انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب مجدد اوبونتو  (دفعات بازدید: 1448 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین parazitt

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
نصب مجدد اوبونتو
« : 16 تیر 1388، 10:41 ب‌ظ »
با سلام و درود خدمت تمامی دوستان در انجمن فارسی اوبونتو
عنوان موضوع گویای همه چیز هست
ابتدا در حد توان جستجو کردیم نتایجی هم یافتیم ولی چندان نتایج قانع کننده ای نبودند و بر این شدیم که موضوعی ایجاد کنیم
خب ما می خواهیم سیستم عاملمان را مجددا راه اندازی کنیم اما درایوی به عنوان home ایجاد نکردیم. و این به دلیل نا آشنایی ما با این سیستم عامل بود حالا خطای خودمان گریبانمان را گرفته
اما هدف از نصب مجدد چیست و نقاط ابهام کجاست؟ {برایتان شفاف توضیح می دهم}
چندی پیش برای اولین بار وقتی به سیستم عامل وارد شدیم موتجه شدیم کانکشن DSL ناپدید شده کانکشن دیگری ساختیم اما قادر به استفاده از آن نبودیم بر این باور آمدیم که برای دیدن کانکشن ساخته شده می بایست سیستم را Restart کنیم همین کار را هم کردیم و در کمال تعجب دو کانکشن را در کنار هم با یک نام دیدم یکی ناپدید شده یکی جدید ساخته شده آن را که ساخته بودیم حذف کردیم و تا مدتی با کانکش قبلی در اینترنت حضور یافتیم تا اینکه بسته ای با عنوان firestart نصب کردیم به امید اشتراک گذاری خطوط بگذریم از دردسر هایی که ساخت و اشتراک را بر قرار نکرد تا امروز که وقتی سیستم را روشن کردیم دیگر کانکشنی دیده نمی شد جدید ساختیم فقط در لیست (لیست اضافه ویرایش و حذف) قابل مشاهده بودند تمام کانکشن ها شامل DSL , VPN , Wireless ,... را امتحان نمودیم ولی حاصلی عیان نشد تصمیم به نصب مجدد سیستم عامل گرفتیم و از آنجایی که با سرعت ئایین و رنج فراران نرم افزارها را جمع آوری کردیم از دست دادن آنها کاری دشوار است حالا
///نکته ابهام:
حالا وقتی می خواهیم درایو مورد نظر را برای نصب مجدد انخاب کینم کل هارد را در نظر می گیرد و فکر می کنم تنها راه نصب مجدد قالب بندی (فرمت) درایو است آیا راه دیگری وجود دارد
سئاس فراوان و پیشاپیش از همراهنی دارم که به این نکته ابهام نوری ببخشند تا ابهام به نوید مبدل شود

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
پاسخ به: نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #1 : 16 تیر 1388، 10:44 ب‌ظ »
با سلام
با عرض پوزش بنده هیچی از این متنی که شما نوشتی نفهمیدم
میشه بیشتر توضیح بدبد
ممنون

آفلاین parazitt

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 16 تیر 1388، 11:04 ب‌ظ »
کل موضوع می خواییم سیستم عامل را نصب کنیم به طوری که داده های قبلی پاک نشود و نرم افزار های نصب شده از بین نرود ولی درایو home نداریم
با تشکر از پاسخ شما :)

آفلاین مصطفی بزاز

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
« پاسخ #3 : 16 تیر 1388، 11:10 ب‌ظ »
فکر کنم بهتره بیشتر دنبال پیدا کردن مشکل کانکشن باشید. فکر نمی‌کنم نصب مجدد بدون پاک کردن / امکانپذیر باشه.
البته می‌تونید به کمک dpkg لیست تمامی بسته‌های نصب شده رو ذخیره کنید و بعدا دوباره نصب کنید. فایلهای داخل home هم می‌تونید روی dvd کپی کنید و بعدا برگردونید. ولی بعضی تنظیمات سیستمی که تو فولدر home ذخیره نمی‌شن رو از دست می‌دید.
Mint Gloria x86 ( +Windows XP x86)
Intel E7300 @ 2.66
ATI 3650HD 512MB
2x2GB DDR2 800
ASUS P5QL Pro

آفلاین parazitt

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 16 تیر 1388، 11:12 ب‌ظ »
یعنی الان یک تاپیک دیگه اجاد کنم؟

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
« پاسخ #5 : 16 تیر 1388، 11:16 ب‌ظ »
اگر منظور از داده ها همون پکیج های دانلود شده هست که بار ها راجع بعش بحث شده
ولی اگر میخایین کلا پوشه Home رو نگه دارید توی هنگام نصب دو تا پارتیشن درست میکنید
یکی Mount Point میزارید /
و دیگری Home/
درست متوجه شدم ؟

آفلاین parazitt

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 16 تیر 1388، 11:23 ب‌ظ »
بله فکر می کنم 60% قضیه براتون روشن شده
حالا اگه من یه درایو دیگه بسازم (Home) داده ها منتقل می شن؟ خود به خوددرحالی که من دارم درایو "/" رو فرمت میکنم؟

آفلاین novid

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 728
  • آزاده بمیرید!
    • پالس آزاد
« پاسخ #7 : 16 تیر 1388، 11:28 ب‌ظ »
۱- ابتدا مغازه مشتی حسن می روید
۲- دی وی دی و سی دی خام به اندازه دلخواه خریداری می کنید
۳- با کمک دست و پا اطلاعات خود را مانند فیلم و آهنگ وارد این ابزار ذخیره سازی میکنید.
۴- از پکیج های دانلودی خود به روش های گفته شده، پشتیبان می گیرد تا در نصب مجدد آنها با مشکل رو بهرو نشوید.

حالا خالی از شوخی من فکر می کنم، باید پارتیشن بندی کنید:) اگه یه خورده فضا کنار پارتیشن لینوکس (خونگی +‌ روت) داشته باشید، با ابزار جی پارتد بدون از دست دادن اطلاعات می شه یه پارتیشن ساخت! یا اینکه همون پارتیشن لینوکس رو اگر فضای خالی داره، اون فضای خالیش رو باهاش یه پارتیشن بسازید و بعد اطلاعات رو منتقل کنید روی اون فضای خالی ، به شرطی که ۴۰ الی ۵۰ درصد اون پارتیشن لینوسک خالی باشه!‌تا اطلاعات جا بشن.