انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بالا نیامدن گنوم بعد از آپدیت ،رچ لینوکس  (دفعات بازدید: 4771 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudrko

• Full Member
  • *
  • ارسال: 210
  • Knowing is not enough; we must apply.
سلام بعد از آپدیت سیستم دیگه سیستمم بالا نمیاد ..چکار کنم :( :(
در نامه ای به فرزند آینده ام خواهم نوشت در طول زندگی ات
اگر لااقل ده کتاب که بر خلاف عقیده ی توست نخواندی،
هرگز بر درستی عقایدِخودت پافشاری نکن...

آفلاین masoudrko

• Full Member
  • *
ای با با کسی نمیدونه چکار کنم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اخبار آرچ رو بخون و ببین کجا رو اشتباه کردی: https://www.archlinux.org/news/
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین masoudrko

• Full Member
  • *
اخبار آرچ رو بخون و ببین کجا رو اشتباه کردی: https://www.archlinux.org/news/
نمیدونم من فقط آپدیتش کردم کلا از کجا باید بفهمم مشکل کجاست؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
وقتی آرچ نصب می‌کنی باید به صورت پیوسته (مثلاً هر روز) به‌روز رسانی‌اش کنی و قبل از هر به‌روز رسانی هم حتماً اخبار آرچ رو کامل بخونی. چون خیلی از بسته‌ها اگه همین‌جوری به‌روز بشن سیستم رو خراب می‌کنن و لازمه قبلشون کاری رو به صورت دستی انجام بدی که از خراب شدنش جلوگیری کنه. آخرین به‌روز رسانی ات قبل از این آخرین موردی که باعث خرابی سیستم شد کی بود؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
وقتی آرچ نصب می‌کنی باید به صورت پیوسته (مثلاً هر روز) به‌روز رسانی‌اش کنی و قبل از هر به‌روز رسانی هم حتماً اخبار آرچ رو کامل بخونی. چون خیلی از بسته‌ها اگه همین‌جوری به‌روز بشن سیستم رو خراب می‌کنن و لازمه قبلشون کاری رو به صورت دستی انجام بدی که از خراب شدنش جلوگیری کنه. آخرین به‌روز رسانی ات قبل از این آخرین موردی که باعث خرابی سیستم شد کی بود؟
این خودش محکم ترین دلیل برای نصب نکردن arch هست . اشتباه کردی نصبش کردی . زودتر عوضش کن !  :D
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی

آقا یه سؤال
یعنی موقع آپدیت باید بریم این همه صفحه رو بخونیم؟؟ والا من تو این سه ماه خیلی آپدیت کردم مانجارومو و هیچ اخباری هم در موردش نخوندم! و به مشکلم نخوردم!
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آقا یه سؤال
یعنی موقع آپدیت باید بریم این همه صفحه رو بخونیم؟؟ والا من تو این سه ماه خیلی آپدیت کردم مانجارومو و هیچ اخباری هم در موردش نخوندم! و به مشکلم نخوردم!
این همه صفحه نیست. خیلی دیر به دیر به‌روز رسانی‌ای می‌اد که نیاز به کار خاصی داشته باشه. برای اون هم فقط یه خبر می‌زنن. ولی اصل این که قبل از هر به روز رسانی‌ای باید ببینی خبر جدیدی اومده که نیاز به کار خاصی داشته باشه همیشه برقراره. حالا مانجارو رو نمی‌دونم دقیقاً چه طوریه. ولی آرچ چون تقریباً همه‌ی بسته‌هارو به صورت خام پکیج می‌کنه این‌طوره اوضاعش. خیلی هم بد نیست البته، از نظر من که خیلی هم خوبه. به مرور یاد می‌گیری هر برنامه چی‌کار می‌کنه و به چه چیزهایی ربط داره.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
اصلا برای من که چنین مشکلی پیش نیمومده ولی یرای اکثر برنامه‌ها اگر مشلی پیش بیاد می ری چک می کنی درست می کنی. گنوم هم اگر بالا نمی‌آد ببین به خاطر چیه و log رو نگاه کن قشنگ. این که یک سری چنین نظراتی در باره‌ی توزیع‌ّای رولینگ ریلیز دارن خیلی عجیبه.

تو آرچ برنامه‌ها یه مدت یه عده بیشتر یه عده کمتر توی مخازن تستسنگ تست می‌شن و خام بودن و بدون تغییر برنامه‌ها باعث نمی‌شه که با ایراد باشن!!! در ضمن مشکلات اوبونتو در هر بار انتشار بسیار بیشتر از آرچه!!!

منجارو هم که انتشار غلطلانش یه مفدار دیتر نسخه‌ها رو از تستینگ در می آره. اینکه هر کس مشکلی در آرچ داشت بردایم ربطش بدیم به اتشارش خیلی بده! اصلا هم درباره گنوم توی اخبار چیزی گفته نشده که شما لینک دادین به اون. گنوم قبل از قرار گرفتن در مخازن قشنگ تست شد و بعد قرار گرفت تو مخازن. و اگر نه مخازن تستینگ برای چی هست؟ اگر از مخازن تستینگ استفاده کنی باید عضو خبرنامه‌ی کاربارن توسعه دهنده‌ی آرچ هم بشی.
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1393، 01:22 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین masoudrko

• Full Member
  • *
اصلا برای من که چنین مشکلی پیش نیمومده ولی یرای اکثر برنامه‌ها اگر مشلی پیش بیاد می ری چک می کنی درست می کنی. گنوم هم اگر بالا نمی‌آد ببین به خاطر چیه و log رو نگاه کن قشنگ. این که یک سری چنین نظراتی در باره‌ی توزیع‌ّای رولینگ ریلیز دارن خیلی عجیبه.

تو آرچ برنامه‌ها یه مدت یه عده بیشتر یه عده کمتر توی مخازن تستسنگ تست می‌شن و خام بودن و بدون تغییر برنامه‌ها باعث نمی‌شه که با ایراد باشن!!! در ضمن مشکلات اوبونتو در هر بار انتشار بسیار بیشتر از آرچه!!!

منجارو هم که انتشار غلطلانش یه مفدار دیتر نسخه‌ها رو از تستینگ در می آره. اینکه هر کس مشکلی در آرچ داشت بردایم ربطش بدیم به اتشارش خیلی بده! اصلا هم درباره گنوم توی اخبار چیزی گفته نشده که شما لینک دادین به اون. گنوم قبل از قرار گرفتن در مخازن قشنگ تست شد و بعد قرار گرفت تو مخازن. و اگر نه مخازن تستینگ برای چی هست؟ اگر از مخازن تستینگ استفاده کنی باید عضو خبرنامه‌ی کاربارن توسعه دهنده‌ی آرچ هم بشی.
سلام
تشکر از همتون
به احتمال زیاد مشکل من مال درایو nvidia  باشه زده درایوای قدیمی ساپورت نمیشن درایو منNVIDIA GeForce 210 هستش حالا نمیدونم تو آپدیت جدید ساپورت نمیشه لطفا روش دانگریدش را بگید
2-چطوری به log دسترسی پیدا کنم؟؟؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ : بالا نیامدن گنوم بعد از آپدیت ،رچ لینوکس
« پاسخ #10 : 19 آبان 1393، 05:10 ق‌ظ »
این بسته رو نصب کن: nvidia-304xx
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین masoudrko

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 21 آبان 1393، 11:29 ب‌ظ »
تشکر از همتون مشکلم حل شد
nvidia-304xx را نصب کردم و درست شد الان گنومم بالا اومده
فقط یه سوال من دیگه درایو کارت گرافیکمو آپدیت نکنم؟

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #12 : 22 آبان 1393، 01:04 ب‌ظ »
تشکر از همتون مشکلم حل شد
nvidia-304xx را نصب کردم و درست شد الان گنومم بالا اومده
فقط یه سوال من دیگه درایو کارت گرافیکمو آپدیت نکنم؟

نه دیگه همین قدیمیه رو نصب کردی بزار بمونه.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #13 : 22 آبان 1393، 02:01 ب‌ظ »
اگه ۳۰۴ اش تغییر نکنه احتمالا بروز رسانیش مشکلی نخواهد داشت.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #14 : 22 آبان 1393، 05:01 ب‌ظ »
وقتی آرچ نصب می‌کنی باید به صورت پیوسته (مثلاً هر روز) به‌روز رسانی‌اش کنی و قبل از هر به‌روز رسانی هم حتماً اخبار آرچ رو کامل بخونی.
جسارت نباشه آقای بهزادی ولی بایدای در کار نیست که زود به زود آپدیت بشه مثلا من خودم می‌شد که چند ماه آپدیتش نمی‌کردم. ولی اینکه «قبل از هر به‌روز رسانی هم حتماً اخبار آرچ رو کامل بخونی.» رو کامل قبول دارم.