انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حال که ویندوز ایکس پی به پایان عمر خود رسیده است, چه باید کرد؟!  (دفعات بازدید: 8109 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mr.Geo22

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
۱۲ سال پیش بودکه ویندوز تازه ی مایکروسافت به دنیا آمد, شاید هیچ کسی فکر نمی‌کرد که تا این حد بتواند در دنیای دیجیتال جا خوش کند! ویندوز ایکس پی تا جایی محبوبیت پیدا کرد که حتی برای خود مایکروسافت نیز جایگزین کردنش بسیار سخت شد!

ویندوز ایکس پی که در اکتبر 2001 / مهر ۱۳۸۰ عرضه شد, سیستم عاملی متن بسته است که شاید بتوان آن را محبوب‌ترین سیستم عامل دنیا نامید. در سال ۲۰۰۸ مایکروسافت اعلام کرد که دیگر این ویندوز را روی رایانه های تازه تولید شده عرضه نمی کند ولی پشتیبانی از آن تا سال ها بعد ادامه یافت.

مایکروسافت امکانات تازه و وصله های امنیتی سیستم عامل را در بسته هایی با نام «سرویس پک» عرضه می‌کرد که آخرین آن ها سرویس پک ۳ بود که درسال ۲۰۰۸ عرضه شد ولی هم چنان به روز رسانی های امنیتی به صورتی که از داخل خود سیستم عامل قابل دریافت بودند ارایه می شدند.

در نهایت در ۸ آوریل ۲۰۱۴/ ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ بود که مایکروسافت اعلام کرد که دیگر هیچ وصله ی امنیتی برای این سیستم عامل منتشر نخواهد کرد و به زبانی دیگر پشتیبانی از ویندوز ایکس پی را متوقف کرده است.

متن کامل مقاله را در وب‌گاه زیر مطالعه نمایید.

http://mrgeo22.wordpress.com/2014/10/17/xp-expired
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1393، 11:38 ب‌ظ توسط mr.geo22 »

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
الان ارتباط متن و عنوان تاپیک در چیست عایا؟؟؟!!!!!

پ ن : ایکس پی رو هم خداش بیامرزاد! حرف از زنده هاش بزنید! هرچند زنده هاش رو هم ما کاری باهاشون نداریم!!
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین Mr.Geo22

• Newbie
  • *
درواقع این مقاله به مقایسه سیستم عامل ها می‌پردازه تا کسانی که تا کنون از ویندوز ایکس پی استفاده می کنند بتونن جایگزین مناسبی رو پیدا کنن  :)

خوشحال میشم دیدگاهتون رو در مورد مقالم توی وب‌گاهم بیان کنید...

با سپاس

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
جایگزین می خواهید.
اوبونتو ، فدورا و اپن سوزه برای دسکتاپ!
ردهت هم برای سرور !
انتظار نداشته باشید کاربرهای اوبونتو بگن از ویندوز ۸ استفاده کنید  ;)
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
بله خب منم به کاربرای Windows XP پیشنهاد می‌کنم حالا که تاریخ مصرف Windows XP تموم شده Xubuntu نصب کنن! ::)
ولی واقعا منم با این حرف موافقم افرادی که کاربر Windows XP بودن خیلی وقتا نمیتونن Windows Seven یا Windows Eight رو جایگزین Windows XP کنن. من دوتا... (شرمنده بابت کژفهمی‌ای که ایجاد کرد این جمله)
این تاوانیه که باید مایکروسافت بده به دلیل اینکه شکاف خیلی بزرگی بین XP و Vista وجود داره و با اومدن Seven این شکاف بازم بیشتر شد.
البته چنین شکافی بین Windows 98 و Windows XP هم وجود داشت. به نظرم مایکروسافت داره سعی میکنه از Seven به بعد منسجم‌تر عمل کنه.
مثلا انسجام موجود توی Ubuntu به نظر من خیلی بیشتر و بهتره.
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1393، 11:02 ق‌ظ توسط MohamadF »
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین Mr.Geo22

• Newbie
  • *
ح.م:

سخن شما درسته ولی خب همه این آشنایی رو ندارن و کسی که تا حالا از ویندوز ایکس پی استفاده کرده یه مقدار براش مهاحرت سخته و در گام نخست باید راضیش کنی که مهاجرت کار درستیه!!

MohamadF:

مقاله ی من هم به این مشکل رسیدگی میکنه که بیشتر مردم زمانی که میخوان از ویندوز ایکس پی مهاجرت کنن بدون هیچ اندیشه و پژوهشی نسخه های بعدی ویندوز رو انتخاب میکنن و گاهی هم ترجیح میدن که اصلا مهاجرت نکنن چون فکر میکنند که پشتیبانی مایکروسافت باشه یا نباشه تفاوتی نمیکنه!
من کوشش کردم نشون بدم که دنیای سیستم عامل ها تنها به ویندوز محدود نمیشه و هر شخصی بهتره دنبال سیستم عامل مناسب کارش بگرده

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
من یه خورده گیج شدم:1-الان این تبلیغ وبگاه هستش یعنی نظرات مون رو اینجا بیان کنیم یا تو وبگاه دوستمون 2-مراسم یاد بود xp هستش 3-یک تبلیغ غیر ازاد و مخالف با قوانین انجمن برای مهاجرت از xp به ویندوز 7 یا 8؟
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
نه من اصلا قصد تبلیغ نداشتم و البته انتظار چنین برداشتی هم نداشتم. :)
اینجا هم کافه اوبونتوست. کسی نه تبلیغ وبلاگ کرد نه نرم‌افزار غیر آزاد. سؤال بود در مورد Expire شدن Windows XP و بلاتکلیفی کاربراش.
من اگه یخورده گیج بشم در مورد یه موضوعی سعی میکنم اسپم ندم و احیاناً از نظرات دیگران استفاده کنم تا از گیجی در بیام.  ;)

ممنونم از یادآوریتون در مورد تبلیغ.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
مردم یه کم خرج سخت افزارشون میکنند و به 7 مهاجرت می کنند.البته ممکنه در ادرات دولتی دیرتر صورت بگیره.و یا شاید هم هرگز اتفاق نیافته.
دیدگاه عمومی مردم نسبت لینوکس (شما بخونید گنو/لینوکس)یه سیستم عامل خفن که فقط یه سری افراد خاص میتونند باهاش کار کنند و کلی باید دستور بلد باشی.تو بهترین شرایط هم لینوکس رو فاقد بازی و پشتیبانی می دونند.
راستی تو انجمن یه تاپیکی هست که می تونید وبلاگ و یا سایت تون رو اونجا شیر کنید تا بقیه دوستان بتونند از مطالب خوبتون استفاده کنند.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
بله خب منم به کاربرای Windows XP پیشنهاد می‌کنم حالا که تاریخ مصرف Windows XP تموم شده Xubuntu نصب کنن! ::)
ولی واقعا منم با این حرف موافقم افرادی که کاربر Windows XP بودن خیلی وقتا نمیتونن Windows Seven یا Windows Eight رو جایگزین Windows XP کنن. من دوتا... (شرمنده بابت کژفهمی‌ای که ایجاد کرد این جمله)
این تاوانیه که باید مایکروسافت بده به دلیل اینکه شکاف خیلی بزرگی بین XP و Vista وجود داره و با اومدن Seven این شکاف بازم بیشتر شد.
البته چنین شکافی بین Windows 98 و Windows XP هم وجود داشت. به نظرم مایکروسافت داره سعی میکنه از Seven به بعد منسجم‌تر عمل کنه.
مثلا انسجام موجود توی Ubuntu به نظر من خیلی بیشتر و بهتره.
این شکاف بین ویندوز ۷ و ویندوز ۸ و ۸.۱ زیاد بود کلا شکاف بین ویندوز ۸  و ویندوزهای قبلی زیاد بود اما این مورد حداقل بین ویندوز ۱۰ با ویندوزهای قبلی کمتر میشه و به نظرم استقبال از ویندوز ۱۰ خیلی بیشتر از ویندوز ۸ و ۸.۱ میشه. گرچه همین الانشم ویندوز بالای ۹۰ درصد مارکت شیر سیستم های رومیزی رو در اختیار داره.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
گرچه همین الانشم ویندوز بالای ۹۰ درصد مارکت شیر سیستم های رومیزی رو در اختیار داره.
درسته.
من باورم نمیشه توی جاهایی غیر از ایران همه پول میدن بابت ویندوز! وگرنه به من کاربر نوعی ویندوز اگه بگن ۱۲۰ دلار بده تا بت ویندوز ۸.۱ بدیم ۱۱۰٪ به گنو/لینوکس کوچ میکنم! :o

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
با نهایت احترام باید بگم که خود ماکروسافت هم از سیستم عامل هاش راضی نیست.9 رو نصفه نیمه رها کرد 10 رو شروع کرد.خیلی از نواوری های ماکروسافت از گنو/لینوکس الهام گرفته شده.مثل سافت وار سنتر.
خدایش که ابونتو همه نیازهای منو براورده کرده, به طوری که نیازی به نصب ویندوز کنار ابونتو ندارم.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
من از 98 ویندوز داشتم . مایکروسافت ویندوز ها را  براساس اهداف خودش مینویسد و کوچکترین اهمیتی به خواست جامعه نمیدهد . تا قبل از 2012 که اصلا به اینترنت دسترسی نداشتم ویروس گرفتن به بزرگترین معضل و بزرگرین ترس من تبدیل شده بود . ویندو 98 از لحظه نصب خود به خود مشکل داشت و روزی چند تا eror میگرفتم . xp هم تا 2004 که اپدیت سانتا کلوز    آمد قابل تحمل شده بود . از 2001 اسم دبیان را شنیدم اما تبلیغات شدید مایکروسافت باعث شد که لینوکس را تا سال 2014 امتحان نکنم !  اگر ان زمان دبیان را حتی بوت دگانه نصب میکردم اینقدر از ویروس ها لطمه نمیدیدم و این همه زمان صرف تعمیر  و نصب ویندوز نمیکردم .بسیاری از نرم افزارهایی که برای xp 2004 تهیه کرده بودم روی xp 2008 امکان اجرا نداشتند ؛ ویندوز های دیگر بماند . امیدوارم مایکروسافت سزای اعمال خود را ببیند .
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1393، 05:54 ب‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
من از 98 ویندوز داشتم . مایکروسافت ویندوز ها را  براساس اهداف خودش مینویسد و کوچکترین اهمیتی به خواست جامعه نمیدهد .
اتفاقا  اخیرا در ویندوز ۱۰ خبرهایی اومده که به خواست کاربران قراره بیشتر توجه کنه و فیدیک بگیره. جالبه بدونید یکی از درخواستهای عمده که جامعه کاربران ویندوز از مایکروسافت کردن گنجاندن تقویم فارسی در ویندوز هست که احتمالا تحقق پیدا میکنه.
http://www.theverge.com/2014/10/17/6993471/windows-10-features-top-requests
نقل‌قول
گرچه همین الانشم ویندوز بالای ۹۰ درصد مارکت شیر سیستم های رومیزی رو در اختیار داره.
درسته.
من باورم نمیشه توی جاهایی غیر از ایران همه پول میدن بابت ویندوز! وگرنه به من کاربر نوعی ویندوز اگه بگن ۱۲۰ دلار بده تا بت ویندوز ۸.۱ بدیم ۱۱۰٪ به گنو/لینوکس کوچ میکنم! :o
قبلا هم فکر کنم جایی گفتم اینجا هم میگم توزیع های معروف مثل اوبونتو باید کمی ساختار نصب دستی رو تسهیل تر کنن مثلا وقتی میخواهی نصب کنی ارور وابستگیهای نرم افزاری رو نده مثالش هم اندروید که کرنلش لینوکس است اما دستکاری شده که این مورد رو برطرف کرده چون دقیقا متوجه شده که کاربر نهایی راحت طلب است و باید به اسانی بتونه برنامه نصب کنه. دلیل دیگه‌ش به نظرم نرم افزارهایی مثا آفیس مایکروسافت هستن که انصافا از حق نگذریم خیلی کارا هستن و قدرت بلایی دارن و نمونه های مشابه فعلا در حد و اندازه های مجموعه آقیس مایکروسافت نیستن. دلیل دیگه ش پشتیبانی بهتر شرکتهای سخت افزاری از محصولات مایکروسافت هستش. یه دلیلش هم نرم افزارهای اختصاصی هستش اما یه دلیلش هم شاید این باشه که زمانی که مایکروسافت نسخه ویندوز ۹۸ خودش رو راهی بازار کرد توزیع های لینوکس اونقدرها کاربرپسند و مثل الان ساده تر نبودن و همین باعث شد ویندوز گوی سبقت رو از آن خودش کنه. اما من همچنان مورد اول رو که همون وابستگی های نرم افزاری هست رو دلیل خیلی مهمی میدونم. مورد دیگه اینکه اگه یه شرکت پولداری پشت یکی از توزیع ها بود شاید وضعیت مارکت شیر کمی متفاوت بود نمونه ش مرورگر فایرفاکس هست که کمکهای میلیون دلاری گوگل پشتشه! یا اندروید که باز شرکت بزرگی مثل گوگل پشتش است! مثل نقص ش هم مرورگر اپرا هست که بسیار مرورگر خوبیه اما چون شرکت قوی و پولداری پشتش نیست محکوم به مارکت شیر پایین است گرچه مرورگر خیلی خوبیه و من حدود ۱۰ ساله تقریبا دارم ازش استفاده میکنم.
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1393، 05:51 ب‌ظ توسط Bijan »

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
دلیل دیگه‌ش به نظرم نرم افزارهایی مثا آفیس مایکروسافت هستن که انصافا از حق نگذریم خیلی کارا هستن و قدرت بلایی دارن و نمونه های مشابه فعلا در حد و اندازه های مجموعه آقیس مایکروسافت نیستن. دلیل دیگه ش پشتیبانی بهتر شرکتهای سخت افزاری از محصولات مایکروسافت هستش. اما یه دلیلش هم شاید این باشه که زمانی که مایکروسافت نسخه ویندوز ۹۸ خودش رو راهی بازار کرد توزیع های لینوکس اونقدرها کاربرپسند و مثل الان ساده تر نبودن و همین باعث شد ویندوز گوی سبقت رو از آن خودش کنهاما من همچنان مورد اول رو که همون وابستگی های نرم افزاری هست رو دلیل خیلی مهمی میدونم. مورد دیگه اینکه اگه یه شرکت پولداری پشت یکی از توزیع ها بود شاید وضعیت مارکت شیر کمی متفاوت بود نمونه ش مرورگر فایرفاکس هست که کمکهای میلیون دلاری گوگل پشتشه! یا اندروید که باز شرکت بزرگی مثل گوگل پشتش است! مثل نقص ش هم مرورگر اپرا هست که بسیار مرورگر خوبیه اما چون شرکت قوی و پولداری پشتش نیست محکوم به مارکت شیر پایین است گرچه مرورگر خیلی خوبیه و من حدود ۱۰ ساله تقریبا دارم ازش استفاده میکنم.
1- من تا به حال از ms افیس لطمات زیادی دیدم . اگر قبول ندارید یک مدتی پروژه های دانشجویی چند جای مختلف رو انجام بدید  میفهمید .یکی از مشکلات این است که بعد از ان همه زحمت معلوم نیست روی کامپیوتر دیگر و  ورژن دیگر پرژه مذکور قابل باز شدن باشد ! یا این که بهم نریزد ! اصلا شاید استاد در باز کردن آن موفق نباشد!
2- ویندوز 98 کاربر پسند بود ! اگر بود چرا من نمیدانستم  ;D ! حتی به یاد ندارم در آن زمان کسی از این ویندوز جلوی من تعریف کرده باشد .
3-opera  تا ورژن 12.58  خوب بود تا این که ورژن نحس 14 متولد شد . و این مرورگر به سمت کپی کردن از گوگل رفت .
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .