انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با Busybox (حل شد!)  (دفعات بازدید: 4025 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3503
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
مشکل با Busybox (حل شد!)
« : 14 مهر 1393، 01:13 ب‌ظ »
سلام دوستان.
یکی از رفقا میخواد روی لپ تاپش ( لنوو ) اوبونتو نصب کنه. ولی موقع بوت شدن کلا اررور میده و بوت لودر نمیاد بالا. تا بخواد لایو تست کنه یا نصب کنه.
این اررور رو همون اول کار میده:
http://8pic.ir/images/6bdy3kmdqwsgm0xmgybi.jpg
مشکل از نسخه ی لینوکس نیست. چون روی PC مشکلی نداشته.
برخی میگن این به خاطر عدم شناسایی هارد توسط لینوکسه. و میگن با چند دستور توی ترمینال حل میشه. ولی مشکل اینجاس که اصلا هیچی لود نمیشه که بخواد ترمینالی لود بشه  ](*,)
کلا راه حلی سراغ دارین براش؟؟
مرسی
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1393، 03:49 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
پاسخ : مشکل با Busybox
« پاسخ #1 : 14 مهر 1393، 01:34 ب‌ظ »
بنظر نمیتونه محیط لایو رو بارگزاری کنه
میتونید با فلش بوتش کنید و از پورت usb3 هم استفاده نکنید.
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 14 مهر 1393، 01:38 ب‌ظ »
حمیدرضا جان. با فلش هم به همین اررور بر میخوره.
البته تا چند وقت پیش این اررور نبودا. بعد از چند هفته اینجوری شده. قبلا هم هیچ نسخه ی لینوکسی روی این لپ تاپ نصب نشده.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین hamidrezakp

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 432
  • Life is Good With GNU/Linux
    • Hamidrezakp Web Site
« پاسخ #3 : 14 مهر 1393، 03:01 ب‌ظ »
حمیدرضا جان. با فلش هم به همین اررور بر میخوره.
البته تا چند وقت پیش این اررور نبودا. بعد از چند هفته اینجوری شده. قبلا هم هیچ نسخه ی لینوکسی روی این لپ تاپ نصب نشده.
اینو یه نگاهی بنداز به احتمال زیاد مشکل حل میشه :

http://askubuntu.com/questions/459133/my-installation-doesnt-work
HamidRezaKP.ir
Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 مهر 1393، 05:03 ب‌ظ »
مرسی از راهنمایی
این دوستمون دوباره با فلش امتحان کرد ولی نشد. بعد اومد نوع بوت رو از توی بایوس دستکاری کرد و اومد بالا  :o
ولی بازم کلا این هاردش با لینوکس سر ناسازگاری داره.
مثلا هاردش 3 تا پارتیشن داشته. هیچ کدومش توی نصب اوبونتو نیستن. کلا هارد رو فری اسپیس میزنه. نصب میکنی هیچی بالا نمیاد. کلا یه وضیه. اصلا هاردش با لینوکس سازگار نیست. همه ی پارتیشنا رو Primary میزنه و کلی بند و بساط دیگه
این دوستمون دیگه بیخیالش شد. روی PC اوبونتو داره و دیگه گفت ولش کن.
بازم مرسی  ;)

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #5 : 16 مهر 1393، 09:10 ق‌ظ »
دقیقا منم یه چنین مشکلی دارم... میخوام دپین نصب کنم با هر برنامه‌ی بوتیبل کردن یو اس بی که بیگن تست میکنم منتهی این رور رو میده... الان دوروزه اعصابم رو بهم ریخته... حالم دیگه از هرچی لینوکس داره بهم میخوره..
نقل‌قول
http://askubuntu.com/questions/459133/my-installation-doesnt-work
این لینک رو هم دیدم ولی چیزی سرم نشد!! یعنی اصلا خوب متوجه نشدم که چی میگه!
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 16 مهر 1393، 10:14 ق‌ظ »
مرتضی جان. شما لپ تاپی داری یا PC؟؟
توی بایوس نگاه کن. باید یه قسمت باشه برای انتخاب UEFI یا Legercy support. ( چون خودم این مشکل رو نداشتم دقیق نمیدونم ). اینا رو دستکاری کن ببین درست میشه یا نه. این دوستمون با دستکاری کردن همین گزینه ها تونست از روی فلش، اوبونتو رو راه بندازه  ;)

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
« پاسخ #7 : 20 مهر 1393، 09:39 ق‌ظ »
رسول جان من میتونم دو نسخه از لینوکس رو خوب و بدون مشکلی بالا بیارم... اولی اوبونتو هست دومی هم مینت سینامون.... تازشم اوبونتو هم فقط 14.04 و مینت هم فقط 17 غیر این هر چی تست کردم نشد...
deepin_2014.1_amd64
linuxmint-15-kde-dvd-32bit
linuxmint-17-cinnamon-64bit-v2
parsix_6.0r1-amd64
ubuntu-14.04.1-desktop-amd64
ubuntu-13.10-desktop-i386
lubuntu-14.04.1-desktop-amd64
elementaryos-stable-amd64.20130810

این همه رو تست کردم و فقط دوتا از این ها به خوبی نصب میشن البته المنتری هم اجرا میشد ولی نصب نمیشد... لوبونتو هم یک بار نصب شد...
مادربرد من به صورت پیشفرض از یو اس بی پشتیبانی میکنه نمیدونم چه مرگش شده... دیروز پارسیکس رو دانلود کردم و ریختم روی فلشم و به این امید که تمام بشه این کابوس دیدم نه اینم لود نمیکنه...

جالب ت راینجاست که همشون توی ویژوال باکس لود میشن ولی اینجا لود نمشین..
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 20 مهر 1393، 12:51 ب‌ظ »
مینت 17 چون بر پایه ی 14.04 اوبونتو هست برای همین لود شده.
خب مرتضی جان شما حتما میخوای با فلش بوت کنی؟؟ با DVD امکانش نیست؟
من قبل از اینکه توزیع ها رو با فلش بوت کنم یا DVD هم تست میکنم.
شاید نزدیک 20-30 تا توزیع مختلف دانلود کردم و تست کردم ( برای تجربه ی بیشتر ). غیر از open suse هر توزیعی بود رو تونستم نصب کنم یا بوت کنم.
شما یه فلش دیگه رو تست کن ببین چی میشه.
من برای خودمم این اتفاق افتاده بود. یعنی حتی به خاطرش اعصابم خط خطی شده بود. فلشم اوبونتو و ... رو همه جا لود میکرد الا سیستم خودم. در صورتی که فلش های دیگه راحت میتونستن سیستم من رو لود کنن. راه آخر این بود که بیام از یه فلش دیگه استفاده کنم. فلش خودم رو دادم به پسرداییم و اون راحت میتونست فلش من رو روی سیستمش بوت کنه. منم فلش اون رو گرفتم و راحت میتونم روی سیستم خودم بوتش کنم.
یه راه هم اینه که شما با همین اوبونتو و با نرم افزار Disks فلشتون رو فرمت کنید. توی قسمت فرمت یه گزینه هست که توش عدد 0 داره. اونو به عنوان فرمت انتخاب کنید تا فلشتون فرمت بشه و برگرده به روز اولش. اونموقع تست کنید ببینید بازم مشکل دارین یا نه. اگه مشکل بود راهش همونیه که گفتم. اینکه یه فلش دیگه بگیرید و با اون کار کنید. اگه هم که با DVD میتونید این نسخه ها رو بوت کنید ( که قاعدتا نباید مشکلی باشه ) که خب فکر نکنم موضوع خیلی مهم باشه پس.  ;)