انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نشدن نرم افزار رو اوبونتو  (دفعات بازدید: 10486 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hosseinam1370

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
نصب نشدن نرم افزار رو اوبونتو
« : 08 آبان 1393، 11:11 ب‌ظ »
سلام.
من رسما کار با اوبونتو رو شروع کردم ُ از امکاناتش خوشم اومد ؛  ولی امروز تا الان هنوز نتونستم یه برنامه نصب کنم که بیاد یه mp3 ساده رو برام play کنه ؛هنوز نتونستم یه نرم افزار روش نصب کنم؛ این میره رو مفزم.
حالا دوستان یه کمک کنید که بتونم یه نرم افزار رو نصب کنم.
الان مشکلم اینه که نه از خط فرمان نه از software center  تونستم برنامه ایی نصب کنم؛
 الانم یه چیزه شبیه تابلو ایست راهنمایی رانندگی به رنگ قرمز اون بالا کناره ساعت اومده ؛بعدش software center رو که میزنم ؛باز میشه و درجا بسته میشه؛
اصلا قاطی هستم دیگه ُ کارهایی که به سادگی میتونستم تو ویندوز انجام بدم و نمیتونم اینجا انجام بدم.

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

با تشکر.

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
پاسخ : نصب نشدن نرم افزار رو اوبونتو
« پاسخ #1 : 08 آبان 1393، 11:28 ب‌ظ »
سلام

آپدیت کردی ؟
ازش یه عکس هم بگیر و ضمیمه کن که متن ارور معلوم باشه در ضمن قبلا هم یه همچین موردی بوده ببین همون کمکت میکنه ...
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #2 : 09 آبان 1393، 12:15 ق‌ظ »
اول از همه دستورات زیر رو بزن در ترمینال (alt+ctrl+t):
sudo apt-get updateدستور بالا مخازن نرم افزاری رو به روز میکنه
sudo apt-get upgradeدستور بالا هم برنامه هات رو به روز میکنه.
کتاب زیر مناسبه میتونه کمکت کنه:
http://azadrah.net/2014/08/new-version-of-ubuntubook/
تو کتاب بالا احتمالا اجرای کدک های صوتی تصویری هم توضیح داده اما با دستور زیر میتونی:
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extrasدر خصوص مشکلات در نصب نرم افزار هم میتونی به تایپیک زیر مراجعه کنی شاید کمکت کنه. اگه سرچ هم کنی اطلاعات بیشتری دستت می یاد.
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,69122.msg576037.html
یه مورد دیگه هم بگم سعی کن در کنار آموزش های کلی اوبونتو کار با دستورات پایه ترمینال هم تا حدودی در حد نیاز یاد بگیری به درد میخوره یه سایت فارسی قبلا بود به اسم 30li.org که الان غیر فعاله اما من کل سایتشون رو دانلود کرده بودم میتونی از لینک زیر بگیری البته منابع برای یاد گیری خط فرمان زیاده:
https://www.dropbox.com/s/uumbw5nkpjibzzn/30li.org.zip?dl=0
یا این پی دی اف کوتاه اما کاربردی:
https://www.dropbox.com/s/32i11lhlt6ju7j8/cl.pdf?dl=0اگه هم زبان بلدی که تا دلت بخواد منابع برای یادگیری زیاده
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1393، 12:30 ق‌ظ توسط Bijan »

آفلاین Gracias

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
« پاسخ #3 : 09 آبان 1393، 12:41 ق‌ظ »
سلام

من هم مشکل شما رو دارم روی پنل بالا یه دایره قرمز هست که وسطش یک خط سفید داره متن ارور به این صورت هست :

.An error occurred , please run package manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong
The error massage is was: 'Error: BrokenCount>0'.This usually means that your installed packages have unmet dependencies

هر کاری کردم نتونستم از خود ارور عکس بگیرم.

به همین دلیل نمی تونم نه اوبونتو رو Update & Upgrade کنم و نه از طریق Software Center و Terminal برنامه ای نصب کنم.  >:(  ](*,)

در این دو موضوع به دو شکل مختلف مطرح کردم.

مشکل Software Center که نمی ذاره برنامه جدیدی نصب کنم
 چرا این ارور رو میده

جالب اینکه ظاهرا هیچ کس تا حالا چنین مشکلی نداشته چون تو این دوتا موضوع که کسی نتونسته یه جواب درست و حسابی بده.

تقریبا لنگ در هوا شدم با این همه آپدیت کردن - وقت گذاشتن و برنامه نصب کردن حالا باید پاکش کنم. برم سراغ ویندوز شایدم یه باگ باشه نمی دونم بالاخره سیستم عاملی که هر شش ماه یکبار یه نسخه جدید ازش میاد چنین مشکلاتی  هم ازش بعید نیست.

اما من همچنان به این سیستم عامل علاقه دارم من نزدیک به یک هفته هست که دارم باهاش کلنجار میرم اما به نتیجه ای نرسیدم امیدوارم تو موفق بشی.  :o 

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
« پاسخ #4 : 09 آبان 1393، 01:06 ق‌ظ »
سلام

من هم مشکل شما رو دارم روی پنل بالا یه دایره قرمز هست که وسطش یک خط سفید داره متن ارور به این صورت هست :

.An error occurred , please run package manager from the right-click menu or apt-get in a terminal to see what is wrong
The error massage is was: 'Error: BrokenCount>0'.This usually means that your installed packages have unmet dependencies

به همین دلیل نمی تونم نه اوبونتو رو Update & Upgrade کنم و نه از طریق Software Center و Terminal برنامه ای نصب کنم.  >:(  ](*,)

چرا این ارور رو میده

جالب اینکه ظاهرا هیچ کس تا حالا چنین مشکلی نداشته چون تو این دوتا موضوع که کسی نتونسته یه جواب درست و حسابی بده.

تقریبا لنگ در هوا شدم با این همه آپدیت کردن - وقت گذاشتن و برنامه نصب کردن حالا باید پاکش کنم. برم سراغ ویندوز شایدم یه باگ باشه نمی دونم بالاخره سیستم عاملی که هر شش ماه یکبار یه نسخه جدید ازش میاد چنین مشکلاتی  هم ازش بعید نیست.

اما من همچنان به این سیستم عامل علاقه دارم من نزدیک به یک هفته هست که دارم باهاش کلنجار میرم اما به نتیجه ای نرسیدم امیدوارم تو موفق بشی.  :o
کارهای زیر رو انجام بده ببین حل میشه
ترمینال رو باز کن دستور زیر رو بزن:
sudo apt-get --fix-broken installدستور بالا وابستگی های (dependencies) معیوب رو تلاش میکنه درست کنه.

روش دوم:
sudo rm /var/lib/apt/lists/* -vf   
sudo apt-get update
دستور اولی محتویات پوشه lists رو در مسیر بالا پاک میکنه. زمانی که شما دستور apt-get update رو بکار میبرید یه لیست از پکیج و محازن از سرورهای اوبونتو دانلود و در این پوشه ذخیره میشه. شما میتونید محتویات پوشه رو بدون هیچ نگرانی پاک و سپس باید مخازن رو آپدیت کنید.
روش سوم:
sudo apt-get clean‫تمام فایلهای ‪ var/cache/apt/archives‬را پاک می کند‬

‫‪sudo apt-get autoclean‬‬‫در هنگام ن صب برنامه ها یک کپی از فایل ن صب در ‪ var/cache/apt/archives‬قرار می گیرد.با این د ستور فایل ن صب پکیج های فوق‬
‫از این آدرس پاک می شود. پکیج های نصب نشده هم پاک می شوند.‬
sudo apt-get autoremoveدستور بالا وابستگی های را که نیاز نیست پاک میکند.
روش چهارم:sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get update

روش پنجم:
 مرکز نرم افزاری (ubuntu software center) را باز کنید و بر روی دکمه Repair کلیک کنید.
**سعی کن هر روش رو مجزا انجام بدی ببین کدوم جواب میده.
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1393، 01:14 ق‌ظ توسط Bijan »

آفلاین hosseinam1370

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 09 آبان 1393، 08:51 ق‌ظ »
سلام

چرا این ارور رو میده

مشکل من دقیقا همین بود.

ولی وقتی کد دوستمون Bijan رو زدم :
sudo apt-get update

و بعدش رفتم رو همون آیکون قرمز رنگ و زدمش و یه تیکه notifie...           l  داشت و زدم‌؛ اون علامت قرمز که عکسشو گذاشتی رفت و حالا تونستم نرم افزار هارو نصب کنم و ادامه کار.
حالا نمیدونم دلیل چی بود که خوب شد؛ یا مشکل کجا بود ؛ کاش میدونستم مشکل چی هست ؛ البته تازه کاریم دیگه یکم بشه دستمون میآد همچی .

راستی این اوبونتو باحال هستشآ.

از همه دوستان ممنونم.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
« پاسخ #6 : 09 آبان 1393، 11:12 ق‌ظ »
سلام

چرا این ارور رو میده

مشکل من دقیقا همین بود.

ولی وقتی کد دوستمون Bijan رو زدم :
sudo apt-get update

و بعدش رفتم رو همون آیکون قرمز رنگ و زدمش و یه تیکه notifie...           l  داشت و زدم‌؛ اون علامت قرمز که عکسشو گذاشتی رفت و حالا تونستم نرم افزار هارو نصب کنم و ادامه کار.
حالا نمیدونم دلیل چی بود که خوب شد؛ یا مشکل کجا بود ؛ کاش میدونستم مشکل چی هست ؛ البته تازه کاریم دیگه یکم بشه دستمون میآد همچی .

راستی این اوبونتو باحال هستشآ.

از همه دوستان ممنونم.
احتمالا مشکل از لیست مخازن بوده که نمیتونسته برنامه نصب کنه ولی وقتی لیست قدیمی رو پاک و سپس از نو مخازن رو به روزآوری کردی آدرس ها به روز آوری و مشکل نصب نرم افزار هم برطرف شده.
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1393، 11:16 ق‌ظ توسط Bijan »

آفلاین Gracias

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 آبان 1393، 12:07 ب‌ظ »
از روش اول شروغ کردم و کدها رو وارد ترمینال کردم هیچ کدوم مشکل رو حل نکرد به جز روش پنجم اما قطعا بی تاثیر نبوده.

آقای Bijan از توجه و کمک شما ممنونم. ;D \\:D/

آفلاین hosseinam1370

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 10 آبان 1393، 01:41 ب‌ظ »
از روش اول شروغ کردم و کدها رو وارد ترمینال کردم هیچ کدوم مشکل رو حل نکرد به جز روش پنجم اما قطعا بی تاثیر نبوده.

آقای Bijan از توجه و کمک شما ممنونم. ;D \\:D/

سلام.
دکمه ی repair رو از کجا گیر آوردی  اونجا؟نداره که.

آفلاین Gracias

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 آبان 1393، 11:24 ب‌ظ »
سلام

لازم نبود گیرش بیارم وقتی Software Center رو باز میکردم این صفحه میومد:

بعد Repair رو زدم حدود 57 مگ دانلود کرد و خودش مشکل رو حل کرد.

البته قبلا هم این کار رو انجام داده بودم اما وسطش ارور میداد و کامل نمی شد.

آفلاین Mr_hacker

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #10 : 10 دی 1395، 09:46 ب‌ظ »
سلام.
من رسما کار با اوبونتو رو شروع کردم ُ از امکاناتش خوشم اومد ؛  ولی امروز تا الان هنوز نتونستم یه برنامه نصب کنم که بیاد یه mp3 ساده رو برام play کنه ؛هنوز نتونستم یه نرم افزار روش نصب کنم؛ این میره رو مفزم.
حالا دوستان یه کمک کنید که بتونم یه نرم افزار رو نصب کنم.
الان مشکلم اینه که نه از خط فرمان نه از software center  تونستم برنامه ایی نصب کنم؛
 الانم یه چیزه شبیه تابلو ایست راهنمایی رانندگی به رنگ قرمز اون بالا کناره ساعت اومده ؛بعدش software center رو که میزنم ؛باز میشه و درجا بسته میشه؛
اصلا قاطی هستم دیگه ُ کارهایی که به سادگی میتونستم تو ویندوز انجام بدم و نمیتونم اینجا انجام بدم.

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

با تشکر.
من هم چنین مشکلی دارم ( مثلا میخوام git نصب کنم چند تاش done میشه و اینو مینویسه
E : unable to locate package git

مشکل چیه ؟؟؟

لطفا کمک کنید
« آخرین ویرایش: 10 دی 1395، 09:48 ب‌ظ توسط Mr_hacker »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 10 دی 1395، 10:11 ب‌ظ »
تاریخ آخرین ارسال رو دیدی؟ ۹۳!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن