انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل نصب اوبونتو10.10 در vmware?تغییر پارتیشن؟{ حل شد}  (دفعات بازدید: 1739 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین m.minoo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
سلام دوستان.من اوبونتو 10.10 رو باvmware که نصب می کردم ارور پارتیشن ext4 از من گرفت.آیا باید نوع درایورمو به ext4 تغییر بدم؟چطوری باید این کارو بکنم؟لطفا راهنماییم کنید؟
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1393، 10:55 ق‌ظ توسط m.minoo »

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
10.10 که خیلی وقته رفته مرخصی عزیز. :D چه استفاده ای دارین ازش؟

برای سازگاری بیشتر، پیشنهاد میکنم از ویرچوال باکس استفاده کنید.

آفلاین m.minoo

• Newbie
  • *

درسته 10.10 قدیمیه ولی واسه آزمایشگاه سیستم عامل استاد اینوگفته نصب کنید :'( اونم باvmware :o !!!!!!

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
ارور پارتیشن ext4 از من گرفت.آیا باید نوع درایورمو به ext4 تغییر بدم؟چطوری باید این کارو بکنم؟

فکر نکنم نوع درایو سیستمتون رو مجبور به تغییرش باشید ولی باید موقعی که وی ام ویر درایو مجازی از هاردتون میگیره باید نوعش رو بتونه اگزه4 بزاره (البته مجازا این کارو بکنه دیگه)

من فعلا وی ام ویر ندارم وگرنه بیشتر کمک میکردم
موفق باشید
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *

درسته 10.10 قدیمیه ولی واسه آزمایشگاه سیستم عامل استاد اینوگفته نصب کنید :'( اونم باvmware :o !!!!!!
امان از دست این استادا :D
میتونی یه عکس از ارور برام بزاری؟

آفلاین m.minoo

• Newbie
  • *

اماااان....
نه متاسفانه عکسی از ارور ندارم چون نصبش تموم شد.ولی وقتی پوشه فایل سیستم رو باز می کنم روی rootوlost+found یه ضرب در گذاشته ویه ارور میده که نوشته the folder contents could not be displayed .you do not have the permissions.necessary to view the contents of root .البته نمیدونم این ربطی به اون داره یا نه آخه تازه کاریم ;D
یه سوال؟اگه بخوام دوباره از اول نصب کنم روvmware چطوری اینی که نصب کردمو از vmware پاک کنم؟درایوی که ازش استفاده شده فرمت کنم حل میشه؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
تفاوت عمده‌ای وجود نداره، می‌تونید 14.04 رو توی VirtualBox نصب کنید.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *

اماااان....
نه متاسفانه عکسی از ارور ندارم چون نصبش تموم شد.ولی وقتی پوشه فایل سیستم رو باز می کنم روی rootوlost+found یه ضرب در گذاشته ویه ارور میده که نوشته the folder contents could not be displayed .you do not have the permissions.necessary to view the contents of root .البته نمیدونم این ربطی به اون داره یا نه آخه تازه کاریم ;D
یه سوال؟اگه بخوام دوباره از اول نصب کنم روvmware چطوری اینی که نصب کردمو از vmware پاک کنم؟درایوی که ازش استفاده شده فرمت کنم حل میشه؟
منم پیشنهادم 14.04 و ویرچوال باکس هست ولی اگه اجبار استاد درکاره چون آدم نمره میخواد کاریش نمیشه کرد ;D
نیازی به فرمت پارتیشنتون نیست چون مجازی نصب کردید.
کافیه در vmware تو قسمت سمت چپ روی ماشین مجازیتون راست کلیک کنید و Delete رو انتخاب کنید بعدش Delete from Disk رو انتخاب کنید. حالا میتونید یه بار دیگه از اول ماشین مجازیتون رو ایجاد کنید و از اول مراحل رو برید ;)
=======
اون موردی هم که گفتید مربوط به دسترسی هاست و درست هم هست ;)
« آخرین ویرایش: 20 مهر 1393، 07:16 ب‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
ولی اگه اجبار استاد درکاره چون آدم نمره میخواد کاریش نمیشه کرد ;D
خوب الان VMware یا VirtualBox تفاوتی ایجاد نمی‌کنه. اتفاقا استادی که می‌گه اوبونتو 10.10 نصب کنید رو باید جلوش وایساد و گفت نه! و آخرین نسخه رو نصب کرد. توی دانشگاه اسم افراد دانشجو هست و نه دانش‌آموز، و فرقش همینجاها باید مشخص بشه. ولی خوب اکثریت ترجیح می‌دن دانش‌آموز باشن و تکلیف‌های مدرسشون (!) رو توی انجمن‌ها بنویسن تا بقیه براشون حل کنند.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
ولی اگه اجبار استاد درکاره چون آدم نمره میخواد کاریش نمیشه کرد ;D
خوب الان VMware یا VirtualBox تفاوتی ایجاد نمی‌کنه. اتفاقا استادی که می‌گه اوبونتو 10.10 نصب کنید رو باید جلوش وایساد و گفت نه! و آخرین نسخه رو نصب کرد. توی دانشگاه اسم افراد دانشجو هست و نه دانش‌آموز، و فرقش همینجاها باید مشخص بشه. ولی خوب اکثریت ترجیح می‌دن دانش‌آموز باشن و تکلیف‌های مدرسشون (!) رو توی انجمن‌ها بنویسن تا بقیه براشون حل کنند.
منم قبول دارم عزیز ولی امان از روزی که استاد بخواد لج کنه و دانشجو هم ترم آخر باشه واگر نه اگه فرصت داشته باشیم که حذف میکنیم و زیر بار حرف زور نمیریم ;)
بعضی از استاد ها انتقاد پذیرند و این مورد رو باهاش کنار میان ولی بعضیا متاسفانه برای اینکه بگند من الم من بلم و دانشجو چیزی از من بیشتر نمیدونه دست به لجبازی میزنند.
در این شرایط من معمولا اگه فرصتی برای مقابله نباشه ظاهرا کاری که میخواد رو انجام میدادم ولی آخرش پشت پرده کار خودم رو میکردم ;D
در مورد تکلیف  :D هم که گفتید منم همیشه به همه میگم حوصله جست و جو کردن رو در خودتون ایجاد کنید چون الان دانشجو هستید :)
======
پ.ن: امیدوارم استاد ایشون "نه" رو قبول کنه :D
« آخرین ویرایش: 20 مهر 1393، 08:50 ب‌ظ توسط Ghost Shadow »