انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیرامون مسائل کرنل ۳.۱۷ ( حل نشده مختومه شد )  (دفعات بازدید: 1227 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
سلام و صد سلام

من دیروز در سایتهایی که اخبار لینوکسی دارن دیدم که در مورد کرنل ۳.۱۷ گفته و لینک دانلود گذاشته بودن که اونارو گرفتم که عبارتند از :

linux-image-3.17.0-031700-generic_3.17.0-031700.201410060605_amd64.deb
linux-headers-3.17.0-031700-generic_3.17.0-031700.201410060605_amd64.deb
linux-headers-3.17.0-031700_3.17.0-031700.201410060605_all.deb

اونارو در یک پوشه گذاشتم و با دستور sudo dpkg -i *deb نصب و بعدش هم ری‌استارت کردم و همه چی خوب و تند و تیز بود ولی ...

امروز که لپتاپ رو روشن کردم پس از صفحهٔ خوش‌رنگ بنفش منوی گراب اوبونتو که باید وارد اوبونتو بشیم صفحهٔ سیاه همیشگی اومد ولی همونجا موند و ازش نگذشت مجبور شدم سیستم رو ری‌استارت کنم و دوباره به منوی گراب رسید پس رفتم کرنل جدید ۳.۱۷ رو انتخاب کردم و این دفعه وارد اوبونتو شد ولی یه‌مقدار کند بود یه دفعه دیدم که فن داره به اوج میرسه سنسورهارو تست کردم دیدم که ۵۸ تا ۶۴ شده که ترسیدم چون در کرنل ۳.۱۳ دمای ورود به سیستم ۳۶ بود از برنامهٔ تست و شناسایی سخت‌افزار استفاده کردم دیدم که باطری شناخته نشده و دما هم نیست ( البته در ترمینال میشد دمارو فهمید که یه امتیاز دیگه برای محیط cli محسوب میشه ) و فرکانس cpu هم چیزی مثل اورکلاک شده که ازش عکس گرفتم و ضمیمه کردم درصورتیکه قبل‌ترها فرکانس ۸۰۰ بود بنابراین بازهم ری‌استارت کردم و الان با کرنل قدیمی ۳.۱۳ هستم دما حدود ۳۹ و فرکانس cpu هم ۸۰۰ هست .

من شنیده بودم که اپدیت کرنل باعث افزایش سرعت سیستم و بهبود فعالیتهاست ولی این مورد چرا اینطوریه ؟ آیا در مراحل نصب و آپدیت ووو اشتباهی داشتم و کاری رو انجام ندادم که اینطوری شده یا اینکه اصولا همینطوریه ؟ اگه قرار نیست بهتر باشه و یا نمیشه اصلاحش کرد پس پاکش کنم ؟! ??? ::) :o ;)

« آخرین ویرایش: 24 مهر 1393، 09:46 ب‌ظ توسط narayana »
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
پاسخ : پیرامون مسائل کرنل ۳.۱۷
« پاسخ #1 : 19 مهر 1393، 01:23 ق‌ظ »
نقل‌قول
من شنیده بودم که اپدیت کرنل باعث افزایش سرعت سیستم و بهبود فعالیتهاست ولی این مورد چرا اینطوریه ؟ آیا در مراحل نصب و آپدیت ووو اشتباهی داشتم و کاری رو انجام ندادم که اینطوری شده یا اینکه اصولا همینطوریه ؟ اگه قرار نیست بهتر باشه و یا نمیشه اصلاحش کرد پس پاکش کنم ؟! ??? ::) :o ;)
نه خیر! آپدیت به کرنل جدید همیشه باعث افزایش سرعت نمیشه! ممکنه سیستم رو کند کنه. همیشه سعی کن کرنل همراه با خود سیستم که آپدیت میشه خودش رو آپدیت کنه دستی کرنل رو آپدیت نکنی بهتره چون مطمئنا وقتی با آپدیت سیستم می یاد با اون ورژن سیستم عاملی که داری کار میکنی کانفیگش کردن و قطعا جواب بهتری میگیری! شک نکن.
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1393، 01:29 ق‌ظ توسط Bijan »

آفلاین mablue

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
  • sudo halt
    • تورکواز
« پاسخ #2 : 19 مهر 1393، 09:34 ق‌ظ »
همیشه چند تکاور هستن که جلوتر از همه تو خط مقدم حرکت میکنن اما این دلیل بر این نیست که سرعت پیشرویشون از همه بیشتره!
شاید خیلی هم کند عمل میکنن ولی قابلیت های جدیدی رو کشف تجربه و مخابره میکنن...
عاشقتم لینوکس چون تو بغلم خجالتی و بی حرکتی مثل بعضی سیستما روده بر نیستی شفاف و صادقی همون اولش تا ته تهای دلت رو برام رو کردی و هر روز که میگذرد فِرَش تر میشوی مطابق سلیقه ام آرایش میکنی و مهمتر از همه چشم به جیبم ندوخته ای!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #3 : 19 مهر 1393، 08:31 ب‌ظ »

بازم سلام

الان با کرنل ۳.۱۷ دارم کار میکنم و بعد از دوسه ساعت گشت‌وگذار دما خوبه :

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0:  +43.0°C  (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 0:         +43.0°C  (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1:         +42.0°C  (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 2:         +39.0°C  (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 3:         +39.0°C  (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)

nouveau-pci-0700
Adapter: PCI adapter
temp1:            N/A  (high = +95.0°C, hyst =  +3.0°C)
                       (crit = +105.0°C, hyst =  +5.0°C)
                       (emerg = +135.0°C, hyst =  +5.0°C)

هرچند که برنامهٔ system profiler هنوز هم ایراد داره و اطلاعات کاملی نشون نمیده ولی در ترمینال دماهارو خوب میگه . ولی در کمال تعجب فرکانس cpu عجیب غریبه که عکسش رو ضمیمه کردم . فکر میکنم اون برنامه در کرنل جدید درست کار نمیکنه و بی‌فایده است ! به نظرتون با این وضعیت cpu در عکس , اون دمای ترمینالی عادیه ؟ اصولا امکان‌پذیره ؟ یا اینکه اون گزارش cpu هم در اون برنامه گزارش اشتباهیه !
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« آخرین ویرایش: 20 مهر 1393، 02:07 ب‌ظ توسط doomhammer65ir »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #5 : 20 مهر 1393، 08:38 ب‌ظ »
ببین این بدرد میخوره
https://wiki.debian.org/HowTo/CpuFrequencyScaling
https://www.kernel.org/doc/Documentation/cpu-freq/governors.txt
لطف کردی و خوب بود خیلی دنبال اینجور برنامه‌ها بودم که درصورت نبودن برنامهٔ گرافیکی و یا ایرادات اونها بتونه اطلاعات سخت‌افزاری رو ارائه کنه .
ولی سوال من بیشتر دربارهٔ خود کرنل هست که چرا اینطوریه و چرا اون برنامه سر ناسازگاری داره و هیچی نمیگه ؟ این عجایب و غرائب طبیعیه یا اینکه طبق روال معمول شانس من ;Dاینطوریه ؟

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #6 : 20 مهر 1393، 10:30 ب‌ظ »

بازم درود
اون برنامه‌رو نصب کردم :

در کرنل جدید فرکانسها بالاست حدودا 2.2 هست و در کمال تعجب دما معمولیه!!! در کرنل قدیمی تقریبا فرکانسها 800 هست !!!!!!!!!! چرا اینطوری شد ؟ ???

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #7 : 21 مهر 1393، 07:22 ب‌ظ »
بازم سلام

مثل اینکه بدرد ما کوچولوها نمیخوره و فقط حرفه‌ایها میتونن از پسش بربیان و ویرایش و کامپایلش کنن :

:o :o :o :o :o :o :o :o    Linux 3.17 is Getting ready for the Year 2038     :o :o :o :o :o :o :o :o

و باز هم  :o :o :o :o
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1393، 09:45 ب‌ظ توسط narayana »

لینوکس‌ ویندوز نیست