انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب درایور  (دفعات بازدید: 953 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aaa7

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
نصب درایور
« : 25 مهر 1393، 02:03 ب‌ظ »
دوستان نسخه کرنل من 3.16 هستش ولی درایور گرافیک AMD که اومده تو release noteنوشته نسخه 3.15 کرنل رو پحداکثر میشناسه
حالا من اگه نصب کنم مشکلی پیش میاد؟؟؟؟
در ضمن یه متنی نوشته درباره اینکه اگه کرنلتون از3.15 بیشتره یه کارایی کنین که من نفهمیدم:
If a Linux 2.6.11 or newer kernel was built with CONFIG_AGP enabled, the kernel AGP frontend is required to load the fglrx kernel module. To identify whether your kernel with CONFIG_AGP enabled, look for CONFIG_AGP=y in the kernel config file, or if the 'agpgart' module is loaded
دقیقا گفته چیکار کنم؟؟؟ ???
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1393، 02:07 ب‌ظ توسط aaa7 »

آفلاین Риал Краесис

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1178
  • !!! I FIGHT FOR THE USERS
پاسخ : نصب درایور
« پاسخ #1 : 25 مهر 1393، 03:56 ب‌ظ »
دوستان نسخه کرنل من 3.16 هستش ولی درایور گرافیک AMD که اومده تو release noteنوشته نسخه 3.15 کرنل رو پحداکثر میشناسه
در ضمن یه متنی نوشته درباره اینکه اگه کرنلتون از3.15 بیشتره یه کارایی کنین که من نفهمیدم:
If a Linux 2.6.11 or newer kernel was built with CONFIG_AGP enabled, the kernel AGP frontend is required to load the fglrx kernel module. To identify whether your kernel with CONFIG_AGP enabled, look for CONFIG_AGP=y in the kernel config file, or if the 'agpgart' module is loaded

در مورد سوال اولتون نمیدونم چی میشه.
اما متنی که گذاشتین میگه اگه کرنلتون 2.6.11 یا جدیدتره و با خاصیت CONFIG_AGP فعال ساخته شده ، که این خاصیت برای اجرای fglrx kernel ماژول کرنل نیازه.برای تشخیص اینکه کرنلتون با این توانایی ساخته شده به فایل کافیگ کرنلتون نگاه کنید و گزینهCONFIG_AGP=y اگه درش موجود باشه.(بقیش نیست)
یا لینک بدید یا کل متن رو تو حالت کد بزارید یکم گیج شدم و نتونستم خوب ترجمه کنم.

If you do not like Arch use Gentoo and just shut up
 and If you do not like Gentoo use Arch and shut up
finaly If you do not like either use Ubuntu and shut the f*** up

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #2 : 25 مهر 1393، 04:55 ب‌ظ »
در مورد سوال اول تون باید بگم که, به احتمال زیاد گرافیک تون میپره.یعنی بعد از وارد کردن رمز دسکتاپ سیاه میشه.
توجه:قبل از اپگریت به ورژن جدید ابونتو کارت گرافیک رو پاک کنید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین aaa7

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
« پاسخ #3 : 09 آبان 1393، 04:12 ب‌ظ »

در مورد سوال اولتون نمیدونم چی میشه.
اما متنی که گذاشتین میگه اگه کرنلتون 2.6.11 یا جدیدتره و با خاصیت CONFIG_AGP فعال ساخته شده ، که این خاصیت برای اجرای fglrx kernel ماژول کرنل نیازه.برای تشخیص اینکه کرنلتون با این توانایی ساخته شده به فایل کافیگ کرنلتون نگاه کنید و گزینهCONFIG_AGP=y اگه درش موجود باشه.(بقیش نیست)
یا لینک بدید یا کل متن رو تو حالت کد بزارید یکم گیج شدم و نتونستم خوب ترجمه کنم.
اینا رو تو release note نوشته بودن من نتونستم فایلش رو اپلود کنم اگه ممکنه برین از سایتAMD بخونینش
با تشکر