انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ابونتو ۹.۰۴ رو تازه نصب کردم ولی اطلاعات ویندوزم رو از تو ابونتو نمی بینم؟  (دفعات بازدید: 2114 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین iman00000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام بر همه
دو تا هارد رید ۲۵۰ مکستور دارم که با هم رید نرم افزاری هستند.بعد از تلاش فراوان در آخر توانستم با کمک دوستان و استفاده از آلترنیت؛ ابونتو رو نصب کنم.ولی الان اطلاعات درون ویندوزم(ویستا) رو از تو ابونتو نمی بینم.
شایان ذکر است که اطلاعات ویندوزم خود سالم هستند و از درون خود ویندوز قابل مشاهده.
لطفا راهنمایم کنید.

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام بر همه
دو تا هارد رید ۲۵۰ مکستور دارم که با هم رید نرم افزاری هستند.بعد از تلاش فراوان در آخر توانستم با کمک دوستان و استفاده از آلترنیت؛ ابونتو رو نصب کنم.ولی الان اطلاعات درون ویندوزم(ویستا) رو از تو ابونتو نمی بینم.
شایان ذکر است که اطلاعات ویندوزم خود سالم هستند و از درون خود ویندوز قابل مشاهده.
لطفا راهنمایم کنید.

سلام

قبلا هم عرض کردم رید نرم افزاری خیلی به او اس وابستگی داره ، خیلی بعید میدونم بتونید از توی اوبنتو مانتش کنید

اگر هم موفق به این کار بشید بهتون پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید چون احتمال بروز مشکل و از دست دادن دیتاهاتون رو بالا میدونم

یه خواهش هم ازتون دارم اگر امکان داره خروجی تست bonnie رو روی رید نرم افزاری برام بگذارید ( این به مشکل شما مربوط نیست جهت کنجکاوی خودم میخوام  :) )

آفلاین iman00000

• Newbie
  • *
سخن رنج مگو،جز سخن گنج مگو/
ور از این بی خبری رنج مبر،هیچ مگو!
لطفا نگید نمیشه! هر چی باشه ابونتوه،نه برگ چغندر! پس منتظر را ه حل دوستان هستم.
با سپاس

آفلاین مصطفی بزاز

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
لطفا در مورد پیکربندی raid بیشتر توضیح بدید. چه پارتیشن‌هایی به چه صورت raid شدند و ...
در ضمن HardyLaity سعی کرده به شما کمک کنه، حتی اگه نظرش درست نباشه این طرز برخورد درست نیست.
« آخرین ویرایش: 23 تیر 1388، 06:19 ب‌ظ توسط mostafa.bazzaz »
Mint Gloria x86 ( +Windows XP x86)
Intel E7300 @ 2.66
ATI 3650HD 512MB
2x2GB DDR2 800
ASUS P5QL Pro

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
سخن رنج مگو،جز سخن گنج مگو/
ور از این بی خبری رنج مبر،هیچ مگو!
لطفا نگید نمیشه! هر چی باشه ابونتوه،نه برگ چغندر! پس منتظر را ه حل دوستان هستم.
با سپاس

من آنچه شرط بلاغ است با تو مي گويم تو خواه از سخنم پند گير، خواه ملال

راه کارت اینه و مسئولیتش با خودت

sudo apt-get install mdadm
بعد هم

mdadm [mode] <raiddevice> [options] <component-devices>
یه دارکتوری میسازی توی مدیا مثلا raidwin

sudo mkdir /media/raidwin
بعد هم مونتش میکنی مثلا اینجوری

sudo mount -t ntfs /dev/md0 /media/raidwin
بقیشم که توی منوآل بخون

پینوشت : به نظرم خیلی نابخردانه اون جواب بالا رو زدید اینکه راه حل را نگفتم به خاطر خطراتش بود نمیدونم تا حالا کل دیتاهاتون رو از دست دادین یا نه اگر یک مرتبه این اتفاق براتون بیافته و البته دیتاهاتون هم با ارزش بوده باشه میفهمید چرا اینقدر احتیاط میکنم

آفلاین iman00000

• Newbie
  • *
فقط به سبب اینکه از این فضای صرفا کامپیوتری یه چند لحظه بیایید بیرون،مزاح کردم.(حال اگر سبب رنجش خاطر شد،عذرمی خوام ;) )-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما در مورد رید،پیشتر توضیح دادم؛ریدِ هاردم به صورت نرم افزاریه،یعنی در بایوس دو تا هارد نشون میده ولی با F10، قبل از بالا اومدن ویندوز تنظیم رید شده(پس طبیعتا کل درایو هام رید شدن)
باید اضافه کنم که تمام پکیج های مربوط به رید رو نصب کردم ولی فایده نداشت.
باز هم از لطف دوستان سپاسگذارم.

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
فقط به سبب اینکه از این فضای صرفا کامپیوتری یه چند لحظه بیایید بیرون،مزاح کردم.(حال اگر سبب رنجش خاطر شد،عذرمی خوام ;) )-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما در مورد رید،پیشتر توضیح دادم؛ریدِ هاردم به صورت نرم افزاریه،یعنی در بایوس دو تا هارد نشون میده ولی با F10، قبل از بالا اومدن ویندوز تنظیم رید شده(پس طبیعتا کل درایو هام رید شدن)
باید اضافه کنم که تمام پکیج های مربوط به رید رو نصب کردم ولی فایده نداشت.
باز هم از لطف دوستان سپاسگذارم.

اگر شما توسط بایوس عملیات رید رو انجام دادید این دیگه سافت رید نیست ، رید سخت افزاریه

شما زمان نصب ویندوز از فلاپی درایور مادر برد استفاده کردید برای نصب ؟