انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با ویرچوال باکس و vm ware ( حل شد)  (دفعات بازدید: 1562 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
مشکل با ویرچوال باکس و vm ware ( حل شد)
« : 20 مهر 1393، 02:33 ب‌ظ »
سلام.
همانطوری که از اسم تاپیک معلومه دو مشکل با هردوی این نرم افزار ها دارم

1- ویرچوال باکس :
من آخرین نسخه برای ویندوز را دانلود و نصب کردم و ابونتو 14.04 را نصب کردم. در حین نصب هیچ مشکلی وجود نداره و تمام صفحه نشون میده ولی به محض اینکه نصب تموم میشه و سیستم عامل میخواد بالا بیاد صفحه نمایش کوچک میشه و روی زولیشن 640*480 ثابت میشه و امکان تغییر آن هم وجود نداره حتی تو تنظمات صفحه نمایش ابونتو  و خوده ویرچوال باکس رفتم فقط زرولیشن 640*480 وجود داره

2- vm ware  : مشکل من اینکه من میخوام خودم مراحل نصب را انجام بدم ولی در  wm ware بعد از تنظمات اولیه کلیه مراحل را خود نرم افزار انجام میده و ماننده ویرچوال باکس مرحله به مرحله نیست یعنی اتوماتیک خودش تا انتهای نصب میره و بعد هم مشکلی که با ویرچوال باکس داشتم در vm ware  ندارم . و صفحه نمایش کامل هستش.
خوبی ویچوال باکس اینکه مراحل را کامل فارسی میاره حتی تنظیمات و توضحات ابونتو هنگام نصب

حالا چون من میخوام سرکلاس اینو به بچه آموزش بدم باید کامل باشه با ویرچوال باکس خیلی خوب و مشکل صفحه نمایش را نتونستم حل کنم

لطفا کمک کنید
« آخرین ویرایش: 21 مهر 1393، 10:16 ق‌ظ توسط hamidtbt »

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
پاسخ : مشکل با ویرچوال باکس و vm ware
« پاسخ #1 : 20 مهر 1393، 06:10 ب‌ظ »
کسی نیست کمکی کنه من هم با لپ تاپ نصب کردم و هم پی سی هر جفتش تو ویرجوال باکس صفحه نمایش را کوچک میکنه و قابل تغییر هم نیست ..

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #2 : 20 مهر 1393، 06:25 ب‌ظ »
سلام.
همانطوری که از اسم تاپیک معلومه دو مشکل با هردوی این نرم افزار ها دارم

1- ویرچوال باکس :
من آخرین نسخه برای ویندوز را دانلود و نصب کردم و ابونتو 14.04 را نصب کردم. در حین نصب هیچ مشکلی وجود نداره و تمام صفحه نشون میده ولی به محض اینکه نصب تموم میشه و سیستم عامل میخواد بالا بیاد صفحه نمایش کوچک میشه و روی زولیشن 640*480 ثابت میشه و امکان تغییر آن هم وجود نداره حتی تو تنظمات صفحه نمایش ابونتو  و خوده ویرچوال باکس رفتم فقط زرولیشن 640*480 وجود داره

2- vm ware  : مشکل من اینکه من میخوام خودم مراحل نصب را انجام بدم ولی در  wm ware بعد از تنظمات اولیه کلیه مراحل را خود نرم افزار انجام میده و ماننده ویرچوال باکس مرحله به مرحله نیست یعنی اتوماتیک خودش تا انتهای نصب میره و بعد هم مشکلی که با ویرچوال باکس داشتم در vm ware  ندارم . و صفحه نمایش کامل هستش.
خوبی ویچوال باکس اینکه مراحل را کامل فارسی میاره حتی تنظیمات و توضحات ابونتو هنگام نصب

حالا چون من میخوام سرکلاس اینو به بچه آموزش بدم باید کامل باشه با ویرچوال باکس خیلی خوب و مشکل صفحه نمایش را نتونستم حل کنم

لطفا کمک کنید

سلام
خیلی خوبه!!! \\:D/
فکر کنم تو VM Ware یه گزینه‌ای بود که اگه تیکشو برمیداشتیم دیگه مراحل رو اتومات انجام نمیداد.
متاسفانه منم همین مشکل شما رو تو ویرچوال باکس دارم و هنوز به نتیجه ای نرسیدم.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 20 مهر 1393، 06:37 ب‌ظ »

ممنون . از پاسخ شما . اون گزینه ای که گفتید را پیدا نکنید یه گزینه بود که تیکش را برداشت در مرحله آخر تنظیمات ولی درست نشد ک نشد.
اصلا اعصاب خورد شد اینقدر نصب کردم و روی ماشین های مجازی مختلف

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 مهر 1393، 07:49 ب‌ظ »
سلام . مشکل بر طرف شد در vm ware
مراحل به این صورت هست که در مرحله که سه گزینه سی دی رام و ایمیج هست گزینه سوم را باید انتخاب کرد و امیج را در قسمت کاستومایز قرار دهیم.

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
« پاسخ #5 : 20 مهر 1393، 10:41 ب‌ظ »
سلام . مشکل بر طرف شد در vm ware
مراحل به این صورت هست که در مرحله که سه گزینه سی دی رام و ایمیج هست گزینه سوم را باید انتخاب کرد و امیج را در قسمت کاستومایز قرار دهیم.

سلامی دوباره
خدارو شکر
لطفا در عنوان یه حل شد اضافه کنید.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up