انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جمع آوری کمک مالی ، برای راه اندازی انجمن اختصاصی توزیع اوپن سوسه  (دفعات بازدید: 9935 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
با توجه به زمان انتشار نسخه جدید توزیع همه چی تموم اوپن سوسه :
-دیگه خسته شدم! یه جای اختصاصی برای آدم هایی که فکرشون شبیه به همه میخام که بتونم داخلش تبادل اطلاعات کنم....
2-اوپن سوسه اونقدر خوب و پایدار و وسیع هست که لیاقت داشتن یه انجمن اختصاصی برای فارسی زبان ها رو داشته باشه....
3-اصلا نمیدونی چه کیفی میده....
اینها دلایلی هستند که به خاطرشون تصمیم گرفتم این کار رو شروع کنم....

جمع آوری کمک مالی ، برای راه اندازی انجمن اختصاصی توزیع اوپن سوسه :

-کار ها :
-اعلام و مشخص کردن اعضای حمایت کننده

-تصمیم گیری درباره آدرس دامین انجمن :
با رای گیری اعضای مشخص شده
دامین های در دسترس رو از اینجا چک کنید و اعلام کنید :
https://billing.serverpars.com/hosting/cart.php?a=add&domain=register

-جمع آوری کمک های مالی :
با واریز هزینه ها به شماره حساب بنده (6104337956872350 بنام مصطفی منصوری)

-اجاره هاست و خرید دامین :
برای اجاره هاست مبلغ 60.000 تومان برای اجاره یک سال نیازه.
http://www.serverpars.com/iran-linux-host
برای ثبت یکساله دامین .ir حدود 6.000 تومان نیاز داریم.
با مالیات بر ارزش افزوده میشه کلا حدود هفتاد هزار تومان.
من شخصا 10.000 تومان از مبلغ رو پرداخت میکنم. بقیش رو دیگر دوستان لطف میکنن.

-انتخاب CMS و تم و پورتال و رنگ و....

-صحبت های نهایی اعضای مدیریت و راه اندازی انجمن.

-شرایط :
-در صورت امکان دوستان لطفا به صورت مساوی مبلغ واریز کنن که بعدا دچار مشکلات سهامی نیشیم!
-تمام افراد پرداخت کننده ، عضو هیئت مدیره انجمن خواهند بود و به شکل مساوی دسترسی های مدیریتی بر انجمن خواهند داشت.(تا پرداخت بعدی)
-در صورت تمایل هیئت مدیره ، و به صورت توافقی برای انجمن اساس نامه و قانون تصویب خواهد شد.
-مالکیت معنوی و حقوقی انجمن به صورت مساوی بین اعضا تقصیم خواهد شد. (البته بنده به عنوان استارتر ثبت کننده سایت و دامین خواهم بود)

منتظر گفتگوها هستم....

-اعلام وضعیت :
-هزینه جمع آوری شده : 30.000 تومان
-هزینه مورد نیاز    : 40.000 تومان
-اعضای مشخص شده     :
1-Vahid_PC
2-Mr.M
« آخرین ویرایش: 13 دی 1393، 12:21 ب‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
دامین های فعالی که من پیدا کردم :
open-suse.ir
gnu-suse.ir
gnususe.ir
linux-suse.ir
suselinux.ir
suseforum.ir
persuse.ir
greensuse.ir
و.... دامین های زیادی هست ، لطفا دامین های پیشنهادی و نظراتتون رو اعلام کنید.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
قبلا این کار و کردم اما متاسفانه جوابی نگرفتم....

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
برای هوستینگ شاید بتونید از «بهرا» کمک بگیرید.

طبق گفته‌ی وب‌گاهشون:
«میزبانی وب رایگان وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های مرتبط با نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز:
اگر شما مدیر یک وب‌سایت یا وبلاگ مرتبط با نرم‌افزار آزاد هستید یا این موضوع قسمتی از مطالب شما را تشکیل می‌دهد می‌توانید با خدمات وب بهرا جهت فراهم نمودن امکان میزبانی وب رایگان تماس بگیرید. لازم به ذکر است که ارائه خدمات به این صورت بدون هیچ شرط خاصی (بدون درخواست لینک یا بنر) انجام می‌گردد.»
http://www.behra.ir/about-behra-web-services

وب‌گاه سیتو توسط همین بهرا هوست شده. (در پانویسش نوشته شده)

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
بسیار بسیار متشکرم از راهنماییتون.
قبلا هاست های رایگان رو بررسی کردم و به دو دلیل تصمیم گرفتم که از هاست های پولی استفاده کنیم:
1-پشتیبانی 24 ساعته هاست پولی
2-انگیزه بیشتر اعضای پرداخت کننده هزینه.

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
سلام
دوستان من اول یه انجمن رایگان ساختم اومدم اینجا خبر بدم این تاپیک رو دیدم!
فعلا که همه مشکلات مالی داریم بهتره به این انجمنهای رایگان بسنده کنیم، هر وقت مشکلات حل شد اقدام به ثبت یه سایت مستقل می‌کنیم و سایت رو انتقال میدیم.
این هم لینک انجمنی که ساختم:

http://opensuse.takbb.com/

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
دوست عزیز کار شما خیلی خوبه ، تشکر ،
ولی انجمن تا اون کشش خودش و نداشته باشه کابر به خودش جذب نمیکنه.

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
سعی میکنیم داشته باشه :D
فعلا تنظیمات ظاهری و حذف تبلیغاتها رو دارم انجام میدم! ایشاللا یکی دو روزه یه چیز تمیز از آب درمیاد. چون میخواستم هرجوری شده قبل از توزیع 13.2 شروع به کار کنم زود اعلام کردم  \\:D/ هر وقت تونستید سایت کامل بزنید اطلاع بدید پشتیبان سایت رو در اختیارتون بذارم تا کاملا سایت رو منتقل کنیم.
البته نباید انتظار داشته باشیم که یه چیز مفت مثل همین انجمن بتونه خوب باشه.

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
درواقع این انجمن هم مفته
و البته یکی از ضعیفترین انجمن های پربازدیده در کمال تعجب (از لحاظ پشتیبانی فنی CMS میگم)

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
اگه غم عاشورا رو نداشتم الان بال در می آوردم :D تو ی روز نسخه جدید سوزه با راه اندازی انجمن اختصاصیش  ;D
حالا از توهم بیام بیرون به نظر منم بهتره ی مدت روی http://opensuse.takbb.com/ کار کنیم ببینیم ظرفیت ها چقدره, چقدر از افراد متخصص حاضر به همکاری هستن و تمایل برای همکاری نشون میدن و چقدر از کاربرا به این سمت میان و مباحث فروم تا چه حد کاربردی و ... تا ایشالا اگه امیدی بود بشه کار رو به شکل اصولی تر پیش ببریم و سایت رو منتقل کنیم.راستی riyazi جان تم رو سبز حسینی کن (اوپن سوزه) نه قرمز شمری (اوبونتو)  :o
البته بهترین راه همون بود که با سایت سوزه ارتباط برقرار کنیم برای راه اندازی بخش فارسی
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
بنظرم ایشون (ریاضی) ایده و حرکت بنده رو دزدیدن. در روز روشن.بعد میان میگن : من اول خودم انجمن زدم بعد این تاپیک و دیدم!. جالب اینجاست که عضو هم پیدا میکنن!
البته انجمنشون در حد یه جوک هست (توهین نباشه).
یه هاست رایگان با انجمن ساز اتوماتیک و کپی اسم بخش ها از همین انجمن!!
بدون هیچ چیز اختصاصی!!! +نام تبلیغاتی هاست توی دامین!!
فک کنم کار ساختش کمتر از یک ساعت طول کشیده.
به هر حال من هنوز سر حرکت خودم هستم و در صورت مشارکت دوستان به بهترین شکل اون رو انجام خواهم داد.

کاربر محمد فدوی هم پیشنهاد تغییر این حرکت رو به انجمن دنیای متن باز دادن.
از این حرکت هم استقبال میشه و من همه کمکم رو خواهم کرد.
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1393، 11:10 ق‌ظ توسط Vahid_PC »

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
بنظرم ایشون (ریاضی) ایده و حرکت بنده رو دزدیدن. در روز روشن.بعد میان میگن : من اول خودم انجمن زدم بعد این تاپیک و دیدم!. جالب اینجاست که عضو هم پیدا میکنن!
البته انجمنشون در حد یه جوک هست (توهین نباشه).
یه هاست رایگان با انجمن ساز اتوماتیک و کپی اسم بخش ها از همین انجمن!!
بدون هیچ چیز اختصاصی!!! +نام تبلیغاتی هاست توی دامین!!
فک کنم کار ساختش کمتر از یک ساعت طول کشیده.
به هر حال من هنوز سر حرکت خودم هستم و در صورت مشارکت دوستان به بهترین شکل اون رو انجام خواهم داد.

کاربر محمد فدوی هم پیشنهاد تغییر این حرکت رو به انجمن دنیای متن باز دادن.
از این حرکت هم استقبال میشه و من همه کمکم رو خواهم کرد.
دوست عزیز من کلا سایت اوبونتو کم سر میزنم! کلا زیاد خوشم نمیاد اوپن‌سوزه قیم داشته باشه! برای رفع مشکلاتم همیشه به سایت اصلی اوپن سوزه میرفتم! مگه اونجا کسی نتونه جواب بده میومدم اینور، واسه همین دیر دیدم.
شما میتونین هر تصوری داشته باشین، نمیشه تصورات افراد رو به زور تغییر داد منتها دقت کنید گفتم هر لحظه تونستید انجمن مستقل و وقوی بزنید من تمام پستهای سایت رو در اختیارتون میذارم و در انجمن مفت رو میبندم بعد این تهمت رو بزنید. در بخش قوانین و اطلاعیه تاسیس هم خودم تاکید کردم از همین انجمن کمک گرفتم! هیچ منعی در هیچ جایی در این مورد ندیدم که نباید از ubuntu استفاده کنم، من روی کپی رایت مراکز ایرانی به شدت حساس هستم (برعکس خارجیها که حتی در قوانین انجمنم تاکید کردم نقض کپی رایت خارجی ایراد نداره).
در ضمن ایده این کار رو از شما نگرفتم بلکه از وقتی
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,84177.0.html
رو دیدم این مسئله تو ذهنم بود. ایشون حدود ۹ ماه قبل از این پست شما در این مورد حرف زدن، کسی که مالک این ایده هست آقای تقوی هستند. البته خوب شد گفتید، من اسم صاحب ایده رو هیچ جا ننوشته بودم.

متاسفانه بنده برم کنار دریا باید آفتابه ببرم، سایت رو زدم، اومدم یکهو دیدم شما این بحث رو گذاشتید، خواستم بیخیال شم ولی گفتم فعلا کاچی بهتر از هیچی! فکر نمیکردم ادبیات شما این شکلی باشه و ایده‌ اوپن‌سورسی که متعلق به خودتون هم نیست رو ادعا کنید من از شما دزدیم!!!

در ضمن من تو زمینه لینوکس یه فرد متوسط هستم نه قوی، ولی دغدغه‌های اوپن‌سورسیم از دوران قدیم بوده. شاید تو اون انجمن بیشتر سوال کننده باشم تا جواب دهنده.

اگه غم عاشورا رو نداشتم الان بال در می آوردم :D تو ی روز نسخه جدید سوزه با راه اندازی انجمن اختصاصیش  ;D
حالا از توهم بیام بیرون به نظر منم بهتره ی مدت روی http://opensuse.takbb.com/ کار کنیم ببینیم ظرفیت ها چقدره, چقدر از افراد متخصص حاضر به همکاری هستن و تمایل برای همکاری نشون میدن و چقدر از کاربرا به این سمت میان و مباحث فروم تا چه حد کاربردی و ... تا ایشالا اگه امیدی بود بشه کار رو به شکل اصولی تر پیش ببریم و سایت رو منتقل کنیم.راستی riyazi جان تم رو سبز حسینی کن (اوپن سوزه) نه قرمز شمری (اوبونتو)  :o
البته بهترین راه همون بود که با سایت سوزه ارتباط برقرار کنیم برای راه اندازی بخش فارسی
آخ جون عضو پیدا کردم!!! چشم! دیشب داشتم روی تم کار میکردم. منتها نمیدونم چرا تمهام رو قبول نمیکنه! سعی میکنم حسینیش کنم! حداقل این رنگ قرمز رو فعلا واسه دو روز حذف شه! درسهام و عزاداری و هزار و یک دردسر...

آفلاین Mavenium

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 59
    • Mavenium
درواقع این انجمن هم مفته
و البته یکی از ضعیفترین انجمن های پربازدیده در کمال تعجب (از لحاظ پشتیبانی فنی CMS میگم)
درود
دوست گرامی شما خودتون به دنبال ضعیف ترین و در عین حال کپی کننده ترین گروه ارایه انجمن رایگان رفتید، الکی به گردن پشتیبانی فنی اسکریپت مای بی بی نندازید.
بنده مهدی نمکی مدیریت ارشد پشتیبانی مای بی بی ایران هستم و به طور دقیق و کامل از قدرت و امکانات این اسکریپت خبر دارم.
شما هم لطف کنید در مورد چیزی که خبر ندارید اطلاعات اشتباه به مردم و کاربران ندید.
نیت انحراف تاپیک نبود، پوزش
بلندترین فریاد,سکوت است.

آفلاین v.taghavi68

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 915
دوستان عزیز سر این مسایل از هدف اصلی دور نشین.آقا وحید من می دونم شما تقریبا از خیلی وقت پیش در زمینه اوپن سوزه فعال بودی حداقل از زمانی که من به این توزیع مهاجرت کردم! و می دونم از کسایی هستی که آتیشت برای ی انجمن جدا تنده! حالا آقای riazi زحمت کشیدن انجمنی هر چند ساده زدن ولی شما به فال نیک بگیر چون می تونه شروع یک انجمن بزرگ بشه همه که از اول بزرک نبودن (البته توهین به آقای riazi نشه نمیخوام کار ایشون رو کوچیک جلوه بدم!) میشه بعدا مطالب همین انجمن رو به انجمنی که شما تو سر داری انتقال بدیم. مهم اینکه همه ی ما عشق اوپن سوزه رو داریم. پس سوالی که مطرح میشه اینکه شما حاضرین برای عشقمون چی کار کنید؟؟؟  ;D :o
وای بر شما اگر این علم اندک وسیله ای برای طغیانتان شود