو ابونتو واسه دانلود چی  پیشنهاد میدی که فایل رو تکه تکه دانلود نکنه ؟

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 13 مهر 1393، 04:07 ب‌ظ »
تکه تکه دانلود کنه بهتره.
aria2 persiandm xdman

MD5 رو بررسی کنید میتونید ببینید که ناقص دانلود شده یا مشکل جای دیگه ای هستش.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #7 : 13 مهر 1393، 09:46 ب‌ظ »
تکه تکه دانلود کنه بهتره.
aria2 persiandm xdman

MD5 رو بررسی کنید میتونید ببینید که ناقص دانلود شده یا مشکل جای دیگه ای هستش.
شرمنده آقا احسان اما اگه از خود ابونتو رو  آپگریت بزارم بهتر نیست خودش اپگریت کنه .فقط ترسم از مشکلات جزی رو آپگریت برام پیش بیار مثل سرعت خود سیستم عامل .شما تو این زمینه تجربه نداشتین

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 13 مهر 1393، 09:58 ب‌ظ »
احتمالش کمه مشکل فنی پیش بیاد.سرعت هم که تا حد زیادی بستگی به مخازن داره.میتونید یه امتحانی بکنید ببینید وضعیت چطوریه.من اوبونتو ندارم.دوستان دیگه بهتر میتونن نظر بدن.
md5 ای که گفتم رو اگه بررسی میکردید خیلی از مشکلات حل میشد.;)

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #9 : 13 مهر 1393، 11:26 ب‌ظ »
احتمالش کمه مشکل فنی پیش بیاد.سرعت هم که تا حد زیادی بستگی به مخازن داره.میتونید یه امتحانی بکنید ببینید وضعیت چطوریه.من اوبونتو ندارم.دوستان دیگه بهتر میتونن نظر بدن.

باشه چشم

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #10 : 15 مهر 1393، 02:39 ق‌ظ »

برادر احسان
 در مورد  md5 میشه بیشتر توضیح بدی؟
الان فرض کن ای آدرسی لینک من اینه که با wget  تو دو شب گرفتمش

http://releases.ubuntu.com/14.04.1/ubuntu-14.04.1-desktop-i386.iso

حالا من چطوری با  md5  متوجه بشم؟

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 15 مهر 1393، 10:04 ق‌ظ »
این پیوند md5 نسخه ها رو نوشته.http://releases.ubuntu.com/14.04.1/MD5SUMS
مال شما میشه a4fc15313ef2a516bfbf83ce44281535حالا از آیزویی که دانلود کردید MD5 بگیرید.اگه حتی یک کاراکتر با هشی که توی سایت اوبونتو گفته شده متفاوت بود،یعنی پرونده ناقص/خراب دانلود شده.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #12 : 15 مهر 1393، 10:24 ق‌ظ »
این پیوند md5 نسخه ها رو نوشته.http://releases.ubuntu.com/14.04.1/MD5SUMS
مال شما میشه a4fc15313ef2a516bfbf83ce44281535حالا از آیزویی که دانلود کردید MD5 بگیرید.اگه حتی یک کاراکتر با هشی که توی سایت اوبونتو گفته شده متفاوت بود،یعنی پرونده ناقص/خراب دانلود شده.

ممنون از پاسخ
میخواستم نحوه کارش رو بدونم. الان فکر کن من از یه سایتی مثل سافت گذر گرفتم چطوری این کارو واسه بقیه دانلود ها انجام بدم چو به wget دانلود میکنم

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 15 مهر 1393، 10:38 ق‌ظ »
خوب نباید فرق کنه.این پرونده رو از هر جایی بگیرید،باید md5 اون با چیزی که توی سایت اوبونتو گفته شده یکی باشه.
طرز کارش خیلی ساده هستش.توی پیوند بالا توضیح داده بود.
خلاصه ی کار،با ترمینال برید به جایی که پرونده هستش و بزنید:
md5sum fileکه به جای file اسم پرونده ی مورد نظر قرار میگیره.

آفلاین gholami.vahid

• Full Member
  • *
    • متن های عاشقانه وزیبا
« پاسخ #14 : 15 مهر 1393، 03:18 ب‌ظ »
خوب نباید فرق کنه.این پرونده رو از هر جایی بگیرید،باید md5 اون با چیزی که توی سایت اوبونتو گفته شده یکی باشه.
طرز کارش خیلی ساده هستش.توی پیوند بالا توضیح داده بود.
خلاصه ی کار،با ترمینال برید به جایی که پرونده هستش و بزنید:
md5sum fileکه به جای file اسم پرونده ی مورد نظر قرار میگیره.

ممنون
من کلی گفتم
فرض کن یه فایل دیگه مثل اکلیپس رو بخوام دانلود کنم از یه سایت ایرانی
الان منظورتو فهمیدم باید سایت مبدا هش اونو حتما بزاره تو سایت درسته