انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حال که ویندوز ایکس پی به پایان عمر خود رسیده است, چه باید کرد؟!  (دفعات بازدید: 8093 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
من با افتخار اعلام میکنم از خیلی وقت پیش که ویندوز داشتم از OpenOffice استفاده میکردم. یکی از انتقادامم همیشه این بوده که حتی OpenOffice هم توی ویندوز کاربر پسندتره! ](*,)

آقا من میخوام اینجا یه نرم‌افزار غیر‌آزاد تبلیغ کنم! فقط واسه یه بارم اگه شده Win 3.1 رو بگیرید و نصب کنید... واقعا کار کردن باش تو سال ۲۰۱۴ مثل دیدن فیلمای صامت چارلی‌چاپلینه! واسه من که به شدت نوستالژیکه.
الان Win 3.1 که دیگه به تاریخ پیوسته هنوزم دانلود مجانیش مشکل حق تالیف داره؟!
آخه مثلا بازی‌هایی مثل‌ مجموعه‌ی Doom و Keen و ... که دیگه باید برن تو موزه یه قانونی که یادم نیست دارن(!) و دیگه بصورت مجانی عرضه میشن.
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

شادی آن مرحوم :'( :'( :'(............. الفـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاتحه

نقل‌قول
سخن شما درسته ولی خب همه این آشنایی رو ندارن و کسی که تا حالا از ویندوز ایکس پی استفاده کرده یه مقدار براش مهاحرت سخته و در گام نخست باید راضیش کنی که مهاجرت کار درستیه!!
کسیکه مهاجرت براش سخته میتونه مهاجرت نکنه و در ویندوز بمونه احتیاجی به رضایت و سختی هم نیست ;) ;) ;)

اقا اینجا معمولا مردم از زنده‌های ویندوز هم یاد نمیکنن :oچه برسه به اموات ویندوز :)

این تاپیک بیشتر به‌درد انجمنهای ویندوزی میخوره نه اینجا که کسی با ویندوز کاری نداره : صحبت از مجلس ختم ویندوز در انجمن اوبونتو ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :o :o :o :o :o :o :o :o

موفق باشید

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
من از این ساختار math توی libre office خیلی خوشم می یاد چون دقیقا می دونم دارم چی کار می کنم ! یادمه توی همین ماکروسافت افیس بود وقتی ورژن آفیس رو ارتقا می دادی می گفت نمی تونی ویرایش کنی  :'(
این هم یه نمونه کد و خروجی اش !
Vo=(1+R_f over R_1 )V_1~ size 8(1) newline
Kcl: V_1 ( 1 over R + CS + CS over{RCS+1} )=V_O( CS over{RCS+1} ) ~ rightarrow V_1 ( {RCS+1} over {R} + {CS} over{RCS+1} )=V_O( CS over{RCS+1} ) newline
V_1 ({(RCS+1)^2+RCS} over {R(RCS+1)} )=V_O( CS over{RCS+1} ) rightarrow V_1 ({(RCS+1)^2+RCS} over {RCS} )=V_O ~ size 8 (2)newline
V_1 ({-%omega^2 R^2 c^2 +1 +3j %omega RC} over {j %omega RC} )=V_O newline
1-%omega^2 R^2 C^2=0 rightarrow  %omega =1 over RC ,{3j %omega RC} over {j%omega RC}=3   rightarrow 1+R_f over R_1=3 rightarrow R_f=2R_1

حالا درسته رابط درست حسابی نداره ولی خدماتش واقعا ارزنده هست  ;)
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1393، 09:16 ب‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
دلیل دیگه‌ش به نظرم نرم افزارهایی مثا آفیس مایکروسافت هستن که انصافا از حق نگذریم خیلی کارا هستن و قدرت بلایی دارن و نمونه های مشابه فعلا در حد و اندازه های مجموعه آقیس مایکروسافت نیستن. دلیل دیگه ش پشتیبانی بهتر شرکتهای سخت افزاری از محصولات مایکروسافت هستش. اما یه دلیلش هم شاید این باشه که زمانی که مایکروسافت نسخه ویندوز ۹۸ خودش رو راهی بازار کرد توزیع های لینوکس اونقدرها کاربرپسند و مثل الان ساده تر نبودن و همین باعث شد ویندوز گوی سبقت رو از آن خودش کنهاما من همچنان مورد اول رو که همون وابستگی های نرم افزاری هست رو دلیل خیلی مهمی میدونم. مورد دیگه اینکه اگه یه شرکت پولداری پشت یکی از توزیع ها بود شاید وضعیت مارکت شیر کمی متفاوت بود نمونه ش مرورگر فایرفاکس هست که کمکهای میلیون دلاری گوگل پشتشه! یا اندروید که باز شرکت بزرگی مثل گوگل پشتش است! مثل نقص ش هم مرورگر اپرا هست که بسیار مرورگر خوبیه اما چون شرکت قوی و پولداری پشتش نیست محکوم به مارکت شیر پایین است گرچه مرورگر خیلی خوبیه و من حدود ۱۰ ساله تقریبا دارم ازش استفاده میکنم.
1- من تا به حال از ms افیس لطمات زیادی دیدم . اگر قبول ندارید یک مدتی پروژه های دانشجویی چند جای مختلف رو انجام بدید  میفهمید .یکی از مشکلات این است که بعد از ان همه زحمت معلوم نیست روی کامپیوتر دیگر و  ورژن دیگر پرژه مذکور قابل باز شدن باشد ! یا این که بهم نریزد ! اصلا شاید استاد در باز کردن آن موفق نباشد!
2- ویندوز 98 کاربر پسند بود ! اگر بود چرا من نمیدانستم  ;D ! حتی به یاد ندارم در آن زمان کسی از این ویندوز جلوی من تعریف کرده باشد .
3-opera  تا ورژن 12.58  خوب بود تا این که ورژن نحس 14 متولد شد . و این مرورگر به سمت کپی کردن از گوگل رفت .
در مورد اولی اگه در دو کامپیوتر فونتها یکسان باشه مشکلی پیش نمی یاد یعنی من تا حالا مشکلی نداشتم با این قضیه حتی در ورژن های مختلف! گذشته از این این رو دیگه اکثرا قبول دارن آفیس مایکروسافت بهتره! در مورد دیگه بحثی نمیکنم. در مورد دومی  هم ویندوز ۹۸ در زمان خودش  توجه کنید دارم میگم در زمان خودش! شما باید فاکتور زمان رو در نظر بگیرید! کار کردن باهاش و نصب نرم افزار در مقایسه با توزیع های لینوکس در اون زمان بسیار ساده تر بود! اینها جز فاکتورهایی هستن که تعیین میکنن چه نرم افزاری کاربرپسندتر است.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
در مورد دومی  هم ویندوز ۹۸ در زمان خودش  توجه کنید دارم میگم در زمان خودش! شما باید فاکتور زمان رو در نظر بگیرید! کار کردن باهاش و نصب نرم افزار در مقایسه با توزیع های لینوکس در اون زمان بسیار ساده تر بود! اینها جز فاکتورهایی هستن که تعیین میکنن چه نرم افزاری کاربرپسندتر است.
شما تا به حال با  بهترین توضیع های لینوکس 98-2003  کار کردید ؟  چگونه میتوان تجربه کاربری با آنها را بدست اورد ؟ چه ورژن هایی از دبیان و ابونتو و سوزه را شامل می شوند ؟ حداقل توضیحات مستند و معتبر با عکس از تجربه کاربری آنها در کدام سایت وجود دارد ؟
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
در مورد دومی  هم ویندوز ۹۸ در زمان خودش  توجه کنید دارم میگم در زمان خودش! شما باید فاکتور زمان رو در نظر بگیرید! کار کردن باهاش و نصب نرم افزار در مقایسه با توزیع های لینوکس در اون زمان بسیار ساده تر بود! اینها جز فاکتورهایی هستن که تعیین میکنن چه نرم افزاری کاربرپسندتر است.
شما تا به حال با  بهترین توضیع های لینوکس 98-2003  کار کردید ؟  چگونه میتوان تجربه کاربری با آنها را بدست اورد ؟ چه ورژن هایی از دبیان و ابونتو و سوزه را شامل می شوند ؟ حداقل توضیحات مستند و معتبر با عکس از تجربه کاربری آنها در کدام سایت وجود دارد ؟
والا اولین آشنایی من با توزیع های لینوکس با اوبونتو بود اونم ورژن ۷.۰۴ با بقیه توزیع های قبلش آشنایی نداشتم اما میدونم نصب نرم افزار به سادگی الان نبود بخصوص قبل از سال ۲۰۰۲ همینطور  شناسایی سخت افزار مثل الان نبود درثانی مستندات اموزشی اون زمان به فراوانی الان نبود اینها همه تاثیر داره در مارکت شیر. خودم از ویندوز ۹۸ استفاده کردم و منی که از کامپیوتر سر رشته ای نداشتم مشکلی باهاش نداشتم مثلا ننصب برنامه و... وگرنه اگه غیر این بود باید این مارکت شیر توزیع های لینوکس یه تکونی میخورد و مدام بین ۱ تا ۲ درصد تکون نمیخورد بالاخره کاربر نهایی اکثرا سهولت استفاده رو مد نظر قرار میده.

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
میدونم نصب نرم افزار به سادگی الان نبود بخصوص قبل از سال ۲۰۰۲ همینطور  شناسایی سخت افزار مثل الان نبود درثانی مستندات اموزشی اون زمان به فراوانی الان نبودخودم از ویندوز ۹۸ استفاده کردم و منی که از کامپیوتر سر رشته ای نداشتم مشکلی باهاش نداشتم مثلا ننصب برنامه
یعنی در اون زمان دستورات ساده و سودمندی مثل apt-get  و sudo و ... وجود نداشت !   اتفاقا همین الان یک سرچی کردم در مورد  red hat 98   که تصاویر محیط کاربری آن خیلی بهتر و کاملتر از win 98  به نظر میرسد !!
http://linuxgazette.net/165/laycock.html
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
میدونم نصب نرم افزار به سادگی الان نبود بخصوص قبل از سال ۲۰۰۲ همینطور  شناسایی سخت افزار مثل الان نبود درثانی مستندات اموزشی اون زمان به فراوانی الان نبودخودم از ویندوز ۹۸ استفاده کردم و منی که از کامپیوتر سر رشته ای نداشتم مشکلی باهاش نداشتم مثلا ننصب برنامه
یعنی در اون زمان دستورات ساده و سودمندی مثل apt-get  و sudo و ... وجود نداشت !   اتفاقا همین الان یک سرچی کردم در مورد  red hat 98   که تصاویر محیط کاربری آن خیلی بهتر و کاملتر از win 98  به نظر میرسد !!
http://linuxgazette.net/165/laycock.html
من کی گفتم دستورات کامندلاین وجود نداشت! گرچه خیلی ها با کامندلاین حال نمیکنن و محیط گرافیکی رو بیشتر میپسندن بعد یکم این کامنتی رو که نوشتیم دقیق تر بخون من نوشتم سهولت استفاده، مستندات آموزشی، شناسایی سخت افزار نصب نرم افزار که الان تمام این موارد از قبلا خیلی بهتر شده اون موقع اکثرا باید کامپایل میکردید! و....

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
این تصور که لینوکس یک سیستم عامل سخته که باید با خط فرمان باهاش کار کنی هی کمتر میشه و رو به انحطاط بودن نسخه های جدید ویندوز و این امر که خیلی از شرکتا لپ تاپ هاشون رو با linpus linux و اوبونتو میزنن باعث میشه استفاده لینوکس بره بالا.
البته این مایکروسافت همه چیزاشو یکی در میون خوب و بد میسازه ! باید ببینیم ویندوز ۱۰ گند میزنه ؟ اگه گند زد دیگه کلا game over میشه! ;D
من با افتخار اعلام میکنم از خیلی وقت پیش که ویندوز داشتم از OpenOffice استفاده میکردم. یکی از انتقادامم همیشه این بوده که حتی OpenOffice هم توی ویندوز کاربر پسندتره! ](*,)

یادمه وقتی تازه داشتم تازه میفهمیدم متن باز چیه (هنوز رو ویندوز بودم)رفتم open office (اشتباه نکنم نسخه ۴.۱) رو دادم به دوستم , دوستم وقتی قیافشو دید کلا از هر چی برنامه متن باز و لینوکس و.... متنفر شد ! اکثر برنامه های لینوکسی  که نسخه ویندوز هم دارند با gtk و دکوراسیون هایی که تم های مدیر پنجره خوشگل میشن! تو ویندوز ببینیشون سکته قلبی میگیری!

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
من کی گفتم دستورات کامندلاین وجود نداشت! گرچه خیلی ها با کامندلاین حال نمیکنن و محیط گرافیکی رو بیشتر میپسندن بعد یکم این کامنتی رو که نوشتیم دقیق تر بخون من نوشتم سهولت استفاده، مستندات آموزشی، شناسایی سخت افزار نصب نرم افزار که الان تمام این موارد از قبلا خیلی بهتر شده اون موقع اکثرا باید کامپایل میکردید! و....
ًred hat 98   ابزارهای زیادی مثل مرورگر و برنامه تایپ و gimp و ... را از قبل نصب شده داشت . در ثانی در سال 1998  نه برنامه خاصی در بازار ایران پیدا میشد نه اینترنتی وجود داشت . پس اگر یک cd red hat  در سال 1998 به دست شما میرسید به سادگی آن را نصب میکردید و برنامه ای در بازار  و یا حتی اینترنتی هم وجود نداشت که دست شما به چیز اضافی دیگری برسد که بعدا بخواهید آن را کامپایل کنید !
در ضمن گنوم وجود داشت و محیط گرافیکی x11 هم از win98 بهتر بود !
« آخرین ویرایش: 27 مهر 1393، 12:40 ق‌ظ توسط محمودی فرد »

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
ًred hat 98   ابزارهای زیادی مثل مرورگر و برنامه تایپ و gimp و ... را از قبل نصب شده داشت . در ثانی در سال 1998  نه برنامه خاصی در بازار ایران پیدا میشد نه اینترنتی وجود داشت . پس اگر یک cd red hat  در سال 1998 به دست شما میرسید به سادگی آن را نصب میکردید و برنامه ای در بازار  و یا حتی اینترنتی هم وجود نداشت که دست شما به چیز اضافی دیگری برسد که بعدا بخواهید آن را کامپایل کنید !
در ضمن گنوم وجود داشت و محیط گرافیکی x11 هم از win98 بهتر بود !
به سادگی اون رو نصب میکردم؟!  ::) ایران که همه دنیا نیست! آقای محمودی! آقا من خودم الان بیشتر با اوبونتو کار میکنم اصلا گور پدر ویندوز!  :biggrin: به من بگو باقی دنیا چرا از ویندوز بیشتر استقبال کردن آقای مهندس؟ دلیلش چی بوده پس؟!  ;D  آقا آمار رو که دیگه نمیشه انکار کرد! مردم هم که اکثر احمق تشریف ندارن خوب از اونجایی که اکثر مردم کارشناس کامپیوتر نیستن و حوصله سر و کله زدن با سیستم عامل رو ندارن (دوست عزیز فاکتور زمان رو نادید نگیر منظورم اون زمانه :لول) به سمت چیزی میرن که مطابق میلشون که همون کار راه انداختن به ساده ترین شکل ممکن است میرن! البته درستش هم همینه کسی که مهندس کامپیوتر نیست نباید هم وقتش رو بابت کامپایل کردن یه نرم افزار هدر بده! اگه توزیع های لینوکس یا گنو/لینوکس (دیگه گفتیم هوای هر دو طرف رو داشته باشیم  ;D )مارکت شیر بیشتر میخوان باید این موارد رو اصلاح کنن که البته توزیع ها الان خیلی پیشرفت کردن و حرکت رو به جلو دارن و همین خوبه.

آفلاین Mr.Geo22

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
نه من اصلا قصد تبلیغ نداشتم و البته انتظار چنین برداشتی هم نداشتم. :)

محمد جان فکر کنم دوستمون منظورش من بودم ن شما.
به خاطر حرفی که توی پستم زدم:

خوشحال میشم دیدگاهتون رو در مورد مقالم توی وب‌گاهم بیان کنید...

من یه خورده گیج شدم:1-الان این تبلیغ وبگاه هستش یعنی نظرات مون رو اینجا بیان کنیم یا تو وبگاه دوستمون 2-مراسم یاد بود xp هستش 3-یک تبلیغ غیر ازاد و مخالف با قوانین انجمن برای مهاجرت از xp به ویندوز 7 یا 8؟

ولی خب دوست من دلیل اون حرفم تبلیغ نبود, واسه این گفتم که اینجا ممکنه نتونم زود سر بزنم و فراموشم بشه پاسخ دوستی رو بدم. همین الانش هم بعد از ۲۵ تا پست من دوباره سر زدم به تاپیک.

در مورد جایی که بیان کنید خب باتوجه به توضیحی که دادم بهتره توی وب‌گاهم بیانش کنید تا من هم زودتر پاسخ بدم ولی خب هیچ اجباری نیس و من هم تا حد امکان کوشش میکنم دیدگاه های اینجا رو هم بخونم.

در مورد مراسم یادبود ویندوز XP هم همچین هدفی ندارم دوست من ولی خب شاید این اتمام پشتیبانی بهونه ی خوبی باشه برای بررسی مهاجرت و گزینه های پیش رو. و در مورد تبلیغ غیر آزاد برای مهاجرت به ویندوز ۷ یا ۸ هم من تا حد امکان گزینه هارو بی طرف عنوان کردم (هرچند که نطر خودم کاملا روی لینوکس هستش)

مردم یه کم خرج سخت افزارشون میکنند و به 7 مهاجرت می کنند.البته ممکنه در ادرات دولتی دیرتر صورت بگیره.و یا شاید هم هرگز اتفاق نیافته.
دیدگاه عمومی مردم نسبت لینوکس (شما بخونید گنو/لینوکس)یه سیستم عامل خفن که فقط یه سری افراد خاص میتونند باهاش کار کنند و کلی باید دستور بلد باشی.تو بهترین شرایط هم لینوکس رو فاقد بازی و پشتیبانی می دونند.

متاسفانه حرف شما کاملا درسته و این مقاله هم گامی کوچک برای آگاهی در این زمینه است که زود نرن پول برای ارتقا به ویندوز ۷ بدن یا اینکه به دلیل اقتصادی یا هر دلیل دیگه ای از مهاجرت چشم پوشی کنن.

کسیکه مهاجرت براش سخته میتونه مهاجرت نکنه و در ویندوز بمونه احتیاجی به رضایت و سختی هم نیست ;) ;) ;)

اقا اینجا معمولا مردم از زنده‌های ویندوز هم یاد نمیکنن :oچه برسه به اموات ویندوز :)

این تاپیک بیشتر به‌درد انجمنهای ویندوزی میخوره نه اینجا که کسی با ویندوز کاری نداره : صحبت از مجلس ختم ویندوز در انجمن اوبونتو ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? :o :o :o :o :o :o :o :o

موفق باشید

در موردسخن اولتون خب درسته که اجباری نیس ولی اگه راهنمایی صورت بگیره از دید من میتونه گاهی خیلی مفید واقع بشه.

در مورد اینکه چرا از مرده هاش به قول شما یاد کردم, چون در این مورد دلایل برای مهاجرت بیشتره و به نوعی اجبار به مهاجرت هم وجود داره (به دلایل امنیتی)

و در نهایت اینکه چرا اینچا مظرح کردم برای اینکه اولا از دیدگاه های دوستانی چون شما که در این زمینه دانشی دارید استفاده کنم و اگه کاستی در کارم بود و انتقادی داشتیدکه میتونست باعث بهبود کارم بشه استفاده ببرم و هم اینکه دوستانی ممکنه در این انجمن باشند که به تازگی به دنیای متن باز گام نهاده باشند و هنوز در تردید باشند و یا حتی ممکنه برای کسب آگاهی پیش از نصب لینوکس نام‌نویسی کرده باشند. در این صورت فک کنم این مقاله بتونه یاری خوبی براشون باشه.
« آخرین ویرایش: 27 مهر 1393، 04:47 ب‌ظ توسط mr.geo22 »