انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کمک برای خرید کامپیوتر سازگار با ubuntu  (دفعات بازدید: 28378 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MNL

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
سلام
من می خوام یک کامپیوتر جدید بخرم اما نمی دونم چی بخرم تا کمتر با ubuntu  مشکل داشته باشه . مخصوصا این مشکل وقتی بیشتر می شه که بیشتر هدف ام خرید Motherboard با کارت گرافیکی On board هست (چون شندیم که اصولا Linux با کارت گرافیکی زیاد مشکل پیدا می کنه  :( )
 سئوال من از شما دوستان اینه که با بودجه 200 هزار تومانی (اگه در حدود 10 تا 20 هزار تومان هم بالا پایین بشه ایرادی نداره ) که من برای خرید CPU و Motherboard که من کنار گذاشتم چه ترکیبی از هر دوی این ها می شه جم کرد که هم از لحاظ کارایی خوب باشه و هم از لحاظ سازگاری با Linux ؟
اینم باید اضافه کنم که برای من فرقی بین intel و Amd وجود نداره و بیشتر دنبال ترکیبی هستم که 1 به بودجم بخوره 2 سازگار با linux باشه 3 بهترین کارایی رو داشته باشه
گرچه اگه Motherboard  من کارت گرافیکی on board داشته باشه در هزینه های من خیلی صرفه جوی می شه و با این حال اگه ترکیب خوبی سراق دارید که این کارت گرافیکی on board نداشت لطفا این ترکیب رو با یک کارت گرفیکی با قیمت مناسب ( زیر 40 تا 50 هزار تومان) معرفی کنید.
دوستان گرامی در نهایت از هر پیشنهادی که بتونه کمکی به این بنده سرگردون  ](*,) بکنه استقبال می کنم
با تشکر پیشاپیش از همه ی دوستان

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام
من می خوام یک کامپیوتر جدید بخرم اما نمی دونم چی بخرم تا کمتر با ubuntu  مشکل داشته باشه . مخصوصا این مشکل وقتی بیشتر می شه که بیشتر هدف ام خرید Motherboard با کارت گرافیکی On board هست (چون شندیم که اصولا Linux با کارت گرافیکی زیاد مشکل پیدا می کنه  :( )
 سئوال من از شما دوستان اینه که با بودجه 200 هزار تومانی (اگه در حدود 10 تا 20 هزار تومان هم بالا پایین بشه ایرادی نداره ) که من برای خرید CPU و Motherboard که من کنار گذاشتم چه ترکیبی از هر دوی این ها می شه جم کرد که هم از لحاظ کارایی خوب باشه و هم از لحاظ سازگاری با Linux ؟
اینم باید اضافه کنم که برای من فرقی بین intel و Amd وجود نداره و بیشتر دنبال ترکیبی هستم که 1 به بودجم بخوره 2 سازگار با linux باشه 3 بهترین کارایی رو داشته باشه
گرچه اگه Motherboard  من کارت گرافیکی on board داشته باشه در هزینه های من خیلی صرفه جوی می شه و با این حال اگه ترکیب خوبی سراق دارید که این کارت گرافیکی on board نداشت لطفا این ترکیب رو با یک کارت گرفیکی با قیمت مناسب ( زیر 40 تا 50 هزار تومان) معرفی کنید.
دوستان گرامی در نهایت از هر پیشنهادی که بتونه کمکی به این بنده سرگردون  ](*,) بکنه استقبال می کنم

سلام

با ۲۰۰ تومن یه یه چیز خیلی خوب میتونی برداری

اگر فیکس میخواهی همین حدود هزینه کنی پیشنهادم اینه

مادربرد با چیپ nvidia یا amd ( حدود ۶۰ تومن حساب کن )

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+ ( اینم همون حدود ۶۰ تومنه )

کارت گرافیک هم ATI Radeon HD 4670 ( با 512 مگ رم ddr3 حدود ۸۵ تومنه )

البته این یه سیستم خیلی قوی میشه که تقریبا توی تمام بازیهای خفن هم خوب کار میکنه

ولی اگر اهل بازی نیستی مادربردهائی با گرافیک 6100 یا 7100 nvidia توی بازار فراون هستش ( بین ۴۵ تا ۶۰ تومنه ) که مشکل خاصی با لینوکس ندارند و اگر میخواهی یک مین آنبرد که گرافیک قوی داشته باشه بخری ، باید بری سراغ چیپ amd 780g که یک ati hd 3200 روی خودش داره (‌ حدود ۸۵ تومنه )

در کل اگر بفرمائید از کامپیوتر چه استفاده هائی میکنید خیلی بیشتر میشه صحبت کرد

پیشنهادم اینه که اگر کارهای روزمره انجام میدید حتی اون cpu رو هم نگیرید حدود ۸۰-۹۰ تومن هزینه کنید یدونه مین با گرافیک ۶۱۰۰ بگیرید و یه cpu تک هسته ( مثلا 1150 که حدود ۳۰-۳۵ قیمتشه )

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
تنها مشکلی که میشه با اوبونتو داشت مودم هست

من این سیستم رو مینویسم

CPU : E5200 @2.5GHZ 65T
Main:Biostar Tp43D2-A7 85T
VGA : 8600 GT

این سیتسم یکم از لحاظ گرافیکی ضعیف هست ولی پردازنده قوی داره و همچنین مادربرد خوبی که اگر بعدا خواستید ارتقا بدید تا 4 هسته ای سری اینتل رو ساپورت میکنه
در ضمن قدرت اور کلاک بالایی هم داره

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
تنها مشکلی که میشه با اوبونتو داشت مودم هست

من این سیستم رو مینویسم

CPU : E5200 @2.5GHZ 65T
Main:Biostar Tp43D2-A7 85T
VGA : 8600 GT

این سیتسم یکم از لحاظ گرافیکی ضعیف هست ولی پردازنده قوی داره و همچنین مادربرد خوبی که اگر بعدا خواستید ارتقا بدید تا 4 هسته ای سری اینتل رو ساپورت میکنه
در ضمن قدرت اور کلاک بالایی هم داره

سلام

فکر کنم قیمتاتون یکم به روز نیست الان 5200 اینتل حدود ۸۰ قیمت میخوره (‌ اگر روی این قیمت سراغ دارید لطفا بهم pm بدین )

در مورد مادربردتون هم مادربرد خوش دستیه ( بخصوص در مورد آورکلاک ) ولی کلا برای کارهای نرمال به نظرم مادربرد با چیپست اینتل هزینه اضافیه

در مورد کارت گرافیک نمیدونم الان توی بازار هست یا نه ولی با همین توان gt 9500 به نظرم گزینه بهتریه ( الان ۱گیگ ddr2 حدود ۶۵-۷۰ قیمت داره ) اگر این کارت رو هم سراغ دارید و قیمتش از 9500 پائین تره ممنون میشم قیمتش رو بفرمائید

در مورد آورکلاک هم کاملا باهاتون موافقم ، این cpu رو تا 4GHZ استیبل کردم واقعا خوب عمل کرد ( البته هزینه ۹۰ تومن کولینگ رو هم باید اضافه کرد  ;) )

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
کارت گرافیک من geforce 9500 gt 512mb ddr3 هست با مارک albateron.

80.000 خریدم و راضی ام ازش
« آخرین ویرایش: 23 تیر 1388، 02:20 ب‌ظ توسط amir.varasteh »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
کارت گرافیک من geforce 9500 gt 512mb ddr3 هست با مارک albateron.

80.000 خریدم و راضی ام ازش

کارت بدی نیست 9500 ولی نسبت به قیمت به نظرم اگر بخواهیم این حدود هزینه کنیم صرفه با 4670 هستش که بالا اشاره کردم

http://xtreview.com/review229.htm

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269

آفلاین DivX

• Full Member
  • *
  • ارسال: 120
بله درسته حق باشماست گرافیک رو از عمد من ATI نبستم چون به nVidia رو تقیریبا 20 مدلش رو روی اوبونتو بدون هیچ مشکلی نصب کردم

در مورد CPU هم بله کاملال مطمٔن هستم 65 تومن هستش

در صورتی که بخواهید گرافیک 9500 ببندید از این طرف میتونید مادربرد رو عوض کنید و مادربرد P31-A7 Biostar بگیرید من خودم همین مادربرد و CPU رو دارم و تا 3.7 بدون مشکل اورش کردم قیثمتش هم حدود 50-55 تومن هستش

آفلاین MNL

• Newbie
  • *
سلام

سلام

با ۲۰۰ تومن یه یه چیز خیلی خوب میتونی برداری

اگر فیکس میخواهی همین حدود هزینه کنی پیشنهادم اینه

مادربرد با چیپ nvidia یا amd ( حدود ۶۰ تومن حساب کن )

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+ ( اینم همون حدود ۶۰ تومنه )

کارت گرافیک هم ATI Radeon HD 4670 ( با 512 مگ رم ddr3 حدود ۸۵ تومنه )

البته این یه سیستم خیلی قوی میشه که تقریبا توی تمام بازیهای خفن هم خوب کار میکنه

ولی اگر اهل بازی نیستی مادربردهائی با گرافیک 6100 یا 7100 nvidia توی بازار فراون هستش ( بین ۴۵ تا ۶۰ تومنه ) که مشکل خاصی با لینوکس ندارند و اگر میخواهی یک مین آنبرد که گرافیک قوی داشته باشه بخری ، باید بری سراغ چیپ amd 780g که یک ati hd 3200 روی خودش داره (‌ حدود ۸۵ تومنه )

در کل اگر بفرمائید از کامپیوتر چه استفاده هائی میکنید خیلی بیشتر میشه صحبت کرد

پیشنهادم اینه که اگر کارهای روزمره انجام میدید حتی اون cpu رو هم نگیرید حدود ۸۰-۹۰ تومن هزینه کنید یدونه مین با گرافیک ۶۱۰۰ بگیرید و یه cpu تک هسته ( مثلا 1150 که حدود ۳۰-۳۵ قیمتشه )
سلام
من کامپیوتر برای برنامه نویسی با .Net می خوام و یادگیری Linux و انشاالله محاجرت از windows .
.1فکر نمی کنید که این CPU که پیشنهاد دادید یکمی ضعیف باشه؟
2.نظرتون در مورد این http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2546 پردازنده با یک Motherboard  در حدودهای 80 تا 90 تومانی که کارت گرافیک on board داشته باشه چیه ؟( قیمت واقعی این CPU تو بازار 116 هزار تومان یعنی اگه Motherboard همون قیمت باشه در مجموع می شه چیزی حدود 210 220 هزار تومان )
در مورد گرفیک هم باید بگم که من فقط یک گرفیکی می خوام که بتونه یک LCD 22 اینچ رو خوب پشتیبانی کنه (منظورم اینه که بتونم با رزولوشن بالا یک میز کار بزرگ داشته باشم دیگه خودتون می دونید یک برنامه نویسی هزار جور ابزار داره که آدم دوست داره همه اش دم دست باشه )
3.راستی به نظر شما Chipset Gforce بگیرم یا ََAMD ؟
4. راستی من شنیدم چون AMD توان بیشتری مصرف می کنه برای همین حرارت بیشتری تولید می کنه و حرارت بیشتر فن پر قدرت تر می خواد و فن پر قدرت تر صدای بیشتری داره . حالا چون من از این کامپیوتر برای Download هم استفاده می کنم باید 24 ساعت روشن باشه . حالا به نظر شما صدای CPU چقدر هست ؟ یا اصلا این فن AMD پر سر صدا تر از Intel نیست ؟(البته من می خوام یک power کم صدا یا شاید Fan less بگیرم برای همین چزایی که صدا اینجاد می کنه یکی Fan کارت گرافیکی که اگه on board باشه حل می شه دیگه Fan پردازند است که اگه  فن اش پر سر صدا باشه مشکل من دچار مشکل می شم )

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
سلام
من کامپیوتر برای برنامه نویسی با .Net می خوام و یادگیری Linux و انشاالله محاجرت از windows .
.1فکر نمی کنید که این CPU که پیشنهاد دادید یکمی ضعیف باشه؟
2.نظرتون در مورد این http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2546 پردازنده با یک Motherboard  در حدودهای 80 تا 90 تومانی که کارت گرافیک on board داشته باشه چیه ؟( قیمت واقعی این CPU تو بازار 116 هزار تومان یعنی اگه Motherboard همون قیمت باشه در مجموع می شه چیزی حدود 210 220 هزار تومان )
در مورد گرفیک هم باید بگم که من فقط یک گرفیکی می خوام که بتونه یک LCD 22 اینچ رو خوب پشتیبانی کنه (منظورم اینه که بتونم با رزولوشن بالا یک میز کار بزرگ داشته باشم دیگه خودتون می دونید یک برنامه نویسی هزار جور ابزار داره که آدم دوست داره همه اش دم دست باشه )
3.راستی به نظر شما Chipset Gforce بگیرم یا ََAMD ؟
4. راستی من شنیدم چون AMD توان بیشتری مصرف می کنه برای همین حرارت بیشتری تولید می کنه و حرارت بیشتر فن پر قدرت تر می خواد و فن پر قدرت تر صدای بیشتری داره . حالا چون من از این کامپیوتر برای Download هم استفاده می کنم باید 24 ساعت روشن باشه . حالا به نظر شما صدای CPU چقدر هست ؟ یا اصلا این فن AMD پر سر صدا تر از Intel نیست ؟(البته من می خوام یک power کم صدا یا شاید Fan less بگیرم برای همین چزایی که صدا اینجاد می کنه یکی Fan کارت گرافیکی که اگه on board باشه حل می شه دیگه Fan پردازند است که اگه  فن اش پر سر صدا باشه مشکل من دچار مشکل می شم )

سلام

۱ - خیر ، این cpu که معرفی کردم برای کار شما خیلی هم زیاد هستش (‌ فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰-۲۰ درصد از توانش در موقع کار مصرف کنه )

۲ - میل خودتون هستش ، ببینید دوست من این پردازنده ۴ هسته‌ای که شما معرفی کردید مثل یک منزل ۱۰۰۰ متری میمونه . شما الان این هزینه رو انجام میدید ولی در عمل فقط از یک بخش کوچیک اون استفاده میکنید ، ولی اگر قصد دارید حتما ۲۰۰ تومان هزینه کنید گزینه بدی نیست .

مادر برد آنبرد با چیپست nVIDIA GeForce 8200 توی بازار هستش که یک گرافیک 8100 تو خودش داره ، گرافیک خوبیه directx 10 رو ساپورا میکنه و یکی از قویترینهای آنبرد موجود توی بازار هستش ( همون حدود ۹۰ تومن قیمتشه )

۳ - والا شخصا با گرافیکهای ati مشکل بخصوصی نداشتم ولی بعضی از دوستان مطرح میکنند که توی نصب درایور nvidia خوش دست تره  ??? توی چیپستهای مادربرد هم از هر ۲ تاشون راضی بودم . به نظرم تفاوت آنچنانی ندارند

۴ - در مورد فن هم شاید تفاوت بین ۱-۲ دسی بل باشه ،‌ (amd در حال حاظر به تکنولوزی نانو دسترسی خوبی داره و داره cpu های زیر ۴۰ نانومتر تولید میکنه این قضیه مال زمان قبل هستش ) از این لحاظ تفاوت فاحشی ندارند ، ولی اگر شما روی این مسئله حساس هستید بهتون پیشنهاد میدم cpu رو ترای ( بدون فن ) بردارید و یه فن حرفه‌ای براش بگیرید .

البته این کار بین ۱۰ تا ۳۰ تومن هزینه اضافه براتون داره که صدای فن رو از حدود 20db به حدود 10db کاهش میده

در مورد پاور بدون فن گمان نمیکنم مدل حرفه‌ای در بازار باشه و این کار منطقی نیست ، کار این فن فقط خنک کردن قطعات درونی خودش نیست بلکه تخلیه هوای گرم درون کیس رو هم انجام میده .

شما یک پاور با فن بزرگ مثلا ۱۲ بگیرید ، چون پره‌ها بزرگ هستند دور پائین میاد و صدای کمتری تولید میکنه

در آخر بایستی عرض کنم که قطعات کامپیوتر جدای از استهلاکشون روز به روز ارزون میشن ، به نظرم خرید یک کامپیوتر بیشتر از ۵۰ ٪ نیاز هزینه بیهودس ، شما کارتون با ۱۲۰ تومن هزینه به خوبی انجام میشه ولی تصمیم گیرنده شمائید شاید دوست داشته باشید توی یه خونه ۱۰۰۰ متری زندگی کنید  ;)

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: کمک برای خرید کامپیوتر سازگار با ubuntu
« پاسخ #10 : 24 تیر 1388، 07:08 ب‌ظ »
بنظرم قویترین شکل کار ترکیب nVidia و Intel هست تا در تموم سیستم عاملها با قدرت و سادگی عمل کنه  ;)

آفلاین MNL

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 24 تیر 1388، 11:58 ب‌ظ »
بنظرم قویترین شکل کار ترکیب nVidia و Intel هست تا در تموم سیستم عاملها با قدرت و سادگی عمل کنه  ;)
رفیق منتظر سیستم پیشنهادی ات هستم
البته با دلیل  ;D

آفلاین MNL

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 25 تیر 1388، 01:16 ق‌ظ »

سلام

۱ - خیر ، این cpu که معرفی کردم برای کار شما خیلی هم زیاد هستش (‌ فکر نمیکنم بیشتر از ۱۰-۲۰ درصد از توانش در موقع کار مصرف کنه )

۲ - میل خودتون هستش ، ببینید دوست من این پردازنده ۴ هسته‌ای که شما معرفی کردید مثل یک منزل ۱۰۰۰ متری میمونه . شما الان این هزینه رو انجام میدید ولی در عمل فقط از یک بخش کوچیک اون استفاده میکنید ، ولی اگر قصد دارید حتما ۲۰۰ تومان هزینه کنید گزینه بدی نیست .

مادر برد آنبرد با چیپست nVIDIA GeForce 8200 توی بازار هستش که یک گرافیک 8100 تو خودش داره ، گرافیک خوبیه directx 10 رو ساپورا میکنه و یکی از قویترینهای آنبرد موجود توی بازار هستش ( همون حدود ۹۰ تومن قیمتشه )

۳ - والا شخصا با گرافیکهای ati مشکل بخصوصی نداشتم ولی بعضی از دوستان مطرح میکنند که توی نصب درایور nvidia خوش دست تره  ??? توی چیپستهای مادربرد هم از هر ۲ تاشون راضی بودم . به نظرم تفاوت آنچنانی ندارند

۴ - در مورد فن هم شاید تفاوت بین ۱-۲ دسی بل باشه ،‌ (amd در حال حاظر به تکنولوزی نانو دسترسی خوبی داره و داره cpu های زیر ۴۰ نانومتر تولید میکنه این قضیه مال زمان قبل هستش ) از این لحاظ تفاوت فاحشی ندارند ، ولی اگر شما روی این مسئله حساس هستید بهتون پیشنهاد میدم cpu رو ترای ( بدون فن ) بردارید و یه فن حرفه‌ای براش بگیرید .

البته این کار بین ۱۰ تا ۳۰ تومن هزینه اضافه براتون داره که صدای فن رو از حدود 20db به حدود 10db کاهش میده

در مورد پاور بدون فن گمان نمیکنم مدل حرفه‌ای در بازار باشه و این کار منطقی نیست ، کار این فن فقط خنک کردن قطعات درونی خودش نیست بلکه تخلیه هوای گرم درون کیس رو هم انجام میده .

شما یک پاور با فن بزرگ مثلا ۱۲ بگیرید ، چون پره‌ها بزرگ هستند دور پائین میاد و صدای کمتری تولید میکنه

در آخر بایستی عرض کنم که قطعات کامپیوتر جدای از استهلاکشون روز به روز ارزون میشن ، به نظرم خرید یک کامپیوتر بیشتر از ۵۰ ٪ نیاز هزینه بیهودس ، شما کارتون با ۱۲۰ تومن هزینه به خوبی انجام میشه ولی تصمیم گیرنده شمائید شاید دوست داشته باشید توی یه خونه ۱۰۰۰ متری زندگی کنید  ;)

در مورد Power باید بگم که من می خوام اینhttp://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP530A مدل رو بگیرم قیمت اش 58 تومان در مورد تهویه Case هم احتمالا یک Case می گیرم که یک فن داشته باشه فکر کنم مدل خوبی باشه و  کارایی اش 500 وات هست .
من کلا با حرف تون در مورد اطاق موافق هستم
اما با این حال ولخرجی نکردم و تنها در سیتمی که پایین گفتم کارت گرافیکی که شما پیشنهاد کرده بودید رو حذف کردم و پول اش به CPU و Motherboard اختصاص دادم ( پیشنهاد شما مجموع اش می شد مجموع اش 205 توما مال من هم همون حدود می شه )
حالا نظرتون در مورد این چیه :
نظرت در مورد این سیستم چیه :
CPU:                    
Phenom™ X4 9550 2.2GHz                                                       116
Mother board :
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2713GIGABYTE - MA78GM-S2HP with ATI Radeon HD3200 AMD 780G + SB700 Chipset       110
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=3356ASUS - M4N78-AM  NVIDIA GeForce 8200     withe grafic                         90

به احتمال زیاد اون Motherboard دومی رو ور می دارم
با 2GB Ram به احتمال زیاد patriot که قیمت اش چیزی در حدود 38 هزار تومان است
حالا به نظر شما کدوم Motherbard بهتره؟  اولی chipset اش AMD 780G + SB700 Chipset  دومی چیپست اش NVIDIA GeForce 8200 هست
البته خصوصیات مثل اندازه Ram که می تونه پشتیبانی کنه و ... برام مهم نیست فقط سه نکته برام مهمه اولا کدومشون از CPU بهتراسفاده می کنه؟  (یا این که هر دوتاشون از سر این CPU من هم زیاد است) کدوم کرات گرافیک بهتر داره ؟ و این با توجه به این که اولی این خصوصیت داره که اگه یک کارت گرافیکی بندازی روش با کارت گرافیکی که on board داره کار می کنه و قدرت بیشتر می شه ولی دومی عملا بعد خرید کارت گرافیکی  کارت گرافیکی اش on board بی استفاده می شه  . در نهایت به نظر شما Chipset کدوم بهتر کار می کنه ؟
البته با این حال چون محدودیت بودجه دارم شاید همون دومی رو بگیرم
نظرت در مورد LCD 20 و 22 اینچ چیه ؟ Sumsung یا LG و کدوم مدل اش ؟ ( من بیشتر نظرم رو 20 اینچ اما اگه یک مدل 22 اینچ با قیمت مناسب هم سراق دارید ممنون می شم اگه مدل اش به من بگی )
راستی این سیتم که پیشنهاد دادید رو خودتون دارید ؟ والا حقیقت اش شما من رو یکمی به شک انداختید اگه شما با هر دو سیستم هایی که من نوشتم و خودتو گفتید کار کردید ( یا حداقل با سیستم های مشابه اش کار کردید ) و مشکلی برای برنامه نویسی و کار با  Ubuntu نداشتید شاید نظرم
عوض شد و یک Motherboard ارزون قیمت با کارت گرافیکی On board . در این صورت پیشنهاد شما چیه ؟ چه Motherboard  رو پیشنهاد می کنید ؟ هنوز برای Cpu روی AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+ هستید ؟ در ضمن نظرتون در مورد CPU iهای intel و Motherboard هاش چیه ؟
یک چیزم یادم رفت بگم CPU که من انتخاب کردم 65 نانومتری ولی مدل مشابه intel 45 نانو متری هست پس قضیه تکنولوژی سر جای خودش هست . در مورد حرارت هم باید بگم که CPU که انتخاب کردم 95 وات انرژی مصرف می کنه ولی مدل مشابه Intel 65 وات مصرف می کنه که درحیقت همه ی انرژی مصرف شده به حرارت تبدیل می شه . در ضمن یک مزیت دیگه CPU intel وجود کاشه 3 مگابیتی در لایه l2 هست در صورتی که مدل که من می خوام بخرم اش تنها 2 مگابایت حافظه کاشه l2 داره .

در پایان اگه سایر دوستان هم پیشنهادتی در این ضمینه دارن می خوام که ما بی نصیب نذارن

با تشکر

« آخرین ویرایش: 25 تیر 1388، 01:21 ق‌ظ توسط MNL »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 25 تیر 1388، 03:42 ق‌ظ »

در مورد Power باید بگم که من می خوام اینhttp://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP530A مدل رو بگیرم قیمت اش 58 تومان در مورد تهویه Case هم احتمالا یک Case می گیرم که یک فن داشته باشه فکر کنم مدل خوبی باشه و  کارایی اش 500 وات هست .
من کلا با حرف تون در مورد اطاق موافق هستم
اما با این حال ولخرجی نکردم و تنها در سیتمی که پایین گفتم کارت گرافیکی که شما پیشنهاد کرده بودید رو حذف کردم و پول اش به CPU و Motherboard اختصاص دادم ( پیشنهاد شما مجموع اش می شد مجموع اش 205 توما مال من هم همون حدود می شه )
حالا نظرتون در مورد این چیه :
نظرت در مورد این سیستم چیه :
CPU:                    
Phenom™ X4 9550 2.2GHz                                                       116
Mother board :
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2713GIGABYTE - MA78GM-S2HP with ATI Radeon HD3200 AMD 780G + SB700 Chipset       110
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=3356ASUS - M4N78-AM  NVIDIA GeForce 8200     withe grafic                         90

به احتمال زیاد اون Motherboard دومی رو ور می دارم
با 2GB Ram به احتمال زیاد patriot که قیمت اش چیزی در حدود 38 هزار تومان است
حالا به نظر شما کدوم Motherbard بهتره؟  اولی chipset اش AMD 780G + SB700 Chipset  دومی چیپست اش NVIDIA GeForce 8200 هست
البته خصوصیات مثل اندازه Ram که می تونه پشتیبانی کنه و ... برام مهم نیست فقط سه نکته برام مهمه اولا کدومشون از CPU بهتراسفاده می کنه؟  (یا این که هر دوتاشون از سر این CPU من هم زیاد است) کدوم کرات گرافیک بهتر داره ؟ و این با توجه به این که اولی این خصوصیت داره که اگه یک کارت گرافیکی بندازی روش با کارت گرافیکی که on board داره کار می کنه و قدرت بیشتر می شه ولی دومی عملا بعد خرید کارت گرافیکی  کارت گرافیکی اش on board بی استفاده می شه  . در نهایت به نظر شما Chipset کدوم بهتر کار می کنه ؟
البته با این حال چون محدودیت بودجه دارم شاید همون دومی رو بگیرم
نظرت در مورد LCD 20 و 22 اینچ چیه ؟ Sumsung یا LG و کدوم مدل اش ؟ ( من بیشتر نظرم رو 20 اینچ اما اگه یک مدل 22 اینچ با قیمت مناسب هم سراق دارید ممنون می شم اگه مدل اش به من بگی )
راستی این سیتم که پیشنهاد دادید رو خودتون دارید ؟ والا حقیقت اش شما من رو یکمی به شک انداختید اگه شما با هر دو سیستم هایی که من نوشتم و خودتو گفتید کار کردید ( یا حداقل با سیستم های مشابه اش کار کردید ) و مشکلی برای برنامه نویسی و کار با  Ubuntu نداشتید شاید نظرم
عوض شد و یک Motherboard ارزون قیمت با کارت گرافیکی On board . در این صورت پیشنهاد شما چیه ؟ چه Motherboard  رو پیشنهاد می کنید ؟ هنوز برای Cpu روی AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+ هستید ؟ در ضمن نظرتون در مورد CPU iهای intel و Motherboard هاش چیه ؟
یک چیزم یادم رفت بگم CPU که من انتخاب کردم 65 نانومتری ولی مدل مشابه intel 45 نانو متری هست پس قضیه تکنولوژی سر جای خودش هست . در مورد حرارت هم باید بگم که CPU که انتخاب کردم 95 وات انرژی مصرف می کنه ولی مدل مشابه Intel 65 وات مصرف می کنه که درحیقت همه ی انرژی مصرف شده به حرارت تبدیل می شه . در ضمن یک مزیت دیگه CPU intel وجود کاشه 3 مگابیتی در لایه l2 هست در صورتی که مدل که من می خوام بخرم اش تنها 2 مگابایت حافظه کاشه l2 داره .

در پایان اگه سایر دوستان هم پیشنهادتی در این ضمینه دارن می خوام که ما بی نصیب نذارن

با تشکر

۵۰۰ وات  :o چه خبره  :D دوست من این سیستمها توی این رده تو مایه های ۲۰۰ - ۲۵۰ وات بیشتر مصرفشون نیست ، این پاور اکسترناله یعنی شما یه قسمت بالای کیستون خالی میمونه و اینو باید بیرون کیس بگذارید که زیاد از نظر من جالب نیست ولی خود دانید

دوست من بحث ول خرجی نیست بحث برآورد نیاز هستش این مادربردهائی که معرفی کردین خوبه من خودم sb700 رو با برند abit ( خدا بیامرز ) آزمایش کردم و راضی بودم ( لینوکس ، ویندوز و حتی مک هم روش نصب کردم ) گرافیک جوندار و همچنین سیستم رید خوبی برای هارد دیسک داره ( البته گرافیکش رو مک درست کار نمیکنه )

یک نمونه مقایسه این دو مدل چیپست

البته همه تستهاش اینطور نیست میتونید مقاله مقایسه این دو تا رو از لینک زیر بخونید

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia_8200&num=1

در مورد sli و کراس فایر هم فراموش کنید ، چون این خاصیت با یک سری کارتهای بخصوص هستش که یا دیگه توی بازار گیر نمیاد یا صرفه اقتصادی نداره ( یعنی در هر صورت یک کارت جدید اضافه میکنید و گرافیک آنبرد رو غیر فعال میکنید )

مانیتور خودم یدونه aoc 2230fm گرفتم ۳-۴ ماه پیش ، خوبه همه چیز بهش وصل میشه  :D انواع ورودیا رو داره ، رم ریدر و  usb و ..... اسپیکر داخلیش ضعیفه ولی برا خالی نبودن عریضه بد نیست

توی مانیتور ۴ تا پارامتر وجود داره . قیافه ، رزولیشن ، شدت نور و زمان پاسخ دهی که این به نظرم به قیمتش خوب بود ( حدود ۲۵۰ خریدم ) البته ۲ تا lg هم دارم که اونها هم خوب کار کردند ولی شنیدم سامسومگ هم خوبه

در مورد اون سیستم همونطور که بالا گفتم رو باهاش کار کردم ، برنامه هم نوشتم ، بازی هم کردم و ..... اون amd 5200 برای کار شما خیلی زیاده چه برسه به فنوم . قبلا هم گفتم برای کار شما یدونه amd 1150 که تک هسته‌ای هستش و قیمتش حدود ۳۰ تومنه کاملا کفایت میکنه .

دیگه دارید اعصابمو خورد میکنید  :D والا cpu های icore واقعا خوب و فوق العاده هستند ولی برای کسائی که مثلا کارهای رندری سنگین دارن و یا گیم خورهائی که میخواند بازی رو روی ماکزیمم رزولیشن انجام بدن ( فکر کنم مینیمم ۶۰۰-۷۰۰ تومن برای پائین‌ترین مدلش باید پول مین و cpu بدین )

شما ۶۵ و ۴۵ نانومتری رو گفتید ولی قیمت رو نگفتید  ;) درسته که ۴۵ نانومتری خنک تر از ۶۵ نامتری ( و در مورد 5200 amd هم ۹۰ نانومتری) خنک تره ولی با چه قیمتی ؟مسلما یه cpu i7 خیلی خنک تر عمل میکنه ولی پارامتر قیمت هم به نظرم مهم هستش

یه مطلب جا افتاد . اون رمی که بالا گفتین کلاکش چیه (‌به احتمال قوی باید 1066 باشه )‌ چون پاتریت 800 الان حدود 25 تومن قیمت داره ، این هم جزو مواردیه که بهش الرژی دارم چون اون هم تو کار شما هیچ تاثیر چشمگیری نداره . همون 800 کاملا کافیه

آفلاین MNL

• Newbie
  • *
« پاسخ #14 : 25 تیر 1388، 02:52 ب‌ظ »

۵۰۰ وات  :o چه خبره  :D دوست من این سیستمها توی این رده تو مایه های ۲۰۰ - ۲۵۰ وات بیشتر مصرفشون نیست ، این پاور اکسترناله یعنی شما یه قسمت بالای کیستون خالی میمونه و اینو باید بیرون کیس بگذارید که زیاد از نظر من جالب نیست ولی خود دانید

دوست من بحث ول خرجی نیست بحث برآورد نیاز هستش این مادربردهائی که معرفی کردین خوبه من خودم sb700 رو با برند abit ( خدا بیامرز ) آزمایش کردم و راضی بودم ( لینوکس ، ویندوز و حتی مک هم روش نصب کردم ) گرافیک جوندار و همچنین سیستم رید خوبی برای هارد دیسک داره ( البته گرافیکش رو مک درست کار نمیکنه )

یک نمونه مقایسه این دو مدل چیپست

البته همه تستهاش اینطور نیست میتونید مقاله مقایسه این دو تا رو از لینک زیر بخونید

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia_8200&num=1

در مورد sli و کراس فایر هم فراموش کنید ، چون این خاصیت با یک سری کارتهای بخصوص هستش که یا دیگه توی بازار گیر نمیاد یا صرفه اقتصادی نداره ( یعنی در هر صورت یک کارت جدید اضافه میکنید و گرافیک آنبرد رو غیر فعال میکنید )

مانیتور خودم یدونه aoc 2230fm گرفتم ۳-۴ ماه پیش ، خوبه همه چیز بهش وصل میشه  :D انواع ورودیا رو داره ، رم ریدر و  usb و ..... اسپیکر داخلیش ضعیفه ولی برا خالی نبودن عریضه بد نیست

توی مانیتور ۴ تا پارامتر وجود داره . قیافه ، رزولیشن ، شدت نور و زمان پاسخ دهی که این به نظرم به قیمتش خوب بود ( حدود ۲۵۰ خریدم ) البته ۲ تا lg هم دارم که اونها هم خوب کار کردند ولی شنیدم سامسومگ هم خوبه

در مورد اون سیستم همونطور که بالا گفتم رو باهاش کار کردم ، برنامه هم نوشتم ، بازی هم کردم و ..... اون amd 5200 برای کار شما خیلی زیاده چه برسه به فنوم . قبلا هم گفتم برای کار شما یدونه amd 1150 که تک هسته‌ای هستش و قیمتش حدود ۳۰ تومنه کاملا کفایت میکنه .

دیگه دارید اعصابمو خورد میکنید  :D والا cpu های icore واقعا خوب و فوق العاده هستند ولی برای کسائی که مثلا کارهای رندری سنگین دارن و یا گیم خورهائی که میخواند بازی رو روی ماکزیمم رزولیشن انجام بدن ( فکر کنم مینیمم ۶۰۰-۷۰۰ تومن برای پائین‌ترین مدلش باید پول مین و cpu بدین )

شما ۶۵ و ۴۵ نانومتری رو گفتید ولی قیمت رو نگفتید  ;) درسته که ۴۵ نانومتری خنک تر از ۶۵ نامتری ( و در مورد 5200 amd هم ۹۰ نانومتری) خنک تره ولی با چه قیمتی ؟مسلما یه cpu i7 خیلی خنک تر عمل میکنه ولی پارامتر قیمت هم به نظرم مهم هستش

یه مطلب جا افتاد . اون رمی که بالا گفتین کلاکش چیه (‌به احتمال قوی باید 1066 باشه )‌ چون پاتریت 800 الان حدود 25 تومن قیمت داره ، این هم جزو مواردیه که بهش الرژی دارم چون اون هم تو کار شما هیچ تاثیر چشمگیری نداره . همون 800 کاملا کافیه

در مورد Power باید بگم که خود CPU فقط 90 وات اش رو می بلعه من یک DVD Rom و یک DVD writer دارم که کم کم 45 وات رو مصرف می کنه ( چون یک قطعه مکانیکی داره ) که اگه مصرف Mother board و Hard (که اونم قطعه  مکانیکی داره و مصرف اش بالاست ) بهش اضافه کنی فکر کنم چیزی بالای 250 وات بشه تازه آدم می خواد یک موقع یک چیزی بهش اضافه کنه اون وقت دیگه نمی تونه بره یک Power دیگه بخره .یک مشکل دیگه که power ارزون قیمت دارن اینه که واقعا کیفیت ساختشون پایینه مثلا power های ارزون Green دارای MTBF بیست هزار ساعت که می شه چیزی حدودای 2.3 سال که واقعا کمه تازه اگه این مقدار متوسط باشه واقعا فاجعه است یعنی امکان دارن که power بعد از چیزی حدودی یک سال نیم باید تقدیم سطل آشغال کنی . از طرفی اگه بخوای یک power خارجی گم نام بخری باید به  اندازه یک powrer با وات بیشتر Green خرج کنی تازه معلوم نیست که اصلا خوب باشه یا نباشه یک نگاهی به این سایت http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=2304بنداز ببین چجوی Power RedMax رو مفتضح اش کردن حالا اگه خوب خارجی مثل CoolerMasterr بخوای بخری باید اولا با وات بیشتر بخری چون اصلا وات کم نداره دوم این که دوباره همون مشکل پول بر می خوری من فکر می کنم که چون آدم هر دقیقه ثانیه Power اش رو عوض نمی کنه بهتره یک چیز خوب بخره تا براش بمونه در ضمن من خیلی وقت شده دیدم که یکی کامپیوتر اش رو پیشم و دیدم که power اش زده چندتا قطعه اش مثل DVD Rom یا Hard اش رو از کار انداخته . خود من هم یک بار  Hard خراب شد که مشکوکم که power یک کرمی ریخته باشه می دونید چه ضد حالی خوردم وقتی حدود 150 Gig اطاعاتم دود شد رفت هوا . پس آدم باید یک 10 تا 20 بیشتر خرج کنه تا این بلاها سرش نیاد . البته من بیشتر این power رو برای بی صدا بودنش گفته بودم که البته کاشف به عمل اومد که قیمت چیزی حدودای 180 تومان برای همین کلا بی خیال اش شدم شاید یک power فن بزرگ Green یا cooler master بگیرم البته با توان حدودای  400 وات .
اما در مورد ولخرجی باید بگم که من کامپیوتر قدیمی (که تو زمان خودش هم زیاد چیز خفنی نبود ) رو چیزی حدودای 5 تا 6 سال داشتم و تو این مدت به غیر از Ram  بهش اضافه نکردم ( برای همیت به نظرم خرید Motherboard برای نیازهای آینده اصولا کار مضخرفه ایی . اگه خوب دقت کنیم Notbook  واقعا ثابت کردن که آدم هر وقت CPU عوض می کنه باید Motherboard اش رو عوض کنه یا به عبارت دیگه وقتی CPU ضعیف می شه دیگه باید یک Motherboard بخری که CPU اون موقع بازار بخوره ) برای همین اصولا اعتقادی به خرید Motherboard گرون قیمت با امکانات تغییر برای آینده نیستم و به نظرم Motherboard فقط باید از CPU که می خری خوب پشتیبانی کنه و بتونه چند Gig Ram بهش اضافه بشه . اما در CPU باید بگم که به نظر من باید یکمی از نیازهای الان ات بیشتر باشه تا بتونی کامپیوتر ات تو بلند مدت حفظ اش کنی و نیاز به ارتقاء نداشته باشی برای همین درست که CPU جدید کارایی زیادی دارن و مخصوصا چندتا هسته دارن که معمولا برنامه های امروزه خیلی Thread های موازی ندارن که با هم اجرا بشن ولی به نظرم می یاد که تو آینده ( منظور تو 2 تا 3 سال اینده است این زمان برای برنامه نویسان یک نسل محسوب می شه ) برنامه  نویسان از این امکان بیشتر استفاده کنن و به همین دلیل CPU های چند هسته ایی بهتر عمل کنند . البته یک حالت هم وجود داره که شما بخوایین کامپیوتر تون رو زودتر عوض کنید که خود این هم یک جور راهکار محسوب می شه ولی همیشه باید چیز پایین بازار رو بخرید که احتمال داره که کفیت اشون خوب نباشه و همون 3 سال هم براتون کار نکنه و بزنه قطعات دیگه اتون رو خراب کنه ( مثلا کارت شبکه Motheboard خراب بشه یا Motherboard بزنه Hard یا Ram تون رو خراب کنه و الی مشاالله )تازه کامپیوتر هیچ وقت بد نیست بلکه ذره ذره اعصاب تو می جوه . یک مشکل دیگه که هم هست اونم بحث روانی واقعا این پیشنهادها رو ببین :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,8176.0.html
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,8646.0.html
البته این ها رو من خودم خواستم نظر بدن ( یک جوری گفتم که هر جور شده خرج شو بچلونن )
http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=6161
http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=6160
 آدم اشک تو چشماش جمع می شه  :D که خودش می خواد چقدر خرج کنه .اون دوتا بالایی حداقل کامپوتر اشون ( البته تو او زمان ) چیزی حدود 800 تومان آب می خورد
حالا یک سئوال فلسفی پیش می یاد اگه آدم نخواد پول اشو بری عشق اش ، کارش ، کسی که ساعت های زیادی باهاش سر کله می زنه پس پول شو برای چه چیزی خرج کنه ؟ (البته فکر کنم یکمی شورشو در آوردم  :D)
ولی با این حال این دفعه با حرف ات موافقم (یک موقع عصبانی نشی ها  ;) بگی این همه صغرا کبری کرد آخرش می گه با حرف ات موافقم ) آخه این دفعه یک جورای موقعیت من اثتثنایی هست چون من احتمالا یک سال دیگه می رم خارج و در حقیقت باید کامپیوتر ام رو بفروشم و تو خارج یک کامپیوتر laptop بخرم و این کامپیوترم رو بفروشم و در حقیقت فقط این کامپیوتر برای این یک سال می خوام و می خوام با هاش یکم برنامه نویسی کنم و همچنین linux یاد بگیرم بنابراین باید هم مناسب Ebook خواندن باشه ( برای همین می خوام LCD بزرگ باشه )هم مناسب برنامه نویسی .
حالا با توجه به این شرایط به نظر شما چه Motheboard رو بخرم ؟
در مورد LCD هم باید بگم که مدل خاصی از sumsung یا lg مدنظرتون هست یا نه ؟ در مورد اون LCD که گفتید باید بگم یکی گفت که وقتی خریدم چندتا pixel سوخته بود که به نظرم بهتر کلا بی خیال اش بشم تازه قیمت اش هم با مدل های مشابه Sumsung و lg یکی هست فکر کنم قیمت اش به خاطر
عصباب بازی های  ;D که باهاش هست یکمی گرون شده . ترجیح می دم یکم گرون تر یا با اینچ کمتر بخرم اما ارزون تر باشه .
در مورد CPU هم باید بگم که باید دوتا مدل هستن مثل E7300 و q9550 که تغریبا یک قیمت هستن ولی اولی 45 نانومتری ولی دومی 65 نانو متری. ( در ضمن توی خیلی از Review ها نوشته بود که اگه بهتر نبود e7300 خیلی بدتر هم نبود و تقریبا تو یک جور بودن )
اینم قیمت اش و مشخصات اش
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2763
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=2546

در مورد Ram ها باید بگم منم باشما موافق هستم این که من دنبال اش هستم همون bus 800 هست این لینک قیمت اش
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1520

راستی به نظرتون Hard رو چی مارکی بگیرم ؟ (من یک  Hard 500 گیگابایت یا 1 Tera بایت می خوام بخرم )
در اخر ببخشید یکمی زیاد نوشتم و از راهنمایی هاتون تشکر می کنم  =D>

« آخرین ویرایش: 25 تیر 1388، 04:01 ب‌ظ توسط MNL »